Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

NeverEver

Takovahle blbost neni hodna nazvu "Mad Max". Nejen ze puvodnimu Silenemu Maxovi nesaha ani po kotniky, ale navic je to fakt pic*vina. Dej je mizernej, rezie je prvoplanova a scenar je ubohej. 2** jsou spis z nostalgie (film jsem musela dokoukat se zaprenim). ()

MotMotkovich

Nehorázný audiovizuální masakr. Ti, co vymysleli ty masky lidí a modely aut by zasloužili Oskara. Všechno už by to bylo dokonalé i tak, ale s tim bláznem, co tam brnká na tu kytaru to teprve dostalo ty správné grády. Člověk, který ho má na svědomí musí mít o kolečko víc, nebo míň. V tomhle filmu je prostě všechno propracované a nezapomenulo se ani na takové detaily, jako permanentně stojaté bradavky čokoládové krásky. Hardyho i Theron si tu oblíbí každý. Nemůžu se dočkat, až film uvidím znovu. Bohužel se po tomhle na předchozí trilogii asi nepodívám, protože bych si nudou okousal nehty až po první článek prstů. 95% ()

Richie4422

Zvláštne. Nie som fanúšik nahánačiek a výbuchov každých 15 sekúnd, ale z nejakého neopísateľného dôvodu som nemohol odlepiť oči od obrazovky. Neskutočný akčný blockbusterový masaker s úchvatne zvláštnym vizuálom. ()

CaptAnne

Boží pohádka pro kluky (a holky), co si rádi hráli s autíčkama. Postapo svět je nádhernej, bouře jsou nádherný, „kmeny“ jsou nádherný, manželky jsou nádherný, konvoje jsou nádherný. Celej film vás zaboxuje do křesla a řve na vás, abyste ho zřeli (Witness meee!). Z toho, co vypadá jako válka o benál a vodu, vyleze boj o lidství a svobodu. Hezoučký, jen místy až moc. Kéž by to vydrželo až do konce s pompézníma hláškama, bizár soubojema a krvavejma výbuchama, a nezačalo se v posledních dvaceti minutách filmu se skelnými pohledy a desetivteřinovými scénami s významným pokývnutím hlavy. Achjo. ()

pop.z.pop

:)) jako u těchto filmů s nedostatkem vody mě nejvíc pobaví, když si holky v poušti vytáhnou hadicu a začnou si mega proudem umývat nohy a vyčabrají přitom zbůhdarma asi 10 hektolitrů :) ale jinak to byla jízda jaksepatří ()

todoyle

Trilogie Šílený Max s Mel Gibsonem Starší o 25 let u mě jednoznačně vítězí. Jediné plus v novém Maxovi - Charlize Theron, pokrok ve filmových efektech a opravdu šílená dávka akce od začátku až do konce. Dějově na můj vkus velmi slabé a co se výše zmíněné akce týče, sice skvělá, ale sledovat 120 minut nic jiného než zběsilou destrukci mě opravdu nebere. Nicméněje to samozřejmě věcí vkusu a já to respektuji. Ale u mě je to jeden z filmů, ke kterému se vracet nebudu, narozdíl od původní trilogie.Za mě tři hvězdy za akci a Charlize Theron. ()

Margay

Chtěla jsem pořádnou jízdu, polonahý ženský a žádný patetický řeči. No a dostala jsem pořádnou jízdu, polonahý ženský a téměř žádný patetický řeči. Já myslím, že dobrý :) ()

kaller

Filmový majstrštyk, nabízející pohled na vizuálně vymazlenou akci zasazenou do nesmírně zajímavého postapokalyptického světa, navrch okořeněnou spoustou bizarních nápadů, co ve finále skvěle podtrhují celkové vyznění díla. Jednoduchá příběhová premisa a jen velmi decentní vykreslení ústředních protagonistů tu překvapivě vůbec ničemu nevadí, Mad Max má možná i díky tomu, že se nikde moc nezdržuje, neskutečný drajv. Neboli tohle je zcela mimořádný a mimořádně stylový akční nářez, který byste si prostě neměli nechat ujít. ()

