Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Bílé Vánoce (2015) (S07E09)

Paráda, vánoční díl jsem si hodně užil, bílé Vánoce na chatě v horách měly své nezapomenutelné kouzlo, pobavilo mě, že si i Alex dokázala najít společnost, díky níž pro ni společné chvíle s rodinou nebyly utrpením, i když se její snaha nebýt Grinchem jaksi minula účinkem. Odhalení tajemství zamčené místnosti bylo dokonalé. // "Naši se o tom nesmí dozvědět." "Já jim to říkat nebudu, mě si pořád ještě váží." / "Děti, běžte ven a předstírejte, že je sníh." ()

Párování (2016) (S07E10)

Desátá epizoda pro mě nebyla tak dokonalá jako vánoční díl, přesto jsem si v ní našel dostatek možností k tomu, abych se dobře pobavil. Zážitkový den se strejdou Mitchellem, byl pro mě zpočátku lehce nevýrazný, ale Ray Liotta a vjezdová brána Barbry Streisand mu dodaly švih, dostal mě Lilyin první flirt, ale cvrčci byli nejlepší. // "Můžem sebou hodit? Ta kočka by ještě mohla žít." ()

Sbohem, rodné hnízdo (2016) (S07E11)

No, žádná velká radost to zrovna nebyla, nemám daleko k tomu, abych si vytvořil Cameronovu figurku a koupil sadu dlouhých jehel. Jak mě ta postava irituje, to se snad ani nedá slušnými slovy popsat. Ještě, že se Phil seznámil s roboty, a ani kachny nebyly úplně špatné. 4*- // "Domo arigato! Vy tady máte roboty?! Co?!" / "Nehodlám prohrát s Vietnamem dvakrát za život." ()

Vzpomínky zůstanou (2016) (S07E12)

Myslím, že tady tvůrci promarnili jednu velkou šanci. Z Jayova prvního dne v důchodu se mohla stát při troše snahy parádní pětihvězdičková epizoda, ten potenciál tu byl, jen ho nikdo dokonale nevyužil. Dobře jsem se bavil s Veteškou, ale Cameron rušil v Jayově dějové linii, a jak už jsem napsal, celkově tomu trochu chyběla šťáva. // "Nestihneme vzlítnout, než sem doběhne?" "Podle mě stihneme i přistát." ()

Zoufalý manžílek (2016) (S07E13)

Ze třinácté epizody jsem trochu rozpačitý, dění kolem Claire a Phila mě bavilo, stejně jsem na tom byl u Jayových sabotážních akcí, které pěkně dokořenila Glorie, jen jsem měl pocit, že díl nefungoval jako celek. Navíc mě příšerně štvala dějová linie s Mitchellem a Cameronem, ta měla být evidentně tak vtipná, až byla úplně k h... 4*- // "Ty, Jayi, zatop trochu, Manny vzadu cvaká zuby." ()

Bouřka (2016) (S07E14)

Philovo fatální selhání spustilo sérii pokusů o navrácení důstojnosti, což byla snaha tak zbytečná, že mě nemohla nebavit. Nevím, jestli bych chtěl mít u domu vlastní generátor, protože by to ke mně za bouřlivých nocí mohlo táhnout lidi, kteří o tom vědí, ale protože jsem nikdy nebyl dobrý matematik, ten nápad s bleskem mě docela láká. // "O co tu jde? Je tu dusno, že by to chtělo mačetu." ()

Jak to jenom dělá (2016) (S07E15)

Patnáctá epizoda byla čtvrtou, kterou jsem dnes viděl, a každopádně se mi zdála být nejlepší. Bavilo mě, jak Claiřino malé tajemství zbavilo Phila sebejistoty a nejvíc mě dostalo, k jaké situaci dospěly tajnosti v Jayově domě. Taky jsem v údivu zíral na to, jak dokázala Alex opravit notebook i poslepu. 4*+ // "Ve chvíli, kdy usne, čeká to letadlo krátký proces." ()

Kamufláž (2016) (S07E16)

Nemyslím si, že by mě mohla za běžných okolností bavit lekce jógy, ale tady se to podařilo. Nevím, jestli je dobré, aby se tvůrci opakovaně vraceli k Jayovu úhlavnímu nepříteli, už mi to přijde takové jalové. Nejvíc mě každopádně dostal Phil se svým spletencem lží. // "Nač ten spěch, vždyť je jí osm?" "Většina Vietnamců v jejím věku jezdí už na kole do práce." ()

Paříž? Pařím! (2016) (S07E17)

Nemusela to být špatná epizoda, protože jsem se výborně bavil s Philem a Claire, jejich boj se spánkem byl dokonalý, stejně tak mě dostala i Andyho sebevražedná mise a náladu mi nepokazila ani Jayova rekonstrukce koupelny. Jenže... Tvůrci se z pro mě nepochopitelných důvodů rozhodli vrátit do děje Cameronovu sestru. Mít rád Mistra Trošku, trhal bych se smíchy, takhle je to na tři hvězdičky. // "Vždycky se ti líbí ranní výsledek, tak nekritizuj proces." ()

Mejdan se vším všudy (2016) (S07E18)

No sláva! Konečně jsem se po čase dočkal opravdu zábavné epizody bez zbytečných rušivých vlivů. Pobavil mě propastný rozdíl mezi plány a skutečností i jasný důkaz toho, že agent Smith z Matrixu byl proti Claire a jejím vyšetřovacím metodám pouhým neškodným plyšákem. // "Už se těším až uvidím tuhle krásku bez make- upu." "Věř mi, to by bylo to poslední, co uvidíš." / "Nebýt nadraná, řeknu, že jsou sjetý." ()

