Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Mr.Lordi

Vcucnulo to a nepustilo až do konce. Mrazivá nálada mě sice nezastihla, avšak film má skvělý potenciál. Sice mi tam jeden hřích nezapadá, ale může to být jen tím, že mi utekla nějaká souvislost. 95% ()

marien1039

Skvělý fim, ale velmi přeceňovaný. Na 5 hvězdiček tomu chybí nějaký kvalitní psychologický profil vraha a ne jen výčet jeho ve fimu neopodstaťněných činů. Nicméně paráda, ale na druhé kounutí mi už ten film nemá co zajímavého nabídnout. ()

Standey

Bomba!!! Tohle jedno slovo vystihuje můj úžas nad filmem Sedm. Od scénáře až po závěrečné titulky zcela bezchybná práce. ()

mmajjkii

Velice ale opravdu velice dobrá podívaná. Úplně mě to uzemnilo a vtáhlo do děje. M. Freemen perfektní a B. Pitt není o moc pozadu. A ten konec? O lala, paráda. Mlčení jehňátek je sice lepší, ale toto Vás taky dostane. IMDb 9/10 ()

JimWalker007

Film, po ktorom som musel v čase premiéry prehodnotiť svoju averziu k "fešáčikovi" Pittovi. Film, po ktorom som odpustil Fincherovi depresívnu trojku s Alienom. Film, po ktorom museli hollywoodske hviezdy závidieť herecký výkon "závistlivca" Kevina Spaceyho. Film, ktorý v kategórii krimithrillerov dosiahol status, aký má dielo Vtedy na západe medzi westernami. FILM. ()

Johgas

Ne, nelíbilo. Možná je to strhující a úchvatné - strhující scénář, napětí, herecké výkony, ale k čemu to, když zůstane jen pocit zhnusení a otázka - proč a pro koho se točí takovéhle filmy? Pro pobavení? Pro poučení? Pro zasmání? Nenašla jsem ani jedno z toho. Uniká mi smysl. ()

Mort09

Luxusní temný thriller, který je tím nejlepším co, bylo v daném žánru natočeno. Skvělé herecké výkony, perfektní temná atmosféra, stylový hudební doprovod, vlastně není co vytknout. 90% ()

jackie81

Tento film by som dokázal pozerať dokola a dokola. Niet mu čo vytknúť. Aj keď záver nie je taký, aký by som osobne chcel, po filmovej stránke to skončilo geniálne. ()

Jinoch

Jeden vrah, jedno silné téma, dva detektivové, sedm smrtelných hříchů a nespočet předností, které z tohoto filmu udělaly legendu (nejen) ve svém žánru. A které že konkrétně to jsou?... Skvěle vybalancované postavy detektivů, jež se vzájemně doplňují, dokonale chladnokrevná postava Johna Doea snad ještě lépe ztvárněná Kevinem Spaceym, ponurá atmosféra gradující každou vteřinou a vrcholící v neuvěřitelném finále, dokonalá režijní jízda Davida Finchera, který hlavně v oboru kamera a práce se světlem nenachází přemožitele, energický a zároveň skvěle padnoucí hudební podkres a morální podtext ukazující naší společnost jako vyhnívající a zcela zkaženou. Společnost, v níž chybí jakýkoliv vyšší řád, morální kodex a kde si každý z nás buduje pravidla hry dle sebe samého. Dle svého nenaplněného ega, chtíče nebo emočního rozpoložení, a to bez ohledu na hranice druhých. Společnost, ve které jsou i smrtelné hříchy každodenním chlebem... Díky Se7en již zkrátka nebude svět filmu nikdy takový jako dřív. A za to Vám děkuji mistře... 95% ()

PetrMinarik

Po prvním shlédnutí, jsem neměl slov. Ten závěr je naprosto dokonalý. Na tento film se dívám strašně rád a stejně mě vždycky dostane. Víc takových filmů! Epická podívaná! ()

boulala

Velmi dobrá kriminálka s výbornými herci. Napínavý děj od začátku do konce a konec Vás položí do kolen, protože vrah svou psychopatickou chladnokrevnost dovede k dokonalosti. ()

saaaky

Trochu jsem se styděl, když jsem nedávno s hrůzou zjistil, že tento snímek ještě nemám zhlédnutý . Ač jsem nevěděl a neměl ponětí, oč půjde, pohled na hlavní role, obsazení a jména v něm mi v kombinaci s rokem výroby (protože co si budeme povídat , i ten Brad Pitt byl něco jiného před 10 lety a něco jiného je dnes) říkal, že rozhodně nepůjde o nic nízkoúrovňového, nedej bože odpadního. A intuice mě neklamala! Nenucený začátek i průběh, trochu připomínající dějovou linii (jak provedením , tak i syrovostí a chladnou atmosférou) současných 'Purpurových řek'. Pokud byla první část ale relativně v klidu, rovnaly se ty další téměř postupnému vyhlazení pocitů a emocí diváka kamsi do neznáma. Smršť překvapivých událostí, okamžiků, akčních a přitom na dnes tolik obvyklá klišé chudých scén - jedna velká Fincherova kinematografická báseň na pomezí psychadelického krimi a thriller-horroru. Způsob, jakým jsou jednotlivé postavy, jejich osobnosti a charaktery do detailů rozebrány tak, aby si na ně divák mohl udělat ucelený názor "jako vždy" a nakonec jsou naprosto přeskládávány a závěrečnými 5 minutami naprosto přetvořeny proti obrazu každého diváka - to je naprosto nepřekonatelný způsob, jak odrovnat každého, kdo si přišel s klidným srdcem a vyrovnaným tlakem sednout ke své obrazovce :-) A taky způsob, jak dostat plný počet rychle, jednoduše, "v pouhých" 127 minutých. Bravo, Davide! ()

Fellippe

Nedostižný film! Skvělý Morgan Freeman a Brad Pitt! Tento snímek je dle mě vrcholem v tomto žánru a málo co se s ním může vůbec aspoň trochu rovnat. Základní film, kdo neviděl tohle, tak jakoby ani nežil. Perfektní po všech stránkách! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý