Po úspešnej invázii Zem ovládnu neviditeľní mimozemšťania. Takzvané Duše preberajú kontrolu nad mysľou ľudí, používajú ich telá a zdanlivo bez zmeny žijú ich životy. Každý človek sa stane pre Dušu obyčajnou schránkou a hostiteľom. Hlavnou hrdinkou filmu je Melanie, mladá dievčina, ktorá patrí medzi zvyšok „divokých“ ľudí. Keď sa bezhlavo zaľúbi do chlapca Jareda, ich príbeh lásky náhle ukončia votrelci z vesmíru. Po jednej z naháňačiek Melanie chytia a jej telo si berie Duša menom Pútnička. Mimozemšťanku však prekvapí náhly príval Melaniných spomienok a silných emócií, ktorým dominuje láska. Stane sa to, na čo Duše nie sú vôbec zvyknuté. Melanie sa odmieta svojej mysle a svojho tela vzdať. Pútnička pôvodne chcela v spomienkach svojho hostiteľa odhaliť úkryt slobodných ľudí na Zemi, húževnatá Melanie jej v tom však zabráni a ukáže jej silu lásky. Mimozemská Duša sama tejto sile nečakane podľahne a v prekvapujúcom spojenectve sa potom spoločne vydajú hľadať Jareda, ktorého obe milujú. Rovnako odhodlaná ako Melanie je však aj Duša menom Hľadačka, ktorá má jedinú úlohu - dolapiť všetkých, čo prežili a ochraňovať novú rasu. (TV JOJ)

Ludo444

Chcem vedieť koľko dostal Andrew Niccol zaplatené za to, že sa pustil do tejto sračky. Neverím, že sa tvorca Gattacy alebo Lord of War tomuto prepožičal z čirého nadšenia pre Meyerovej tvorbu. !2 hodiny! o ničom. Snaží sa to tváriť ako filozofický film s vyšším posolstvom o ľudskosti, spolunažívaní a plus ten nechutne sladkastý romantický hnus. Vo výsledku prázdne a nafúknuté nič. Meyerová ty p***! ()

zuzzuli

Nečekala jsem od tohoto snímku hodně, ale mile mě překvapil. Sympatická hlavní hrdinka nevzdávající se lidské identity, která přiměje i duši z jiné planety, aby ji pomohla ochránit její blízké. Vřele doporučuji! ()

Pitryx odpad!

Ten film mi byl protivný od prvního okamžiku. Nejprve vypravěč vykecá oč jde, co se stalo a pak formou retrospektiv příběh dívky prchající před zlem. Nechci počítat nesmysly, těmi se to jen hemží. Nej nesmysl je asi ten, kdy obklíčí hledači auto ze všech stran, ale tu zásadní cestu, totiž tu dopředu nechají volnou. To jsem skučel smíchy. Proč Melanie hned nesdělila Jaredovi věci ze soukromí???? Tak snadno ho mohla přesvědčit, ale to by asi nebyla taková sranda. No, nic, nad tímto filmem se asi přemýšlet nesmí. Nebo mi něco uniklo, protože takovou nudu jsem už dlouho nezažil. Takže jsem po hodině filmu občas popojel větší rychlostí. Naštěstí jsem měl pár lidi na chatu, tak jsem tu blbinu dokoukal jedním okem a myslím, že jsem o nic nepřišel. Ukecaný a nudný snímek skoro o ničem. ()

Katka232 odpad!

