Špičák

• Grécko Kynodontas (viac)

Dysfunkční rodina, odříznutá od okolního světa. Tři děti nemají jinou možnost než se podřídit pravidlům, která jim vnutil jejich otec. Jediná osoba, která je smí navštěvovat, je Christina, která uspokojuje chlapcovy sexuální potřeby... Otec, matka a jejich tři děti žijí v domě na okraji města. Dům je obehnán vysokou zdí, za který děti nikdy nechodily. Procházejí zvláštní formou vzdělávání a baví a nudí se tak, jak to jejich rodiče považují za vhodné, bez sebemenšího vlivu okolního světa. Věří, že letadla, která jim létají nad hlavou, jsou hračky, a že zombie jsou žluté květinky. Jediným cizím návštěvníkem domu je Christina, zaměstnankyně továrny, která pravidelně přijíždí uspokojovat synovy sexuální potřeby. Celá rodina si ji oblíbí, zejména nejstarší dcera. Jednoho dne jí Christina daruje čelenku, jež září v šeru jasnou barvou, a požaduje za ni protislužbu... (Cinemax)

solisoli

Oplzlý a degenerovaný príbeh, so snahou niečím novým upútať, ale až takto dehonestujúcim námetom, padnutým na hlavu. Ale čo keď to nie je až taký výmysel, veď stačí sa pozrieť a predstaviť si čo všetko sa dialo pod patrolou svíň v resocializačnom centre Čistý deň, o čom sa celkom nevie. ()

Dejf4

Jorgos Lanthimos a jeho temná studie rodinného soužití. A já jeho artové hrátky s hlubokou myšlenkou v chladném a nekompromisním pojetí miluji. 8/10 ()

saillor

Pořád nejsem schopná rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne. Rozhodně mě to šokovalo a určitě si ten film budu pamatovat, protože něco takového se opravdu hnedtak nevidí. Zvláště výklad významu některých slov mě pobavil. Ale jestli je tenhle film v čemkoli přínosný říct neumím. ()

JackStrange

Aneb jak přehnaná ochrana a izolace dětí škodí (asi). Myšlenkově bych se s autorem i shodl, perverze mi nevadila, tak co že se mi nelíbilo? Například to že film nemá v podstatě žádný děj, je to jen takový slepenec více či méně zajímavých scén. Převážně statická kamera mě po chvíli začla nudit. Těch pár úsměvných dialogů tohle prostě nemůže spasit. ()

Saxos

Nebudu se rozplývat nad nějakým filmařským uměním. Prostě ujeťárna. Sice jsem vydržel až do konce a myslel si, že mě nic nepřekvapí, ale domácí kulturní vložka při rodinné oslavě, to byla prča, kterou nepřekonalo lízání klávesnice, harpunový lov v bazénu, dva malí žlutí zombie ani zubní vyrážečka. Poučení: taťka měl stejně pravdu, protože v tom kufru může být doteď, takže za plotem je fakt nebezpečno a špičák jí nedoroste. ()

tommei

Ochrana před zlem která se stává sama zlem největším. Člověk bez společnosti, freudovské profily rodiny, kde se rozhodli rodiče jít vlastní cestou - mají zdánlivě pevně vše ve svých rukou. Ve svých špinavých, zapáchajících a omezujících rukou. Zhoubná izolace nad kterou vítězí animální energie člověka. ()

wick

Asi divácky nejpřístupnější Yorgosův film...spolu s Humrem působivě zobrazuje od civilizace odděleně žijící rodinu, nechybí černý humor. ()

Birter

Z tvorby Yorga Lanthimose je tento film, moje naprostá Favoritka. Jsem na jeho kariéru v Hollywoodu velmi zvědav, ačkoliv tolik bizarní a úchylnou záležitost jako je Špičák, si asi už nebude moci dovolit. Tento film bych popsal jako absurdní drama prozkoumávající alternativní realitu, ve které Velký bratr z Orwellovy ''1984'' pověsil politiku na hřebík, emigroval do Řecka, oholil si knír a založil rodinu. Je na něm geniální naprosto vše, od šíleného scénáře, režii, stylizaci až po výpravu sazenou do, nám z filmového pohledu, neznámého soudobého Řecka. A to vše tvoří strhující a ďábelsky vtipné mistrovské dílo. ()

PanJelen

Naprostá úchylárna a tak zvrácený humor, až se z toho nesmějete. Špičák, který naplno otestuje vaší lásku k podivné řecké vlně, která zaplavila mé srdce radostí z dosud nepoznaného, když už jsem myslel že jsem viděl všechno. Následovali další podivné filmy z tohoto žánru a vyvstala jen jedna otázka. Jsem normální, že to tak žeru? No, aspoň nejsem sám. Znepokojivé drama o naprosté manipulaci s lidmi ve značně izolovaném prostředí, ve kterém velí tatínek, který ví, co je správné a chce ochránit svou rodinu před vším, co nepřátelský svět nabízí. Tím si ospravedlní všechny podivné výjevy jako je incest, animální chování a celkové nevědomí. To celé ale chrání především jeho, nic ale netrvá věčně a tak kontrolu postupně ztrácí.. ()

Moery

ťažko povedať čo čakať od filmu pred jeho pozretím a po jeho zhliadnutí nieje jeho definícia o nič lahšia. Film ktorý bude mať zrejme najrozporuplnejšie hodnotenia. Nájdu sa ľudia ktorí ho pochopia, ktorý sa ho budú snažiť pochopiť a tí čo si budú myslieť, že ho pochopili. Niesom si istá do ktorej kategórie sa zaraďujem, viem len, že film zanechal veľmi silný pocit volačoho ()

rakosabasta

K tomuto filmu se hodí jediné slovo, které tu použít asi nemůžu, ale začíná na p....... I když, nelze neupřít, že díky neustále přibývajícím zprávám se někde ve světě taková rodina najde. Vlastně, když o tom tak přemýšlím, tak moje hodnocení odráží jen nevědomý konzervativně křesťanský (tj. evropský) náhled na svět. Když se na to podívám bez něj, tak to byl vlastně fakt zábavně poučnej biják... Dost ironie. Prostě mi na tom chyběla motivace rodičů. Jináč to bylo netradičně zajímavé. ()

pogoman77

4,5 hvězdy. Tohle je snad první film, u kterého jsem přemýšlel co to je za lidi co ten příběh vytvořili. Něco tak zvrhlého a zároveň hnusně vtipného jsem dlouho neviděl. Půl hvězdy dolů je za ten duševní stav, do kterého mě tvůrci dotstali, tohle se totiž nepovedlo ani Antikristovi. P.S. Hlášky o kundách a zobících musí zákonitě zlidovět... ()

(fun)tomas

Mám rád európsku kinematografiu a toto bolo moje prvé stretnutie s filmom z gréckej produkcie. Bolo to divné, úchylné a zvláštne podmanivé. Priemerne krátka stopáž spôsobila, že som sa nestihol nudiť. Na druhej strane nesmiem zabudnúť poznamenať, že Kynodontas vo mne nič nezanechal. Nevidím tu nijaký zmysel, žiadnu myšlienku, ktorú by chcel film posunúť ďalej. ()

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

Hotel pro smetánku za hranicemi Hollywoodu

09.02.2014

Řecký režisér Giorgos Lanthimos před několika lety šokoval a bavil svým unikátním filmem Kynodontas, který ve festivalových kruzích rozděloval diváky a poutal pozornost ke kvantitativně velmi skromné… (viac)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky