Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

baterka.27

Na Rozbřesk jsem se velmi těšila. Protože mi kniha přijde dějově chudá, než aby podle ní někdo natočil dva filmy, byla jsem opravdu zvědavá, jak si s tím režisér Condon poradí. A musím říci, že to na filmu bylo znát. Dlouhé protahované scény, které o ničem nevypovídaly, spousta zbytečných pohledů, obrazů. První půlka Rozbřesku byla převážně vyplněna milostnými scénami s Edwardem a Bellou, svatba a líbánky, vše nádherné a dokonalé jako obvykle, tedy ne moc reálné. Udělané přesně na míru romantickým dívkám a fanynkám knižní předlohy. Částečně k nim ale patřím taky, a tak mi to zase tolik nevadilo:) Druhá část filmu je dramatičtější, napínavější, bohatší na děj. Nejtrapnější scéna pro mě byla interakce mezi vlky poté, co se dozvědí, že Bella čeká upíří dítě. Film zde působí jako nějaká špatná animovaná pohádka s rozzlobenými psíky. Rozbřesk část první je film především pro dívky, i když nevylučuji, že se nemůže líbit i někomu z mužské části publika. Avšak značně utrpěl tím, že se studio snažilo především vydělat. Kdyby byl natočen jen jeden film Rozbřesk místo dvou, kvalita mohla být o hodně větší. Škoda. ()

Kanec.Pumba

Díky Bohu za to, že se o hudbu znovu postaral Burwell - stará melodie a nový, dramatičtější hudební podtext filmu se postaraly o to, že jsem se znovu cítila, jako bych se dívala na první film, který (kromě nyní první části čtvrtého dílu) vyvolal nějaké city, skvěle to zahřálo u srdce. Kamera a střih - nemám co vytknout, a všem, kteří četli knihu a mají strach z toho, že si zničí představu, kterou si vytvořili, říkám: běžte na to, drží se to knihy co to dá! Herci trochu vyspěli, herecké výkony stouply a z Belly už není ta ulízlá holka, kterou byla, ale opravdová paní Cullenová. Inscenace jejího těhotenství a porodu nemá chybu, nedá se jinak než dát 5 *. ()

Vig

Film trochu zklamání, nevím co jsem čekala, ale filmaři to trochu přehnali a z dojemných scén udělali tragikomedii. Svatba divná, porod divnej, otisk dobrý a závěr zděs - asi 10min jsem se chechtala :D:D:D Vrátím-li se ke knize a k tomu co zbývá - fakt nechápu, proč je to roztržené a díl jaksi natažený, nastavovaný :( Hodnocení zachránila hudba a nový sestřih Edwarda :) ()

ronas

minus za stvarnenie vlkov a ich podivnych hlasov pripominajucich robotov z transformers. plus za odlahcenie romantickeho deja v knihe, vtipnymi dialogmi (Bellin tatko je nezamenitelna postavicka celej sagy) plus za hudbu, jacobovu motorku a belline zvadzanie edwarda :)) bez precitania knihy si neviem prilis predstavit ako by sa mi darilo chapat niektore sceny. ako komunikaciu vlcej svorky, podriadenie vlkov, vzopretie sa jacoba vodcovi. ale u mna spokojnost. ()

MakinaB

Někteří z vás mě budou proklínat a někteří milovat. Dnes jsem konečně vyrazila na Rozbřesk. Upozorňuji, že knížky jsem četla a ne jen jednou a filmy tuto ságu naprosto zkazily. Nechápu... Něco tak nudného jsem snad v životě neviděla. První díl jsme si zamilovala, ten druhý ještě ušel u třetího jsem se začala tvářit tak trochu rozpačitě a teď už nemám nic jiného než WTF??? Nevím proč, ale tento díl mě naprosto znechutil. Nic se nedělo, nemělo to šávu nemělo to noc. Dřív ušla aspoň hudba, ale to ani teď ne. To je taková ubulení limonáda. Mrzí mě to, že z tak skvělých knížek udělali ....toto. Edward je mi čím dál nepříjemnější a Bella .....No naše Bella mě sere už od prvního dílu, takže no coment. Začínám čím dál víc kopat za tým Jacob. Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl prostě ne ne a ne. Počkám na druhou část, což je můj neoblíbenější úsek z celé ságy .....snad se nepůjdu střeli P.S. Pokud si chcete film užít přiožerte se jak já :-D ()

desnik

Do kina jsem šel plný očekávání a odešel jsem naprosto spokojený! Málokdy se podaří, aby film dokázal ztvárnit přesně ty pocity, které u toho mají být. Většinou film vyvolá podobné nebo nějaké pocity, ale tady i díky geniální hudbě divák prožije přesně to, co má. Od začátku do konce. Kdo říká, že ne, má otupělé city nebo toho v životě ještě moc nezažil..... Už se těším na poslední díl! ()

sigr

Tož tak...nebyl to takovej průšvih...sice tvůrcům stále zazlívám, že nevyužívají ten úžasný potenciál knižní předlohy a neudělali z toho komedii nebo alespoň dobré sci-fi a drží to v pořád v té otravné linii romantika/drama, ale peníze jsou peníze. Zasmála jsem se jen té vlčí animaci když se Jacob vzbouřil. Jinak vše při starém a podle očekávání. Nevidím rozdíl od předchozích dílů a nečekám ani zázraky od dílu budoucího. 60% ()

Teen.AGE.r

Abych pravdu řekl, odcházel jsem z kina celkem znechucen a otráven. Řeknu to jednoduše. Kdyby celý film byl jako posledních 10-15 minut má to u mě 3*, ale takhle? Stěží dávám 2.... a to jsem slyšel že to je nejlepší díl ze všech..... :D ()

Georginek odpad!

Kino zazitek..... Utrpeni, nemit u sebe 3 Gambace, neprezil bych. Nejprisernejsi dil z prisernych. 1 dil byl na odpad, tohle je tak na - *** hvezdy. NAPROSTEJ SHIT, kterej nema obdoby. Snad bych to srovnal s PS: Miluji Te, u ktereho jsem myslel, ze vytecu. 116min, ve kterych se absolutne nic nedeje!!!!! Prvni hodinu se berou a druhou chcipa......... Jak muze dat nekdo byt jen 2 **. Lidi, to mate v hlavach tak vypatlano????? ()

Ajka13

Právě jsem to dokoukala, takže to mám ještě v živé paměti a jsem fakt ráda, že jsem za to zbytečně nevyhazovala peníze. Bylo to přesně takové, jak jsem očekávala. Vážně nechápu, proč to museli půlit. Nebýt desetiminutových pohledů do zrcadla a dojemných scén na pláži, v klidu by se celá knížka vešla do jedinýho filmu. No jo, jenže když už to bylo v Harrym Potterovi, proč to nemít taky, co? Celej film by se dal shrnout do jediný věty: Vzali se, odjeli na líbánky, těhotná se vrátila, porodila a konec. Opradvu, bylo to nutný? První půlka filmu je jen o svatbě, ve druhý je jen těhotná Bella. Ale stejně, nejvíc jsem se nasmála u postelový scény nebo u tak trapných scén, který byly až k smíchu. Místy to nebylo zas až tak strašný, abych nebyla jen kritická, ale největší zážitek mám stejně z toho, jak jí na konci rozřízli břicho. Což asi nebylo účelem celého filmu. Ale tak, aspoň jsem si splnila povinnost a mohu to konečně ohodnotit. Slabé 2*. ()

ajfelka

Mediální masírka je hrozná věc. Puberťačky dokáže přesvědčit, že nic lepšího neexistuje, my odrostlejší se pobavíme nad idiotskými momenty, které už scénář nevychytal. Děj by se v pohodě vměstnal do 45 minut maximálně, nic se tam v podstatě neděje, a místo dvou dílů mohl být jeden. Dvě hvězdy za Brazílii, jinak tam není co hodnotit, nevytrhne to ani Robert Patizón, který mi vadí. ()

Radoušek

Zas tak špatný film to není. S porovnáním s předchozími díly je to zase o trošku lepší. Dávat tomu hned odpad je jenom předpojatost. Samozřejmě mě štve jak jsou tam upíři vykreslení jako totální buzíci, ale to není až tak vina autorů filmu. Co se týče vizuální stránky tak film není špatný, Condon prostě natáčet umí. Herci hrají co můžou možná až na Kristen Stewart, která je podle mě lepší herečka než ukazuje naproti tomu Pattinson mě šíleně irituje podle mě u toho hraní trpí. Ty tři hvězdičky dávám hlavně za režii. A nakonec bych se chtěl pozastavit nad tím, že téhle sáze nejvíc chybí hlavní záporák, Harry Potter měl svého i Pán Prstenů, ale tady prostě nic. Což je velká škoda a právě to tenhle film a i ty předchozí hodně degraduje ()