Jak mám ráda sci-fi, tak tohle teda ne. To i ten Interstellar byl trochu lepší. No, celkem bezduchý. Určitě se z toho dalo vytřískat víc. ()

Daertelon

Tento film mě velmi mile překvapil. Nečekal jsem něco takového. Celkem zdatní herci, scénář ujde a hudba perfektní. Je škoda, že příběh sestává z klišoidních zápletek a očekávaných zvratů. Žádná extrémní chyba se nenašla. Jde to rychle, je to napínavé a zajímavé. Jen škoda té neoriginálnosti. 76% ()

Katte

Dost mě překvapuje hodnocení, každý máme holt jiný názor, to je v pořádku :) Mě film okouzlil. Nenásilný, pohodový, klidní, milý. "Cizinec" nemusí být nutně nepřítel a nemusíme se ho bát. Budování důvěry mezi jinými světy, spolupráce. Nevyhánět násilím ale láskou. Pokud se někdo vrátí za těmi, co miluje a přitom mu hrozí smrt, případně je za ně ochoten obětovat život, není to nejčistější důkaz lásky? Za mě prostě nádherný film na klidný večer 5* ()

AgnesDee

Když se na děj podíváme logicky, nedává to absolutní smysl. Jak může duše, která vypadá jako radioaktivní buňka, vlézt sama do lidského těla, když ty další potřebovaly odbornou péči? Jak dokázaly tyto duše postavit tuhle věc, která jim pomáhá při přemisťování na jiné planety, když samy nejsou bez těla udělat vůbec nic? A Jebb podle mě teda rozhodně není génius, jen dokáže přemýšlet. Možná že je génius jen na americké poměry. A možná že ani na ty ne. Je to prostě jedno velký klišé, kterého tu už máme spousty, ale musím přiznat, že ty tři hvězdičky patří hlavně hudbě a celkem hezké kameře. ()

zuzanara odpad!

Ráda bych narazila na petici žádající autorku, aby už nepsala knihy. Znásilňuje žánry a témata, která jiní ovládají a zpracovávají brilantně. ()

Vera2613

Myslím si, že film bol v pohode. Určený najmä mladšiemu ročníku, takže je jasné, že dospelákom tento film nebude príliš po chuti. Nápad podľa mňa zaujímavý, herci dobrí aj s potrebnou chémiou medzi sebou a scenár sa dal zniesť. Hoci nad tými presladenými vetami som musela prevracať očami. Najviac ma asi bavili sarkastické poznámky Saoirse Ronan a.k.a Melanie. Celkovo film neurazí ani nenadchne ale je to fajn na zabitie času. Lepšie 3* ()

Felisr

V porovnání s knižní předlohou je to hodně slabý odvar. Téměř 600 stran knihy prostě do 1 filmu nacpat nemůžete, pokud nejde vyloženě o očekávaný několikahodinový blockbuster. Nevím, jaký byl původní záměr a nakolik se muselo nakonec prostříhávat a osekávat, ale na výsledku se to bohužel dost negativně podepsalo. I má oblíbená Saoirse Ronan, jindy výborná a přirozená, hraje v Hostiteli neumětelsky až křečovitě. Velká škoda. ()

Tominni

Typ filmu, který mám tak rád, ale tady to prostě nefunguje. Začátek je ještě fajn, Melanie, která jako jedna z posledních uniká tomu, aby se nestala hostitelem. Ale od útěku už to tak nějak skřípe. Škoda. ()

PlysovyMacko

Aj keď sa film len obtiera o mimozemské inváziu, čakala som, že mimozemšťania budú vykresleni ako zlo a nebude núdza o napätie, strach a zúfalstvo. Mýlila som sa, mimozemšťania a ich praktiky sú na smiech. V popredí je romantika pre trinastrocne dievčaťa, čo by bolo v pohode keby herci nehrali svoje party tak vážne ako keby príbeh mal hlbku-nemá. Ja by som z toho spravila komediu-baba ma v hlave dva hlasy, z toho by boli vtipné scény. Film je nepodarok. ()

Sakyvanity

Tak dobře, nebudeme si lhát. Příběh celkově byl tak za 3-4*, ale já dokážu ocenit výběr herců a prostředí filmu. Opravdu moc se mi film líbil a ty 2 hodiny utekly jako voda. ()

