Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Gilmour93

Over the šrot skrz Transformery v ringu.. Emoce z PVC, srdce na lithiový článek a klišé rodinných filmů v módu Turbo. V okamžiku, kdy se ten metr třicet vysoký Don King chopil v ringu mikrofonu, začal jsem věřit v nebe, protože když existuje peklo, musí být i něco tam nahoře.. Při boxu se v těžkých chvílích hází do ringu ručník, co měl hodit Levy? Obtáčecí kartáč z automyčky? Ale ne, vždyť Spielberg a spol. mají na kávu a o to šlo v tomhle zápase v první řadě. Nezletilí jedinci, co zatím raději joystickem ovládají bojové roboty na herních konzolách, než aby byl jejich joystick ovládán nějakým materiálem s designem Evangeline Lilly, si mohou k mému hodnocení s klidným srdcem přičíst tři pupínky akné.. Nevím, co je na tom pravdy, ale na blu-ray je prý alternativní konec, kdy Zeus nenávratně zkratuje v ringu, když mu Atom pošeptá do ouška, že křemíkové nebe neexistuje.. ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Pre mňa najlepší blockbuster tohto roka. Podobné pocity som zažíval keď som prvý krát videl TRANSFORMEROV. A hoci sa film opiera o štandardné (klišé) rodinné hodnoty, vôbec mu to neškodí. Práve naopak - ide to ruka v ruke s kvalitnými hereckými výkonmi, namakanou akciou a dynamický dejom. Film predstavuje dokonalú kombináciu emócii, akcie a vtipu a zanecháva tak príjemné pocity a výborný filmový zážitok. Veľká spokojnosť. Proste tento film ma kvalitne natankoval energiou. :) Bring ti on! ()

TheDarKnig

one hell of a lot of adrenalin.. Skvělé písničky, skvělý herci a naprosto dokonalé robot box zápasy. Závěrečný zápas jeden z nejsilnějších sportovních zážitků, jaké jsem kdy zažil. A musím říct, že tenhle box na mně zapůsobil mnohem víc než kdy na mně zapůsobil jakýkoliv lidský zápas. ATOM ATOM ATOM PS: Dakota Goyo - konečně zase neotravný dětský hrdina PPS: Evagenline Lilly bude dobrá elfka ()

TeeAge

|| Scenár: John Gatins / Story by Dan Gilroy, Jeremy Leven | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Shawn Levy, Susam Montford, Don Murphy | Distribúcia: Touchstone Pictures | Štúdio: Dreamworks Pictures, Reliance Entertainment, 21 Laps Entertainment | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 295,120,796 $ || Hugh Jackman zase trochu inak, a to je dobre. Ukazuje svôj ďalší rozmer, podobne ako Shawn Levy, ktorý konečne dostal pod ruku námet, ktorý má hlavu a pätu. V podstate tomu filmu nič nechýba, má ohromný vizuál, skvelé herecké obsadenie, nenápadnú, ale trafne dokreslujúcu hudbu a hlavne fungujúci scenár. Ajkeď je vidieť snaha o zmiernenie amerických potrieb, preexponovaný happyend rujnuje ako vždy celkový zážitok. I tak mainstreemový nadpriemer. ()

genetique

Príjemný jesenný blockbuster, ktorý však dieru do sveta nespravil. Pokiaľ hľadáte pobavenie, tak dostanete nárez, pokiaľ hľadáte nárez dostanete pobavenie. Kiežby som mal o desať rokov menej a užíval by som si každú jeho minútu. Rodinné hodnoty boli strašne okaté už od začiatku a celý príbeh priam kričal jednoduchosťou scenára, alebo neschopnosťou tvorcov zabaliť ho do serióznejšieho a nevotrelejšieho obalu. Občasné klišé v príbehu a dialógoch striedajú minúty originálnosti, dobrých hlášok a efektov. Inak herci vcelku príjemní, hlavne Hugh a Dakota to zvládli spolu prekvapivo prirodzene. Technicky je film zvládnutý na maximálnu spokojnosť, všetky akčné scény do detailu vyšperkované a to je jeden z hlavných aspektov prečo som sa priklonil k štvrtej hviezdičke. 75%. ()