LadyAjva

Tak moc jsem se po přečtení knih a přetrpění prvních tří filmových zpracování těšila na 4ku a oni to takhle ........ Bella se neustále tváří, jak kdyby ji bolely zuby, o Edwardovi ani nemluvím...Hlavním vyústěním je hraní šachů, dějí se tam naprosto nepodstatné věci...Rozdělení na dva díly byl dobrý nápad, bohužel naprosto nevyužit. Jsem zklamaná. ()

martinexa

Neurazilo, neoslnilo. Prostě taková oddychovka pro dívky. Ale musim uznat, že mrtvolný vzhled Belly byl parádní až jsme z toho měla husí kůži. Fuj ta byla odporná. No jsem zvědavá na druhou část, tam bude spíše více akce. teda doufám, že do toho dílu dají více akce. Polovina filmu mě spíš nudila, ale po zjištění že je v tom to bylo mnohem lepší. ()

blska25

Najlepší diel vôbec. Možno som trochu ovplivnená knižnou predlohou a kladne hodnotím aj za podobnosť scén knihy a filmu. Už teraz sa teším na ďalší diel (režisér ma na tom tiež svoj podiel, keďže 1. časť s amu podarilo tak dokonale spracovať). Pri sledovaní som sa nenudila a ten koniec bol parádne zakončený a priam nadchýňaľudí počkať si na druhý a posledný diel. ()

misuleee

Říkali mi, že to je nejlepší díl série a že prý se na to koukat dá. Asi jsem zhýčkaná kvalitní tvorbou, ale já tento názor nesdílím. Do Billa Condona se navážet nemůžu, protože krom Twilight ságy jsem od něj nic neviděla, tudíž to logicky odnesou příšerní herci a hrozná hudba. Nekonečně dlouhé záběry na herce, jak na sebe zírají rádoby zamilovaně jsou nesnesitelné. Hudba nepřináší nic nového - převážně klavír a housle. Není ničím zajímavá, neohromí ani nenadchne. Na konci filmu už si ji nebudete pamatovat a přitom má za sebou Carter Burwell kvalitní soundtracky jako třeba hudbu k True Grid nebo A Serious man. Ve zkratce: Breaking Dawn je jedno velké utahané a nudné zklamání. Ale to se dalo čekat. ()

kaveit

Sice se jedná o nejlepší díl série, ale proč hned ta slabost v kolenou, stále se objevují momenty, kdy se člověku chce křičet, běžet hlavou proti zdi, nebo zapálit plátno. Třetí hvězda za poslední čtvrthodinku, která má spád. ()

Laura Luthy odpad!

Naprosto otřesný (popřípadě extrémně vtipný, záleží na úhlu pohledu) výtvor určený vesměs vřískajícím třináctiletým dívkám, které doufají, že potkají svého blýskajícího se Edwarda. Snímek bych přirovnala k nucené lobotomii v kombinaci s přeslazenými scénami ve stylu "budem se na sebe všichni vážně dívat, a pak vždycky někdo řekne dramatickou větu jako "Věděl jsem, že ji jednou zničíš" nebo "Ona kvůli tobě trpěla...zabiju tě za to, cos jí udělal." ()

Kinsei

je strašná škoda, že sfilmovanie kníh Stephanie Meyer si zobral pod palec "ťuťmák", akým Bill Condon bezpochybne je..pretože z parádných kníh dokázal natočiť neuveriteľný odpad... ()

Epco

Áno mám predsudky, od samotného počiatku som k tejto sérii pristupoval viac ako opatrne. A dobre že som tak robil. A nič sa nemení ani pri tomto diely. Postavy bez motivácie, sa správajú neuveriteľne v niektorých momentoch priam dementne. Je pravda že je to natočené mierne lepšie ako časti predošlé, ale režisérsky mikro posun smerom k lepšiemu nevyváži prostoduchú patetičnosť všetkého ostatného. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)