Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

drake31

Solídny exploiťák ktorý nepostrádal krv, šialené persony, a vrámci žánru zanechal dobrý dojem. Najviac čo mi prekážalo boli tie odbočky k tomu "vydarenému" plesu, to uberalo na tempe, kazilo atmosféru, a bolo to zbytočné. Finále fajn, no ehm tak, viacej krvi by tomu svedčalo viacej, v podobe nejakého šialeného revangu, ale zas nebuďme príliš náročný. Ťažko je pre mňa hodnotiť, pretože malo to svoje klady, a aj zápory ktoré mi tu vyslovene vadili ... ale pretože som dobrá duša 4* s tím že jedno pozretie stačilo ... ()

Wade

Jak mě tenhle film bavil. Je až neuvěřitelné, že film, který je jen o pomstě ve stylu starých klasik v 80. letech jen je podáván v moderním kabátě může být zábavný. Bavil jsem se po celou stopáž a vůbec mi nevadilo, že jsem věděl, že kdyby tvůrci chtěli mohl být Loved Ones,The daleko brutálnější a syrovější přesto všechno perfektní práce Austrálie. 92% ()

Steny94

Najprv som chcel milovaným napariť štyri hviezdičky, potom som si však povedal, že kašlem na, prečo by som im nedoprial plný počet. Toto maturitné rande som si totižto naozaj užil. Chudák Xavier naňho len tak nezabudne a Robin bola naozaj fantastická! Crown me, Daddy! ()

VasaX

První polovina high school komedie, druhá slasher. Má to spád, ale přes i tak krátkou stopáž by se to dalo ještě zkrátit o zbytečnou dějovou linii s Brentovým kámošem a jeho Emo "holkou". Slasher část je ale super, takže ve výsledku za mě filmový tip pro lidi co mají rádi drsnější kousky až horory. ()

ghatos

Uteklo to příjemně. Slušný exploitation nabízí solidní nářez. Se Srpskim filmem se to nedá srovnat, ten hraje vlastní ligu. Písnička a tatínek bavili. 60%. ()

Lukyn007

Bravurní mix komedie, psycho thrilleru a teenagerovské vyvražďovačky:) Až vás pozve holka na ples, tak tu nabídku radši přijměte!!!!! 80% ()

klima777

Hodně krve, hudba Ollieho Olsena a pitoreskní karikatury vidláků. Což na skutečně dobrý film nestačí. Chybí tomu lehkost. The Loved Ones jsou těžkopádní, ducha mdlého... ()

Alisa

Coby parodii na teenagery bych tomu dala i víc, ale tohle?? Bylo to přitažené za vlasy, místy směšné a chybělo mi napětí. O strachu se vůbec nedá mluvit. Jsem v šoku, že zrovna tento film má tak vysoké hodnocení. Špatný závěr byl jen poslední kapkou.. ()

Jello Biafra

Protinožci vracajú úder a servírujú hixploitation horor podľa svojich predstáv. Brutálny krvák, ktorý ženie dopredu jeho komorná atmosféra a brutálne scény mučenia. Očakával som však trochu pôsobivejšie finále a mnohé úchylácke scénky (psycho foter by chcel osúložiť svoju dcéru) mi mierne kazili dojem z filmu. Takže nakoniec lepší priemer. ()

Šakalík

Jejda, tak tohle se povedlo! Já teda obecně ty řezničiny typu Saw či Grotesque nijak zvlášť nemusím, ale tohle je přece jen něco jiného (možná proto, že to je australské). Ta růžovka je přesně to, čemu se říká „crazy bitch“ a ten její pošahaný tatík jí skvěle sekunduje. Brutalita je vyvážená tou vedlejší linkou s plesem, není to teda jen taková ta hnusopalba, při které byste většinu filmu strávili se zavřenýma očima. A ten závěr na cestě, ten je úplně super! :-) Nóó, tohle je moc milé překvapení… ()

Forsberg11

Tak toto sa skutočne oplatí vidieť. Zdá sa, že exploitation žáner sa stáva akoby moderným nasledovníkom slasheru, pretože podobne ako tento v 80-tych a 90-tych rokoch vrcholový hororový žáner, sa aj on postupne rozširuje do všetkých podôb, rôznych lokácií a takisto aj všetkých vekových kategórii. A rovnako ako pri slashery sa dostáva na vrchol hororových rebríčkov. Veď si len stačí spomenúť na pár najúspešnejších hororov posledného desaťročia a hneď je každému jasné o čom rozprávam. Ale k filmu. Je to nátresk aký som nečakal. Pre mňa hlavne po emocionálnej stránke. Prvých približne 20 minút stopáže sa totižto zaradilo medzi topku mojich najintenzívnejších filmových zážitkov. Byrne dokonale zachytil bezradnosť, depresiu a smútok jednotlivých hlavných postáv, z ktorých každá má svoje trápenie a svojich démonov. Následne sme však bez varovania vrhnutí do bláznivého gore besnenia malej rozmaznanej princezničky a jej starostlivého otecka pripraveného splniť jej každučká prianie. Ale ani sa poriadne nedozvedáme, kde sa u nej zobrala takáto pohnutá povaha a z akých pohnútok za dotyčná vydala na cestu zvrhlej tyranky svojich platonických lások. Romantická pesnička hlavnej hrdinky ešte umocňuje beznádejnú atmosféru a dodáva filmu, pre mňa zatiaľ nevídaný nový rozmer, ktorý sa mi ale v tejto kombinácii sakra páčil. A ani samotné mučenie nie je až také konvenčné. Kreatívna "bloody Lola" má nachystané nožíky, vidličky, soľ, vŕtačku, ale aj malé prekvapenie na záver. Zaverečná revenge síce už dáva tušiť pre akú vekovú kategóriu je film primárne robený, to však nič neuberá na jeho kvalite a originálnosti. Odporúčam! ()

