Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

Purrrfect

Mad Meow :-) Beautiful mindfuck :-) Adrenalin CarGasm. Cisty silenstvi ve vizuelni dokonalosti. Ještě ted jsem z toho vzrusena, a to jsem na tom byla uz 3x a stále nemam dost. Tom Hardy me uchvatil stejne jako naposledy dokonaly Bane, ten hlas kde místo mluveni jen brucel jak medved me po cely film nenechal chladnou a pry jsem vrnela jak spokojene kote :-) Nux: Oh what a day, what a lovely day! I live, I die. I LIVE AGAIN! If I'm gonna die, I'm gonna die historic on a fury road! Max: If you can't fix what's broken, you'll go insane. ()

Dánek

Perfektni akcni film, soucasnych (19.5.2015) 90% je asi trosku moc, ale na tohle rozhodne stoji za to zajit do kina! Jasnych 5***** ()

DonQ

Plně souhlasím se superlativy ostatních uživatelů. Je to akční nářez, nádherně vymazlený, obsazený, ozvučený a ... a fakt se těším na další díly! Neúnavného kytaristu v červeném nemohu dostat z hlavy ani po pár dnech. Kam se hrabou Tranformeři, Avengeři, Jurské parky, Godzilly ..v porovnání s tímto jde jen o akční smetí. Řekl bych, že tohle je škoda nevidět na velkém plátně, na telce by zážitek byl asi sotva poloviční. Zatím asi číslo jedna tohoto roku. ()

Seti

Zběsilá cesta tam a zase zpátky, kterou sedmdesátiletý stařík George Miller zvládl s velkým přehledem a v rámci jediného filmu. A zvládl ji zároveň v neskutečném stylu! Návrat k hrdinovi z postapokalyptické pustiny zcela a doslovně dostává svému podtitulu, jelikož Miller v něm po úvodní čtvrthodince dupne na plyn a nesundá z něj nohu až do závěrečných vodopádů. Film je v podstatě jedná velká dvouhodinová akční jízda odehrávající se na pozadí maximálně zajímavého postapo světa, u níž se na začátku nadechnete a vydechnete při odchodu z kina. Neskutečně intenzivní filmový zážitek s dokonale slazenou vizuální a hudební stránkou. Samozřejmě spoustu lidí bude Maxovi vyčítat absenci spletitějšího děje, případně prostoduchost scénáře, což je na jednu stranu relevantní kritika. I já jsem si po shlédnutí trochu povzdychl, že chci z pustiny vidět víc, a že mohl Miller Maxovi s Furiosou na jejich výletě dopřát více různorodých setkání a svůj svět a jeho mytologii více rozvinout. Jsem však přesvědčen, že film by v takovém případě zcela ztratil svoje tempo a atmosféru. Možná, že by taková změna byla k lepšímu, ale každopádně by to už byl jiný film. A Miller dle mého názoru chtěl natočit zběsilou cestu, což se mu také do posledního filmového políčka podařilo. Pro fandy Falloutu, Mad Maxe a všechny akčně pozitivní jedince povinnost. Pro mě pak rozhodně jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby a jednoznačná plná palba (film, který mě donutí jít dvakrát do kina ode mě nic jiného nedostane). Poznámka pod čarou : Jestli kvůli mizernejm tržbám nedostaneme přídavek, budu nasranej jak vix! ()

preclajsz

Pod slovem bláznivý, bych si v životě nedokázal představit takovouhle pecku! Jedná se opravdu o prvotřídní nářez, který vás po celých 120 minut nenechá klidným. Zdejší komentáře nelžou a opravdu tomu filmu, ačkoliv jsem od něj nic nečekal nemůžu dát nic jiného než 5*. Tom Hardy je opět výborný a celý koncept prostě fungoval. ()

DavidS.

Vezměte tlupu nadšenců z autovrakoviště, artisty ze Cirque du Soleil, létajícího kytaristu a natočte si pro radost film tak, jak jste chtěli, aby vypadal již před třiceti lety...Vize, kde je i krása umouněná, bez rukou a s jizvami...Chci na stará kolena přesně ty samé prášky, co baští Miller... ()

honzii

Ano, Šílený Max je opravdu zábavný film se skvělou výpravou a vizuálem (i když CG občas nepěkně vyleze), ale stále jde o klasický případ over-hypu. Funguje základní premisa, akce, vizuální stránka i režie. Méně už ale fungují postavy, mikropríběhy, dialogy a motivace. Zatímco funkční prvky Miller promyslel opravdu atraktivně, těmi nefunkčními se opravdu příliš nezaobíral. Veškeré snahy o dialogy skončily u zkratkovitých papundeklových řečí, kdy z Toma Hardyho úplně čišelo, že nemá absolutně co říct, a ani jeho herecké pojetí postavu zrovna nevytrhlo z nemastnosti-neslanosti. Paradoxně tak za něj zaskakovali Hoult jako Nux, který dojde asi nejvýraznější proměny a stává se tak jednou z nejzajímavějších postav, a Furiosa, kterou si dala k svačině vynikající Theronová a svým pronikavým pohledem ustojí i naprosto klišoidní monolog. Přímočaré, audiovizuálně atraktivní, ale trochu tam chyběla šťáva v postavách a ve scénáři. Herci to ale utáhli. ()

korndaddy

Není co dodat. Je to opravdu šílený a zběsilý. Radši stokrát půjdu do kina na Maxe než na další Fast and furiuos... Tohle má své kouzlo a já jsem rád že se ta odvaha našla a snímek byl natočen, což v dnešní době považuji jako malý zázrak. ()

matolas

Čo ja viem, dvojka mi prišla o dosť lepšia. Ale páči sa mi zvrat na klasickú cestu z bodu A do bodu B, kde sa hrdinovia napokon rozhodnú, že by celkom bodlo vrátiť sa do bodu A. Nulový dej nevadí, ale ani akčné scény mi teda neprišli ničím výnimočné. Navyše Tom Hardy mi asi zničil ďalšiu sériu po Batmanovi. ()

bari68

Šialená, brutálna, neuveriteľná a zároveň aj tá azda asi najlepšia akčná sci-fi naháňačka aká spatrila svetlo sveta filmového plátna. ()

charlie_ando

Velmi pozitivní šepot, který se několik dní před uvedením do kin po celém světě roztočil dal naději, že na stříbrné plátno dorazilo opravdu nevšední dílo a musím to na sto procent potvrdit. Tenhle film není pro každého, je prostě pro magory jako je málomluvný Max (Tom Hardy), ale kdo mu dá šanci tak se mu otevře geniální svět režiséra George Millera. V sedmdesáti letech se mu podařilo stvořit nadupanou adrenalinovou jízdu, které tankuje jen ten nejkvalitnější vysokooktanový penzí a do konce nesundá nohu z plynu. Tenhle australský senior tak nenechá diváka ani na minutu vydechnout, nedá se než smeknout. Propracovaný vesmír postapokalyptické země zítřka je vystavěn do nejmenšího drobného šroubku a boláku zhoubné mutace. Dunivý depresivní soundtrack je nedílnou součástí velkého zážitku a je pod ním podepsaný Junkie XL. Stejný superlativ platí i pro kameru Johna Sealea, která si dokáže pohrát jak s drobným detailem tak i s monumentálními akčními celky. Špína zalézající pod nehty a všeobjímající lidský zmar je ideální prostředím, pro dramatický příběh v němž se dva nesourodí hlavní hrdinové ženou za nadějí a v patách mají tři klany nebezpečných zabijáků. Překvapivě hodně prostoru dostává Charlize Theron a její jednoruká Furiosa, je tak Maxovi rovnocennou partnerkou a svým poctivým herectvím jasně ukazuje svůj talent. Nevšední drsná roadmovie, která ve mě zanechala hluboký dojem. ()

klukluka

Pro mě osobně zklamání roku. Přímočaré až nudné, drsné až legrační, akční až zmatečné, syrové až primitivní. A nepřesvědčivé! Ty triky budou za 15 let k smíchu, stejně jako celý tento film. Už teď byly ty chyby do očí bijící. Šílená Maxipíčovina. ()

Wally

Už tomu ´starému´ Maxovi jsem nějak nepřišel na chuť a tak jsem nervózně čekal, co se mnou udělá tato nová verze... není to ten typ filmu, co by mne uchvátil, ale musím uznat tu preciznost v detailu, oko po vizuální stránce jen hltalo tu krásu a jízda to byla fakt hustá...masakr...některé scény naprostá úchylárna :-)) ()

bruceman7

Obsah filmu do písmene odpovídá jeho názvu... pořád se jen valí vpřed a je to - šílené. Sen každého, kdo v mládí drtil v Carmageddonu chudáky pedestriany těmi nejbláznivějšími dopravními prostředky, které vás jen napadnou. Jediná škoda je, že nám tvůrci neukážou víc z toho postapo světa. No, 9/10 ()

nameadel

Rozhodně jsem se ani minutu nenudila, ale jak film přišel, tak taky odešel a vůbec nic ve mně po něm nezůstalo, snad jen možná to, že olej napatlanej na čele vypadá fakt dobře. Možná to taky začnu dělat. První role Nicholase Houlta kdy jsem si z něj nechtěla vyškrábat oči ovladačem. ()

Mistickzz

Nadupaná akcia bez nejakého hlbšieho príbehu, či psychológie postáv, no v tomto prípade to vôbec nevadí, pretože Mad Max: Fury Road baví a šlape celé dve hodiny. Vizualizácia je nádherná a je to okorenené aj o zaujímavý soundtrack. ()

Dodmund

Ailuropoda se mě ptala, co vidím na filmu 300: Bitva u Thermopyl, když je to v zásadě o ničem. Mně to bavilo. Nyní jsem její pohled pochopil u tohoto filmu. Zcela o ničem a s jasným dějovým vývojem. Mad Max mě ale nikdy nebral, tady dám teda za ty barevné filtry * navíc. ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (viac)