Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacim centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete. (Saturn)

rumczeis

Klasický komiksový přívěh o superhrdinovi: Nějaký super bad guy chce zničit svět, ale právě stvořený superhrdina se mu v tom snaží zabránit. Díky Marvelu to pak udělá pomocí vizuálních orgií, celé to pak odlehčí několika vtipnými scénami. Asi díky 3D Imaxu přidána jedna hvězdička. ()

Kurikmoon

To, že to bude vizuálna parádička som čakal. To, že to herci dobre zahrajú tiež. Ale čakal som, že to bude prestrelené, čo sa humoru a príbehu týka. Teraz môžem napísať: Marvelovka nad moje očakávanie. Stále premýšľam, či nedať 5ku. ()

Vironey

Upřímně, mírné zklamání. Možná je to tím, že jsem měla až příliš velká očekávání, Cumberbatch, Mikkelsen a Tilda v jednom filmu? A ještě fantasy křížený s buddhismem a pseudokvantovou fyzikou? No, to přece musí bejt nářez! No, nebyl. Ale jinak dobrý, efekty fungují (i když na Inception si vzpomene asi každej, kdo to viděl), herci hrají, ňákás takás jakože "filozofie" taky funguje (mno...), takže úplná ztráta času to není, ale potenciál podle mě úplně využit nebyl. ()

Killda

Typicky arogantní Cumberbatch, který se podobných rolí nezbaví od prvních dílů Sherlocka, v typické marvelovce, kde vše skončí velkým portálem do jiné dimenze či jinou scénáristickou srágorou, tak oblíbenou v poslední dekádě a objevující se opravdu v každém superhrdinském filmu. Pokusy o laciný humor tomu samozřejmě nechybí, stejně jako hromada zcela zbytečných postav. Zkrátka Avengers zase rekrutovali dalšího magora, příště už bude proti velkému portálu na obloze bojovat menší armáda. 4,5/10 ()

drackula

Mágia sa vrútila do MCU vo veľkom štýle. Cumberbatch a aj Mikkelsen to zahrali skvele. Priestorové hrátky v Inception boli oproti niektorým scénam v ktorých sa deformovala realita ako pohodová prechádzka parkom. 90% Cinemacity Polus ()

ghatos

Kouzlení je takové efektní - hezky se na to dívá. Opět dle očekávání dobře vyrobená Marvel hračka, co přesně míří na své publikum. Filmově přebarvené, stravitelné sousto sázející na první dojem. 69%. ()

Pedross800

"NENÍ TO KRÁSA? SVĚT MIMO ČAS, MIMO SMRT." Tož jasan, krása vizuální to byla vskutku nesmírná až z toho všeho šla hlava kolem. Počátek byl opravdu počátkem, který byl tady rozvinut do netušených obrazových a trikových rozměrů. Dějově to ale Počátku nesahalo ani po kotníky, takže prostě po Marvelovsku skvělá oddechovka na jedno použití a jede se dál... ()

kklepkaa

Doctor Strange může budit dojem, že jen "vykrádá" jiné filmy, ale to mu rozhodně neubírá. U filmu od Marvelu už člověk prostě tak nějak počítá s jakýmsi standardem a tahle marvelovka rozhodně nevybočuje z řady. Nový hrdina v podání Cumberbatche mě zaujal. Má své osobité charisma. Líbilo se mi, že i když v poslední době vznikají filmy (u Marvelu), kde by člověk měl mít alespoň povědomost, co se odehrálo v předchozích dílech, tak tady je to fuk. Rozhodně musím vyzdvihnout vizuální stránku filmu, fakt se mi to líbilo a jsem zvědavá co dalšího nám příště filmaři nabídnou a i to jak doktůrek zapadne do našeho starého týmu. ()

Dagoussek

Rozhodně je to něco jiného než obvykle od Marvelů,samé čáry máry fuk...nejlepší neurochirurg Strange po nehodě nemůže operovat, přestane všemu věřit a ejhle naučí se najednou čarovat, najednou to umí a najednou je nejlepší mág, to mě přišlo celkem ujetý. Efekty zde byly strhující. ()

Ravi

Strange není špatný, ale rozhodně je velmi stejný jako ostatní Marvelovky. Tím bych to asi uzavřel. Výběr Cumberbatcha hodnotím jako perfektní, ta role je na něj. 65% = 3/5 ()

Styxos

Doctor Strange je Marvel na tripu. Hudebně i vizuálně podmanivý. Benedict Cumberbatch je prostě Benedict Cumberbatch a chvíli jsem měl pocit, že koukám na Sherlocka, který si odskočil do jinýho univerza. Jen tady je o něco méně zžíravý. A je možná škoda, že nejvíc filmu se soustředí právě na něj, zvlášť, když tu je Mads Mikkelsen, kterýho vytěžili až žalostně málo. Na druhý straně ten humor a není ho tu málo, funguje parádně. Stejně jako hrátky s časovou smyčkou. A myslím, že hodně lidí asi bude chtít Doctorův plášť pod stromeček. Nicméně Marvel už předvedl mnohem lepší originy a Doctor Strange je tak obrovskou prohrou. ()

Darth_AK

Ničím nepřekvapující Marvel, který měl rozhodně na víc. Film je předvídatelný až běda a obrovské díry v logice mu rovněž nepomáhají (dvojnásobný útok na svatyni v New Yorku, ale Kaecilius místo toho, aby New York dodělal zaútočí na Hong Kong, nesmysl). Zároveň cca. 75% vtipů vyzněla do prázdna, i když výjimky se našly (krádež v knihovně, "Dormammu, přišel jsem vyjednávat"). Pak tu byly nic neříkající dialogy o záporákově nudném plánu (věčný život, blá blá)-a hlavně, Mads Mikkelsen..jeden z nejslabších marvelovských záporáků, což filmu dost uškodilo. Kdo je naopak jen na samotné hvězdy, je Benedict, ten týpek je ztělesněním slova charisma. 2* za něj a 1* za vtipy a zbytek, s tím že by tomu prospěla půlhodina navíc (15 minut osobní život, 15 minut výcvik). Bohužel, nepříliš velké překvapení, i když honička v New Yorku mi v paměti zůstane dlouho (Mimochodem, když ten prapředek té sekty stavěl ty svatyně, proč si vybral zrovna New York? V té době ani určitě žádný neexistoval-typické přizpůsobení pro US diváky, no co už). "Dormammu, přišel jsem vyjednávat!" ()

LondonGirl

Priznávam, mám slabosť pre Marvelovky a tiež pre Benedicta Cumberbatcha. A táto kombinácia ma úplne dostala. Tešila som sa na to ako dieťa celé mesiace a konečne som sa dočkala, no a, poviem vám, stálo to za to. Cumberbatch ma neprestáva prekvapovať svojim neskutočným hereckým výkonom, vďaka ktorému by aj priemerný film dostal šmrnc. Našťastie, Doctor Strange to nepotreboval, pretože sám o sebe je skvelý. U mňa plný počet, herecké obsadneie, efekty, dej, scenár...jednoducho všetko TOP. ()

Hollohlaway

BC to hraje dobře, má sarkastický humor i výraz. Ale nebavilo mě celé to trojčení s dimenzemi, měněním reality a podobně. Efektní, ale tohohle suprehrdinu si neoblíbím. ()

Hugo01

Někoho komiksácké originy nebaví; zřejmě z důvodu, že ono úvodní představování hrdiny se může zdát nudné. Absolutně s tímto názorem nesouhlasím. Konkrétně Marvel Studios dělá svoje originy extrémně poutavé a svůj poslední, ve kterém se představil vládce mystických umění, Dr. Stephen Strange, vypiplali do dokonalosti. Cast se vydařil na jedničku, protože na Marvel lidi chodí a na Cumberbatche tuplem. Velkolepý vizuál s dynamickými akčními scénami je tu a tam dochucen nějakým tím vtipem v přesně takové míře, v jaké mi to vyhovuje. Nemůžu se dočkat vyhlíženého team-upu s Avengers. ()

obivan568

Dvě hlavní výhody: Cumberbatch má větší charisma než Downey Junior a Derriskson drží tempo jako nikdo jinej. Po Thorovi nejlepší marvelovka. ()

Fox85

Jak udělat další film z marvelovského vesmíru stejně a zároveň opět trochu jinak. Již po několikáté příjemný zážitek ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)