Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

Sagisia

U nás doma se pro Rozbřesk ujal příznačný krycí název „Rozbřed“. Původně to ani nebylo myšleno nijak symbolicky, to si jen můj drahý nemohl zapamatovat název filmu a Rozbřed se mu evidentně vryl do paměti víc :) Kouzlo je v tom, že ten film je rozbředlej až na půdu doopravdy. Chtělo to silnější bujón a né břečku. Na Stmívání, který mám fakt docela ráda, tahle první čtyřka holt nemá a nikdy mít nebude. Stmívání totiž, na rozdíl od Rozbřesku, šlape a umí hrát na tu správnou teenage strunu, která je navždy schovaná v téměř každém dívčím srdci. ()

MarsVl odpad!

Chápu, že tomu dá nějaká dívka resp. žena, který to prožívá 5* ano to pochopím.... ale někteří co tu píšete to je opravdu neskutečné. Ze všech těchto filmů, mi jediný nevadila dvojka, a tak jsem koukal na trojku, což byla opět sračka jako jednička. Tak jsem se dostal sem, i když jsem věděl, že ze hry o Bellu( což je nehorší postava všech dob, ale přece jen jde v tom filmu o ní ) Jacob, kterého jsem preferoval před Edwardem ( víceméně kvůli hercům, a i když to jsou modelové oba, tak přece jen nejsem 12-ti letá holka co by tekla z Pattinsona ). Ale zpět k tomu filmu, první polovina bylo totální blbost, prostě pokračování ...Ach miluji Edwarda...hm ale co Jacob toho taky miluju ale už si na něj jen občas vzpomenu, když jsem ted v 18 letech vdaná. Druhá polovina to bylo opravdu něco! Upířu tu působí jak kdyby adoptovali polovinu afrických dětí, a vlkodlaci jim je před dodávku snědli. Neskutečná blbost ... kdyby Bella umřela dal bych 2* jenže ONA se v poslední sekundě probrala a tak si to nezaslouží nic jiného než odpad! ()

Chinese Ashio

--- EDIT celého komentára (28.3. 2012) --- Takže po dvoch (a viac) mesiacoch som sa na tento film opäť pozrela a musím povedať, že to na odpad naozaj nie je. Okey, isté veci sú mimo, ale isté aj nie. Kristen Stewart stále neznášam a vo filme mi aj tak pozerať sa na ňu ničilo oči, ale pozrela som sa na to predsa len objektívne. Už len kvôli knihe dávam tieto 2*.Viac dať nemôžem, pretože by som išla proti sebe a menej tiež nie, nebolo by to primerané. Ten koniec na mňa zapôsobil - hoci som najskôr nadávala po prvom pozretí, aká je to kravina - ako jej ohnedli a dorástli vlasy. Ako pridala na váhe, a ako bola odrazu "upravená". Zapôsobila na mňa ja tá práca - ako ju spravili celú vychudnutú - to bolo celkom dobré. Ten pôrod bol totálne ale absolútne mimo, nedávalo to zmysel, no nebudem to tu rozpisovať (moc sa mi nechce). Ešte tak poviem, že je škoda, že do roly Belly vybrali Kristen. Vyzerá akoby držala hladovku, jej ksicht je absolútne nesympatický, jej hlas mi píli uši a nevie hrať. Ale ked tam odrazu prišiel Jacob a bol už odtisknutý... - to bola tá scéna, ktorá sa mi vo filem páčila. Len škoda, že bola jediná... ()

vlKousek

Tak tohle mi stačilo....to bylo největší klišé, co jsem snad kdy viděl a vyřežávání mimin z břicha za úsměvu Belly, to bylo fakt jako nemalý maso....proste sračka jak má být!! ()

ratpile

Jsem muž; a mám rád romantiku, velmi. Opravdu bych dokázal stavět se i k přeslazeným motivům přívětivě. Ale tohle bylo moc. Tahle halucinogenní emo óda na smutek opravdu do příslušné kategorie nespadá. Jestli se tohle líbí náctiletým dívkám, pak ztrácím kontakt s realitou. Condon je lepší režisér než jeho předchůdce. Scénář směřuje od bodu A k bodu B, byť nesnesitelným tempem. Atmosféra je o poznání hutnější. Bohužel se ale něco začne dít až v posledních 20 minutách, což je po předchozím utrpení sakra málo. ()

Bounce11

upřímně řečeno nechápu, proč je kolem tohoto filmu takový humbuk - nechápu ten pozitivní, ani ten negativní. Twilight je dle mého názoru průměrný romantický film, pravda - dosti prvoplánový a orientovaný spíše na teenagery, ale co je na tom špatného? Vlastně je to celkem dobrý a milý příběh, který má hlavu a patu, místy je snad i napínavý a v rámci kategorie filmů s podobnou cílovou skupinou, patří určitě spíše k těm lepším. Dvě a půl * ()

Jerrysus

Po dost pokulhávajícím Zatmění, které pomalu nemělo hlavu a patu, je Rozbřesk docela příjemná osvěžující změna a troufám si říct, že se může zařadit do celé ságy jako nejlepší. Děj sice není nabitý zajímavými scénami (až na pár vyjímek), ale není o ničem a není přeplácaný a hezky to celé vygraduje ke konci. Trochu mě vadí to, že v první půlce filmu jako by se zapomnělo, že Edward a jeho rodina jsou upíři a my tak sledujeme romantický film o svatební cestě dvou NORMÁLNÍCH lidí. Druhá část je alespoň o trochu zajímavější. Odporně vyhlížející Kristen Stewart, hádky mezi vlkodlaky a beznadějné situace, kdy nikdo neví ,co si počít ,to už je alespoň trochu záživnější a diváka to probudí z dosavadního blouznění. Občas se s dějem dobře doplňuje i hudba ke které se vrátil Carter Burwell a konec je tak dobře uřízlý, že už se docela těším, jak bude Bella vypadat v druhé části. ()

Jager_JK

Ke shlédnutí filmu si připravte velkou zásobu česneku, zrcadlo, svěcenou vodu a především velký kůl. Pro větší jistotu se dívejte raději za dne. Večer hrozí "chlapi", že v první polovině filmu upadnete a už se nevzbudíte. Nicméně, po vyčerpávajícím výkonu slzných žláz nastoupí druhá "koukatelná" polovina a já musím přidat k jedné csfd hvězdě další dvě. Kdyby se tvůrci obešli o 20 - 30 minut milostného románku, tak by se dost možná jednalo o nejlepší díl série. ()

uodevr

Twilight mi zničil můj potenciální milostný život. Od shlédnutí prvního dílu jsem neúnavně zkoušel balit všemožné líbezné děvy ve škole, na ulici, v tramvaji, v autobuse, v obchodě, na zastávce...a to tak, že jsem na ně pokrouceně, značíc vážné střevní problémy a nějaký nemalý předmět zaseknutý ve střevě poblíž konečníku, neustále zíral. A zíral, a zíral, a zíral. Zkouším to dodnes a ačkoliv jsem krom pár posměšků a facek zatím nebyl odměněn jakoukoliv reakcí, pevně věřím v brzký úspěch! ..................... Co se týče samotné první části Breaking Down - ano, je to doposud nejlepší díl, což má na svědomí evidentně doposud nejlepší režisér (a taky mu nemůžu odepřít kuráž, vzít si na starost zrovna tohle), ale v podstatě je to pořád ta samá sračka. Je to tak. NICMÉNĚ!, má to dvě scény natolik slibné, že pakliže bude v druhé části víc násilí a celkového prostoru pro krev, tak bych se snad i docela těšil. ()

MrMir

První hodina zaslouží totální odpad za naservírovanou telenovelu bez děje, emocí a vzruchu, slepenou z krásných obrazců krásných lidí a krásného prostředí.... následuje půlhodinka, která je předialogována, plná zamračených, přemýšlejících a smutných lidí a krásného prostředí....poslední necelá půlhodinka je naopak velmi zajímavě natočený thriller s poměrně zajímavou akcí a solidně budovaným napětím. Takže pánové, pokud protrpíte se svou polovičkou prvních 45 minut neskutečných slaďáren, na konci se možná i dobře pobavíte. ()

