Nicholas Von Orton (Michael Douglas) má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie, a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Aj tak však pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín – v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad (Sean Penn) daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček, ktorým je vstupný kupón do tajuplnej Hry. Tá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý mu zmení život. Nicholas napokon prihlášku vyplní, ale o hre sa aj tak nič nedozvie. Po podpise zmluvy sa však začne krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života... (TV JOJ)

PanFilmov

Fuuuha riadne psycho, človek by si myslel že je to všetko naozaj, neuveritelne to všetko zakryli, super dej plný zvratov a na konci rozuzlenie všetkého čo sa dialo, napínave spoločné scény Douglasa a Ungerovej nemali chybu. ()

zaseprd

Dobrou polovinu filmu, kdy je nad slunce jasnější, že vše je jenom hra, mě obcházela vysloveně nuda. Pak se to náhle zvrtlo, naskočila husí kůže a já měl tušení, že do konce filmu zůstane. Jenže přišel závěr, který jsem sice nečekal, ovšem na druhou stranu mi vykouzlil kyselý usměv na rtech. ()

swe

S těžkým námětem se scénárista popasoval jak se dalo, přesto si hledači chyb přijdou na své. Paranoia hlavního hrdiny na mě zas tak mocně nezapůsobila, snad proto, že konečná pointa se dá tušit už od začátku, navíc se The Game nenese v nijak zvlášť strhujícím tempu. Nicméně, pokud máte chuť na originální psycho-triller s bezkonkurenčním Michalem Douglasem v hlavní roli, rozhodně neváhejte! 75% ()

Tereza666

Pro mne nemastné , neslané, nudné a šíleně dlouhé. Ta nuda se už vážně nedala vydržet. Navíc nesympatický Michael Douglas byl otřesný. Jedinou hvězdičku dávám za Seana Penna ()

Nyck

Bravo, bravo, bravo. S mohutným očekáváním jsem sledoval poslední minuty filmu, abych se konečně dozvěděl, jak to opravdu je. Abych se přiznal - z počátku jsem si myslel, že to je jen nápad, jak někoho vystresovat. Časem mi však bylo jasné, že se přitvrzuje a že to nebude jen tak nějaká "hra". Avšak závěr všechno překroutil tak mocně, že jsem jen mohl vzdychnout: "Oooh" a ještě jednou "Aaach". Geniální zmatení diváka :) ()

yeniczek

O tomto filmu jsem vůbec nevěděl, že existuje a to Finchera přímo zbožňuju. Teď to dávali v televizi a tak jsem sáhnul po originálu s titulky a paráda. Napětí, divák dokonce netuší, co se děje, stejně jako hlavní hrdina a při sledování jsem se nemohl ubránit divnému pocitu, že je podvod i samotný film:) 9/10 ()

Brain-D

Souhlas s Duke90 - Tento film si nehraje jenom S Michalem Douglasem, ale i s divákem a nutí ho přemýšlet, co je a není skutečné. Výkon Michaela Douglase byl perfektní a Sean Penn taky parádní i když se tam objevil jen párkrát. ()

JohnSmith

Dalo by se říct,že je to dost brutální adventura. Fincher po Sedm nezklamal a natočil opravdu výborný film plný napětí,akce a záhad. ()

brando

Pokud se dokážete přenést přes velice tenkou hranici mezi dokonale vygradovaným a vypointovaným příběhem a mezi scénaristickou vyčůraností, dostanete téměř mistrovské dílo.A Michael Douglas rulez!! ()

sochy.zirafka

Další výplod Fincherovy geniality. Škoda jen, že konec byl tak předvídatelný. Nicméně herecké a režisérské mistrovství je zde všudypřítomné a zasluhuje si řádné ocenění. 90% ()

Imune

Fincher je borec. Režisér, jehož filmy fakt stojí za to. Vždycky, kdy jsem si už myslel, že to nemůže být hra mě rychle vyvedl z omylu. Napínavý do poslední chvíle, kdy jsem fakt už myslel, že skočí a konec, ale ne, zase mě překvapil. 85% ()

Master19

Nejvíc mě asi děsila ta představa spirály nekonečné paranoiy. Občas bohužel můj rozum zlomil vlnu fantazie kontrolkou zjevné nelogičnosti a tento vlnolam, zejména ve střední pasáži, srazil hodnocení o jednu hvězdičku. Závěr jsem navíc čekal a i přes ten skokánek před koncem, jsem ho nepřestal předpokládat, je to přece jen americký film... :-) Každopádně jde o hodně podařený film s hutnou atmosférou a hodně dobrým hereckým výkonem Michaela Douglase, kterého jinak moc nemusím. Shlednuto jako příprava na šifrovací hru inspirovanou právě tímto filmem. ()

sheldonka.

