Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

korndaddy

Škoda, že sem jaksi věděl jak film dopadne. Asi někdo netušil, že sem film ješte neviděl. Ale i přesto sem si film mimořádně užil a zjistil, že konec který sem tušil, nebyl tak docela úplný. Divná věta, ale pravdivá. Lepší 4 hvězdy? Nebo horších 5??? ()

Ragdoll

Bezpochyby kultovní thriller s nejlépe (po Anthonym v Mlčení Jehňátek samozřejmě) ztvárněným vyšinutým záporákem v podání Kevina Spaceyho. Je to trochu přeceňované, na sedmý nejlepší film v celé databázi mi to moc nesedí. Fincherovo depresivní pojetí se zde hodí daleko více než v třetím Vetřelci, jen málokdo by to dokázal zpracovat takovýmhle způsobem, lepším pravděpodobně nikdo. U trapných, hollywoodských patlanin vidím popisek horor a říkám si, který kretén ho tam uvedl, tady chybí, a zrovna by se tam hodil daleko víc, jelikož v některých částech je atmosféra opravdu tíživá, až jsem měl občas nepříjemný pocit v žaludku. Příběhově si snímek zasloužil někoho, kdo to dokáže takto pojmout, celý průběh není jen dramatického rázu, někdy i akčního a člověk se prostě nenudí. Dnes už legendární zakončení by si zasloužilo místo v Top10 nejlepších scén všech dob a kdo ho z kinematografického světa nezná, je jednoduše omezený barbar. Ovšem snímek má smůlu, že vznikl ve stejném roce jako Pulp Fiction, které by mu v případě porovnávání pěkně nakopalo prdel. ()

Wicky

Poprvé když jsem to viděl tak jsem měl 12 a sledoval to tak jedním okem a nějak mě to neohromilo, ale když jsem se po letech na to podíval znovu a samozřejmě jeden z nejlepších krimi thrillerů který jsem kdy viděl. Atmoféra je naprosto vynikající, herecké výkony přímo výborné: Brad Pitt, Morgan Freeman a Kevin Spacey. Jeden z nejlepších Fincherových filmů a jeden z nejlepších filmů vůbec. 100% ()

Billie777

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy viděla. Neskutečně napínavý, pohltí vás to a už nepustí. Úžasná atmosféra, režie je jak jinak než vynikající (to také od Finchera jiného čekat, že?) a herci perfektní, skvělý výběr. Pitt a Freeman jsou jako dva detektivové dokonalá dvojice, Kevin Spacey zase dokonalý hajzl, navíc s tím jeho klidným obličejem. Je zajímavý, že ačkoliv se tam objeví jen chvilku, dostane vás. Špičkový film, kterému snad není co vytknout. ()

Zagros

Připojím se do řady oslavných komentářů a budu se snažit najít dostatek příhodných přídavných jmen. Jednoduše jde o geniální film, který má tu dokonalou magii souhry všech jednotlivých skvělých částí. Postavy, obsazení, herecké výkony, dialogy, scénář, režie, kamera, zvuková stránka, … vše dává dohromady vzniknout úžasně hutné atmosféře, která vás doslova pohltí a nechá vás v sobě se utopit. Ano, samotná atmosféra se z filmu doslova valí a v tomto případě na vás dopadne celou svoji tíží a vy budete muset přemýšlet, jestli je opravdu svět tak bezútěšné místo. ()

