Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

dubinak

Páni. Výborný film. Austrálie se vytasila s velmi dobrým teenexplo, jež ukazuje, že podceňovat šedé myši se nevyplácí. Fakt bomba. Sem tam bleskne nějaká usměvavá scéna nebo dialog a funguje to i přesto, že se ve druhé polovině dozvíme, co jsou vlastně dcerka i otec zač a za čím to všechno stojí. I přesto, že jisté rozuzlení by skoro nikdo nečekal. Vřele doporučuji. ()

U_S_O

No neviem, takýto štýl hororov sa mi veľmi nepáči. Keď už sa aj niečo dialo, tak to ani poriadne neukázali. Hlavná hrdinka nesympatická a druhá dejová línia a.k.a poďme sa zhuliť v aute, tam bola asi len na vyplnenie času aby to malo aspoň cez hodinu. Hlavný hrdina toho veľa nenahovoril :) podobne ako zvyšok osadenstva, takže ani dialógovo to nemalo čím nadchnúť, čo však pri hororoch nemusí byť až tak podstatné a môže to zachrániť aspoň atmosféra, ktorú tento horor ale nemal. Záver? Dovoľte mi sa zasmiať :D ()

Martrix

Sleduju na streamu pořad Jak nás vidí svět.........australani jsou divní, hodně divní. A tento film je jen třešnička na dortu zvaném...australský bizárek. A nejhorší na tom je, že oni to všechno umí prodat. Natočené je to velmi dobře, napětí tomu nechybí...zapomeňte na to, že vás během sledování napadne...však oni to všichni přežijí, jinak by to nedávalo smysl... . Kdepak, Byrne si vás povodí a přiměje vás zápornou postavu nesnášet tak, že jí budete přát mnohem horší konec. Vůbec nevím, jak se mi ten film dostal do archivu, protože tento subžánr nemusím...ale uznávám, filmařsky i herecky je to nadprůměr. Kdo má tyto horory rád, přidejte si k mému hodnocení hvězdu. ()

Iwus.ka

Nenechávám si kálet na hlavu a nejsem ten správný indulonový typ k probádání rekta mé objemné nadřízené. Ach, cítím se tak odmítaná. Úplně chápu tu dívenku, která si jen chtěla užít ples s klukem svých snů, jenže on to viděl jinak. A zatímco ona se odhodlala k odvážným činům, u mne pracuje pouze fantazie… Třeba ji taky přivážu k židli a budu nekonečně dlouho mučit. Můžu ji například napájet jejím oblíbeným plnotučným slazeným mlékem, aby jí narostla v pořadí už čtvrtá brada, občas ji plesknu hrubou dokumentací přes hubu nebo ji vyvezu někam na vzduch a nechám na ni srát holuby. Krásná představa. Protože jsem ale nad věcí a nechybí mi zdravý rozum, zůstanu jen u představ. ()

Immortal17

Proboha, úděsný film... jaký normální člověk dokáže něco takového natočit? Šílenost! Je to film opravdu jen pro silné povahy. Pro ti, co horory nemusí, utíkejte co můžete. :) ()

Deyw

Zabavilo..Super taťulda..takovýho si každej přeje...fandil sem tomu rockerovi až do konce...stala se ztoho celkem nič moč kravina, ale bylo to dobrý..metal rulezz! ()

URBAN

Jsem překvapený, tento film dokázal opravdu šokovat. To mám u těchto filmů rád. A mimo to je profesionálně natočený a nechybí ani příběh a překvapivé rozuzlení. ( 29.8.16/MAC ) ()

SeanLSD

Konečne nejaký poriadny romantický film pre súčasných teenagerov - tí to potrebujú trochu drsnejšie. Svižný a atmosférický výlet do krajiny úchylných filmov, mladistvý, dobre napísaný a absolútne suverénne natočený. Na Valentína si pustím znova. ()

Doudis19

Silně nepříjemný, vysoce nechutný, nervydrásající horor s několika (obzvláště ke konci) nezapomenutelnými scénami. Pohled na zmagořenou rodinku mučící chlapce, opravdu burcuje diváka k vyzívání posledních sil oběti a snahy o její záchnanu. Bohužel zřejmě z důvodu stopáže, je zde i druhá dějová linka, která ruší velkou část napětí hlavního děje a navíc nemá pro vyústění pointy naprosto žádný význam. Působí rušivě a to tak, že v celkovém dojmu zanechá pocit občasné nudy. A to je při 84 minutách ironicky solidní výkon. ()

Khumbac

Příjemný film. Tomu mladému vlasáčovi to dobře hrálo. Ovšem scéna s aku-vrtačkou a rychlovarnou konvicí bylo opravdu něco. Evokovalo mi to " Mučedníky ". ()

Sfinkter

Soukromý ples pro zanedbanou dcerušku se vydaří se vším všudy. Milovaní jsou pouze dobrým příspěvkem k exploitationu, nesešlápnou plyn až na podlahu a chvílemi nudí. Malinko zvrácená, ale stále koukatelná romantika, na kterou se klidně můžete podívat s partnerem. Narozdíl například od Srbského filmu. ()

kinghome

A takovej nádhernej vztah mezi tatínkem a dcerkou to byl :D Tohle je dobře úchynej film, skvěle podaný příběh o tak trochu jiné rodince. Pomučeníčko bylo luxusní, někdy mě to zabolelo i za Brenta. 84 minut je úžasnej čas, není to zbytečně natahovaný, takže to nenudí a baví to celou dobu filmu. Konec je dost vyhrocenej, což je jedině dobře, takovej film jsem hledal, nikdy jsem nečekal, že něco takovýho naservírují zrovna v Austrálii, ale mýlil jsem se, vážně boží film, nemám tomu co vytknout. ()

oveckaoa

Hodnocení je těžké vidím to mezi 3 a 4 hvězdama. Není to nějaké extra krvavé explotation jak tady někteří píšou dokonce to není ani moc brutální dá se říct. Většina filmu jsou jen náznaky přičemž potenciál ty scény měly (třeba ta s tou vrtačkou ale to by musel režisér hodit detail na tu hlavu). Námět je hodně dobrý viděl jsem ho v Otisovi ale tam to bylo strašně zpracované tady je to parádně. Co mě potěšilo byly songy strašně pěkný soundtrack (kromě toho metalu takový styl a podobné sračky nemusím). Závěrečný masakr měl mít větší koule tady jen zapíchne jejího fotíka (přičemž už po 1 ráně nožem do krku by byl mrtvý a on přežije 3 a ještě stojí). Ti v tom sklepě (taky my to připomnělo Descent :-)) tam byly zbyteční dle mě. Konec se strašně táhne a je velká škoda že se jí nepodařilo zabíjet tu jeho rodinu to by bylo aspoň maso :-). Hodnocení 60 procent každopádně povedený horor a jako debut obstojné. P.s. ta linka s tou gotičkou je úplně zbytečná jen to rušilo a ten kluk co ho mučila mě byl taky nesympattický takže co se mu stane mě bylo ukradené. ()

Jazzzz

Sem si říkal, v čem by asi tak mohla být podobnost s hororem Mučedníci, jak zde ČSFD uvádí... A už je mi to jasné. Dějová nepředvídatelnost, poměrňě šokující zvraty v ději, poměrně vysoká míra brutality. Jediné nad čím jsem se pozastavil je kolik toho dokáže člověk vydržet aniž by upadl do bezvědomí. ()

elanius

(83/2012, DVDRip) / Tentokrát, napriek celkom zjavnej kvalite filmíku, to so mnou ani nehlo, bohužiaľ som na tomto kúsku (možno okrem skvelej hudby) nenašiel nič nadpriemerné. Všetko sa postupne odvíja podľa zabehnutej šablony, samotné mučenie chudáka je celkom slabota. Ale tá zápletka ako taká vyzerala celkom slubne. (6/10) ()

Yoshimitsu

Každá dívčina chce být krásná a vyhrát královnu školního plesu, ale když je moc velká konkurence a je jasné, že by neměla šanci proč si takový školní večírek neudělat doma? Ano, mluvím o vyšinuté holce, která miluje svého ještě víc pošahaného fotra se, kterým společně pořádájí šílené večírky doma a vybírají si oběti z její školy. On s ní dělá pořád malou princezničku, kterou stejně po večerech ojíždí a ona se ukájí na místy nechutných praktikách mučení. Dávám 80% ()

demented

Nebyť úvodnej uťahanej dvadsaťminútovky a nezmyselnej vedľajšej dejovej linky, neváhal by som ísť s hodnotením ešte vyššie. ()

zdenny

Velmi povedený torture horror s povedeným otcem a povedenou dcerou. Protože ji spolužák odmítne doprovodit na školní ples, ona za pomocí svého milujícího otce jej unese a udělají si menší ples doma. Film sice není až tak moc gore, při troše fantazie se ale člověk dost pobaví. Nápad s uvařením mozku byl netypický (sám jsem jej, myslím, ještě ve filmu neviděl). Vězni ve sklepě byli taky velice dobře udělaní. Za úvahu stojí ale především nezdravý vztah mezi sociopatickými otcem a dcerou. Nejhorší na tom všem je, že u všeho mučení, které provozovali, se tvářili jakoby se nic nedělo. Z toho jde opravdu strach. Záběry ze školního plesu, a především dvou metalových spolužáků, byly sice zbytečné, mně ale nevadily - byly možná i příjemným odbočováním z hlavní dějové linie. ()