Elyurias

Líbila se mi dva roky zpátky knížka, tak by bylo špatné, kdybych na filmu nenašla nic pozitivního, trochu to přehnali s futuristickou stříbrnou výbavičkou, taky pokud si správně vzpomínám tak Mel i druhá verze Wandy měly být poměrně hezké holky, ale co už. Líbí se mi, že narozdíl od většiny pro pány "nudných příběhů" ,z tohoto se při zfilmování nepokusili udělat neuvěřitelně vykonstruovanou "akčňárnu". Takže proč ne.... na večer s kamarádkami ideální. Soundtrack na jedničku :) ()

elpin

Nebylo to špatné. Napsala to autorka Stmívání, takže jsem čekal film pro ženy a to jsem taky dostal. Snímek je plný lásky, správňáckých chlapů co na to jdou pomalu, rodiny která má přednost před vším ostatním, logiky která si dávala šlofíka a postav které se chovají iracionálně a nedomyšleně. Něco jako když holka utíká z domu a vezme si mobil, ale nabíječku už ne. Nebo když má jít celý den pouští a šlapat přitom jen na kameny aby nezanechala stopy. Tohle mě teda dostalo. Ale jinak to nebylo špatný. Jen mě mrzelo že nebylo víc řečeno o mimozemšťanech - odkud přišli, jaký je jejich plán, mají nějaké centrální velitelství nebo vládu, proč hlásají jak jsou mírumilovní a přitom nás zotročili proti vlastní vůli? Ale to jsou nejspíš kacířské myšlenky. Vlastně celý film jsem fandil spíš těm mimozemšťanům než lidem. Mír, přátelství, žádná chamtivost. Zní to dobře. Narozdíl od té hrstky přeživších kteří neměli nic lepšího na práci než se furt jen hádat, dávat si pěstma a mlátit tu novou. Ale vlastně tam byla ta láska... jak chtěli holku první zabít a pak si to rozdávali ve trojko. Ach ta láska... ()

LiA13

V pondělí jsem na tom byla v kině, ještě dnes, ve středu nevím, jak to ohodnotit. Částečně to může být i tím, že jsem to neviděla do konce, cca 30 min před koncem došlo k technickým potížím, snad praskla lampa a tak nás poslali domů. Paráda, tak jsem třeba přišla o to zajímavé. Knihu jsem četla a hodně se mi to líbilo, jako film nevím. Mám z toho hodně rozpačitý pocit. Příliš mnoho kecání. Příliš mnoho lesku a kovu. Tak uvidím, třeba si to ještě někdy pustím doma a víc mne to zaujme. Třeba. Nebo taky ne. ()

IZFNP

Fakt zlý film, a to som veľa nečakala. 140 zabitých minút, nehovorím o prachoch za kino. A pri tom kniha nebola až tak strašná, s Twilightom neporovnateľná. Tento film najlepšie vystihuje nasledovné: nedotiahnuté vo všetkých smeroch, tvári sa hlboko, ale inak je plytký ako čajová lyžička. Obsadené ešte relatívne dobre, ale soundtrack príšerne nudný, nevýrazný - po vzore prvého Twilight filmu aspoň na ten soundtrack mohli dbať! Príbeh vo svojej najzákladnejšej podobe filmový potenciál mal, lenže Niccol z toho nespravil ani sci-fi, ani romantiku, ani akciu, ani drámu. Je to len sled podivných obrázkov, nič-moc trikov a otravného dutého hlasu v hlave Saoirse Ronan. A keď už sa to niekto za kamerou snažil uhrať na srdcervúci príbeh lásky, prečo vo filme nebol ani jediný moment, ktorý by mal iskru, chémiu? Očakávania som nemala vysoké, ale na film som sa tešila. Horkú chuť sklamania na jazyku ale cítim ešte teraz. ()

darebacek

Velice složitý příběh, který mě zaujal, ovšem určitě se na něj musím podívat ještě jednou, aby mi všechny souvislosti na stoprocent zapadaly. Oproti Twilight ubylo přehnané romantiky a přibylo spoustu zajímavých otázek a skvělé nápady. 80 % ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (viac)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (viac)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)