Úkryt

• Česko Úkryt (viac)

Rozvedená Meg Altmanová (Jodie Foster) a jej dvanásťročná dcérka Sarah (Kristen Stewart) sa nasťahujú do luxusného newyorského domu, ktorého zvláštnosťou je tajná miestnosť. Tú si ako nedobytný úkryt nechal vybudovať predchádzajúci majiteľ. Meg síce podľa návodu zapne bezpečnostný systém, napriek tomu vnikne v noci do domu černoch Burnham (Forest Whitaker), vypne bezpečnostné kódy a vpustí do jeho priestorov svojho komplica Juniora (Jared Leto), ktorý si neplánovane priviedol posilu - maskovaného a ozbrojeného Raoula (Dwight Yoakam). Trojica príde do konfliktu, pretože dom mal byť podľa ich informácií prázdny. Keď sa Meg náhodou prebudí a zistí, že v dome sú lupiči, zobudí dcéru a podarí sa im schovať sa v úkryte - ale ani zďaleka nemajú vyhrané. Muži sa totiž nezastavia pred ničím, pretože obsah zakódovaného sejfu v úkryte je pre nich priveľmi cenný... Zakrátko, keď sa diabetička Sarah stane rukojemníčkou zločincov, Meg nezostáva nič iné, ako bojovať o dcérin život všetkými dostupnými zbraňami... (TV Doma)

CinemaRanger

Fincherovu Panic Room jsem si nechal spolu s The Game úplně na konec, udělal jsem dobře a tímhle filmem se Fincher dostal mezi mé oblíbence. Neotřelý thriller se zajímavým scénářem, většinu stopáže jsem ani nedýchal, protože ta atmosféra a napětí přetejká z každýho záběru. Výborná kamera, ty průlety zdmi a místnostmi byly fakt parádní. Herci to samé. ()

Radiq

Od Finchera jsem čekal větší bombu a ne jenom průměr, možná slabší nadprůměr. On ten scénář totiž na můj vkus nebyl zrovna nějaká extra bomba. Thriller sice thrilluje, ale taky trochu hapruje. Jodie Foster a Kristen Stewart jsou takové lesbické typy, takže sympatií u mě moc nezískala ani jedna. Herecky to sice zvládly, ale to by zvládly klidně nějaké úplně jiné dvě herečky. A ten děj někdy dělá z postav trochu hlupáky - konkrétně Jared Leto je úplně tragickej... a příchozí tatík úplně nepoužitelnej. Abych to zakončil - moc mě to nebavilo, ale aspoň už teď všichni ví, co je to Panic Room (rozhodně ne místnost s panicem). ()

Decker

Vubec jsem nevedel co od tohodle filmu cekat. Nakonec jsem byl vsak velice dobre prekvapen a musim uznat, ze tento film byl pro Davida Finchera urcite trefou do cerneho. Jedna se totiz o velice dobre udelane drama, ktere vas urcite vtahne do deje. Herecke vykony jsou velice dobre a hratky s kamerou jsou pusobive. ()

Mona07

Hmm. . . sice je fakt, že není možnost si z tohoto filmu něco "odnést", ale přesto mě jeho hutná atmosféra pohltila, a to až do samotného konce. . . Napínavé tak, že jsem sebou chvílema škubala jako při elektrickým šoku, nepočítaje pazvuky vydávané mým chraplákem. No a Jared byl prostě rozkošný. Takže. . . - ano, doporučuju. 8/10 ()

hans500

Stále mistrný Fincher, jediným nedostatkem ve srovnání s jeho předchozími mistrovskými díly je nepřekvapivý závěr, jinak ovšem opět výborná filmařina, především kamera exceluje. Bezchybné jsou herecké výkony jak Jodie Foster, tak i Kristen Stewart, tradičně přesvědčivý je i Forest Whitaker. ()

Cedr

Zajímavý, ale přesto tak trochu nudný námět, který je navíc zabit hodně špatným scénářem. Režie a (obzvlášť) práce s kamerou je nicméně skvělá a atmosféra se také celkem povedla. Fincherův nejslabší film. ()

miguel_111

To je partička zlodejíčkou ľudomil Whitaker s ktorým človek sympatizuje celý film hoci hraje rolu záporňáka a naopak blbeček Leto, ktorého ma človek plné zuby celý film a ešte ako bonus drsný týpek Yoakam s búchačkou, ktorý je tiež neskutočný somár. Foster úžasná a na mladučkú Stewart sa dalo pozerať. Solídna thrillerová prácička Finchera z vynikajúcou atmosferíckou hudbou hoci je pravda, že na taký vynikajúci thriller to malo strašné slabučký záver. Pre mňa 80% ()

Mr.Ripley

Fincher v té nejryzejší podobě. Pouze mistr Fincherova formátu dokáže udělat z nenápadného scénáře nezapomenutelný zážitek v němž akční sekvence tnou do živého a Jodie Foster vám předvede, že silné ženské hrdinky od dob Ellen Ripleyové ještě nevymřeli. Vykouzlit z naprosto triviálního tématu mistrnou práci s napětím, psychologií postav a v neposlední řadě dechberoucí gradací si zaslouží hlubokou úklonu. O technické preciznosti a brilantní práci s kamerou se nemusím rozepisovat, to je u DF podmínkou. ()