Lež má krátké nohy (2016) (S07E19)

A zase jsem narazil na opakující se problém, který se seriálem mám. Zatímco mě bavila situace v domě Dunphyových potom, co Claire přinesla domů nalezence i Jayovo seznámení se s novými lidmi, další podivné zážitky Mitchella a Camerona s novými podnájemníky se s mým zájmem totálně minuly. // "Mě aspoň udělali po svatbě, ale ty jsi zničila mámě život." ()

Pozvání na ples (2016) (S07E20)

Slušně jsem se bavil, mohl jsem se ale bavit daleko víc, kdyby dali tvůrci více prostoru Lukeovi s Mitchellem, tím, že k nim nacpali ještě strejdu Camerona, mě rozhodně nepotěšili. Můj odpor k téhle afektované odpornosti narůstá od úvodní epizody první řady a je jasné, že si fakt nezvyknu. Ostatní mě každopádně znovu rozesmáli, hlavně Alexin přístup byl tak suchý, že by i Sahara záviděla. // "La la la la, ne." / "Sluší ti to drahá." "Už ani slovo." ()

Poprask ve vlaku (2016) (S07E21)

Velká vlaková epizoda se mi líbila tak, že mi v ní nevadil ani Cameron. Tohle byl přístup, který mohli tvůrci v sedmé sezóně používat častěji, nemusel bych alespoň snižovat hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale zápletka s knihou mi připomněla díl s názvem Slovník z třetí řady seriálu Černá zmije. (To nebyla kritika ale kompliment.) // "No, Jennifer Lopez táhne na stovku a stejně občas předstírám, že je můj polštář." ()

Dvojklik (2016) (S07E22)

Ne, že bych se tentokrát nebavil, ale vlak byl prostě o hvězdičku lepší. V závěrečné epizodě sedmé sezóny mě nejvíc dostala Alex, ta byla skvělá, podobně výborný byl i Phil, který se o svých dětech dozvěděl i to, co vlastně nechtěl, ani Claire nezůstala pozadu, takže ani nebudu zbytečně kritizovat, bylo to fajn. // "Je tma a vypili jsme spolu láhev vína." "Fakt je tma, nevidím uvozovky nad slovem spolu." ()

Season 8 (2016) (S08)

Osmá sezóna si u mě nasbírala čtyři hvězdičky, ale přiznávám, že mě některé epizody docela zklamaly a většině chyběl ten dokonalý humor, na který jsem si už zvykl. Ne, že bych se nebavil, jen jsem měl pocit, jakoby se tvůrci nechtěli příliš přepínat a raději si vybírali klidnější a pohodlnější cestu. Škoda, tahle řada patřila určitě k těm slabším a já tiše doufám, že si u deváté série napravím chuť. 4*- ()

Příběh tří měst (2016) (S08E01)

Je dobře, že se tvůrci drží zavedeného postupu, a navazují s novou sezónou tam, kde předchozí skončila. Měl jsem dojem, že Dunphyovi byli zase jednou nejlepší, Jay s Glorií to hráli na jistotu a dění v Missouri mohlo být i slabší, kdyby ho nezachraňoval Mitchell. // "Nemůžem to utratit, je to na vejšku." / "Bábinko, tak jak jde kóma?" ()

Takový normální den (2016) (S08E02)

Druhá epizoda osmé sezóny šla opět za Dunphyovými, Phil mě se svou posttraumatickou stresovou poruchou dostal, Alex se se svou mononukleózou držela v těsném závěsu, ale nejvíc mě pobavily sobecké důvody každého člena rodiny pro to, aby Alex zůstala doma, respektive aby odjela do školy, to byla mňamka:-) // "Je dneska pátek? Můžeš poslouchat zábavu ostatních." ()

Oběti a objetí (2016) (S08E03)

Abych se přiznal, k třetí epizodě jsem byl trochu nekritický, protože mě odvařily hned v úvodu Alexiny psané poznámky, takže mě nedokázal otrávit ani Cameronův další výstřelek. Navíc, čím víc mě štve Cameron, tím víc se mi zdá, že má Lily lepší a lepší texty, takže se jí daří zachraňovat situaci. Hodně se povedlo i angažování Jaye, Glorie a Claire v boji Mannyho a Lukea o školní funkci. // "Letos maturuju." "To je náš snílek!" ()

Polojasno, občas srážky (2016) (S08E04)

Čtvrtá epizoda měla své klady, mezi něž rozhodně patřili Dunphyovi, Jay a Glorie, a zápory. Záporům i tentokrát vylepšovala jméno Lily, její komentáře mě fakt bavily. Phil byl ve studiu jako ryba ve vodě, Haley ukázala v čem je její síla a dění kolem Alex bylo skvělé. Tento díl jsem viděl mimořádně s titulky a byl to parádní zážitek, jsem rád, že zrovna tady navštívila Glorie logopedku.4*+ // "To není on?" "Eeeh,ne, prodal jsem dům." ()

Halloween 4 - Pomsta Roda Skyhooka (2016) (S08E05)

Původně jsem chtěl jednu hvězdičku ubrat, protože Claire nedostala příležitost k tradičnímu Halloweenskému krveprolití, nakonec jsem si to musel rozmyslet, protože by to ode mě nebylo fér. Bavil jsem se totiž výborně, Lily měla kvalitní hlášky, Glorii parádně deptal Ježíš, Phil byl ve svém živlu a i Claire se mohla svým způsobem projevit. // "Dám ti stovku, když ji rozbiješ." "Vážně?" "Chceš víc?" / "Tys mi lhal?! V kostýmu našeho spasitele?!" ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)