Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

zipS

V pohode odsypajuca marvelovka.. nikoho neurazi, niekoho nadchne niekoho necha chladnym. Ja som zostal tak v povedzme.. v medzipriestore. Nesiel som z kina nadchnuty, ale nadavat na premrhane peniaze&cas teda nemozem :) Teda spokojnost a silne 3* ()

CheeseFigure

Benedict Cumberbatch hral vesmírneho teroristu, známe anglického detektíva a Všetko. A teraz preberá rolu najznámejšieho kúzelníka komiksového sveta, aby zabránil sympatickému Dánovi s divnými očnými linkami v zničený sveta. Yup, dobré sa na to pozeralo. ()

Supa35

Jeden z nejlepších filmů od Marvelu, děj sám o sobě nic moc, ale jako úvodní film posloužil výborně. Bez tak skvělého obsazení hlavních postav a spousty perfektně udělaných efektů by byl film průměrný marvelák takhle je to špička. Rád se na to kouknu znova. ()

zpek

Keď si predstavím, že toto bol len prvý kontakt so svetom Dr. Strangea, prichádza na mňa nesmierne nutkanie fandiť elegantne rozbehnutému kolotoču Marvel-komiksových fantázií. Tie sú už akurát pripravené nás v ďalšom diely prekvapiť ešte odvážnejším potenciálom. Kvalitná zábava (Videné 3D+4D zážitok po prvý raz. Hodnotím na výbornú:)) ()

Ajka13

Nebýt Benova nekonečného charisma a vtipu, zdaleka by film nebyl tak dobrý. Příběh žádný zázrak a efektů spíš na škodu. Někdy více je opravdu méně - zde platí dvojnásob! ()

Shaman1135

Marvel vie. To je asi najsilnejší dojem, ktorý vo mne po tomto filme ostal. A možno aj jediný. Je vidieť, že na novom hrdinovy do Avengers partie robili šikovní a talentovaní ľudia, Feige si na svojho obľúbenca očividne dohliadol. Žiaľ, film prakticky v žiadnej rovine nezvláda vyčnievať nad ostatné kúsky Marvel stajne a v mojich očiach až príliš rýchlo zapadol do priemeru. A to je škoda. Vizuál je totiž skvelý, i jasné CGI scény nebijú výrazne do očí (deň predtým som videl Hobbita, takže tak). Soundtrack na pomery MCU funguje veľmi fajn, často až prekvapivo dobre dotvára dianie na plátne. Pochvalu si zaslúži aj parádna akcia, ktorá však stráca body pri close combat bojoch, kde ju zrážajú slabý strih a kamera. Príbeh podľa šablóny, neurazí, nenadchne. A to zavideniahodné herecké obsadenie, ktoré však nemá čo hrať. Áno, Benedict vládne, jeho Strange si prešiel tradičnou cestou od kreténa k hrdinovy a v ďalších rokoch z neho bude dôležitý hráč. A aj Mads zvládol do random Marvel villaina č. 5426 vložiť aspoň trocha charizmy. Zvyšok však skončil absolútne na suchu, Rachel mimo, Chiwetel nemal čo predviesť a Tilda začala byť časom dokonca otravná. Vrámci tých dvoch hodín v kine je to zábavná akčná jazda, no deň po z Doctora Divného prakticky nič nemám. P.S.: odkazy na zvyšok MCU fungujú, a i fanúšikovia komiksovej predlohy si prídu na svoje (to je taktiež z časti dôvod tej štvrtej hviezdy). ()

lindanovak

Doktor nepřežil operaci scenáristy. Uspěchaný děj, ve kterém se toho o doktorovi mnoho nedozvím. To bych v prvním filmu, který má sloužit právě k seznámení se s postavou nečekala. Přerod zlomeného muže v mistra čaroděje zde zabere pár scén. Doktor si totiž zaplatil rychlokurz, prolistuje několik starodávných knížek a je hotovo. Zbytek filmu je vyplněn jen generickým CGI, až do trapného konce s hnusnou obří hlavou. Finále hodné Green Lanterna. O postavách nemá smysl psát, jelikož nejsou natolik zajímavé, abych se o jejich osudy dál vůbec zabývala. Někdo umřel, někdo odešel a někdo zůstal. Na tohle vyplácali takový herecký potenciál, hanba. Samotný vizuál kvalitní film nedělá. ()

KiJi

PODIVNĚ PODIVNÝ FILM Už od začátku ve mě nevzbuzoval důvěru - z ukázek jsem se bál, že Strange půjde do chrámu jako Bale, aby se naučil ohýbat realitu jako DiCaprio (mimochodem by mě zajímalo, kdo od koho opisoval…jelikož komiksy tu byly dříve než Nolan…no nic). To se sice zcela nenaplnilo, jenže výsledek je horší. Opravdu jsem si přál a doufal v megahit, protože herecký ansámbl vypadal zajímavě. To z toho bylo nakonec to nejlepší. A triky i hudba jsou velmi poutavé. Ale ten zbytek je tristní – známkování jako ve škole – děj za 4, příběh 3, vizuál a hudba 1, choreografie soubojů 3-4 (to bylo takové plácání, fakt nechápu, proč tedy nenajmou nějaký čínský tým, co dělá třeba souboje do Ip Mana apod.), dialogy 2-3, které jsou plytké, pozérské; Strange vtipkuje, ano zasmějete se, jenže fórky jsou úplně nemístné. Tvůrci neudrželi charakter zejména u Strange, chová a nechová se jako cynik, hrdinsky i nehrdinsky apod. Jiné vedlejší postavy se místy chovají jak blbečci. Hlavní záporák stále chodí odněkud někam, hodně se běhá… a korunu tomu nasadí bubu hlava z temného světa, který jako by vypadl z Teletubbies. Vše je takové zkratkovité, uspěchané, uplácané… kéž by byla roztříštěná pouze realita filmu, což překonává Počátek, je to pastva pro oči, ale působí to silně samoúčelně. Přitom film má obrovský potencionál strčit do kapsy všechny Avangers. Přitom má i zajímavou myšlenku času, která provází Strange po celý film, od tikajících hodinek, rozbitých hodinek, bezčasí až do časové smyčky. Viděl jsem to ve 2D s titulky v 7.1. Takže nevím, zda by mu zvuk Atmos a 3D nějak pomohlo. Jenže co je to za úroveň filmu, když by musel spoléhat pouze na technické vymoženosti. Dnes filmaři dokáží ztvárnit cokoliv, takže se vraťte zase ke kvalitnímu příběhu, ano! ()

PrincBastard

Tak, na tento film mě vytáhli přátele pří čtvrtečním večeru do prázdného kina. V autě mi bylo objasněno o co jde. Celkový dojem na mě působí, jako humorně pojatý film o komiksovém hrdinovy. Až nápadně mi to však připomínalo Batman začína, kdy zlomený můž přijde do Nepálu, kde se naučí ovládat své schopnosti. Každopádně musím pochválit výborné, až špičkové efekty, a masky hlavních postav díky kterým jsem dal filmu 4*. Určitě se ale nejedná o ztracený čas. ()

surprise

Od dob Avataru konečně film, který stojí vidět ve 3D, nejlépe v IMAXU. Po vyjití z kina jsem dlouho nevěděl, v které realitě se zrovna pohybuji a nebyl jsem jediný. Příběh se snaží být realisticky uvěřitelný i když se začnou dít věci neuvěřitelný, včetně časové smyčky, kde se dokola umírá a oživuje. Ano je to komiksová zkratka především pro mládež, ale i filosofičtěji založený divák si najde svoje. A hádejte s kterým Avengers si asi bude nejvíce Strange rozumět? Ano, s panem Thorem. Vždyť je z jiného vesmíru, není-liž pravda? ()

Ivuska71

Víte, šla jsem prostě na další marvelovku, čili film, který by mě neměl překvapit. Ale stalo se a jsem tomu moc ráda. Bylo to ONO. Díky. ()

Tom_17

Viděno v kině. Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Film pokračuje v trendu Marvel - byla to sranda a hlavně skvělý zážitek. Jen se mi trochu zdá, že byl film sestříhán, protože tam byl velký skok mezi tím, když přišel se učit a pak vše uměl. Ale moc se těším na další díl a i na spojitost s Thorem - 4**** ()

jenspifa

Marvel Studios. Už jen epický úvod studia napovídá, že se nám začíná ukazovat v celé své síle. Film se nese v duchu letošních Marvelovek nejen svižností, ale taky vydařenými vtipy umístěnými ve správných momentech, ale také strhujícími efekty a svižnou akcí. U pár scén jsem i lehce pootevřel tlameez, což beru jako plus, protože se mi to u dnešních filmů nestává, a když, tak spíše v negativním smyslu. Nevěřil jsem že pan Houlmes dokáže zahrát i jinou roli, ale předvedl že umí, a poměrně se do role dost vžil a symbióza fungovala, protože kdo si pamatuje starého komiXOvého Dr.Strangea, tak sám usoudí, že podoba je více než jistá. Na mě to opravdu velmi zapůsobilo, asi jako deadpool, nebo první X-Men. Těším se na další dobroty, jen Houšť! 85% ()

Radim98

Nebylo to skvělé, ale bylo to dost dobré. Parádní vizuál, slušný origin pro postavu, která se jinak celkem vymyká v současném filmovém Marveláckém vesmíru. Celkově to hodně těží (a to je dobře) z Cumberbatche, který se stará, aby jeho postava nebyla nudná (což by jinak, obávám se, bez něj v hlavní roli hrozilo). Příběh a hlavně rozdělení záporáků a klaďasů dosti ploché, ale zpestřené elegantně vyřešeným finále. Víc se ale na Strange těším až při jeho konfrontaci s ostatními Avengery, tam cítím potenciál :) ()

ChmelovaZ

A Marvel opět boduje! Aspoň teda u mě. Musím hned ze začátku podotknout, že se nejedná o klasickou Marvelovku a asi nebude pro všechny. V této je víc kouzel a tajemna...a rozhodně je to dost zmatené, alespoň zpočátku. S tím se ale asi musí počítat. :) Trošku to zavání i filmem Počátek. Já jsem ale velmi spokojená, jak s filmem jako takovým, tak s herci i soundtrackem. Hodnotím 4* a těším se na pokračování! :) Upozorňuji, že potitulkové scény jsou 2, takže vyčkejte. :) ()

mansonn

Ja osobne uz mam comicsoviek dost a budem sa tesit, ked zacnu konecne tocit poriadne a kvalitne filmy. Co povedat k filmu hmmm...Z marvelu sa pokusili stavit na osvedceny recept - trosku humoru,efekty a na zaver naznak prepojenia zasa s inym avengerom. Kuzelnici co chrania zem, boj dobra a zla..... Hej ludia maju radi taketo ulety mimo realitu ale osobne mat superschopnosti, nechcel by som byt tento hrdina, to uz radsej by som bol pivosaurus :-) ()

Deeena

Marvel je moje tajná láska. Všechny filmy musím vidět v kině a těším se na ně alespoň půl roku předem. Na Doctora jsem se netěšila. Říkala jsem si, že to prostě dobré být nemůže, alespoň ne ve srovnání s úžasnými Iron Many, či rovnou s Avengers. Prostě se mi nelíbil ani herec, ani námět.....ale to jsem se neuvěřitelně spletla. Oproti jiným marvelovkám tato měla něco navíc a také zde nebyla ani jedna chvíle, kdy bych si oddechla od nadšení z toho co vidím před sebou. Ač mi zpočátku hlavní postava nebyla sympatická, nyní ji považuji za jednu z top. Skvěle propracovaný děj, úžasné zpracování, originální momenty a to vše doplněné pro Marvel typickými vtipy, při kterých se smál celý sál. Jediné co kazilo zážitek byli diváci, kteří Marvel buď neznají, nebo jsou tak zabednění, že prostě ani kvůli ostatním nevydrží sedět, dokud neskončí závěrečná POTITULKOVÁ scéna. Ano, milí návštěvníci kina, dokud se nerozsvítí MÁTE SEDĚT! ()

Tereza3

Smíchejte Grega House a Tonyho Starka, přidejte špetku Harryho Pottera, přikořeňte charismatem Benedicta Cumberbatche a nic jiného než takto skvěle vypečený hrdina vám nevznikne. Marvelovský filmový vesmír je obohacen o dalšího mňamózního superhrdinu a já se tetelím vzrušením a spokojeností téměř celé trvání filmu! I když jsem příznivce spíše konverzačních komedií a roztomilých detailů a gagů, i trikové pasáže na mě udělaly velký dojem. Prosím ještě! ()

Colomba666

Bezesporu nejvydařenější fantasy za poslední roky. Nádherné audiovizuální efekty perfektně doplňují herecká esa Mikkelsen & Cumberbatch, jejichž výkonům nelze vytknout ani nitku. Příběh sám o sobě je velmi poutavý, neboť divákovi poskytuje nový náhled na "superhrdiny", poukazuje na fakt, že pilnou prací a sebereflexí lze dosáhnout v podstatě čehokoliv, i zdánlivě nemožného. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)