Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Lokitre odpad!

Tomuhle dílu (jako nejlépe všem) upírské ságy se raději vyhněte. Samozřejmě, jedná se o jen první polovinu knižní předlohy, ale stejně. Bella okouzlená krásným sto let starým upírem se vdává jakmile dovrší svých osmnáct a to ne z důvodu jiného stavu. Nicméně toho se v tomhle filmu taky dočkáme. Po svatbě, kde věkový rozdíl neznamená žádný problém, nastávají líbánky trvající skoro polovinu filmu (někdo to možná ocení, ale na mě to bylo moc dlouhé). Po líbánkách samozřejmě přicházý jiný stav (jak se dalo očekávat). Na tom by nebylo nic špatného až na fakt, že čas během kterého hlavní hrdinka rodila, byl pomalu delší než ten, kdy dítě čekala. Nakonci dostává Bella konečně červené čočky, na které čekala celé čtyři filmy. Omlouvám se upírským fanouškům, ale tenhle snímek opravdu nebyl nic moc. ()

little_kitty

Napriek všeobecne veľmi negatívnemu postoju k Twilightu ako takému, pri štvrtej časti je nutné uznať, že sa podarila. Prvé tri časti hodnotím slabšími 3* ale Úsvit je kvalitnejší o dosť. Základom je fakt, že aj v knižnej verzii je posledný diel výrazne lepší, a keď nerátame celú "svadobnú časť" filmu, dá sa povedať, že je aj menej presladený. Dej je omnoho akčnejší, menej predvídateľný (áno stále predvídateľný ale ten rozdiel je citeľný) a viac menej sa celkom slušne drží knižnej predlohy. Keď sa na film budete dívať bez predsudkov, mnohých z vás môže milo prekvapiť. ()

BlackVelvet

Je mne lito, ale make up Roberta P. byl horsi a horsi dil od dilu. Bella, ackoliv se mela vyvijet dusevne, protoze v jejim zivote dochazi k velkym zneman, je porad hrana stejne plose K. Stewartovou. Scenky z honemoon jsou proste silene, to snad nemuze navnadit eroticky ani sekacku na travu. Tehotna a pak umirajici Bella byla zobrazena fakt nechutne, ta porodni scena mensi sok, vzhledem k tomu, ze to cele byla a je omacka pro velmi mlade, tak to sem fakt necekala. Bohuzel herci mne jsou nesmypaticni od dilu k dilu take vic a vic, nevidim v tom zadny posun, pokrok a vyvoj hereckeho talentu spolu s nejakym udajnym vyvojem deje. ()

Čako odpad!

Stoupajícím počtem nahých vlkodlaků klesá úroveň a hodnota celého filmu na úkor stoupajícímu počtu navlhlých dívek v kině? ()

judy

Příběh nabral zcela jiné tempo, než v utahaném Zatmění. Vše šlo podle plánu - svatba, tanec s vyvoleným i zavrženým, odjezd na líbánky a najednou osudový zvrat... v životě Edwarda, Belly i Jacoba. Film obstojí nejen jako úvod do 2. části Rozbřesku. Už jeho finální scéna dává tušit, že v posledním díle bude všechno jinak. Zajímavost - snad první scéna s Jacobem bez toho, aby u toho byla Bella nebo Edward (na pláži). ()

RozaMadMax

Kdyby radši o 15-20 minut prodloužili 2 díl, tak by to bylo v poho, ale tohle je jinak hrozná sračka o ničem. Svatba a líbánky na 60 minut WTF! ()

mcamino

Tak jestli jsem Zatmění dal 4*, tak tady musím udělit plný počet. Sága se posunula úplně jinam a počáteční romantická teenage drama se změnilo v plnohodnotný akční film. A za 5* se rozhodně nestydím. ()

flouny8 odpad!

Tohle je totální průser a zneuctění jakýchkoliv filmů o vlkodlacích a upírech. Dracula se musí obracet v hrobě. Romantická slátanina pro tlustý holky a starý panny. Kdyby měl Pattinson trochu soudnosti, tak spáchá sebevraždu. Hardy, ty ses asi posrall!!!!! ()

Interhofer odpad!

Netušil jsem, že může být něco horšího než předchozí díl, ale scénáristka Melissa Rosenberg to dokázala. Z té kraviny mi došla slova až na jedno - ODPAD! ()

Pythonator

Asi nejlepší díl této překrásné ságy. Vášnivé radovánky s homoupírem vyvrcholí nejenom předčasnou ejakulací, ale taky předčesným porodem. Divák nedočkavě trne, co se jí to narodí za zrůdičku. A já celou dobu čekal, že to bude nějaké ochlupené vlče. Škoda. Asi měla při té vlčí nevěře pevnou gumu. ()

NikiVai

No konečně se romantické duše dočkaly nevěsty a líbánek. Potud nuda a nuda. Těhotenství a čekání na mimino, láska a strach, alespoň tady je trochu dramatu. ()

ronyyy

Už o něco slabší než první 3 filmy. V Rozbřesku mi chybí ta lehce emo, teen angst atmosféra a modrý filtr, co tomu dodával šťávu. Už to zkrátka není tak absurdně vtipný, jako předchozí díly, ale i tak se u toho člověk pobaví. ()

mrtvej_pes

Tenhle film je taková fantasmagorie, že si úpřímně nejsem jistý, jestli to dát 5 hvězd nebo odpad. Vlastně je to mentálně na úrovni filmu Troll 2, ale s budgetem na lepší efekty a make-up (nebo jsou ty bílé tváře jenom nějaký filtr?). První hodina filmu je vpodstatě šukačka, která je tak špatně sestříhaná, že nelze poznat jestli se líbanky opravdu staly nebo ne (mix postelových scén a snových sekvencí naprosto nedává smysl, ale je to vlastně dost fascinující). Telepatizující vlkodlaci? Naprosto nepochopený koncept imprintingu? Film, který končí porodem CGI dítěte (takhle intenzivní porod tu nebyl od Children of Men) a tím, že manžel pokouše umírající rodičku? Asi mám jasno... Zážitek v tomto případě překonává jakékoliv "kvality". ()

Nick321

Díl od dílu je celá sága ujetější. Nepochybuji o tom, že tržby praskaly ve švech, ovšem ve prospěch kapitalismu dostává celá upíří mytologie na prdel. Je to prostě kýč vytvořený pro mládež. ()

bombis

Tak dnes večer jdu na premiéru se svou Drahou Polovičkou, bez nadsázky musím říct, premiéru jsme přečkali s mou drahou ve zdraví. Přiznávám, že první část filmu jsem vlastně víc přemýšlel o nové Škodovce, která byla vystavena před kinem,ale druhá půle již nabrala více na tempu. Osobně pevně doufám, že závěrečný díl ságy bude natočen trochu vyšší rychlostí a divák nebude mít čas přemýšlet o něčem jiném než o tom,co se odehrává na plátně. Předem upozorňuji všechny pány na nebezpečí toho, že vaše partnerky, budou vztah hlavních hrdinů a jejich láskyplné projevy vyžadovat i od vás :-) Dávám 65 % za vlky, nečekaný konec a závěrečnou akci. Prvních 30 min filmu jsem ale viděl tak na 45%. První díl ságy jsem viděl pod pohrůžkou násilí a spánku ve vaně,ale přiznám se, že mě to překvapilo a bavilo. Od rozbřesku jsem asi prostě čekal víc, ale pořád doufám, že je to jen předehra před grandiozním finále.... Tak viděno znovu, jelikož jsem už věděl,co čekat, objevil jsem ve filmu i věci, které nebyly tak patrné při prvním promítání, poupravuji hodnocení směrem nahoru, ale první půle by mohla být stejně svižnější... 70% ()

SaraJace

Před chvílí jsem se vrátila z půlnoční premiéry. Jako fanda knih jsem si o posléze oblíbila knižní zpracování, i když jsem neujížděla na té hysterické vlně. Samozřejmě netvrdím, že ty filmy jsou mistrovské dílo, ale opravdu mě zarážejí ty negativní příspěvky. A za tenhle díl se budu určitě bít. A to proto, že ve mně vyvolal takové emoce, že jsem si chvíli připadala jako "šestnáctka". A právě tohle je hlavní důvod mého nadšení. Do filmu jsem se ponořila tak, že jsem ani nevnímala těch 200 lidí okolo mě. Je to prostě fenomén a hanět to jen z principu mi přijde povrchní. No a potom...jsem prostě fanda a pokud mě něco baví tak na tom prostě nehledám mouchy (i když tam jsou). ()

Auris

Byla jsem na půlnoční premiéře a líbilo se mi to, děj šel přesně podle knížky... svatba-líbánky-těhotenství-porod-docela nechutný-občas vtipný-napínavý-nebezpečný, jenom škoda, že se musí čekat rok na druhou část... ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)