Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

io.

Výborný nápad! Člověk, který to vidí poprvé (a takových už asi moc nebude) se opravdu ztrácí v tom, kdy jde ještě o hru a kdy o život, případně o všechny prachy. Mistrně vystupňované napětí až do velkého finále, jako při orgasmu. Příjemné adrenalinové zpestření nudného večera . Kdo neviděl - rozhodně to musí skouknout, jde přece o klasiku a navíc to stojí za to! ()

ciapok

úspešný chlap v najlepších rokoch, tak sebavedomý a pohŕdavý, že jeho asistentka odpovedá sekretárke "Ďakujeme" na osobné blahoželanie k jeho narodeninám ... pár dní na to v otrhanom páchnucom obleku žiada v nočnom bistre o odvoz domov za posledných 18 dolárov; a to je len časť cesty k novému životu ... výborný film, výborný Michael Douglas ()

macherano

Takto zvláštny film som už dlho nevidel vcelku ale veľmi poučný týmto by mali prejsť všetci mocný sveta aby pochopili zmysel života a nielen všetko o peniazoch prinútiť človeka zmeniť svoje zmýšľanie v ľudskosť ()

spuntik87

Ja som sa na tento film fakt tešila. Fakt. Celý film bol napínavý, bavil ma, no potom prišiel koniec. A čím bližšie ten koniec bol, tým viac som si hovorila, že ten režisér snáď ani nevedel, čo robil. Podľa môjho názoru to pri SPOILER: skoku zo strechy malo skončiť. To by bol perfektný koniec a možno by som sa k filmu ešte niekedy vrátila. To čo tam na konci predvádzali však naozaj nepochopím... ()

Mountain

Navzdory tomu, že film je starý víc než deset let, na svých kvalitách vlivem času nic neztratil. Všechny ingredience jsou namíchány tak, aby vzbuzovaly falešný dojem všednosti. Jakmile se ale hra jednou rozjede, veškeré pochyby jdou stranou. S každým dalším objevem se paranoia prohlubuje víc a víc. Nicholas Van Orton spolu s divákem ztrácí orientaci o tom, co je skutečné a co "jenom" v mezích hry. Když se k již tak napínavému ději přimísí ještě hudba od Howarda Shorea, která dokáže posílit ne-li rovnou vyvolat znepokojení či nejistotu, tak je jasné, že tahle krutá lekce utkví v hlavě nejen hlavního hrdiny. Už teď mě napadá několik lidí, kteří by tuhle hru potřebovali jako sůl. Nicméně i samotný film je dostačující, ba dokonce přínosný, když člověk chce své vlastní bytí kriticky rozebrat kolečko po kolečku. ()

MichaelG

Režisér měl docela fajn nápad, to se musí nechat. Ale přiznejme si fakt že 80% lidí by po něčem takovém co prožil hlavní hrdina přišlo o rozum. ()

PavolJay

Tak na tento film som sa tešil, ale nezaradí sa ani zďaleka medzi tie najlepšie, čo som kedy videl. Nemôžem povedať, že som bol sklamaný, ale predsa len som čakal viac. Koniec ma príliš neprekvapil, akosi som ho čakal. Spoiler: Aj po odhalení, že celý čas šlo len o hru som čakal nejaký zvrat, ktorý sa však nedostavil. A ako tu niekto správne poznamenal, ten skok bol pekná sprostosť, čo keby skočil hocikde inde?? Koniec spoileru. Po zhliadnutí Se7en som si povedal, že tvorbu Finchera budem musieť sledovať, ale tento film mi to príliš nepotvrdil. Se7en považujem za oveľa oveľa oveľa lepší film. Tomuto snímku dávam 3,5 hviedzičky a zaokrúhľujem na hor, keďže takáto možnosť tu nie je. ()

PanIncognito

Tohle se musí líbit snad každému. Do poslední chvíle divák neví, jak film skončí. Kombinace dynamického scénáře a výborného Michaela Douglase je prostě úchvatná. :) (viděno s 1. dabingem) ()

Batwayne

Mindfuck, mindfuck a za ním ďalší. A samozrejme som zabudol na ďalší mindfuck. Moja mind bola fucked so many times až si začínam dávať pozor, komu verím. A ešte fakt, že od svojho brata už žiaden darček na narodeniny neprijmem. ()

lineker

I když je to herecký, atmosfericky i režijně dobře zmáknuté, já osobně jsem se nedokázal přenést přes tu neuvěřitelnou nevěrohodnost. ()

petan1989

Film jsem včera poprvé zhlédl v Tv a byl jsem nadmíru překvapen. Pořád jsem dedukoval, zda jde jen o hru, nebo zda skvělého Michaela Douglase chce opravdu někdo z jeho blízkých podrazit a připravit o bohatství. Dalším kladem byla temná a ponurá atmosféra provázející celý snámek. Tento film asi už na druhé shlédnutí nebue tak dobrý a překvapivý zážitek, jako když ho vidíte poprvé, ale o to více jsem si to užil a budu na tento pozoruhodný film vzpomínat s radostí. ()

honza.kuzel

Mistrovské dílo po všech stránkách s dechberoucím koncem. Podobně ojedinělý pocit jako třeba při sledování a rozuzlení Scorseseho Shutter Islandu. ()

imperativ

Velmi zajímavý námět, jehož potenciál podle mého nebyl dotažen do konce. Na mě osobně fungoval zhruba do první třetiny filmu. Poté jsem získal nad autorem náskok. Tím míním, že po každém velkém zvratu jsem dokázal odhadnout, jakým směrem se bude příběh dále ubírat, nebo že to, co se jeví jako realita, je ve skutečnosti hra. Podařilo se mi dokonce prokouknout i onen rozpačitý konec a z těchto důvodů mi provedení připadalo dost slabé. Preferuji, když mě režisér přechytračí. Film naopak exceloval hereckými výkony, nejen Michael Douglas ale i "komparz". ()