Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 4
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Sluhův únik (2012) (S04E04)

Pořád ještě mi to vychází na pět kousků, i když trochu nestabilních. Cameron, kterého si už opravdu nedokážu oblíbit, dostal až příliš mnoho prostoru a za běžných okolností by to stálo epizodu hvězdičku, ale kouzlení a Jayovy problémy s těhotnou Glorií všechno přebily. 5*- // "Jayi, pomoz mi, tys to slyšel!" "Vůbec nevím, o čem mluví." ()

Plný dům hrůzy (2012) (S04E05)

Opět mě nadchlo Claiřino nadšení pro Halloween a důvod, pro který se koledníci vyhýbají domu Dunphyových, mě úplně odrovnal, to byla pecka:-) Bavilo mě, jak se díky dítěti, dostávala na povrch Gloriina výbušná, kolumbijská povaha a Philova pasáž, to už byla jen třešnička na dortu. // "Claire, jsi typ ženy, která vyděsí člověka stokrát víc, když se nenamaluje." / "Ilegální? To kvůli barvě mojí kůže?" ()

Zahradní výprodej (2012) (S04E06)

Zahradní výprodej mi parádně oživil Jay, který celou akci dokonale glosoval, pořád častěji mám pocit, že má Luke určité mentální nedostatky, ale přesto mu to dost dobře myslí. Jeho manipulativní schopnosti jsou každopádně na velmi vysoké úrovni, schopnosti jeho otce jsou na druhou stranu přesně takové, jaké mám rád. // "A pomysleli jste na to, že tohle je stroj na kardiovaskulární cvičení, který mi upevní zdraví?" "Jo, ale co to bude za život, a taky s kým?" ()

Zadržená (2012) (S04E07)

Tvůrci seriálu se mě zatím úspěšně snaží přesvědčit o tom, že byla třetí sezóna pouze nešťastnou výjimkou z jinak nadstandardní kvality. Haleyin vysokoškolský život ovlivnil celou rodinu právě tím způsobem, který mě tak baví, situace u Jaye byla dokonalá a nečekaně mě tentokrát bavil i "Afekt" Cameron. // "Neskutečné! Žiju v kulturní pustině!" "Ale s bazénem." / "Fajn, co dál? Vyberu špatnou kolíbku?" ()

Rande naslepo (2012) (S04E08)

Znovu jsem se výborně bavil, přestože nebyla osmá epizoda tak nabitá humorem jako předchozí díl. Výhodou bylo to, že mě nic nenaštvalo, takže jsem se hodil do pohody u vyloženě klidnějšího děje a mohl jsem si užít všechny tři Bar Mitzvah i Philovo netušené rande. // "Phile Dunphy, toto je rok 2025, vítej, jsi tu úplně první." ()

Když se kácí strom (2012) (S04E09)

Tentokrát nebylo, o čem přemýšlet, tohle byla jasná pětka, skvěle jsem se bavil od začátku až do konce. Alexina foto pomsta byla velice povedená, až k slzám mě dojalo Haleyino nadšení z oranžové, užil jsem si i sportovní odpoledne, ale nejvíc mě dostala Claire s Glorií. // "A těm klukům ses taky líbil." "To je mi úplně jedno. Vážně? I Jerrymu?" ()

Skrytý talent (2012) (S04E10)

U desáté epizody jsem se výborně bavil, přestože jsem si zpočátku myslel, že to pro mě Cameron určitě utlumí. Nestalo se (naštěstí). Nakonec z toho byla parádní směska zákeřností a podrazů, kterou hezky korunovala Jayova finta k zastavení hádek. Stejně jako cheyene chválím nápad s kocourem:-) // "Měl jsem parádní sérii, 20 zápasů a ani jsem nenastoupil." ()

Silvestr (2013) (S04E11)

Silvestr mě potěšil asi nejvíc tím, že byl silně netradiční. Díky tomu, že se společná oslava rozklížila na samostatné segmenty, jsem dostal znovu pořádnou dávku humoru, všechny zážitky z Palm Springs ale s přehledem převálcovala Haley, která doma dokonale nahradila Claire. // "Kdo mě bude hlídat?" "Haley." "Myslím to vážně." "Alex." ()

Oslava s překvapením (2013) (S04E12)

Ok, hvězda dolů za Mitchella a Camerona, kteří tempo epizody jen zbytečně brzdili, ale výtržnosti Jaye s Glorií a hlavně Philovy reakce na Kennyho byly dokonalé. Gloriin přístup k Mannymu dal slovu obětavost úplně nový rozměr, ale mě by velmi zajímalo, kde je Stella. // "Na polibku je nejlepší, že to můžeš říct kamarádům. Potíž je v tom, že ti nikdy nevěří. Ale ty máš svědky." / "Ahoj, tebe ještě neznám, jsem Kenny." "Já zhnusená." ()

Fulgencio (2013) (S04E13)

Musím se omluvit Philovi, přes jeho velké osobní nasazení to u mě tentokrát vyhrála návštěva z Kolumbie a skvěle provedené odkazy na Kmotra. Výborně jsem se bavil u rozhovorů Glorie se sestrou i u Jayova proslovu na křtinách, nestydím se přiznat, že mi i slza ukápla (šatna). // "Kde je tu řeka?" / "Co to je za místnost?" "Tohle je šatna." "A proč má celé město své hezké šaty u tebe?" ()

Fantomové opery (2013) (S04E14)

Čtrnáctá epizoda byla přece jen slabší a na ty lepší kousky citelně ztrácela. Camerona a nácviku školního představení mohlo být klidně méně, protože jsem se příliš nebavil, na golfu bych zase uvítal víc Jayových drsných komentářů, těch není nikdy dost. 4*- // "Je to jako hrát scrabble s Haley, po pár kolech hraju jen proti sobě." ()

Když srdce poručí (2013) (S04E15)

Přestože nebyla valentýnská epizoda vůbec špatná, přece jen jsem byl trochu zklamaný, protože vím, že to tvůrci umí rozjet v mnohem lepším tempu. Každopádně mě potěšilo, že Claire dostala šanci, užít si i na Valentýna svůj malý Halloween a Jay mohl zase jednou předvést Glorii svou mužnost. // "Juliano? Claire? Aspoň jedna odpovězte!" ()

Zlaté časy s vlasy (2013) (S04E16)

Šestnáctá epizoda se mi zdála být slabá. Nebyla to sice žádná tragédie, ale nevyvolala u mě ani žádné nadšení. Tiše doufám, že se nejedná o další pokles kvality jako ve třetí sezóně, to by mě fakt mrzelo. Tento díl mě každopádně příliš nezaujal. // "Pokud pořád něco vysvětluju, omezuje to můj čas na pití." ()

Svědkové (2013) (S04E17)

Po nepříliš zdařilém předchozím dílu mi tato epizoda zlepšila náladu. Bavil jsem od začátku do konce výborně, a to jsem měl zprvu obavy, jestli nebude druhé setkání se Sal jen vařením z vody. Nebylo, děj měl slušné tempo, ke svatbě a Lukeovu prvnímu rande se přidal Mannyho výtvarný problém, a už to jelo. // "Vodku ale nemáme." "Takže ahoj v pátek!" / "No tak, nech to na profíkovi, přece vím, jak sbalit čtrnáctiletou holku......Pro tebe." / "Co to do mě vjelo?" "Kromě jazyku barmana?" ()

Wow faktor (2013) (S04E18)

Osmnáctou epizodu bych ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale převelice mě potěšila Philova kutilská lekce pro Haley a Alex a závěr, který odtajnil Lukeovy drsné, trenérské metody. Silně mi připomněly seržanta z výcvikové jednotky v Olověné vestě. // "Nevěřila bych, že budu nakupovat podvazky se synem." "Nechci, aby mi padaly ponožky, a tohle je podrží." / "Angličtina nebýt můj první jazyk, nerozumět anglicky moc dobroučce." ()

Budoucnost rodu Dunphyů (2013) (S04E19)

Povedená epizoda, u které jsem se moc dobře bavil. Setkání Dunphyových s jakousi starší verzí sebe samých bylo perfektní, výprava za Lilyinými kořeny už takovou zábavu neslibovala, ale srážka s politickou korektností ve vietnamské restauraci mě dostala. Už se těším, až se budou Američani učit nové barvy, protože říct třeba žlutá, bude určitě nepřípustné, počítám, že se z ní stane asi východoasijská. //"Alex, co jsem ti říkala o večerním courání venku?" "Že to mám dělat častěji." / "Už ani slovo a odstup od dětí!" ()

Hledá se kupec (2013) (S04E20)

Dvacátá epizoda sice nebyla špatná, ale děj nebyl natolik silný a humor natolik dobrý, abych mohl hodnotit vyšším počtem hvězdiček. Situace kolem prodeje zrenovovaného domu začala slibně, ale postupně vyšuměla do ztracena, víc mě přece jen bavila Glorie, která čelila další nepříjemnosti. // "Já ti ten prsten přinesu, ale visíš mi osm dolarů, protože jsem musela nechat vyměnit ten smaragd." / "Vítám tě do rodiny!" ()

Není práce jako práce (2013) (S04E21)

Měl jsem pocit, že je epizoda ještě o něco slabší než předchozí díl a uvažoval jsem o třech hvězdičkách, pak jsem si vzpomněl na mé zklamání ze třetí sezóny a rozhodl se pro slabší čtyři kousky. Faktem je, že mě příliš nepobavily peripetie kolem víly Zubničky, a nijak zvlášť mě tentokrát neoslovil ani Phil, a to je na pováženou. 4*- // "Chtěl jsem začít psát po rozvodu, ale dyť víš,.....život změnil plány." / "Pamatuj si, že až budeš ošklivá, tohle chování už ti neprojde." "Hmmm, to už tady ale nebudeš!" ()

Můj hrdina (2013) (S04E22)

Přiznám se, že kdyby se v epizodě nevyskytoval tak často afektovaný Cameron, zřejmě bych přidal i pátou hvězdičku. Tahle postava z mého pohledu seriálu spíš škodí, fakt nechápu, proč se tvůrci snaží v souladu s kvótami přesvědčovat diváka, že jsou gayové stejní jako většinová populace, když pak jednoho z nich nacpou všemi myslitelnými stereotypy a udělají z něj tak osinu v ... // "Glorie, věř mi, když budeš stát vedle mě, nebudeš vypadat hloupě." / "Co to, zatraceně, bylo?" "Flirtuju." "Toho jsem se bála." ()

Hra na pravdu (2013) (S04E23)

Tak tentokrát jsem s hodnocením vůbec nemusel váhat, výborně jsem se bavil od začátku až do konce, tvůrcům se naštěstí podařilo rozesmát mě i scénami s Lilyinou gymnastikou, a tím to u mě vyhráli. Karavan není nutno řešit, to byla parádička, zvlášť setkání deprimovaných řidičů mě úplně rozsekalo. // "Teď se tomu říká slídění? Že chci vědět víc o své rodině procházením jejich osobních věcí?" ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)