Lepší konec nemohl být!. V celém filmu se mi líbila hudba a scénář byl taky skvělý. Hra je jeden z nejlepších thrillerů jaké jsem viděla. Jde poznat, že režisérem byl Fincher. ()

Unnamed

Zajímavý film, dost dobrý, ale také mě tak úplně nepřesvědčil. Snad u každé scény jsem si říkal, že pokud by to byla hra, 50% účastníků by se konce nedožilo; a i když ze začátku každý projde psychologickými testy, aby mohli tvůrci hry očekávat, jak na kterou situaci zareaguje, lidské jednání není stoprocentně předvídatelné. I tak si ale scénáristé zaslouží pochvalu, protože nebyli postaveni před jednoduchý úkol a zhostili se ho poměrně se ctí. Velké plus filmu vidím v tom, že krásně zachycuje stav paranoii, kdy si hlavní hrdina ani diváci nemůžou být vůbec ničím jisti až do samotného konce. Silné 4* nebo slabých 5*. ()

ivo333

PREČO pridali posledné 3 minúty ? Keby sa to skončilo hneď na streche ( mini spoiler ), dávam si to k top10 filmom, inak Fincher zase nesklamal, Michael Douglas taktiež nie, ale predsa len keby bol trošku iný koniec, bol by som ešte radšej.. ()

Terzeus

The Game od Davida Finchera je bezpochyby jedným z jeho najlepších diel, zároveň ale trochu rozporuplných. Je tu klasicky dokonale vybudované napätie, efektívne zábery a bezpochyby silné obsadenie, ktorému k prejavu pomáha aj výborný scenár. Herecky najviac zaujme bezpochyby Michael Douglas ale výrazne prekvapí aj James Rebhorn. Z perspektívy filmu ako celku sa ale nedá opomenúť fakt, že vyvrcholenie - napriek svojej prekvapivosti - nie je presne to, čo som očakával. Predovšetkým vďaka predošlej časti filmu kedy sa režisér snaží diváka dostať zmätkom a neustálymi otázkami pričom nezabúda na to, že nielen hlavný protagonista ale aj samotný divák nič z pozadia netuší. Prispieva to k psychologicky vypätej atmosfére tohto temného trileru, ktorého pointa dotýkajúca sa straty emócií v dôsledku práce či peňazí, berie dych. Podobný koniec nečakal istotne nikto avšak nie je jeho povaha na škodu? O tomto sa prú mnohí fanúšikovia a prú sa dobre, aspoň je o čom diskutovať. No u mňa je verdikt jasný... koniec mal byť trochu iný. Dať 4* hviezdičky sa mi ale zdá príliš nedocenené. Zvyšujem na 5* (90%). ()

hroubek

Hra má podle mě smůlu v tom, že zapadla mezi Sedm a Klub rváčů, které jsou mnohem divácky vděčnější snímky. Hra má opět prvotřídní depresivní atmosféru, pocit neustálého nevědomí a skoro v každém okamžiku překvapuje co bude dál. Těžko se tady uplatňují nějaká pravidla žánru, jelikož je film neustále shazuje nebo si upravuje podle sebe. Fincher předvádí prvotřídní práci a dokáže z Michaela Douglase dostat maximum. Trochu mě vadilo, že je toho v průběhu na hlavní hrdinu až moc a finále se skokem je dost přitažené za vlasy. Hra je velmi kvalitní thriller, u kterého nikdy nebudete vědět více, než hlavní hrdina. ()

sskrblik

Tak tohle Fincherovi žeru! Atmosféra hustá, že by se dala krájet. Hodinu a půl s divákem vyjebává a u konce, kdy už si myslíte že dojde k rozuzlení, tak s váma vyjebe ještě jednou. Ve všech směrech není moc co vytýkat, snad jen někdy to bylo opravdu přetažené za vlasy. Je to takové Truman Show bez servítek. Fincherovy filmy je potřeba si pomalu a pečlivě servírovat, zhltnout všechny jeho filmy hned po sobě, je nejhorší co můžete udělat. ()