Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (CinemArt SK)

majlika3

Za mě dobré. V některých ohledech by mohl být film určitě propracovanější, ale odpouštím, Sofia byla skvělá volba. Věřím, že se dočkáme i druhého dílu. ()

Pavlis.xxx

Film velmi průměrný. Sympatická mumie ala Boutella. Dr.Jekyll k smíchu, pokaždé shodil celou atmosféru do žánru parodie aspoň pro mě. Dark Universe zajímavý nápad, ale provedení otřesné a po téhle patlanině se ani nedivím, že se jim tento vesmír začíná rychle rozpadat... Velká škoda. ()

Welington

U Mumie, jako je tahle, je humoru a akce dost, o tom není sporu, ale stejně tak tu je spousty míst, ve kterých se ztrácím, bloudím a doslova narážím do stěn nelogičnosti, a když se konečně podívám k vrcholu, problikává tam velký, neonový nápis – bullshit. U většiny podobných snímků je tradice, která jim předchází, zřetelnější, nežli celý film a je jednoduchá, musí se totiž zkrátka vypnout. Jenže vypnout, udělat si něco dobrého k jídlu, vzít si cosi chutného na spláchnutí a najít si co nejlepší pohodlí, nestačí. Tenhle snímek měl dle mého názoru potenciál, který se z nevysvětlitelných důvodů v průběhu filmu ztrácí a přestože Tom Cruise je zde celkem hláškující borec, Russell Crowe je zkrátka geniální a Sofia Boutella je celkem zajímavě přitažlivá, film nemá správný říz, ani šťávu, propadá se s každou minutou o kvalitu níž a níž a svůj standart si neumí nastavit. Celkem škoda. ()

stellie

Kľudne si môže Sofia Boutella (Ahmanet) nabudúce vybrať ako "chosen one" mňa, ja sa toľko brániť nebudem. Teraz však k filmu - dej sa vyvíja presne tak, ako človek očakáva, momenty, ktoré majú byť vážne sú skôr vtipné a tvorcovia akoby nevedeli, ktorým žánrom sa primárne uberať. Dávam 2*. S filmami o múmiách ale pravdepodobne nadobro končím. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /skákání v místě děje v 1. polovině nic moc, 2. polovina taky nic moc, vlastně celej film nic moc/, + /akce ucházející, pár vtípků ušlo, Nick Morton ucházející, Annabelle taky šla, celkem, Crowe a jeho Jekyll/Hyde jasně nejzábavnější/, hodnocení - průměrné, nic extra, nicméně nějak to šlo, Tom docela bavil a Jekyll/Hyde to zase oživil, prostě průměr, co nějak ušel ()

Vestor

Tomáš Cruisů se tady zase snaží vypadat o 25 let mladší (a o 15 cm vyšší) než ve skutečnosti, ale relativně se mu to i daří. Scénář je jedna velká akční slátanina s romantickou zápletkou, ale když vypnete mozek a nešťouráte se v detailech, tak to jednorázově zabaví. Takový letní popcornový blockbuster, když zrovna nic lepšího nedávají. Příjemným překvapením je Sofia Boutella, ve scénách kde z ní není seschlá mumie, je to celkem kočka. ()

panfilmu odpad!

Takže si to zrekapitulujme než to, co nejdříve doufám vytěsním z hlavy. MAXIMUS DECIMUS s menší nadváhou, vede jednotku bizardních členů, kteří brání probuzení cca 40kilové a 130cm mumie, kterou samozřejmě MEWERICK probudí a aby toho nebylo dost v jejím zničení mu pomáhá jakási ochotnice, co nepobrala špetku hereckého umu a vystavuje se na plátně, jako to hovado boží, akorát, že ona boží vůbec není, mimochodem z té paní možná měli udělat tu mumii spíše, šel z ní totiž opravdu větší strach. No a tahle perversní parta jde ničit tu zakrslou holku ve fáčích, ale to se mezitím dovídáme, že celá banda má průser v tom, že jejich vedoucí směny MAXIMUS DECIMUS, je vlastně ještě pan HAYD a když si neveme hopsinkovou štávu, tak mu jebne a zmutuje na PRASOČLOVĚKA. Opravdu zapeklitá taškařice. Naštěstí, ten film měl i konec, který se na celém snímku povedl nejvíce, tím myslím závěrečné titulky. ()

MarkHarry

Asi nejhorší film s Tomem Cruisem v hlavní roli. Akční slátanina, která místy nedává vůbec smysl, občas nevíte, zda se tomu máte smát, nebo zda to mysleli vážně. ()

Parisienne09

Zajímavý strašidelný film pro větší děti. Na můj vkus příliš klaustrofobický, tedy v uzavřených temných prostorách či podzemí, ale přiznávám, že fantasy filmy nevyhledávám. Ale příběh byl vcelku zajímavý. Tom Cruise mě v obsazení překvapil. ()

jirik2103 odpad!

