Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 2
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Valentýn 4: Sestra v akci (2015) (S06E14)

Znovu se mi potvrdilo, že když se bavím i u scén s Mitchellem a Cameronem, je to pro epizodu dobré znamení. Jen jsem nečekal, že Valentýna u Phila a Claire (Juliany) trumfne svátek u Jaye s Glorií (a se Soniou). Bylo to parádní, konečně jsem se zase mohl pořádně zasmát. // "To písmeno S, to je jako Sonia." / "Já dokážu zahřát každý bazén." / "Myslíš si, že mi ukradneš život, který jsem ti ukradla já?!" ()

Letohrádky (2015) (S06E15)

No jo, no, dění kolem Mitchella a Camerona mě v tomto případě příliš nebavilo, události v letadle mi taky nezpůsobovaly záchvaty smíchu, takže jsem se nejvíc bavil v Jayově domě, i když musím souhlasit s tím, co napsal cheyene, nový Gloriin hlas je v hlučnějších scénách hrozně otravný. 4*- // "Kdybych já byla tři dny v lese, tak budu dva z nich mrtvá." / "A víš, že tu máme teploměr?" "Vy běloši jste zpátečníci!" / "Ach, Bože, jsi jak Garfield!" ()

Ztráta spojení (2015) (S06E16)

To byl skok! Předchozí epizoda byla poněkud mdlá, ale tohle byla pecka! Neměl jsem tušení, jak moc bych se mohl bavit u série konferenčních videohovorů. Phil byl zase jednou démonický, jeho přehled o dění ve vlastním domě mě málem zabil a dedukování z dostupných indicií by členům rodiny mohl závidět i Sherlock. // "Stejně ho zabiju! Ale tím bych vzal mýmu vnoučeti zodpovědnýho tátu..." ()

Skříně? Skříně! (2015) (S06E17)

Sedmnáctá epizoda by ode mě měla správně dostat jen čtyři hvězdičky, protože humor, použitý ve scénách, v nichž se bojovalo s dronem, byl příliš prvoplánový, ale mně tady perfektně seděl, takže jsem se velmi dobře bavil. No, a sedmdesátková reklama mi to jen potvrdila. // "To snad ne, stáhnul se!" "Na jeho obranu- ta voda je ledová." / "Bez dudlíku!" ()

Jarní prázdniny (2015) (S06E18)

Tvůrci zase jednou dali Philovi dostatek prostoru k tomu, aby to mohl pořádně rozjet. Jeho vztah s Lukem a jeho neustále klesající sebevědomí mě málem dostaly do kolen. Pobavila mě i výprava za záchranou dcery kombinovaná s delší kuřáckou pauzou a chechtal jsem se i u divadelní telenovely bez reklam. // "Svět bývá nebezpečný, občas přijdeš k újmě i doma." ()

Gril problémy neřeší (2015) (S06E19)

Jayovy narozeniny se tentokrát staly ukázkou toho, jak se dá promrhat obrovský potenciál kvalitního tématu. Jay. Narozeniny. A tvůrci z této epizody udělali úplně mdlou záležitost, ve které se občas objevil světlý moment. Fakt mě to naštvalo. // "Víš, jak by dopadla lidská pyramida bez tréninku? Deseti nekrology." ()

Všechny jednou ranou (2015) (S06E20)

Nemůžu si pomoct, ale já ty Dunphyovic sousedy jaksi nemůžu, vůbec mi do seriálu nesedí, a pořád mám pocit, že by Claire s Philem byli sami o sobě vtipnější. Jinak jsem se ale u epizody velmi dobře bavil, Jay byl zase ve formě a trojice pařmenů byla taky skvělá. 4*+ // "RJ odlétá do New Yorku, myslím, že budu brečet víc, než když jsme zjistili, že ho čekám." ()

Zásady (2015) (S06E21)

Epizoda sice nebyla vůbec špatná, ale na druhou stranu nebyla ani skvělá. Měl jsem se určitě čemu zasmát, ale taky vím, že jsou tvůrci schopni vytvořit i mnohem vtipnější situace, takže jsem s hodnocením výš jít nemohl. Tentokrát mě bavila hlavně Glorie (až na ten hlas) a Alexiny děkovné projevy. // "Takže netuším, co teď bude dál, ale ta omluva mi moc pomohla." ()

Hra patriotů (2015) (S06E22)

Nemůžu říct, že bych se u dvaadvacáté epizody nebavil, jen jsem se nebavil tak skvěle, jak jsem očekával. Mezi ty lepší záležitosti tohoto dílu patřila určitě Gloriina snaha o získání amerického občanství a poněkud přemotivovaná Sunjayova matka. 4*- // "Zavolali si nás k řediteli týden před Alexinou maturitou." "To může být jen ze dvou důvodů, buďto je premiantkou ročníku, nebo zavedli cenu pro sexy tátu." / "Víš, že až tím projdu, můžu sedět v porotě? Máte ještě trest smrti, viď?" / "Tak dlouho jsi ještě nemlčela, to mě děsí." ()

Brečím, brečíš, brečíme (2015) (S06E23)

Zvláštní, nejsem zrovna fanda dětských herců, a docela mě překvapuje, jak často mě dokáže pobavit Lily. Scénář je k ní vstřícný a alespoň tak získává zpět něco z bodů, o které seriál připravuje Cameron. Boj Glorie o syna byl výborný a podařil se i "animovaný film". 5*- // "Ty stojíš za mnou a koukáš, jako bys nás chtěla zabít." "To je pitomost, mně to vždycky sluší." ()

Americký skyper (2015) (S06E24)

Tentokrát jsem s hodnocením vůbec neváhal, oslava Alexiny maturity se vydařila. Dostávala mě Claire, která se svými vymakanými dárky přicházela ve stejný čas jako Jára Cimrman na patentový úřad, bavil mě Mitchellův problém se zaměstnáním, ale nejlepší byl jednoznačně Robophil. // "Jenom jsem ho zapojil, příjemná změna oproti tomu, když jsem v nemocnici odpojil tátu." ()

Season 7 (2015) (S07)

Sedmá sezóna nebyla špatná, zároveň měla jen málo (5) epizod, které mě bavily tak, že jsem jim mohl s chutí dát pět hvězdiček. Tvůrci opět přišli s pořádnou dávkou humoru, jen jsem měl pocit, že k dokonalosti by museli většinu dílů ještě maličko okořenit, na druhou stranu se jim podařilo přijít i s epizodami, které mě příliš nepotěšily. Faktem každopádně zůstává, že jsem se ani u sedmé řady nenudil, bavil jsem se a další sérii určitě nevynechám. ()

Letní lásky (2015) (S07E01)

Baví mě jak plynule na sebe jednotlivé sezóny navazují, a jak se, na rozdíl od dospělých, projevuje na dětských hercích plynoucí čas. Nejvíc jsem se zasmál u výběru školky s Jayem a Glorií, Haleyina depka taky nebyla špatná i Mitchel měl pár kvalitních momentů, jen Cameron je pro mě ztracený případ. // "Kdy ses naposledy sprchovala?" "Co je za den?" ()

Den, kdy Alex odjela na vysokou (2015) (S07E02)

Vydařená epizoda, tvůrcům se podařilo dostat do ní to, co mi v prvním dílu chybělo. Tentokrát se jim podařilo zapojit více do děje celou rodinu, Phil dostal opět možnost vyniknout jako realitní makléř a snaha vyhnout se sledování Lilyina fotbalového zápasu, byla dokonalá. Hlavně díky Glorii. // "Máma si chce koupit boty." "Vychovala jsem si krysu?!" / "Máma střelila Jaye, i teta Claire to chtěla." ()

Kostlivci ve skříni (2015) (S07E03)

I v sedmé sezóně funguje Modern Family stále jako sázka na jistotu, pokud si chci procvičit bránici. Taťka Phil zase jednou ukázal, že by na toho Otce roku opravdu měl, bavila mě spolupráce otce a syna Pritchettových v boji proti úhlavnímu nepříteli, Gloriina snaha v Mannyho škole i nové loviště Lukea a Mannyho. Taky se mi líbí, že tvůrci v emocionálnějších okamžicích netlačí příliš na pilu. // "Ááá, Mitchelle, to je náhodička, v zádech mám místo na další kudlu." / "Ta vydra si o to koledovala." ()

Mešuge (2015) (S07E04)

Čtvrtá epizoda sedmé sezóny mě vlastně ničím doopravdy nezaujala. Philova práce na kachní vesničce šla úplně mimo mě, Mitchellovy potíže s podnájemníky a Cameronem mě spíše otravovaly (nečekané, že?), a ani Glorie s Claire nedokázaly zachránit situaci. Slabší kousek. // "Je to tady! Nahřejte ručníky!" / "Byl jsem pryč jen půl minuty..." ()

Rozsudek (2015) (S07E05)

Po předchozím nepříjemném překvapení se tvůrci opět vrátili ke své standardní kvalitě, a tím mě nemálo potěšili. Dění kolem Jaye a Phila sice nebylo až tak úžasné, o zábavu se mi postarala hlavně Claire, které se málem podařilo udělat z běžného pracovního dne další Halloween, ale nejlepší byla jednoznačně Glorie, které se téměř splnil její velký sen. // "Myslíš, že si šplhnu tím, že jsem byla v popravčí četě?" / "Jste starej." "A viděl jsi moji paní, ušáku?" ()

Já jsem tady pán (2015) (S07E06)

Hmmm, nemůžu si pomoct, ale Cameron to u mě seriálu hodně kazí, je už jisté, že půjde o jednu z mých nejneoblíbenějších postav z filmů a seriálů. Jay byl tentokrát sice poněkud nevýrazný, ale všechno zachraňoval tvrdý taťka Phil, který se ukázal v zatím neznámém světle. 4*- // "No, nějakou dobu jsem ji vídal, ale pak stáhla žaluzie." ()

Philův sexy dům (2015) (S07E07)

U sedmé epizody jsem se sice výborně bavil, přesto to na pátou hvězdičku nestačilo. Myslím, že se ze situace ve vile dalo vytěžit ještě něco málo navíc, některé momenty vyznívaly tak trochu do ztracena, ale Claire se zase jednou povedla, že by pozvánka na Valentýna? // "Kdo je ta černá ovce?" "U nás jsem to já." / "Můžu se k vám chodit učit?" ()

Vykliďte si šuplík (2015) (S07E08)

Tentokrát mě, k mému překvapení, nejvíc bavil sesterský rozhovor mezi Haley a Alex, ten se podle mě tvůrcům opravdu povedl. Pochybuji, že bych chtěl někdy zvítězit v aukci o vztahový seminář, myslím, že bych tváří v tvář někomu, kdo by po mně chtěl předvést zvířátko, nedokázal zachovat takový klid jako Jay. // "Podívej se na Mitchella, ten hraje na flétnu. Teda aspoň doufám..." / "Vyhovuje vám tato poloha?" "O polohách nesmím mluvit." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)