Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Sbohem, Grace (2013) (S04E24)

Nebylo to špatné, ale já zmetek zmlsaná, jsem čekal vymazlenější závěr čtvrté série. Přesto jsem se moc dobře bavil, takže mi tam asi trošku vadilo těch pár momentů, kdy se trochu přitlačilo na city. Já vím, byl to pohřeb, ale stejně... Nejvíc mě tentokrát dostal asi Mitchell s Glorií a rozhodně Jay, který se vrátil do dob svého mládí. // "Rychle a snadno." "Ano, tak se jmenoval ten její bordel!" / "Takže poslala do války víc mužů než Lyndon Johnson." ()

Season 5 (2013) (S05)

Po shlédnutí páté sezóny můžu s klidem prohlásit, že jsem byl spokojen. Na rozdíl od (pro mě) zatím nejslabší třetí řady tady byl humor dostatečně na výši, scénáristé se neflákali a děj mě tak nejen nenudil, ale bavil. Někdy více, někdy o něco méně, ale dalo se zasmát u každé epizody, a přesně to od sitcomu očekávám. ()

Slasti a strasti léta (2013) (S05E01)

Poprask kolem povolených svateb gayů se mi zdál být spíš trapný než zábavný a málem to stálo epizodu hvězdičku, díky Philovi jsem nakonec strhl jen půl hvězdičky, jeho manipulace potomstva byla naprosto dokonalá, to mě fakt dostalo. Skvěle mě pobavil i Jay s jeho Kolumbijci, takže za 5*-. // "Protože když nepoletí do Kolumbie, Kolumbie přiletí sem. ....To už jsem zažil." / "Občas nevím, jestli miluju, jak moc se Claire bojím, nebo se bojím, jak moc ji miluju." ()

První dny (2013) (S05E02)

Druhá epizoda páté sezóny byla přece jen o něco kompaktnější, nedočkal jsem se žádného rušivého momentu a neměl jsem ani důvod ani chuť si na něco stěžovat, zvlášť když mě zase jednou dokázal pobavit i Cameron, George Washingtona jsem do dneška nikdy neviděl v roli trenéra amerického fotbalu. // "Můžeš, ale nezradíš, protože nosíš do práce tác sušenek." "Kde teď jsou?" "Domluvil jsem." ()

Larryho manželka (2013) (S05E03)

První epizodě jsem díky Philovu výkonu lehce nadržoval, teď to tedy neudělám a za Mitchellův podivný přínos ale hlavně za další z mnoha Cameronových otravných úletů jde hvězdička dolů. Philova volba nové klientské základny byla přitom skvělá, pobavilo mě i dění kolem pokeru v domě Dunphyových. // "Ne, prokletí rodiny, dívky mají bujnou hruď, ale muže políbil v kolébce ďábel." ()

Farmářské gule (2013) (S05E04)

Ani tato epizoda nebyla vůbec špatná, jen mě příliš nebavilo setkání s Cameronovou sestrou, bez toho bych se klidně obešel. Na druhou stranu mě velice bavil Gloriin boj proti brýlím, Philův Robokap i Claiřina "nepřítomnost" u Lukeova sportovního úspěchu a Philova následná reakce. // "Vzpomínáš, jak jsme kdysi bez dětí proleželi celou sobotu?" "No, díky tomu je máme." ()

Kdo pozdě chodí... (2013) (S05E05)

Pátá epizoda mi sedla. Společná rodinná večeře (respektive příprava na společnou rodinnou večeři) mě velice bavila a rozpitvání důvodů zpoždění každého páru bylo skvělé. Nemůžu si pomoct, ale fakt mě pořád nejvíc dostává herecký výkon Eda O´Neilla, jeho Jay je pro mě top postavou seriálu. // "Luku, co jsem ti říkala o houpání na židli?" "Nevím? Přestaň?" / "Páni to bylo dost vyspělé." "Jo, za tu dobu, co se tvá matka oblíká, jsem pořádně zestárl." ()

Výpomoc (2013) (S05E06)

Šestá epizoda nebyla příliš přesvědčivá, tvůrci se, bohužel, opět vrátili k tématu svatby Mitchella a Camerona a mně to hroucení se Peppera k dobré zábavě prostě nestačí. Bod ode mě každopádně dostává Lily, která se evidentně cítila stejně jako já. 4*- // "Nejsem tu jen pro malého Joea, jsem tu i pro vás dva." "Tohle mi nepomohlo." ()

Pouť, na kterou se nezapomíná (2013) (S05E07)

Phil a Claire měli dvacáté výročí a mně se líbilo, jak se jejich potomstvo poučilo z předchozích chyb. Bavila mě i pouť, Mannyho zarputilá snaha nezapadnout mezi své vrstevníky, nejvíc mě ale dostalo, jak může člověku pokazit plány nevýrazný lékárník a dramatické umírání košile/ halenky. // "Ne, ne, nikdo nebude zvracet, než začnu zpívat." / "Musíš mý ženě říct, co se stalo. Řekni, že sem za to nemoh." "Tohle jí povíš sám, stojí támhle a vypadá naštvaně." ()

SkříňoCon 2013 (2013) (S05E08)

SkříňoCon se tvůrcům povedl, Jay dostal opět dostatek prostoru k tomu, aby mě svými hláškami rozesmál, a přes veškeré obavy jsem se nenudil ani na farmě Tuckerových. Téměř k slzám mě rozesmála druhá mise Apolla 13 i extrémně nebezpečný P- 51 Mustang, takže jsem neměl důvod ke stížnostem. // "Závisí na tobě životy tří dobrých mužů." "Ztratili jsme Floridu." / "A co když ti řeknu, že láskou mého života je tenhle muž, který tu stojí?" "Už chápu, proč na nás Bůh seslal to tornádo." ()

Teď, nebo nikdy (2013) (S05E09)

Děj se mi zdál být tentokrát nevyvážený. Philův pracovní den byl dokonalý, Claire mě už tolik nepobavila a fotbalový zápas měl své klady i zápory. Celkové hodnocení bych viděl mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale právě díky Philovi jsem se nakonec rozhodl pro slabší čtyři kousky. 4*- // "Máš už na víkend plán?" "Ne, zatím ne, proč?" "Fajn, čekám tě zítra ráno v osm ve skladu a obleč se pracovně." ()

Stařec a stromek (2013) (S05E10)

Tak tohle mě potěšilo, tvůrci zvládli vánoční epizodu na výbornou a pobavili mě manželskou krizí u Clausových, Jayovým griswoldovským záchvatem vánoční atmosféry, soupeřením o matku a v neposlední řadě i Philovým během do Kanady. Bavil jsem se výborně, a protože jsem se zasmál i s Cameronem a Lily, pětka byla jasná. // "Tenhle recept mě naučila tvoje prababička, kdyby tě teď mohla vidět, tak by to s ní seklo, protože to děláš blbě!" ()

Tanečníkem proti své vůli (2014) (S05E11)

Jedenáctá epizoda se až příliš věnovala připravované svatbě Mitchella a Camerona, a hned to bylo znát, tempo poněkud opadlo, humoru nebylo tolik jako v předchozím dílu a celou záležitost pro mě zachraňoval Phil s Haley. Ti dva byli důvodem pro to, abych nenechal hodnocení spadnout pod čtyři hvězdičky. 4*- // "Jayi, co se ti líbí víc, akcent nebo balónky?" "Na to se ptám od chvíle, co jsem tě poznal." ()

Pod tlakem (2014) (S05E12)

Předchozí epizoda nebyla zrovna ideální, tahle byla z jiného soudku. Bavil jsem se hned od úvodního Alexina záchvatu u narozeninového dortu, nezklamal mě ani následující děj a sezení u psychologa, rodičák i rande ve čtyřech mě dokázaly parádně rozesmát. // "Je jako samočistící trouba." / "Víš, že mi zaplatíš stejně, i když se diagnostikuješ sama?" ()

Tři večeře (2014) (S05E13)

A už se mi to stalo zase. Tvůrci umístili do jedné restaurace Dunphyovy, do druhé Mitchella s Cameronem a výsledek byl diametrálně odlišný. zatímco jsem se v prvním případě velmi dobře bavil, v tom druhém jsem se dost nudil a nenadchla mě ani zápletka mezi Jayem a Shortym. 4*- // "Já si myslím, že tohle už je trochu moc zženštilý." ()

Špehovačka (2014) (S05E14)

Špiónská epizoda mi sedla, byla pěkně drsná, plná tajemství i nekompromisního vyslýchání, došlo i na sledovací akce za použití špičkové techniky a nenašel jsem v ní místo, kdy bych se nebavil. Jay navíc opět dokázal, že se díky svým životním zkušenostem dokáže dostat z téměř jakékoli ošemetné situace. // "Claire, je těžký se v tobě vyznat, nevěříš drsňákům, a pak si jednoho vezmeš." ()

Sváry a jiné nešvary (2014) (S05E15)

Po nadšení z předchozího dílu přišlo zase menší zklamání. Epizoda měla sice nejeden světlý moment, ale podle mě jí tak nějak chyběla šťáva. Phil Dunphy mě ve většině případů dokáže totálně odvařit, ale jeho soupeření s Gilem Thorpem mě příliš nebere. 4*- // "Ay, chybí mi můj starý, šťastný Manny." ()

Kdopak by se plesu bál (2014) (S05E16)

No, ani tentokrát jsem nebyl příliš spokojený, opět mě nijak zvlášť neoslovila Philova dějová linie (znám tě lepšího, Phile), vůbec mě nebavil Cameron se svými pseudo starostmi a o nějakou tu zábavu se mi překvapivě postaral hlavně Mitchell, který nastoupil do nového zaměstnání. 4*- // "Co to nejdřív zkusit po dobrém, bachařko?" / "Teda, tak to bylo o fous, než se naučí mluvit, budu na něj házet úplně všechno." ()

Rodinná rošáda (2014) (S05E17)

Sedmnáctá epizoda byla sice o něco málo lepší než předchozí díl, ale k dokonalosti jí ještě dost chybělo. Glorie a Claire byly jako Lilyin doprovod pro nákup šatů skvělou volbou, Phil jako Andyho podpora při natáčení videa stejně tak, bavila mě i čtveřice obdivovatelů umění, ale celkově tomu všemu něco chybělo, abych mohl přihodit i pátý kousek. // "Jsi moje nevlastní dcera." "Jsem starší než ty." "Vidíš, už teď se bavím!" ()

Las Vegas (2014) (S05E18)

Vegas, baby. Tohle jsem si fakt parádně užil. Tvůrci se v této epizodě odvázali, humor byl perfektní, jedna vtipná hláška střídala druhou a Glorie mi brutálně zacvičila s bránicí. Claire se svým nepatrným problémem za ní nezůstávala pozadu, ale nejvíc mě bavilo to, jak byli do jednoho velkého chaotického kolotoče zapojení úplně všichni, to psalo. // "Vegas, ty máš vážný problém a jmenuje se Claire." / "Promiňte, kolik stojí ta fenka ve výloze?" / "To je určitě to kubánské potěšení, co jsem ti objednal." "Ola." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)