Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

tata22 odpad!

Marně přemýšlím co je na filmu o psychopatovi tak fascinující, že má tolik fanoušků. Asi jsem se měl bát nebo trpět nebo obdivovat toho šílence nebo ty detektivy ? No vážně nevím ale nějak mi nezaujal film o tom jak někdo vraždí ostatní. Promiňte lidi ale do toho já s Vámi nejdu.... ()

fatal_

Ukázka toho, jak rozhodnutí studia může poškodit jinak vynikající film. V tomhle případě šlo o samotný konec snímku, který Fincher nemohl natočit tak úplně podle svých představ. Režisér chtěl rázný konec, studio limonádu. A proto vznikl hybrid, co je příliš pomalý na to, aby to byla oravdová emocionální bomba, ale se svým nuceným (a zbytečným) Hemingweyovým citátem zase moc zbrklý na to, aby poskytl tradiční filmové zakončení/closure příběhu. ()

Sansnom70

Ač mě moc filmy jako detektivka moc neberou. Najdou se mezi nimi takové, na které se rád podívám. A to nejen díky ději, ale i díky skvělému hereckému obsazení. Tento film je jedním z těch na který se rád podívám. Sice jsou tam chvílemi drsnější záběry, ale to asi k práci detektivů, kteří pracují na vraždách patří. Proto když se budete chtít na tento film podívat, tak s tím počítejte. ()

NeOn1702

Wow, taková porce brutality se ve filmu jen tak nevidí. Film má jedinečnou atmosféru, která příběhu přímo nahrává. Od začátku se to tak postupně rozjíždělo až ke zdrcujícímu konci, který byl pro mě jedním z nejsilnějších filmových zážitků. ()

cist

Tak strašně rád bych dal pět hvězdiček, ale prostě mně vadila hudba. Nějak se mi ty konzervativní postupy, ála hodně trubek, bicích a tympánů, nehodily k jinak perfektní svižné filmařině s fokusem na psychologičtější propracování postav. Rychle jsem si však zvykl a čekala mě opravdová žánrová lahůdka. ()

the_weaver

Chladná detektívka s prešpekulovaným koncom.↵  Zápletka je vystavaná kvalitne a jej rozpletenie je veľkolepé i napriek neskromnému varovaniu, že také bude.↵  Pár vecí na jednaní postáv mi tu však nesedí. Impulzívny Pitt, čo s kľudom angličana po nociach pracuje doma, kde mu metro vibruje obývačkou. Budúcnosť vidiaci Spacey, ktorý začne svoj precízne plánovaný zločin rok predtým, než do služby nastúpi Pitt, ktorý zohrá v jeho plánoch kľúčovú rolu.↵  Ale najmä mi chýba motív, ktorý by zabezpečeného inteligentného Spaceyho viedol k vykonaniu takého sebazničujúceho (zlo)činu.↵  Takže dianie síce odsýpa podľa dômyselného plánu, ale i divák sa cíti len ako jedna malá súčasť plánu, v ktorom mu ani nie je moc umožnené stotožniť sa s niektorou z postáv. ()

Domitri

Snad první role Brada Pitta, co mi vážně sedla... Nedokážu si v jeho roli představit někoho jinýho, do tohohle se fakt hodil, jak kdyby se tím narodil... podle hodnocení jsem od toho čekal hodně, ale ještě to moje očekávání předčilo, protože miluju krimi filmy a tenhle do toho byl ještě tak temnej, jak všichni uprchlíci dohromady. a Hlavně ten konec.. myslel jsem že už mě na tom nemůže nic moc překvapit, ale to bylo fakt silný... mrazilo mě z toho v zádech a Davidovi se nedivím jak to vyřešil, protože v tomhle ohledu by se málo lidí rozhodlo jinak... Jeden z mála filmů co mě donutili přemýšlet nad všemi okolnosti co se v tom dělo.. Big Up ()

gizi

Viděl jsem asi podruhé nebo spíš potřetí a neoslovilo mě (možná proto, že jsem měl přehnané očekávání, v paměti to zůstalo jako bomba a proto to zklamání). Trochu moc zdlouhavé, otřesně nazvučené (chápu, že to byl asi úmysl, pokud to nebylo nepovedeným českým zněním ale mě to hodně vadilo), a taky opět trochu americky přehnané a nabubřené. 60%. ()