bloodvomit

Tenhle typ texaskýho masakru nemám moc rád, nedá se v něm totiž nic moc novýho vymyslet a tak se snímek stává jen variací na typy mučení. Vlatně nevim proč lidi takovýhle rychlokvašky točí. Tahle je naštěstí obohacená zajímavym moderním střihem a adrenalinovou vhodně zvolenou muzikou. To jediný zachraňuje tomuhle prd3l :-) ()

sedm.1

Tak tu máme další slušně pošahanou famílii, tentokrát tvořenou ne úplně vyrovnanou dceruškou a jejím tatínkem, který jí splní, co jí na očích vidí. A jelikož začíná plesová sezona, je na nějaké to krvavěšjí řáděníčko zaděláno. The Loved Ones ale není ani tak vyloženě o řezničinách, jako spíš o lehčím, ale fungujícím teroru a fajnově navozené atmosféře, a ikdyž pár fakt krvavých scén se tu najde, jako nějaké to mučeníčko či závěrečné zúčtování, spíš je tu opravdu kladen důraz na navození pocitu bezradnosti, nasranosti a pomstychtivost. Samotná zápletka je pak sice na jednu stranu vážně jednoduchá, zároveň ale nejde o nějak stokrát ohranou písničku, nicméně moc jsem nepochopil dějovou linii kolem kámoše hlavního hrdiny a jeho šukézní kočky, nenašel jsem v ní absolutně žádný význam, smysl či jakýkoliv přínos pro děj a spíš mi to přišlo jen jako oslí schůdek k prodloužení stopáže a vlastně je to i bohužel jediný důvod, proč nedám tomuto jinak výbornému filmu plné hodnocení. Co se týče obsazení, výběr herců funguje půl na půl, nikdo z nich není sice nijak extra výrazný, sympatický či charismatický, ale svým postavám dali jinak přesně to, co potřebovali. The Loved Ones je zkrátka lehce nadprůměrný thriller/horor, který je krvavý, napínavý, atmosférický, a ikdyž nejde o žádné extrémní představení, zábavný a poutavý je určitě. ()

netahlo

Nebyt te naprosto zbytecne dejove linie s kamaradem a emo kamaradkou, sel bych na plny pocet. Protoze princezne a tatinkovi proste neslo nefandit :-) Protinozci zase jednou ukazali, ze jim nic lidskeho neni cizi :-) ()

coscarelli

Kvalitny klokani prirastok do rodiny exploitakov, navyse trci pekne z rady. Ustredna trojica na " party" ma neraz ohurila svojim sarmom a "inteligencnym kvocientom" a viala sviezim vankom a prskajucou krvou. Niekedy to zabolelo, i ked nie som sedembolestny a uz som nasiel Romana Kroufka / diky DaViD´82/ . Skvely soundtrack vo farebnych satach a trblietkami. ()

Spike23

Z tohoto filmu jasně vyplývá ponaučení, že barbína a metalista není v páru vůbec dobrá kombinace. Sice zde zřejmě režisér nerozeznal rozdíl mezi emo a metalistou, takže tu trochu vznikla taková kombinace. Každopádně hlavní hrdina byl sympatický a do hororů je jako stvořený pro hlavní role, což o něm a jeho dobrém vkusu už na začátku samo vypovídá jeho triko Master of Puppets :-) ( když o tom tak přemýšlím, tak by se celkem hodil i na ''temnou stranu'' ). Příběh se mi zdál sice trochu přehnaný, po jednom nepříjemném zjištěním, ale na druhou stranu je tu něco, co tu mockrát nebylo, co navíc bylo perfektně zahráno a hlavní je, že tu záporáci nejsou nějaké zmutované příšery, připosraní ufouni, kteří dokáži zkazit každý film nebo v nejhorším případě piraně, ale obyčejní lidé s na první pohled nerozeznatelnými poruchami psychiky a značnými komplexy, a to je právě to, bez čeho novodobý horor prostě už neuspěje. K příběhu bych vytknul vedlejší dějovou linii, která upřímně stála za starou bačkoru ( se na ty slušné výrazy jednou vyseru ) a zkazila takřka polovinu úžasné podívané, kterou mimochodem změnila ve feťáckou kalbu. Každopádně i přes malé nedostatky je to pro mě nezapomenutelné dílo, které určitě nevidím naposled a ze kterého jsem si odnesl kompletní změnu názoru na hezoučké písničky Miley Cyrus, Hillary Duff a podobných celebrit. Opravdu slušný horor je možné natočit kdykoliv, jak jsem zjistil, takže po shlédnutí se mi už zvýšily požadavky a de se hold snižovat hodnocení u ostatních. ()

BlackTom

Áno, áno, áno, postupujete! S ničím sa neserúca tínedžerská pi*ovinka, ktorá mi narozdiel od ostatných klonov svojou bezmedznou násilnosťou ešte dlho uviazne v hlave. Scenár je veľmi jednoduchý, sleduje dve časové línie, ale pokusy na divákovi sú tak originálne a neopozerané, že by som nemohol dať menej ako **** ani keby som bol neviemako zaujatý. Proste zbesilá jazda, modernizovaná buranina ako sa patrí. Na ženy si treba dať bacha :) ()

666Carnage

Jakmile jsem zjistil, že mě ta princeznička bude sr** celej film, tak jsem zjistil, že film bude pecka. U mě to funguje tak že pokud mam pocit, že bych někoho musel v tom filmu praštit vim, že se budu náramně bavit :D Násilý nebylo přehnaný a lobotomie vrtačkou + mozkový vývar mě pobavily. 4* protože si to opravdu zaslouží. ()