Madison

Hravé, maximálne príjemné retro v hrejivom duchu 80.rokov, vkusne spájajúce prvky nadhľadu, jednoduchosti v otázkach životných hodnôt a vymakané robotické zápasy. A všetko s mierou, láskavým humorom a vyváženou akciou, pri ktorej mi ústredný robot zďaleka nebol ukradnutý + výborný Hackman a ešte lepší Goyo. Veľmi si tiež cením, že z filmu ako celku vyžaruje nadšenie a sviežosť, vďaka čomu tak zbožňujem prvých Bayových Transformerov. Kritické ovácie ma míňajú oblúkom. Pohladilo ma to podstatne viac ako odmerané hitovky "The Source Code" a "Limitless". Keď som tam dala 4*, tak tu si s radosťou pridám. ()

StarsFan

Obsahuje to snad všechny žánrová klišé ("záporáci" mají ruský přízvuk, hlavní hrdina dostává druhou šanci v osobním i profesním životě), je to velmi předvídatelné a rozmanitostí arén, kterými si Atom musí projít, než stane proti soupeři nejvyššímu, to připomíná počítačové hry. Jenže co naplat, když tenhle Rocky 21. století vypadá na velkém plátně tak dobře a o co více je zapomenutelný, o to lépe se sleduje. ()

LihO

Veľmi dobré grafické spracovanie, výborná atmosféra a perfektné obsadenie. Keď nad tým spätne uvažujem, tak scenár by sa dal trochu doladiť, no počas pozerania som sa nechal tak uniesť, že v tom opojení filmu som si to neuvedomoval ;) ()

Eliott

Je to pohádka a tak to člověk musí taky trochu tak brát. Nic méně Hugh Jackmam je tu skvělý a kupříkladu Transformers dokážou zaujmout svými efekty a tento film zase srdcem. ()

Ainy

Musím uznat, že tohle bylo opravdu milé, dětské sci-fi. Nenáročná podívaná se skvělým Hughem. Trochu méně ... no, možná o něco víc méně sentimentality a byla by to čistá pětihvězda. ()

3DD!3

Cílená rána na masy. Strýček Spielberg nápad s roboty nenechal jen u TRANSFORMERS, ale přidal jeden melouch inspirovaný Mathesonovou povídkou. Hugh Jackman je hodně v pohodě, Dakota Goyo výborný (nebudu se posmívat jeho jménu) a velmi mile mě překvapila Evangeline Lilly, která je tady božská a hází tu fňuknu Kate ze Ztracených s přehledem za hlavu. Příběh je klasika o hledání sebe sama, stmelování rodiny a bitkaření obrovských robotů v ringu. Trikově hodně zdařilé bitkaření, které má v tobě to správné boxerské srdce (hlavně ve finále). Levy umí když má v rukách solidní scénář. Film, který nabije pozitivní energií. ()

hellstruck

Zatímco slepičárny pro dámy tu jsou až směšně podhodnocené, blbiny pro chlapy, které jim připomenou jejich šťastně prožité dny strávené u počítačové hry tu jsou zase směšně nadhodnocené. Tomu říkám nadvláda mužů:))) Co na tom, že je to předvídatelné a plné klišé zrovna tak jako u zmíněných slepičích filmů, tady to přece můžeme lehce přehlédnout..Ale pokud se nad tohle všechno povznesu tak musím říct, že Jackman hraje dobře. Chvíle, kdy mě to opravdu bavilo hodně často střídaly momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec. Takže důvody, proč se na to podívat: 1)Výborné triky 2)Dostanete přítele alespoň na dvě hodiny od Diabla 3:))) 3)Evangeline Lilly. 4)Skladby Dannyho Elfmana Jinak mě jen napadá, že je to tisíckrát viděné téma (myslím samozřejmě tu šablonu příběhu a to, jak se povalečský a zadlužený tatík změní kvůli synovi, kterého nikdy neviděl). A občas se i našly tak blbé monology a scény, kdy mi bylo vážně trapně. Ale jako oddychovka to asi funguje celkem dobře (jen by to chtělo trošku osekat).. ()

Kaka

Obyčejný film. Lepší přirovnání mě zde skutečně nenapadá. Vizuál ala Transformers pěkné - ono to ani líp skoro nejde, Jackman je sympatický táta a chemie mezi ním a Evangeline Lilly velmi ok. Hlavní dětská role výborná. Ale jinak je to kupění klišé na klišé. Jak se stal špatný táta dobrým tátou, jak se z patláka a průseráře stal správný chlap a jak poslední šance zpravidla vychází. Pokud čekáte skutečné emoce v ringu, pusťte si raději Warriora, nebo tunu dalších snímku s méně rodinným a více sociálním zaměřením řešící rasovou problematiku, či kritiku "lidstva". Pokud chcete paskvil ale Cinderella Man - tak tomu cca odpovídá Real Steel, akorat se tu bavíme o PG13 - na dětech se taky vydělává. Nechci z toho dělat vyloženě sračku, ale žádná hlubší myšlenka ani cokoliv, proč bych tento film chtěl vidět znova, nebo nezapomenout na něj, tu rozhodně není. ()