Meniha

Starý Šílený Max mne nikdy zcela nechytil, vlastně jsem u něj nikdy nevydržela do konce. Asi se znova pokusím:-) Novinka mne nalákala hlavně na skvělý ohlas, který se na mne odevšad valil, jinak bych na film asi ani nešla. Jsem příjemně překvapena, děj dával smysl, skvělé triky. Na celém filmu bylo vidět, že si ho samotní tvůrci vymazlili a vyloženě užili. A proto 85% ()

Alien777

Celý film nuda v neznámom prostredí ktoré začalo hneď in-medias-res čo pôsobilo mätúco. Scény, ktoré boli točené s 5D Mark III trhali - neviem či mali MagicLantern v Alpha verzii alebo im nestíhali pamäťovky, ale na to si mali sakra dať bacha - šetrilo sa kde sa dalo. Za minulosť hlavnej postavy, koniec filmu a efekty dávam dve hviezdičky. ()

joker707

Na tenhle film jsem se velice těšil a musím říct, že jsem takhle dlouho nebyl zklamán, naposled z Promethea. Je to film, který příběhově rozhodně neupoutá, přišel mi film prostě o ničem. A hlavní hrdina? Jako by příliš přemýšlel nad tím co řekne, trošku zpomalený, ale hlavně převálcovanej Charlize Theron. Zase na druhou stranu akční scény super, nedá se v tomhle nic vytknout. Co se mi nejvíce líbilo na filmu, tak to byla hudba, ta byla úžasná a trefná. Takže když to shrnu tak dávám 3 hvězdy. ()

Strid

Bylo to dost dobrý ale Max tam nejezdil ve svim skvelim autě a nemel svoje kožený kalhoty a bundu a upilovanou dvouhlavnovou brokovnici ale jinak to bylo skvělý ()

gatuso

Jiz od prvnich minut jsem litoval, ze jsem tento snimek nevidel v kine. Musela to byt skvela podivana. Nemam absolutne co vytknout, kompars, prostredi, charaktery postav jsou perfektni. Nejvic me utkvel v pameti ten kytarista..Suverenne nejlepsi postapo film jaky jsem kdy videl, vynikajici navazani na Maxe ztvarneneho Gibsonem. Plny pocet nedavam kvuli konci filmu. Happyend s naznakem pokracovani. Jinak uzasny snimek.Shlednete jej v pondeli a klidne se na nej podivate jeste jednou tentyz tyden. A to je pro me znamka kvalitniho filmu,ne? ()

Mukade

strašne dobrý film.......... https://youtu.be/iGmJ8d3dFxk .............https://youtu.be/ZUQQIdIMjU0 ...........https://youtu.be/0RXhcqdewf0 .........."Hardy and Theron act with their eyes, and tell you their whole life stories…but they also keep those stories internal. It’s action that counts, and you can watch their relationship by tracking their (epic) facial expressions and body language."............................""""The delicious thing about Max and Furiosa’s relationship is that it happens almost entirely in the subtext, and in non-verbal areas of storytelling like their actions, glances and body language. ...... But being able to fully read the text of the scene requires you to be quite an active movie viewer, to parse out a lot of very subtle details of things like body language, facial expressions and eyeline and figure out what they mean, in a time span of about a minute and forty seconds. And the whole movie is like this–it requires a high degree of attention, active viewing, visual processing and emotional intelligence to fully understand what’s going on in a lot of the scenes, because the film doesn’t stop and explain characters’ emotional states and journeys to you. I think it’s a film that was designed for multiple viewings, because the sheer amount of visual information is just too much to take in all at once, especially when your higher cognitive functions may be overwhelmed by a titanic adrenaline rush, as mine were the first several times I watched it. This is a level of complexity we’re not used to in most art movies, let alone in a big summer blockbuster that is also stuffed with balls-to-the-wall action. It’s a filmmaking style that demands a lot of active engagement from the audience, and may be more readily accessible to some people than others. To me, it is absolutely delightful to have such a complex film text to read, one that unfolds upon repeated viewings to reveal more and more layers of meaning. It makes me wish so many more movies were like this. http://fuckyeahisawthat.tumblr.com/post/123939780625/mad-max-scene-breakdown-can-i-talk-to-you """" ..................""Hans Zimmer, a frequent collaborator of Holkenborg (autor soundtracku), called the score "absolutely phenomenal and mind-blowingly brilliant." """ ()

Ruslan

Můj kandidát na nejlepší postapo film za dlouhou dobu, ted k tomu co jsem to vlastně viděl. Viděl jsem 120 minut trvající honičku upravenejch mašin na poušti. Říkám si dalo se to asi čekat, když film nese název zběsilá cesta, ale nikde nebylo psáno že tahle velkolepá honička nemá žádný příběh. Nezlobte se na mě, ale postavit veškerý děj na tom, jak nějaká drsnačka s oholenou hlavou zamazanou od šmíru převáží harém nějakého pouštního krále kokota je velice směšné. Nic na tom nemění fakt, že při své zběsilé cestě po pískovišti potká jednoho tvrdého chlápka jménem Max. On je tam stejně jen jako figurant, kterej mlčí, občas střílí, nebo se dokonce popere. Jo z toho filmu si za měsíc nebudu pamatovat snad nic, možná snad jen ty hezky barevné světlice, které vybuchovali nad tou pouští. Efektní zábava pro nenáročného diváka co má rád prostoduchou akci bez jakéhokoliv smysluplného děje. 40%. ()

bjehna

Velká jízda od začátku do konce, což naprosto pravdivě naplňuje svoje označení "Fury road". Šílený Max tak šílený nebyl ale za to je nemluvný, nekompromisní zabiják, který neztratil elán i po tom, co sloužil jako infúze zfanatizovanému běláskovi. A vizuální stránka, včetně vozidel, zbraní, masek a samotného chování byla absolutně nejšílenější. Vynikající. 90%. ()

adako

Úplne si viem predstaviť ako George Miller s chuťou vymýšľa tie akčné scény a celý post-apokaliptický vizuál. Svietia mu pri tom očká, normálne sa cíti akoby pri tom omladol. Zrazu si ale uvedomí že ak to má byť blockbuster, musí to mať aspoň dve hodiny. To by nebol problém, naháňačiek má aj na štyri hodiny, ale kto by sa na to pozeral? Treba dáky dej - a tu je bezradný. Tak zoberie dej každého druhého filmu tohto žánru, ale treba ho osekať na minimum, veď má toľko lepších bojových scén! A postavy, musia dobre vyzerať, musia vyžarovať čo chcú, ale musí to byť len jedna vec, na nejaké babranie sa s charaktermi nemáme priestor. ... A tak to aj dopadlo, akčné scény sú geniálne, a sem tam je preblesk deja, takže sa to môže tváriť ako akčný film pre celú rodinu (alebo aspoň pre mužskú časť (proste že to patrí do kina)). Ale to je omyl, je to brutálne drahé postapokalyptické motoristické porno so všetkým čo k tomu patrí. Teda geniálne vymakaný základ a úplne odfláknuté všetko ostatné, lebo však kôli tomu to nikto nepozerá. Ale prečo to potom má dve hodiny? Takže čo sa mňa týka, prvá hodina super (niekde po priesmyk asi), potom začali prvé pochybnosti, začal som sa pýtať či to fakt bude celý čas len toto, a každá ďaľšia minúta už bola navyše a iba to zhoršovala. ()

mire.k

Smekám před režisérem. Perfektní akční jízda, šílená a vychytaná. Žádné zbytečné kecy. Prostě Mad Max tak jak má být. Starý matador ukázal dnešním cucákům, jak se mají točit akční filmy. Akce, deprese a šílenství v jednom. ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (viac)