Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (viac)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvorcovia:

Terence Winter

Predloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (viac)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (62)

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010)

Nuže. Po zvážení svých jsem rád, že seriál skončil. Od čtvrté série jakoby se tvůrci báli dělat větší posuny a děj byl tím pádem velmi pomalý a nějakých pořádných twistů jsme se dočkali až v samotných závěrech (na druhou stranu musím říct, že v každé sérii byly konečné fáze výborně zpracovány). Samozřejmě nejde diskutovat o hereckém talentu Buscemiho, ani o tom, jak se k němu nádherně ta role hodí. Musím také pochválit atmosféru, vizuální zpracování doby, výběr herců k postavám (nejen Buscemi zapadl do své role), kostýmy a "nesrání se" se smrtmi jednotlivých postav. ()

Série 1 (2010) (S01)

Podle hodnocení bych si úvodní sérii představoval jinak. Ne, že bych nebyl spokojený (Buscemi s Shannonem jsou mňamózní), ale ani potenciál nevidím nějak extra vysoký. Je co zlepšovat. ()

Boardwalk Empire (2010) (S01E01)

Po pilotovi mám velmi rozpačité dojmy. Asi jsem seriálu ještě nepřišel na chuť, ale podle hodnocení věřím, že to přijde brzo. ()

Věž ze slonoviny (2010) (S01E02)

Nevím, nějak se zatím nedokážu ztotožnit s průměrným hodnocením. Pořád mám víru, ale je potřeba nějaký odrazový můstek. ()

Odjezd (2010) (S01E03)

Nope. Pořád tomu chybí nějaký juice, z kterého budu mít větší a větší chuť. Shannon s Buscemim jsou sice výborní, ale sami to neutáhnou. ()

Anastázie (2010) (S01E04)

Sláva. Konečně nějaký zvrat, nějaké cokoliv, co překvapí (konkrétně lahodný řez Jimmyho nové přítelkyně). A možná si už začínám zvykat na postavy a dvacítkovou atmošku. ()

Keltský večer (2010) (S01E05)

Zvýšené tempo se drží a s ním i lepší hodnocení. Van Alden si začíná oddělávat špendlíky z mapy. ()

Omezení rodiny (2010) (S01E06)

Shannonova postava potřebuje větší minutáž. Takhle tomu chybí nějaké větší obavy ze zla a z toho, co by se mohlo stát. To potřebuje každý seriál. ()

Domov (2010) (S01E07)

Jimmy už není "thug" a dokonce si jednoho takového pořídil. O to větší paradox, že je to ex-válečná verze Harveyho Denta. Poprvé plný počet, určitě ne naposled. ()

Drž mě v ráji (2010) (S01E08)

Dva nečekané twistíky mě přesvědčují o další plné palbě. Jen tak dál. ()

Belle Femme (2010) (S01E09)

Na konfrontaci Nuckyho s Van Aldenem se kurevsky těším. Na druhou stranu mi trošku chybí Alovo držkování. ()

Smaragdové město (2010) (S01E10)

Konečně tu máme nějakou pořádnou redukci kádru, kterou vedl pan Křída Bílá. Jen houšť. ()

Pařížská zeleň (2010) (S01E11)

Pře-hr-šel politického i nepolitického kecání a minimum něčeho co zaujme. Pár věcí se našlo, ale finále si představuju jinak. ()

Návrat k normálu (2010) (S01E12)

Chybělo tomu trošku napětí a nějakých obav, z kterých bysme se posrali. Jako epizoda, dobrá, jako vyvrcholení, mohlo být lepší. ()

Série 2 (2011) (S02)

V celkovém součtu se mi asi druhá série líbila o něco víc než ta první. Sice tam byla spousta nudných, překecaných a zbytečných pasáží bez pointy, ale zároveň byly k vidění i momenty dramaticky zvládnuté na jedničku, což u mě malinko převládá (přece jenom nejsem pesimista). ()

21 (2011) (S02E01)

Nebylo to úplně v topu, jak bych si představoval, ale závěr ukázal, že se příště nudit nebudeme. ()

My samotní (2011) (S02E02)

Tempo ještě pomalejší než minule, ale jaksi zůstávám na půdě optimismu. Pokud se nestane něco pořádného, série začne nudit. ()

Nebezpečná služebná (2011) (S02E03)

Celé se to strašně táhlo jako každé slovo těhulky s detektivem, jejichž scény jsou až otravné. Humr byl jeden z mála pozitivních věcí. ()

Co dělá včela? (2011) (S02E04)

Zase to závěr nějakým způsobem zachránil. Každopádně průběh opět dechberoucí nebyl. ()

Třesky plesky (2011) (S02E05)

Je to zase za čtyři, ale tentokrát s mnohem lepším pocitem. Richardova pouť a Thompsonovic pošťuchování potěšily nadmíru. Za zbytek takovýchto epizod se nebudu vůbec zlobit. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (viac)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (viac)

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (viac)