Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

margotka1911

Nic moc jsem od toho nečekala ale film mě příjemně překvapil. Ke konci už mi to přišlo trochu moc a proto strhávám jeden bod. Celkově zde není nic nápaditého ani nového,ale pro volný večer dobrá volba ()

Hektor.Troy

Jezis maria.....na jednej strane tento film nema ziadnu socialnu vypoved,...na druhej strane=ci uz hlavny mladik,alebo jeho tajna cititelka alebo jej otec-genialne postavy zahrane .guilty pleasure ()

Flexa

Kéž by bylo podobných filmů víc (a pak že Australani neuměj točit horory). Hlavní hrdinka nechutná a zvrácená, její tatínek taky pěknej slizoun a celá ta dějová linie s incestem.. Vlastně jsem i trochu litovala, že to nebylo posunutý ještě trochu dál. Každopádně jsem byla unešená kontrastem růžový princezničky a sado maso hrátek. Originální, se skvělým obsazením (no dobře, možná toho kluka mohl hrát někdo jinej, ale to už je detail). Možná trochu škoda toho konce, přišlo mi to trochu natažené. Ale i přesto nemůžu dát jinak než 5 hvězd. ()

nawal

K napsání komentáře (mého prvního !) mě dovedlo pročítání ostatních, kdy spoustu lidí označuje vedlejší dějové linie s Nešukem a BlackLady jako zbytečnou ...... vždyť to přece není pravda !, ten kluk co ho na začátku filmu Xavier málem přejel (a zabil si při tom tátu) , ten, co jako jediný kdy utekl z přátelského "pohostinství" Růžovky a Daddyho, to byl buď přítel, nebo brácha od BlackLady, ne ? krásně to do sebe zapadlo, asi nepřežil, nebo zdrhnul.....proto tak chlastala a pařila, byla nešťastná, soudruzi, nešťastnááá..!!.Jinak super, Krásnoočka, "vyvrtávadlo" , nájemníci ve sklepě, parádní thriller !!! ()

danodo

6/10 Film, v ktorom sa okrem iných nechutností dozviete aj to, ako si spraviť vlastný, originálny maturitný večierok za pomoci páru psychicky narušených ľudí s ostrými nástrojmi, či recept na prípravu instantného zombíka v domácich podmienkach. ()

lineker

U protinožců je vztah otec, dcera někdy založen na velice bizarních základech. A když ty dva navíc spojuje jedna velká záliba v ujeté hrátky s fešáckými chlapci je o zábavu postaráno. Jen té svini v růžových šatech jsem od začátku přál mnohem brutálnější konec. ()

gerdi14

Tohle byl masakr..a při vrtání jsem si už rval vlasy - až v takovým stresu jsem byl. Rozdejchával jsem to hodně dlouho, ale na konci jsem čekal, že si královnu plesu přeci jen trošku víc podají, ale nevadí i tak dobrý. ()

roflmao odpad!

Klasnej dlouhovlasej emo playboy a nateklej fetak bez ochlupení s pochybnou (pry ne) hygienou vas budou provazet cely film. (No a k tomu jeste 2 cubky). Vsichni si kurte pera, honte pera, hulte a poslouchejte vyjebany sracky. Dela to zvuky jak postizena zombie a s dirou v cele to s nadhledem anihiluje rodinku curaku, kde se mentalni otec hypnoticky diva na zkurvenou dcerusku v xxxxl ruzovejch bombardacich, ktera se prevlika na onen zazitek nachcani do sklenice od mlika. Statisticky by mel bejt ten curak uz 10x mrtvej a on prijde domu stylem "ahoj mami, celkem bezny den, dam si akorat hermankovy caj, lehounce mi poboliva hlava".. ()

Fiffty

Začínalo sa to celkom sľubne, no postupne mi začalo dosť vadiť hlúpe správanie a konanie postáv. Taktiež dosť zbytočná linka v ktorej figuroval kamoš hlavného protagonistu, ktorá v podstate nikam neviedla. Myslím. že to mohlo byť lepšie, ako nápad a príbeh celkom fajn, no mňa to dosť sklamalo. ()

Dalajlada

Tohle má všechno. Hlavu i patu, vynikající prostředí a je to zasazené do míst, kde by se tohle mohlo lehko stát. Navíc je herecký výkon hlavní představitelky naprosto dokonalý. Jejího tatíčka též. Ti se pro tuhle roli asi narodili. Drobné seky ve scénáři, aby se děj ubýral správným směrem jsem v tuto chvíli schopen přehlédnout, protože to byla naprostá pecka! Navíc se nebojí ukázat kůži. A že je to pěkná kůžička! ()

Fuck

Tento film si vychutnají jen lidi co milují tento typ "nechutného" žánru. První polovina filmu však byla pomalejší,ale druhá polovina byla velice efektivní a ne moc vhodný pro lidi se slabším žaludkem. Dobrou atmosféru dokresloval správný výběr hudby. Určitě doporučuji všem se silným žaludkem, co mají rádi adrenalin. ()

TheFilmThief

Slabinou tohoto filmu je nedostatečné hlubší propracování, nevidíme totiž, proč se z Loly stala růžová psychopatka, nakolik to má společného s jejím otcem, neuvidíme jako flashback, jakými hrůzami si musela projít její matka. Brenta poznáváme jako docela fajn kluka, Lolinu žádost odmítl nejmileji jak mohl, sám právě ztratil otce a za jeho smrt se cítí vinen, s vlastní matkou je si cizí (ona to neřekne, ale viní ho za smrt jejího manžela a jeho otce), zde zjišťujeme, že nedokážeme plně sympatizovat s Lolou, protože ten kluk už jedním peklem prochází. Ale Lolak ho unese a krutě mučí, nicméně se i najdou lidé, kteří Lole fandí a považují ji nejen za hlavní hrdinku, ale i pravou oběť. Ona je přece ta odmítnutá chudinka ne? T Proto na mě film působí jako laciná fraška, jenže opravdu skvělé je, že filmnrozdíl od jiných explotation horrors zná hranice a dokonce tu jsou dějové odbočky, takže nesouhlasím, abych film zařadila do kategorie filmů typu Martyrs, The Human Centipede, Srbskfý film apod. Tenhle film nemá snad žádnou hloubku, možná se jen snaží zobrazit utrpení, spojené s odmítnutím a následky, které by měl nést viník (v našem případě Brent). Jenže jsme viděli, že Brent už má tak dost těžlý život. Za normálních okolností bych film vynechala, upřímně... jsem ho zhlédla jen kvůli Xavierovi (proč ne?). ()

Meraxes

Tak to bolo dobre úchylné psycho. Tá kombinácia hnusného exploitationu a dievčatka v ružových šatočkách v miestnosti s balónmi a diskoguľou je úplne trhlá. Nie je to veľmi explicitne násilné, ale z tej atmosféry plynúcej z úchylného vzťahu rozmaznanej princezničky a jej pedofilného otecka som bol značne nesvoj. Keď už ju nikto nechce pozvať na skutočný ples, tak jej princ (otecko) pre ňu spraví jeden doma s jej "vyvoleným". Vrcholom večera bude kreslenie a vŕtanie (jej prvé) a nešťastníci skončia v jame plnej kanibalských retardov ku ktorým sa pripoja. To všetko za plesovej atmosféry zo všetkým, čo k tomu patrí vrátane hudby a tanca otca s dcérou. Miestami je to naozaj hnusné, tlačenie stehienka alebo nútené vykonávanie malej potreby, a jesť pri tom nebol úplne najlepší nápad. Úvodná tragédia emočne veľmi dobre funguje a poznačí Brentovu psychiku aj jeho vzťah s matkou. Bolo by to vlastne veľmi reálne, keby to nebol taký úlet, ale ktovie na aké potrhlé princezny môžete na strednej naraziť. Ja som rád, že som žiadnu takúto Lolu nepoznal. Trochu by som vytkol, že dejová linka s ich spolužiakmi je úplne zbytočná. Ale celé to pekne odsýpalo a čumel som na to poriadne. The Loved Ones veľmi príjemne prekvapili. 4* 83% ()