Milano33

Rozhodne jeden z najkvalitnejších thrillerov, aké kedy boli natočené. Najväčšiu zásluhu si na tom má odvážny scenár podporený o vynikajúce herecké výkony. Film Se7en sa postaral o takú zarážajúcu pointu, také šokujúce zakončenie, že to utkvie v mysli takmer každému. Nemyslím si, že je to thriller pre ľahké povahy, niektoré zábery sú veru nepríjme až nechutné. Tento film dokáže zaryť do tuhého, poukázať na už v priebehu rokov dávno zabudnuté, či oddignorované pravdy tak, že na nich už len tak znova ľahko nezabudneme. Po skuknutí snímku už nič nie je len také jednotvárne, triviálne a k niektorým veciam sa už skrátka nemôžete benevolentne postaviť, ako keby o nič nešlo. Jedna vec je určite zjavná, hriechy nás definujú, či chceme alebo nie, za hriechy sa platí a niekedy nestačí ani pokánie. Príbeh filmu je vykonštruovaný tak, aby pôsobil ako jedno veľké kázanie, avšak v konečnom dôsledku tu nejde o pokoru, ľútosť alebo odpustenie, ale o poukázanie na hriešne ľudstvo a to bez možnosti nápravy. Príbeh je vo všetkých ohľadoch nevyspytateľný, síce čakáte niečo šokujúce, ale neviete čo. Zvraty sú schopné  zaručene prekvapiť, odhalenia zase deprimovať. Všetky tieto udalosti skvelo vedú k finálnemu vyústenie, ktoré je neskutočným spôsobom psychicky a i emocionálne namáhajúce. Je to záver o sebakontrole, spontánnej reakcii, nezvládnutí zármutku, hnevu ani situácie všeobecne. Záverečná scéna je maximálne vyhrotená a naprosto nervydrásajúca do poslednej chvíle. Po režisérskej stránke odviedol  David Fincher ohromujúcu prácu, najmä pri nasnímaní miest činu človek skutočne pocíti tú detailnosť jeho práce. Brad Pitt a Morgan Freeman boli naprosto geniálny a nimi stvárnené postavy sa perfektne k sebe hodili ako parťáci. Tiež sa mi páčilo, akou kontrastnou dvojicou títo dvaja sú. William Somerset je veteránom, ktorý nahliada na depresívny svet ako na nemennú skutočnosť, jeho pohľad je dosť realistický až pesimistický. Na druhú stranu tu máme Davida Millsa, ktorý je večným snílkom a vidí mnoho vecí dosť idylický. "Ernest Hemingway once wrote, 'The world is a fine place and worth fighting for.' I agree with the second part." ()

BlueZero

Tak tento filmový kúsok som si proste musel pozreť dva krát. Ale aj napriek tomu som to asi nepochopil ani na druhý kržt tak ako som chcel. Šesť so sedem hriechov je postrestaných smrťou, tak prečo nie aj ten posledný? Napriek tomu, že ten záver bol skvelý, tak si myslím, že scenáristovi ku koncu došli nápady, alebo ho to proste už nebavilo, alebo nemal čas. Nemôžem nepochváliť herecké výkony všetkých protagonistov a hlavne Kevin Spacey ako amorálny zabiják. Scenáristu ešte musím pochváliť za vynikajúcu postavu Williama Sommersa. ()

cold

Bezejmenné město, trvalý déšť a psychopat, který nejde zastavit a skvělá (hrůzná) atmosféra.Toto vše dělá z filmu jeden z nelepších ze svého žánru.Takto si představuji film NOIR. Brad Pitt už zde dokazuje, že je opravdu skvělý herec což později dokázal v ne-jednom filmu (12 opic, Fight club ...) a Kevin je tak přesvědčivý, že mi jde ještě teď mráz pozádech jen co si vzpomenu na "finále" brrrr. ()

matthew.d

Geometrickou terminologií bych o tomhle díle řekl, že je to absolutně dokonale narýsovaná krychle. Geniální parafráze na Danta: mladík procházející očistcem, jemuž dělá průvodce zkušený, intelektuální veterán, má proti sobě samotného ďábla. Propracovanost postav a dokonalý tah - protiobsazení Kevina Spaceyho dělají z tohoto filmu absolutní masterpiece! ()

Theraphosa

Jeden z nejlepších thrillerů co znám. Neuvěřitelně napínavý až do posledních vteřin. K tomu herecké hvězdy Freeman, Pitt, Spacey pod taktovkou Davida Finchera. Výsledek je nezapomenutelný. 98% ()

eagle-eye

Tady nelze jinak, neprosto unikátní a skvostné dílo. Veškerých dalších komentářů netřeba, vše je podstatné je popsáno níže(výše)...;-) ()

wosho

Dokonalost sama. Perfektně natočený, napsaný a vymyšlený, zahraný film. Ani po 10 vzhlédnutí jsem na něm nenašel chybu. Mnohé filmi s velkou pointou na konci, jsou po druhém-třetím vzhlédnutí nudné, to neplatí o tomto skvostu. Takovou syrovou, depresivní atmosféru jsem zatím nikdy neviděl jinde. Nikdy nezapomenu na den, kdy jsem tento skvost viděl. Hned v úvodu mě tento film chytil pod krkem, že jsem nemohl ani dýchat a na konci mě málem rozdrtil ohryzek. Děsivé, mučivé, napínavé, fantastické dílo. ()

vorenus

Jednoznačně přelomový film, který byl milníkem světové kinematografie.Po tomhle snímku se ho všichni snažili napodobit a rozpoutala se vlna krimi thrillerů.Ale finále filmu sedm se nic nevyrovná je to jako rána bleskem a najednou je konec filmu. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý