Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (CinemArt SK)

silentname

Čo by sa dalo povedať o "The Mummy"? Remake filmu "The Mummy" dopadol podľa mňa všelijak. V prvom rade si povedzme len to, že Universal si chcú vybudovať svoju vlastnú sériu filmov, ktoré budú postupne vytvárať svoje vlastné univerzum a spravia tak svoj vlastný svet, na ktorom budú budovať. A bude sa to volať "Dark Universe." Neviem kam sa to celé dostane, no pravdou je, že v prvom rade je treba robiť filmy pre to, aby boli dobré filmy. A nie svety, kde môžeme mať pokračovania. A tento film to rozhodne nerobí. Okrem toho sa snaží byť veľmi seriózny na nesprávnych miestach a veľmi hlúpy na nesprávnych miestach. A to je trošku hlavný problém filmu. "The Mummy" z roku 1999 vedela presne čo chce urobiť a podali nám akčný, historický a správne komický film, ktorý dobre plynul a mal svoju atmosféru. Plus je treba povedať, že Arnold Vosloo bol vynikajúci a dal svojej múmii správnu postavu. S pokračovaniami to už na takej dobrej úrovni nebolo, ale čo spravíme? Tu mám ale pocit, že to treba urobiť moderne. A tým pádom veľmi seriózne a hororovo. Len potom tu súčasne máme Russela Crowa v role Dr. Jekylla a Mr. Hyda. A dialógy s Mr. Hydom sú viac komické a divné. Vôbec... celá scénka, kde sa nám jeho postava odhalí a spoznáme jeho temnú tvár je komická. Lenže ako som povedal, komická absolútne nesprávnym spôsobom. Nevie sa to vo filme vôbec vyvážiť. Ďalšia vec je, že naši hrdinovia mi moc sympatickí nie sú. Chce to možno trošku času, aby sme ich viac skusli, no nie je to moc, čo by tomu pomohlo. Takže v tomto smere to je tiež pre mňa nie. Občas sú niektoré vizuály dobré, má to pár dobrých nápadov a Sofia Boutella bola zvolená podľa maň správne. To je asi ale tak všetko. Film moc neodporúčam. Uvidíme, s čím príde "Dark Universe" nabudúce. Tu to u mňa nevyšlo. Hodnotenie: D+ ()

PetrPan

Monstrózně univerzální trhák. Tady ještě fajn, ale děsí mě představa hollywoodských vesmírů. Příště to totiž bude víc Bardem... ()

nash.

Těšil jsem se, protože to vypadalo, a také slibovalo, slušnou hororově akční jízdu. A opravdu je tu všechno. Dobrodružství, exotika, zběsilá akce, charismatický Tom, echo starých hororových klasik, armáda útočících zombie nebo vlastně mumií, oživlá sexy mumie, odvážné kaskadérské kousky, které Tom provádí bez kaskadérů, písečná bouře i bouře CGI, Jekyll i Hyde, komická vedlejší figura, která jakoby vypadla z blahé paměti Amerického vlkodlaka v Londýně. Jenže, a to přesto, že to slušně odsýpá, to nějakým podivným způsobem vůbec nefunguje, jako nástupce hororové světa Universalu už vůbec ne, a postupně se to rozpadá stejně jako ty mumie. S každým odpadlým kouskem to navíc ztrácí sílu a schopnost udržet napětí a dokonce i zájem, takže se to stává stále více zbytečným filmem, který jako by říkal, ano, ale tudy ne. ()

Arsenal83

Veľmi obyčajná napodobenina niečoho, čo už predtým nemalo veľkú hodnotu. Ale s Fraserom a Weiszovou to bolo aspoň dobrodružné a pobavilo. S Cruisom to proste nejde a jeho partnerka je fádna. Škoda, že tu svojím talentom mrhá Russel Crowe, nerozumiem, prečo sa dal na to nahovoriť. Komentáre, že ide trochu o horor, sú veľmi úsmevné, to chlapci doteraz videli asi len Hotel Transylvaniu. ()

SeBig

Lepší průměr. Vše bylo fajn, ale nenašel jsem na filmu nic co by mě extra uchvátilo. Máme tu otevřenej svět, který by se dal využít i na další díly, nebylo by to špatný, ale určitě bych přidal více humoru. Na starou Mumii to však nemá. ()

Chrustyn

Cruise je komerční jistota a na co sáhne, to se ve většině případů promění ve zlato. Na novou Mumii jsem se hodně těšil a přestože jsem na Cruise dost spoléhal jedná se o jeho nejslabší film od dob Nevědomí a hororové Mission Impossible se nekoná. Najde se zde pár povedených scén (pád letadla je super a většina akčních scén jakbysmet) ale film propadá na poli scénáře, který jen kombinuje již viděné (pár scén přímo kopíruje Mumii s Brendanem Fraserem) a nepřináší nic nového. Docela škoda, ale jako nenáročný popcorn film docela funguje, ale stačí ho vidět jen jednou. ()

korbitch22

Upřímně by mě zajímalo, na co tady zase všichni mocně píčujete. Hororový letní Blockbuster tu nebyl 18. let, ano přesně tak dlouho kdy vznikla první Mumie s Brendanem Fraserem. Všude čtu kecy, že Tom Cruise neustále vtipkuje a že do akce humor nepatří....mě se z vás chce nornálně blejt, ze všech. V předchozí Mumii byl hlavní hrdina sobecký hajzlíček, egoista, šovinista, zloděj a sarkastický vtipálek s dobrým srdcem a přesně to samé hraje Cruise i tady a to od A do Z. Neustále hláškuje a to i za vážných situací, takže jestli píčujete tady na to, buď jste neviděli Sommersovu Mumii, nebo prostě jen rychle zapomínáte a jste idioti. Nová Mumie je co se týče konceptu přesný opak té z roku 1999. Hlavní záporák je žena, obětní beránek má bejt muž, scény s magickými schopnostmi atd. včetně obličeje v dýmu kouře atd. Jednoduchý a fungující koncept a proklatě zábavný. Představa celého univerza těchto příšer je naprostá paráda. Konec mě navnadil na další pokračování jako nic za dlouhou dobu. Jak to psal Verbal, jakmile v tom nečurákuje teplouš v posraný červený pláštěnce můžete se posrat. Cruise válí a vybral si dobrý film né že né a jak všichni víme, on díky své produkční společnosti zas tak vydělávat nemusí a já věřím, že i přes pouhé pokrytí nákladů na výrobu bez zisku nás čekají další filmy, kde se předvede jako Seth pořádně a ne jen na pár vteřin. Přesně tohle sem čekal, zábava jako hrom.85%. ()

FTP odpad!

Takhle rozpačitý jsem z kina ještě nešel. Nemůžu se rozhodnout, jestli to byla totální sračka, nebo totální mrdka. Ti scénáristé se snad zbláznili, takoví šikovní kluci. Na chvíli jsem jim uvěřil, že nejsou zhulení, když nám ukázali, že vědí, že sklo je z písku, ale v zápětí jsem je zase prokoukl. Může mi někdo říct, co tam dělal Jekyll s Hydem? Vážně jsem si téměř stoprocentně jistý, že jsem nikdy neviděl horší film. Chtělo se mi z plna hrdla křičet, ať už to vypnou, cestu domů jsem zasvětil nadávkám a pak přijdu a ten film tady má 72%? To mě dojebalo. Mám rád původní Mumii, mám rád Cruise, Stevensona, Egypt i Anglii, Crowea i Gladiátora, ale z tohohle paskvilu jsem se málem posral. ()

Scalpelexis

Jsem asi až moc odnošený na původní nostalgické Mumii s Fraserem a proto mi tato verze s Cruisem přišla teskně nudná, protože mám Mumii spojenou s dobrými gagy a Toma využitého v lepší akci. Legrace zde téměř chybí (náznaky křečovitého vtipu) a na to, jak vážně se to tváří, nejde půlku filmu brát absolutně vážně. Nelíbil se mi ani nápad s užitím Crowovi postavy k možnému rozšíření Mumie do rozvětvenější fantasy nesouvisejících sfér. Po pár dnech se mi film doslova vypařil z hlavy. ()

VenDulin85

Zataženo, místy spoilery... Asi takhle, už podle traileru se dalo vydedukovat, že to majstrštyk tohoto roku nebude. Přesto tam potenciál byl a já se ptám, kdy a jak ho nezdárně promrhali?? Od momentu, kdy se na place objevil Russel Crowe, to šlo do filmových kytek a raději bych uvěřila v nehynoucí lásku s lehkým věkovým rozdílem (Cruise a ta faraónovic potetovaná fúrie) než tomu, jak to dopadlo. Prostě chvilkami jsem měla pocit, že TO tam je a chvilkami jsem nechápala, že na tohle dali producenti peníze. Dobrovolně... Třeba je nejdřív unesli, hrozili smrtí jejich rodinám a domácím mazlíčkům... To by pak smysl dávalo. Proč teda doprčic ta třetí hvězda, ptáte se? Dostaly mě ty zdvojené duhovky... Nekecám. ()

rollman1

Nová verze klasiky, která jí rozhodně nedělá ostudu a nabízí vše, po čem dnešní divák touží. Film je zábavný, napínavý i dobře natočený. Rychlý spád tak zaštiťuje menší chybičky, jako např. Nějaký výraznější moment, který by stál za zapamatování. Celkově se však jedná o fajn letní biják, který rozhodně nezklame. ()

Oktavianus

Průser egyptských rozměrů. Což mě štve, protože když jsem kdysi zaslechl první zmínky o chystaném dark universe, nadchlo mě to. Jako oddaný milovník klasického Universalu bych si hrozně přál, aby se stará dobrá hororová monstra reinkarnovala, řádila a ve filmech se jejich příběhy prolínaly jako ve 40. letech. Jenže pak přišel Dracula Untold, což měl být start, a já zaváhal, protože ten film byl nadprůměrně blbej. Nápad zapadl, ale naštěstí ne hluboko, s napětím jsem čekal na restart ve stylu "Dracula je zapomenut a nepočítá se, jedem od začátku" v Mumii - a ona dopadla ještě hůř. Přitom: s Cruisem nemám nejmenší problém, Russell Crowe jako doktor Jekyll je trefa do černého, v rámci současné feminizace je padoušská postava příšery žena - no, budiž, jakkoli zůstávám fanouškem pojetí mumie spíše v osobě Borise Karloffa, beru to. Zvlášť když je to rozkošná Sofia Boutella, která už místo nohou nemá meče jako v Kingsmanovi. No jooo... ale tahle Mumie vůbec vlastně nebyla o mumii! Začátek by ještě ušel, dokonce mi Cruisův dobrodruh trochu připomínal Jacka Reachera, kterýho jsem s Tomíkem taky nedávno viděl. Jenže pak se to rozpadne v blábolivý výplach bez mozku, který mě ani nezaujal, ani ničím nechytil, jenom dost nudil a nutil se nespokojeně ošívat. Celý londýnský děj je jedna velká nuda. Tudy cesta nevede, je to samé klišé a nemá jediný nápad, který by vznik nového univerza ospravedlnil. Takže palec dolů. A to říkám jako někdo, kdo si univerzum klasických hororových monster přeje hrozně moc. ()

Pejpr

Velký špatný. Nemá to ani hlavu ani patu. Všude jsou samí nesmrtelní, nemrtví a když už je někdo náhodou, nedej bože, smrtelnej, tak stejně nechcípne. ()

Flego

Čo môže vzniknúť, keď sa trojica scenáristov utrhne a réžie sa ujme ďalší scenárista..? Polepený príbeh ponúka zbesilu jazdu dobrodruha Toma Cruisa, že som vlastne premýšĺal, čo to pozerám za film... Ak to malo byť nové temné univerzum a určitý návrat ku klasike 30-tych rokov, tak neviem... Samotný film tak príde, odide a po jednom dni premýšľam, čo som to vlastne pozeral. ()

BMW12

Já se bavil, je tam dostatek akce, Tom Cruise i Russell Crowe jsou TOP herci, příběh také nebyl špatný, takže za mě spokojenost. Samozřejmě asi Mumie z 1999 byla lepší, a na tomhle filmu by možná šlo i pár věcí zlepšit, např. samotná mumie, více Hydea, ale film mě bavil, takže nemám dalších námitek. ()

rikitiki

Upřímně: to se nedalo. Letitý Tom Cruise se vydává za badass mladíka, co loví holky po tuctech a zároveň je hrdina největší, byť s rošťácky pokazeným charakterm. Trapné, podlézavé, klišovité a překradené z xfilmů. Nedodívala jsem. ()

Jinny

Na Mumii je bohužel hodně vidět, jak moc je výplodem studiového systému. A je tudíž asi tolik inovativní jako nové logo "Dark Universe". Ocenila jsem chvíle humoru a to, že dojde i na odhalenou kůži (a to v případě obou pohlaví). Bohužel se nová Mumie nevyhnula současnému trendu brát se příliš vážně a tlačit na temnou/hororovou strunu, která naopak s Cruisovou bezstarostnou postavou, nerealističností a vtipkováním nejde dohromady a režisérovi se to nepodařilo dobře vyvážit. Ano, ve filmu jsou nemrtví, ale všichni víme, že to v lehkonohosti filmu nijak bránit nemusí. Skvělým příkladem je třeba i dvacet let stará dobrodružná Mumie s Brendanem Fraserem, která přesně věděla, jak vyvážit dobrodružnou akci, humor a hororové prvky. Je mi trochu smutno, když musím přiznat, že jako letní oddechnovku bych upřednostnila film z konce devadesátých let. Až moc studiových filmů posledních let má fundamentální problém v tom, jak navázat vztah s divákem a jak ho emocionálně zapojit do příběhu. ()

poz3n

Absolutní, ale opravdu absolutní dno áčkové blockbusterové produkce. Celý film jede na vlně toho nejtrapnějšího dějového klišé, je neuvěřitelným způsobem popisný a dokonale k usoužení se nudný. Poslední půlhodinu jsem přemýšlel nad tím, jakými způsoby bych si mohl ublížit, abych se už nemusel koukat. Jedna hvězda za sexy přicmrndávačku Annabelle Wallis. Dokonalý film pro brakové večery na Prima Cool. 1/10 ()

honajz

Slabé tři hvězdy. Čekal jsem podobně dobrodružný příběh jako předchozí Mumie s Brendanem Fraserem, taková ta parafráze Indiana Jonese, ale dostal jsem směsku hororu, filmu Lifeforce, filmu Librarian, a ke konci jemný náznak přesahu k Avengers... Už vidím, jak Seth v Tomově těle lítá po světě a hledá dobrodružství a bojuje s dalšími záhrobními egyptskými potvorami. Začátek přitom navnadí a vypadá to dobře, hlášky, tajemné katakomby, hrobka, ale pak se to nějak zvrtne, hledá se dýka a diamant, dojde na dýchánek s rozpolceným doktorem a nakonec se vše během rozbíjení digitálních chodících kostlivců tak nějak skoro samo vyřeší. Triky jsou ale skvělé, sem tam nějaká hláška pobaví, docela se mi zde líbil Russel Crowe, ale příběh skvěle začne a pak až do konce jen umírá. Chybí prostě nějaké zvraty, nějaká protivenství, překovávání překážek a tak. A moc se bojím, že v dalším filmu ze série už to bude jen digitální mašlovačka jako v kdejakém zfilmovaném komiksu a možná se opět zlikviduje i polovina nějakého velkoměsta (aby tmu následně obyvatelé, nyní bez domova, zatleskali.). ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)