akisha

Nemělo to bejt původně kreslený? Protože to by mnohý vysvětlovalo. Mnohem líp by pak vypadaly scény typu: "TATI!"(skok do náručí), vztekající se japončík co v závěrečným matchi prohrává, zlá kráska ve futuro-oblečku s extrémním přízvukem, přátelství hodného robůtka Atoma a malého chlapce nebo jejich četná taneční vystoupení. Hugh Jackman by se zhostil dabingu, Danny Elfman vymyslel pár muzikálových čísel, kde by hlavní hvězdy v pozadí doprovázel sbor bručících androidů, na konci by následoval povinný rozhovor otce a syna plný vět jako: "Miluju tě, tati. Miluju tě, Cletusi," a všichni by se pak v obětí vzdalovali divákovi na pozadí zapadajícího slunce. Klišé snesu dost, některá moje hodnocení budiž toho důkazem, ale tady toho bylo zvlášť ke konci až moc. Nicméně klíďo píďo bych to označila jako rodinný film, na kterej bych doporučila zajít hlavně otcům se syny, ty jsou podle mě ta pravá cílová skupina. ()

viperblade

I navzdory všem klišé, scénáři, u kterého bezpečně odhadnete, jak co dopadne a faktu, že Evageline Lilly zůstala oblečená, si to ty čtyři hvězdičky zaslouží. Jednou za čas je potřeba vypnout a zrelaxovat u pohodového filmu, kterým Real Steel určitě je. 75 %. ()

ClintEastwood

Klišé, vykradení Rockyho i Transformerů, zbytečný tlak na city diváků, stupidně infantilní příběh, protivný Dakota Goyo. Taková blbost se snad nemůže líbit ani dětem. Nebo ano? Jedna hvězdička za Hugha Jackmana, jinak Ocelová pěst hraničí s odpadem. ()

*CARNIFEX*

Ako ja nemám rád tieto filmy. Išiel som do toho z takou nechuťou. Ani som nevedel o čom to je. Nič som neočakával a dobre som robil. A nemám rád Ameriku :) Ale týmto filmom tí šmejdi na mňa zahrali takú habaďúru akú svet nevidel. Vložili do filmu emocionálny prvok v podobe pestovania vzťahu medzi otcom a (ne)chceným synom. A na mňa proste tieto emocionálne sračky zaberajú. Navyše sa mi páči, že to išlo opäť cez "šport" . Skoro ako v OVER THE TOP ;) ..len kamióny nahradili roboty .. ()

D.Moore

Tentokrát to vezmu stručně. Zápory: Neskutečně nesympatický synek/spratek/malá zrůdička. Moc okatá "rodinnost" filmu a s tím spojený klišé příběh (hnusně vykrádající Do útoku!) a fakt, že před každým robotím zápasem je jasné, jak dopadne. Hudba, která není od Dannyho Elfmana. Idiotské "cool" tanečky s robotem (hrůza)____Klady: Hugh Jackman. Hudba, která je od Dannyho Elfmana. Perfektní, výtečně animovaní roboti s nápaditým designem (kovboj!) a jejich realistické přesdržkové, při kterých jsem měl opravdu pocit, že se dívám na několikametrákové (tunové?) oplechované boxery, co do sebe řežou hlava nehlava. Dvě a půl. ()

kulyk

Nevím, existuje-li výraz pro úchylku, díky níž se jeden sveřepě a dokolečka morduje přiblblými příběhy o špatných otcích krpatých synků, ale já ji evidentně vlastním. Zatímco Mea Culpa potěšila a Chef jen tak prosmrděl kolem, Stýl Fist mi vyfistovala skoro až ke slepáku, bez varování a - po hříchu - beze špetky potěchy na straně mé či mých klků. Pranic nepomohla nozdratá Evanželýna či Džekmen, které já docela smím. Film tak obludně oslavuje americkou zábavu dementům určenou, tedy wrestling, že se mi chvilkami chtělo bečet, což je nejvzrušivější zvuk pro každého zaoceánského milce té chujoviny. Celou předraženou hovadinu krásně podtrhuje echt ekl dabing, jehož se dostalo postavě náctiletého zkurvysynka. Když se nad tím tedy zamyslím v klidu, bez emocí, tak to ani moc nedoporučuji, což? ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky