Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Až se vám bude zdát, že se někdo z vašeho okolí mění na "pěknýho parchanta", dejte mu k narozkám skvělý dárek od CRS - balíček plný zážitků! Až se s vámi po týdnech teroru, paniky a pokusů o jeho vraždu setká, buď vám bude dojatě děkovat a rozplývat se nad skvělým dárkem (jako zdejší hlavní postava), a nebo, a to je daleko pravděpodobnější možnost, vám rovnou urve hlavu... Několikanásobné plot-twisty, jeden nepravděpodobnější, než ten předchozí, Michael Douglas ani David Fincher mě moc neberou. Ve Hře není navíc ani znát Fincherův vybroušený styl, který uplatňuje třeba v Klubu rváčů, nebo ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy. Zbyla jen jeho chladná, depresivní atmosféra. /// Nepravděpodobný děj, nic moc herecké výkony, stupidní závěr, další nadhodnocený film na ČSFD. ()

LEGACY

Asi jeden z nejméně pravděpodobnějšich filmů, které se dají aledovat na dovolené na Ukrajině, ale budiž. Má to spád, jede to na plný obrátky, ale logika mi stejně jako heydovi uniká. Tohle byl prostě jeden z těch prvotních eskapád, kdy chtěl režisér udělat z diváka blbce a nechat jej obalamutit veskerymt svinatvem a ve své podstatě mu tvrdit, že celá skládačka do sebe pasuje jako boty stonožce, ale nebyla to až taková výhra. Jako základ novodobých mindfucku to beru, ale jeden z top filmů, to snad neee.... ()

VanTom

Holt musíte přistoupit na pravidla hry, nebo si budete jen donekonečna opakovat, že něco takového naplánovat a zorganizovat jednoduše není možné, obzvlášť v neuvěřitelném závěrečném twistu s instantním happy endem (i s na střeše nakreslenou šipkou "Jump here" by to těžko vyšlo :-)). Perfektní režie s herci a vlezlá fatalistická, paranoidní atmosféra to však zručně vyvažují. [Nicméně svého času mi zmiňovaný konec film do průměru stáhl.] ()

Sany33

Príbeh: Pán Van Orth je klasický prípad Amerického burzového makléra, ktorý má síce kopu prachov, ale jeho súkromný život je katastrofa. Žena ho opustila, priateľov nemá, otec  v útlom veku spáchal samovraždu. Jediný kto ho dokáže zniesť je jeho brat a ten mu prinesie do života tajomnú hru, ktorá mu obráti život naruby. Herecké obsadenie: S Michaelom Douglasom (nar. 1944, USA) to je stávka na istotu. Práve v tomto období produkoval svoje najlepšie filmy a inak tomu nie je ani tento raz. Jeho výkon je absolútne uveriteľný a výborný. Prevedenie: Vynikajúca práca s atmosférou, ktorá je dopĺňaná vhodnou hudbou. Aj napriek tomu si ale myslím, že film mohol kľudne viac tlačiť na pílu a vyhol by sa množstvu nudných pasáží,, ktoré ho napokon stáli moje plné hodnotenie. Koniec bol tiež ako z rýchlika. Tam kde film nemal brzdiť brzdil a tam kde sa mal hrať s atmosférou to proste na diváka vybalil akoby sa nechumelilo. Pocity: Nápad a atmosféra boli hlavnými ťahákmi filmu. Išlo o celkom inovatívny thriller aký som doteraz nevidel. Zamrzí občasná nuda a to, že som dosť často pozeral na hodinky čo sa mi väčšinou nestáva. Pridaná hodnota: Inovatívny nápad s dobrou hudbou a hutnou atmosférou. S množstvom nudných pasáží. 72% ()

lykan9

David Fincher je mistr režisér a dosud jsem neviděl od něj film, který by se mi nelíbil, ba co víc. Z převážné většiny jsem byl nadšený. Hra není výjimkou. Jedná se totiž o vynikající thriller, který diváka nenechá ani na chvíli vydechnout a ve kterém exceluje Michael Douglas. Závěr samotný je doslova úchvatný a celý film završuje skvělou napínavou podívanou. ()

Euky27

V roce 2023 by to za mne byly čisté 4*, v roce natočení filmu 5*. Ovšem, absence secondary story plotu, přítomnost full positive endingu s tím, že nic z celého filmu by byla náhoda a vše bylo spjaté s Hrou, snížení hodnoceni, i vzhledem k roku natočení filmu, pro mne vnitřně ospravedlňuje 🧐 Jinak super film a jízda v celé jeho stopáži 🙂 ()

Jacob23

Citil jsem se uplne stejne jako Douglas-a to je ono!konec sokujici-videl sem to asi uz 5krat a vzdy skvele!90% paradne padnouci hudba.. I na po 6te se mi to moc libilo ()

cpt.Lynch

Fincher umí! Netradiční a velmi autentický prožitek z filmu. Originální námět. Snad nejlepší filmová gradace jakou jsem kdy viděl. Na závěr si Fincher s divákem absolutně pohraje. Vše podtrženo perfektními hereckými výkony. Místy drobné nelogičnosti v ději a detailech budiž protntokrat odpuštěny. ()

Guzo

Ze začátku takové nemastné neslané, ale postupem času se do toho člověk dostane a ke konci to jenom šrotuje - je to opravdu "hra" nebo není? A závěrečné vyvrcholení je opravdu parádní.. Na druhou stranu to bohužel není film, na který by se dalo koukat třeba dvakrát po sobě, to by ztratil své kouzlo, ale to na jeho kvalitě nic nemění. ()

drackula

Dynamické, akčné, šokujúce, nepredvídateľné a dokonale premyslené. Divadlo ktoré D.Fincher predostrel sa nedá označiť inak. Samozrejme sa dá polemizovať nad niektorými situáciami a faktom či je možnosť naozaj tak dokonale predpokladať ľudské správanie a rovnako dokonale naplánovať všetky možné alternatívy, avšak to je iba detail. Postava M. Douglasa prekonala neuveriteľnú zmenu a naozaj nepredstaviteľnú hru. Douglas tieto zmeny a naozaj pestrý repertoár rozpoložení dezorientovaného hrdinu zvládol priam dokonale a na skvelom dojme aký tento film na mne zanechal nesie obrovský podiel. 90% ()

svobik

Jediná věta z filmu Hru vystihuje dokonale: "Kéž bych se tak mohl vrátit a jít do toho poprvé, prožít to znovu". Napoprvé si totiž snímek s divákem hraje opravdu znamenitě. ()

Darill

Vypadalo to celou dobu velmi slibně, ale závěr film úplně zničil. Nerad se bavím u podobných filmů o realističnosti, (dále spoilery) ale výsledným dárkem by bylo několik let psychiatrické léčebny pro Douglase a několik let natvrdo pro všechny ostatní a ne, že se všichni poplácají po ramenou a povídají si, jaká to byla všechno sranda, tohle nejsou Šmoulové proboha!!! ()

Kali4

[ !!! MASIVNÍ SPOILERY !!! ] Hra přebírá kontrolu, Hra vládne. A v momentu, kdy se definitivně vyrovnáte s duchy minulosti a poprvé vnímáte sladký závan svobody; v momentu, kdy se Vám zdá, že vidíte a cítíte a že jste to Vy, kdo drží ve svých rukou osud svůj i osudy druhých, je to právě Hra, kdo nakonec vítězí. Zda jste vítězi i Vy, toť věčná otázka. Tento film není o logice, je o hranicích mezi představitelným a nepředstavitelným, mezi možným a nemožným. ()

Puyi

No... celý film opravdu super, skvěle jsem si ho užíval. Michael Douglas byl naprosto úžasný!!! Pro mě trochu překvapivá věc tedy... :) Lehce mě zklamalo to, že ve filmu není až tolik Sean Penn, ale to bych celkem hravě přehlédl. :) Celý film jsem opravdu netušil, co je a co není pravda i závěr byl v tomto naprosto brilantní. David Fincher si mě z ničeho nic velmi získal, tento snímek považuji za jeho nejlepší, s přehledem. Fantastický film! :) ()

JoseBenes

Co ten konec? Na Douglasově místě bych se s Pennem rozhodně neobjal, ale pořádně mu jednu fláknul. Krom toho nebylo explicitně řečené, jak se Douglas dostal z Mexika (ok, překročil ilegálně hranici) a jaké by bylo pojištění proti tomu, kdyby si na konci sehnal opravdovou zbraň, třeba na ulici, a začal pálit okolo sebe. ()