chelseaman22

Matka a dcera vypadajíc jako chudáci z předměstí jdou na prohlídku "slušného domu" v řadovce, jehož cena levituje kolem třiceti mega dolarů. Tenhle palác obsahuje jednu skvělou alternativu pro trávení nudných pátečních večerů - Panic Room. Tato trucovna je ze všech stran kryta betonem, ocel je úplně všude, kamerový systém konkuruje počtu obrazovek na magistrátě a jediné, co chybí je něco s "rychlým cukrem". Paní domů nahazuje poker face a pronáší: "Navrhuji, aby jste odešli, než přijde police." Chmatáci překvapivě nekapitulovali a snaží se duo neurotická matka-cukrovkářka dcera vyplynovat, což vymaluje některé stropy domu do odstínu modrých plamenů. Dcera zalehavá a vystrkuje baterku ze stěny domu: "To je morseovka? Kde ses to naučila? Z Titaniku." Strhující zápletka graduje, což se projeví na přiskříplé ruce v ocelových dveřích, přibívajícím množství mrtvol či prázné frázi: "Já nemůžu jít do basy, nejsem na to stavěnej." A dluhopisy za miliony víří uprostřed větrné podzimní noci. Celosvětový výdělek k 28. 6. 2013: $196,397,415, což je 4,09 násobek budgetu ()

Motinski

Úzkosť, pocit strachu o postavy a Fincherovská chladnosť, kombo pre fajnšmekrov. Nato že sa Úkryt odohráva na jednom mieste, bol stále napínavý a nenechával moc priestor nudným pasážam. Dopláca v podstate iba na to že ide o Fincherov asi najjednoduchší film, s dobrým ale nie až tak výnimočným finále. ()

David.Darco

Skvelý Thriller, s niekoľkými Kamerovými highlightmi a vychytávkami. Komorná atmosféra, ktorú zabezpečuje kamera pohybujúca sa v 98% filmu len a len v dome, hrá pekne na nervy diváka. Páči sa mi štýl akým je to podané, ako aj celkový námet. Zaujímavé sú aj momenty kedy si myslíte na 100%, že viete čo nastane, no stane sa čosi iné. VEĽMI solídny thriller no plné hodnotenie žiaľ v porovnaní s naprosto geniálnym ZODIAC a skvele zrežírovanou a zahranou GONE GIRL proste dať nejde. No aj tak AVE Fincher Movies! ()

Khumbac

No, dostat pecku perlíkem do hlavy a přeletět přes zábradlí a pak vyjklusat nahoru po schodech byl přestřel, ale co, aspoň námět jakž takž... ()

Honzíno

Úkryt je výtečný snímek, bez debat. Avšak patří k tomu slabšímu ve filmografii Finchera, přesto mu to stačí na čtyřhvězdičkové hodnocení. Ano, natolik výtečný je David Fincher filmař. Povznáší svou režií celkem průměrný scénář s průměrnou hudbou na velice nadprůměrný počin. Na začátku se Úkryt tváří jako lehčí, typická kriminálka, postupem času naštěstí dojde k přitvrzení po jednom typicky Fincherovsky 'nečekaném' zvratu, kdy jeden z hlavní trojice lotrů odhalí střelnou zbraň. Hned vzápětí už snímek nabírá pekelné tempo a skvělou atmosféru. Ale na Finchera snad ještě slabou, málo hutnou, ponurou a znepokojující. Kdyby to natočil kdokoli jiný, bude zde průměrné hodnocení sahat o pár procent víc, odhaduji. K tomu Jodie Foster nečekaně sluší ten nátělníček a to se mi nikdy moc nelíbila.:) Finále celkově padne a Úkrytu sluší. Proč ne? Mohu jen doporučit. ()

Sfinkter

Film od mého oblíbeného režiséra s mými oblíbenými herci, Forest je tady vážně za skvělého medvídka a Jared hraje takovýho troubu, až jsem tomu nemohl věřit. ()

PeterNet

Fincherova typicky hravá režie. Vůbec netuším proč jsem to neviděl dříve. Asi kvůli otřesnému obalu. Každopádně vy se obalem rozhodně nenechte odradit! Obsah je velmi dobrý! ()

Gothar

Len na úvod: Panic Room som si pozrel kvôli doplneniu "zbierky" Finchera, keďže som zistil, že tých filmov nemá až tak veľa a že všetky ostatné som videl a všetky sa mi nadpriemerne páčili (se7en je v mojej osobnej top3 filmov, kde už ani neurčujem poradie). Ale k filmu: opäť nadpriemerný thriller, kde sa v podstate zo štandardnej zápletky podarilo vybudovať kvalitnú atmosféru, aj keď nie až takú temnú ako by som od Finchera čakal, to však vôbec nevadí. Po technickej stránke je všetko na výbornej úrovni (hlavne zaujímavá kamera), ale v scenári je pár nelogických vecí, to mi však nemohlo pokaziť celkový dojem. Takže ak niekto chce seriózny a zaujímavý thriller na večer, odporúčam mu Panic Room. 90% ()

BROKEN_

I tady David Fincher předvedl svojí genialitu! Dokonalá kamera ( několik záběrů je přímo ohromujících ), výborně napsaný scénář, skvělá Jodie Foster, plus atmosféra filmu mě neskutečně bavila. Úvodní titulky se mi velmi líbili, a přijde mi, že Fincher, tak jako ve filmech Sedm a Klub rváčů, umí dělat úvodní titulky sakra dobře. Scéna kdy Jodie Foster běží pro mobil, která je natočena ve slow motion, přiznám se, tohle je moje nejoblíbenější scéna filmu. To napětí by se místama dalo krájet. Jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů! Fincher je génius! Jeho tvorbu miluju! P.S. Jasně na kvalitu Sedm se to nechytá, ale i tak je to skvělá žánrovka! ()