Johnner

Ten film zestárnul a kupodivu se to na jeho charismatu podepsalo dost negativně. Příběh o psychopatovi, který vraždí podle biblické mytologie by dnes obstál v béčku, a to ještě stěží. Sedm už nevyvolává silné emoce, nemá šanci šokovat, znechutit ani překvapit. Stylizace do noir, kdy v New Yorku neustále prší a všichni chodí v dlouhých kabátech, neosloví a spíše mate, či, lépe řečeno, odtahuje diváka z děje. Řemeslná kvalita a výkony herců jsou na mimořádné výši, o tom není třeba diskutovat. Je to především námět a stylizace, co (kupodivu) nedokázalo odolat testu času. Schválně se na Sedm podívejte po čase znovu. Přibližně ve třetině filmu si uvědomíte, že na tváři máte úšklebek, který se dostaví vždy, když se člověk setká s naivitou na místě, kde by neměla být. ()

Tumbik

Teda, jak tohle někdo dokáže vymyslet a zrealizovat nikdy nepochopím... Dokonalé ve všech ohledech... Kevin Spacey zahrál roli záporáka dokonale, duo Pitt & Freeman je taktéž dokonalé... Neskutečný scénář, dokonalá režie, vynikající Shoreova hudba, ze které vám naskočí husina... Jeden z nejlepších filmů, co může krimi žánr nabídnout... Neskutečně fascinující! ()

Elizabethx

Není divu kvality, když se jej zhostil tento režisér. Výborně promyšlený scénář, kamera, herecké výkony, vše. Trochu nemusím Pitta, ale tady mi ani tolik nevadil. ()

teckax

Tohle bylo... intenzivní, nádherné, spalující...do detailu vykreslená zvrácenost. Jeden záběr lepší než druhý, omamné kompozice. Neviděla jsem ani zdaleka všechno, i tak vím, že nic lepšího asi nepřijde. Top ze všech topů. Dokonalost, která postaví i ten poslední chloupek; dokonalost, která mrazí po celém těle. Dokonalost. ()

Kivis

Občas bych si chtěl půjčit od Willa Smithe z MIB mazač paměti a mít možnost vychutnat si film opět poprvé. Sedm je právě takovým filmem. Sedm je definice dokonalosti filmového thrilleru. I když se prvnímu zhlédnutí nic nevyrovná, člověk si ho vychutná i napodruhé, napotřetí,... Jeden ze dvou filmů, který je v mých top ten a zároveň i v top ten ČSFD. ()

Doffy

Nejlepší detektivní buddy thriller film co jsem kdy viděl. Příběh a vraždy nejsou nijak složité a zamotané. Vše je jasně dané a srozumitelné i pro trochu mentálně slabší obecenstvo (já) přesto ne zcela triviální. Morgan svou rozvážností a Brad svou horlivostí se skvěle doplňují což je jedním z pilířů snad každé dobré detektivky. Před shlédnutím filmu jsem se nedíval na detailní obsazení a tak mě o to víc nadchla přítomnost Kevina Spaceyho (který má úplně příšerný dabing). Tímhle filmem David Fincher jen potvrdil svůj post jednoho z nejlepších režisérů současnosti. Gratulace. ()

uprchlice

Geniální výkon Morgana Freemana a Brada Pitta se stal v roce 1995 hitem. Brutální vraždy, krev a kusy těl dávají tomuto psychothrilleru tu pravou "chut". Sedm smrtelných hříchů - pícha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, obžerství a lenost. Brutální vrah, který se nezastaví před ničím. Dvojice detektivů se utkají s nezastavitelným zlem, které se jim nakonec udá sámo. Sedm je bravurní film na potrhání duše, mysli i těla. Každá minuta znamená zlo. A každé zlo musí být potrestáno. Režisér David Fincher si povolal zkušené herce a natočil super brutální psychothriller. Sám má na svém kontě další klenoty a Sedm je jedním z nich. ()

OtaPlk

Chčije a chčije. Byť starym kusem Morgenem a natačat film v takem chujovem čase - toš to by mě teš braly mory! Kery by se divil že se ze začatku tak blbě gzychtil. Spomenul sem se na ten červenec devadesatysedmy. Prvšo tak isto lelo jak z konvy a potem z teho byla potopa. Uvijal sem se z roboty pro děvuchu do školky. Věděl sem prd kaj je. V telefoni budce bylo volno, ale tež meter vody, tak sem tam ani nezkušal volať. Brodil sem do školky kolem našeho baraka a roba z děvuchum na mě volaly z balkona abysem to otočil a plaval spatky, že su už davno doma. Robu pustila šefka z roboty o pauze, tak děvuchu drapla a sucha s ňum ešče dovalila do dom. To mi žuchnul balvan ze srca! Ale o tym sem nechtěl mudrovat. Pit je tam fajně namachrovany. Ty jeho kecy sou pro Frimana isto tak blbe, že by rači tu tlustu mrtvolu odtahnul ven na plac a v klidu by si ju na dešťu a bez tych cypatych Pitovych dřistu prohližal. Ešče se poved Spejsi. Ujetějši byl asi enem Hopkins v tem filmu o tych malych ovečkach kere byly potichu. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý