Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Season 10 (2018) (S10)

Po shlédnutí desáté řady mám dost smíšené pocity. Jen díky několika opravdu hodně povedeným epizodám jsem nešel s hodnocením ještě níž, střed sezóny byl otřesně slabý, vůbec jsem nepochopil, jak je možné v jedné sérii napsat tak dobré i tak špatné scénáře. Doufám, že tvůrci s další řadou opět zaberou naplno. ()

Zbožňujeme přehlídky (2018) (S10E01)

Po delší pauze jsem se zase vrátil na "místo činu" a úvodní díl desáté sezóny mě určitě nezklamal. Jasně, mohl být lepší, ale i tak jsem se zase dobře bavil a nuda to nebyla ani náhodou. Díky Glorii mě zaujala dokonce i americká vlajka, přitom běžně k ní žádné pouto necítím, a spoustu bodů nahnal tým Phil/ Luke. // "Víš, co je zvláštní? Tolik let jsem chodila na karnevaly, ale jen tady jsou lidi oblečení." ()

Polibek a přiznání (2018) (S10E02)

U druhé epizody jsem prostě musel zvednout hodnocení, Philova revolta proti dlouholetému útisku byla totiž skvělá, a ani zbytku epizody nechyběl humor. Jsem rád, že jsou i po těch letech tvůrci schopni přijít s kvalitním scénářem, díky kterému mě dokážou rozesmát. // "I když jsem fešák, chci to vyhrát! Jako Pravá blondýnka!" / "A není Dylan náhodou ženatý a idiot?" "Hele, on už není ženatý!" ()

Skica (2018) (S10E03)

Scénář třetí epizody dal Cameronovi až příliš mnoho prostoru, a protože se můj vztah k místní drama queen nezměnil, nemuselo to protentokrát s hodnocením dobře dopadnout, situaci naštěstí tradičně zachraňoval Phil a výborně mu sekundovala Gloriina interakce s Claire. // "Jsi fakt dobrá. Drž se vědy." ()

Koho si vybrat? (2018) (S10E04)

Soužití Jaye a Glorie s Mannyho kanadskou partnerkou naznačilo, že by mohlo jít o vydařenou epizodu, a potom, co si Phil díky Lukeovi zaktualizoval slovník, a co byla Haley okolnostmi donucena k rozhodnutí, jsem měl jasno. Bavil jsem se výborně, takže spokojenost. // "Haley, musím ti něco říct. Změnil jsem se." "Tys byl žena??" / "Tak s touhle panenkou jsi spala?" "Dík, ty taky vypadáš dobře!" ()

Upřímnou soustrast (2018) (S10E05)

Přiznám se, že jsem od páté epizody čekal něco víc. Už když jsem viděl přípravu halloweenských dekorací, těšil jsem se na pořádný odvaz (hlavně v Claire jsem vkládal velké naděje), ale všechno se nějak moc rychle zvrtlo. Každopádně mě pobavilo potomstvo Dunphyových se svou reakcí na smutek. // "Říkala jsem si: Co by si babička přála? Chtěla by si vystřelit z Glorie. A snědla jsem dědovi bagetu." ()

Paige (2018) (S10E06)

Šestou epizodu bych tak vysoko nehodnotil, protože obsahovala i slabší pasáže, přesvědčil mě ale Jayův nevinný vztah, Joeův vztah k pravdomluvnosti i Gloriina reakce na obě záležitosti. Vrcholem dílu bylo ale rozhodně dění v domě Dunphyových. // "Ale ty mi nelžeš, viď?" "Nikdy!" / "Neskočíme nahoru? Koukej na film, Joe." ()

Ví se o slepici... (2018) (S10E07)

Bez některých tradic bych se klidně obešel, tady mě například tradičně štval Cameron (tentokrát se slepicí), a kdyby tvůrci nedostali do epizody i nějaký pořádný děj, nedopadlo by to s hodnocením vůbec dobře. Alex s ostatními Dunphyovými naštěstí absolvovala důležitý pohovor a Jay s Glorií se sešli na fotbale, což zachránilo situaci. // "Konečně musela jednou poslouchat. Já tady velel! Ridley to říkal." / "Nejsem kačer Duffy!" ()

Dnešní mládež (2018) (S10E08)

Kromě Alexiných nákupů považuji osmou epizodu za nepovedenou. Bytostně nesnáším politickou korektnost, takže bych měl být šťastný z toho, že si z ní tvůrci seriálu dělají legraci, ale byl jsem celkem zklamaný. Návštěva gay baru mi taky neprocvičila bránici, tohle byla slabota. // "Nedělej na mě Yodu." ()

Rodinné kořeny (2018) (S10E09)

Devátá epizoda se celá točila kolem nečekaného dědictví a já jsem se na rozdíl od předchozího dílu mnohem lépe bavil. Mitch dostal více prostoru než Cameron, čímž se pro mě stala i dějová gay linie zábavnou a opět stálo všechno na rodině Dunphyových. // ""Jsem na nervy. Žít tak v padesátkách, kdy se mohlo v těhotenství pít a kouřit..." / "Ty obědváš? To je zas nějaká internetová výzva?" / "Co jsme si řekli?" "Nepruď Alex, bude nás živit." ()

Velká novina (2018) (S10E10)

Dunphyovi se znovu dostali do středu dění a bylo to znát. Přestože měl věnec z listů banánovníku své kouzlo, všechno naprosto převálcovaly společné Vánoce u Phila a Claire. Alexina reakce na příliš dlouho udržované tajemství byla dokonalá a ještě vylepšila už tak kvalitní díl. // "Glorie, přišel balík z Kolumbie. Vláda už asi zase ovládá letiště." ()

Stěhování (2019) (S10E11)

Rodina Dunphyových sice přinesla do děje několik kvalitních momentů, ale všechno pro mě pohřbila Cameronova sestra Pameron. I to její stupidní jméno mi leze na nervy, a když jsou ti dva pohromadě, moje nálada jde do kytek. Jeden vypatlanec je na dvacet minut trochu moc, dva- to už je pohroma. // "To je dvakrát víc dětí, než jsme čekali!" ()

Vzpomínky (2019) (S10E12)

Ani u dvanácté epizody jsem zrovna neskákal nadšením. Nově přidaná postava mě zrovna dvakrát neoslovila, a aby toho náhodou nebylo málo, oblažil mě Cameron dalším svým teatrálním záchvatem. Tohle nedokázalo přebít ani pátrání po předcích a příprava na dovolenou. // "Nevážit si vás, tak si myslím, že mě bijete schválně." ()

Afodál? (2019) (S10E13)

Třináctá epizoda pro mě byla taková neslaná, nemastná. Což o to, tvůrci přišli s několika dobrými nápady, jenže je nedokázali pořádně rozvinout. Z Jayovy videokonference i z nejhezčí rodiny se určitě dalo vytěžit víc, pokud jde o Cameronovu linii, nejlepší bude zapomenout... // "Řekni mu, že na střední se vše změní." "Já mu nechci lhát." ()

Překvapení pro Lily (2019) (S10E14)

Vypadá to, že se tvůrci rozhodli ( z důvodů mně neznámých), pro slabý střed desáté sezóny. Sotva se Cameron alespoň trochu stáhne, nastoupí na jeho místo jiná primadona. Možná to tak nevypadá, ale je mi úplně lhostejné, pokud je někdo homosexuál, problém pro mě vyvstává až v momentě, kdy se svou orientací začne mávat jako s vlajkou (stejně tak by mě sralo, kdyby kolem pořád někdo poskakoval a vyřvával: "Jsem hetero, heč!"), a vůbec nechápu, proč se někteří gayové musí neustále dementně pitvořit. // "Nejdu ji utratit, ty hyeno! Vezu ji na operaci." ()

Fotbalová bejbyparty (2019) (S10E15)

Po tragických epizodách, které patnáctému dílu předcházely, mě jeho děj tak rozjařil, že jsem nekriticky přihodil i pátou hvězdičku. Extrémně mě bavil komunikační šum (Jay vs Cameron, Phil vs Manny, Dylan vs ostatní) i výborný nápad spojit Super Bowl a Haleyinu mimi párty. // "Kdo se těší na mimi pařbu??!!" / "Slyšíte to? Jakoby se otevíraly dveře na lodi Enterprise..." ()

Červená karkulka (2019) (S10E16)

Pokud bych se pokusil o určitou objektivitu, zřejmě bych epizodu ohodnotil čtyřmi hvězdičkami. Na to, abych ocenil ty podivné peripetie kolem menstruace, bych musel být buď Američan, nebo bych musel žít ve třináctém století, celý díl pro mě ale dokonale povýšil Phil, ten byl dokonalý. // "Oh ne... Zase jsem kouzlil ze spaní..." ()

Volání divočiny (2019) (S10E17)

Už dříve jsem psal o tom, že na mě výborně fungují epizody, ve kterých se sejde celá rodina. Tady sice tvůrci rozdělili rodinu na mužskou a ženskou část, ale i tak to pěkně šlapalo. Jen mě překvapilo, že se i v osvícených Spojených státech používají tolik kritizovaná klecová lůžka:-) // "Teď už se to nedá popřít, stává se ze mě běloška." / "Jste tu s Carlem?" "My jsme Carl." ()

Chlapská moudra (2019) (S10E18)

Jak jsem předtím frflal nad kvalitou epizod, teď si spokojeně pochrochtávám. Tím spíš ale nechápu ty velké rozdíly mezi scénáři pro jednotlivé díly. Philem organizovaná bojová noc byla skvělá, i když jí chyběla trocha tabasca, Jay s Glorií i Claire s Lily byli výborní a bavila mě dokonce i country zábava, protože hlavní postavou byl Mitchell. // "Musí poslouchat. Lukeovi platím benzín a zbytek dělá nevýslovné věci mým dcerkám." ()

Holka, co říká „ano“ (2019) (S10E19)

Přestože jsem se u devatenácté epizody dobře bavil, strhl jsem hvězdičku za... chvíle napětí... ano, za další Cameronův trapný výstup, už na to mám skoro alergickou reakci. Nebylo to ale jen Cameronem, tvůrci mě zklamali i srazem u Jaye, fakt jsem čekal, že to bude mnohem větší pecka. // "Nechci to zakřiknout, ale za týden bych mohl cvičit kroky tajného menuetu." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)