"Hello from the other side" zazpívala A(hnamet)dele a Tomáš její libé zvuky vyslyšel. V tu chvíli se octl na pomezí dvou světů (on už tam vlastně byl, jenže tenkrát fightoval s Tripody). Tady bojoval proti černé a zlé magii někde mezi Černobylem a Roklinkou. Tomáš se toho nezalekl, ani když proti němu vystartoval zlý a nebezpečný obtloustlý a zfetnutý Rasl. A jak tahle pohádka o Sežerezádě a Tomášovi dopadla? Jejich nelítostný boj se v prach obrátil a Tomáš se vrátil do doby egyptskoKamenné. A jestli nezemřel, tak tam někde bloudí na koni dodnes. A Sežerezáda? Zalili jí rtutí, a jestli nezemřela, tak rozhodně brzy chcípne. Seriozní hodnocení - tenhle film je sračka a ať visím jestli jsem Vám lhal! ()

LEFTFLANK

Len matne si niečo pamätám z tohto blockbusteru, ktorý som videl už asi pred rokom a to su ksichty Toma a Sofie. Pre niektorých to je zjavne veľké mínus, pre mňa síce žiadna výhra ale pozerať sa na nich dalo. To sá nedá povedať o Russellovi, ten bol skôr trápny ako vtipný. Hoci Tom nepatrí do expendables group, má svoj štýl akčných filmov a ten mi nevadí. Problémom je v tejto srande bohužiaľ scenár a síce logických lapsusov je aj inde za priehrštie, tuná je to hlavne ústredná linka a snaha vytvoriť podhubie nejakému univerzu? To sa totiž zo scenára derie veľmi nešikovne a tak necháva divákov tápať vo vlastných predstavách na čo vlastne pozerá. Žiaden príbehový oblúk sa nekoná a tak sa medzi dosť biednymi preväzovacími scénami občas objavia akčné sekvencie alá Indiana Jones obohatené o triky, nič čo by dnes konzum dokázalo ohúriť. a P.S. Sofia má skvelý look na hranie kdejakých pomaľovaných kreatúr - i like that. ()

funesfilm

Napísať niečo, aby som neurazil. Možno pre fanúšikov zombie. Trošku sa to zvrtlo, čoho som sa aj obával. Táto verzia nedosiahla na tú pôvodnú s Brendanom Fraserom. Netreba však nariekať. Tom Cruise tak, ako ho mnohí vo filmoch poznáme. ()

bjindy

Takže narovinu - Sommersova Múmia s Brendanom Fraserom a Rachel Weizsovou sa mi páčila viac. Pár odľahčených scén na začiatku mi dalo akú-takú nádej, že sa to bude ubiehať v podobnom duchu, takže tu bude nejaká tá exotika, romantika, kopec dobrodružstva a sem tam sa ukáže nejaký ten strašidelný moment. Žiadne také. Ako celok sa to nesie v dosť temnej atmosfére a viacmenej som mal pocit, že sledujem len ďalši typický zombie film. A keďže ja nie som zrovna moc zombie pozitívny (čo sakra mnohý na tých zombíkoch vidia?), dobrodružných scén tam až tak veľa nebolo a samotný Tom Cruise "odľahčoval" atmosféru len priblblým nechápavým výrazom, subjektívne viac ako 2 hviezdy dať nemôžem. ()

MaxBodycount

Úchvatná, ale úchvatná kokotina, ktorú snáď musela zacvakať Scientologická cirkev aby ich Metatron Tom na jej konci odišiel do púšte ako stelesnenie boha. Väčší selfservice si nasekal už len prasiak Favreau v Chef ... ()

VioletVonBat

Zde se musím opět ptát, proč točit něco, co bylo už natočeno? Pro mě je tenhle film sice poutavý, protože už od malička miluji starověký Egypt...ale na druhou stranu mi celý film přijde jako vykrádání S. Sommerse. Hláška smrt, je jen začátek, stejné efekty jako u již natočené mumie a v podstatě celý příběh, kde se nějaký dobrodruh vydá hledat ztracený poklad a najde omylem prokletý sarkofág. Proboha! Když už tedy točím něco, co natočeno bylo, tak snad s novým námětem - vždyť starověký Egypt není jen o prokletým sarkofágu - a nápadem či lepšími efekty. Takže 3* pouze za starověký Egypt a R. Crowe. To ostatní mi přijde jako hodně blbý vtip. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)