HaiWithLove

J̶a̶k̶ ̶j̶e̶n̶ ̶t̶o̶ ̶t̶e̶n̶ ̶E̶d̶w̶a̶r̶d̶ ̶d̶ě̶l̶á̶,̶ ̶ž̶e̶ ̶d̶í̶l̶ ̶o̶d̶ ̶d̶í̶l̶u̶ ̶v̶y̶p̶a̶d̶á̶ ̶h̶ů̶ř̶?̶ Ale musím uznat, že tenhle díl se docela povedl....i když si stále nemůžu pomoct, ale některé herecké výkony hlavní dvojice mi byly k smíchu. No nic, prostě je to průměrná romanťárna....kdybych nečetla knihu, dala bych možná i 4*, ale bohužel.... ()

Nessos

Je to celé vážně k smíchu. Nenapadá mě jediná situace, nebo scéna, nebo cokoli jiného, co by upoutalo mou pozornost na déle, než dvě sekundy smíchu. A přitom ten námět není až tak (!!!) špatný. Jenom zkrátka to provedení vede k zamyšlení, jestli tvůrci filmu jsou opravdu takoví pitomci, nebo jestli jsou pitomci miliony nažhavených diváků/divaček, které jsou ochotny pro takový paskvil vystát dlouhou frontu při premiéře. Celé bych to shrnul asi nějak takto: Upírek Edward + černé kačátko Bella vs. homovlkodlak Jacob - díl 4. ()

MaxForValue

Niekde medzi 2*/3*. Lepšie než dvojka, horšie než trojka. Páči sa mi, že Condon vie pritlačiť na pílu, ale len jedna dramatická scéna (boj Cullenovcov proti vlkom) je na takmer dve hodiny hrozne málo. Páči sa mi, že Condon vie udržať diváka pri obrazovke, nebojí sa ísť do mierne hardcore scén, ale tam, kde by sa mohol ukázať ako schopný rozprávač rezignuje a necháva divákovi nevyplnené miesta. Je však ťažké ho kritizovať, s materiálom čo mal k dispozícii sa veľa čarov robiť nedalo, avšak niektoré dialógy, ktoré pôsobia nesmierne stupidne mohol vynechať a viac ísť po tej psychologickej stránke. Teen publikum film nadchne, ako vidím je už medzi TOP obľúbenými, ja hoc mám túto sériu rád, nad tri ísť nemôžem. ()

Davis I

Už i pro mě toho bylo dost! Nedívám se na tuhle ságu jako fanoušek, ale jako filmový divák, který miluje film a tak se pouští i do těchto rozporuplnějších děl. I když tady o žádném díle mluvit nemůžeme. Je to prázné a nechápu, jak to někdo může považovat za nejlepší díl série. Scénář je o ničem a i akční scény jsou naprosto trapný. Díly předchozí bych označil oproti tomuto za skvosty. Předpojatost? Trpělivost i šanci u mě série dostala... U režije měl zůstat spíše Slade. Ten sice taky nepředvedl nějaké extra veledílo, ale aspoň se na to v určitém rozpoložení dalo dívat. ()

Mara12

Svatba byla přiměřená námětu, domeček na pláži fantastický (postelovou scénu jsem už úspěšně vytěsnila z mysli) a anorektické těhotenství bylo dostatečně vizuálně děsivé. Ale prostě bohužel, Twilight nedokáže fungovat ani jako oddychovka, protože tolik nesmyslů co je vám servírováno, nedokáže ukočírovat ani sebekýčovitější romantika. Pár příkladů - pozvat na svatbu svého bývalého, který ještě veřejně s oblibou vykřikuje, že vás bezhlavě miluje, by mohl jen totální retard, ALE ještě se s ním na vlastní svatbě vroucně objímat a podporovat ho v tom nesmyslu, když váš novomanžel zmizí z dohledu, to dokáže jenom Bella z Twilightu. Seriozně, Bella Swan, pardon Mrs. Cullen aspiruje na nejtupější ženskou filmovou postavu vůbec a to bez keců. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)