Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Sawy

Suverénně nejchudší a nejméně výrazný letošní blockbuster, jehož tragickou nezajímavost nejlépe vystihuje potitulková sekvence, nesmírně vnadící na chystaný prequelo-sequel regulérní x-menovské série. Ta totiž celé druhé Loganovo samostatné dobrodružství degraduje na zbytečný dovětek k Poslednímu vzdoru, bez kterého bychom se bez obtíží obešli. A místo kterého mohl (a měl) přijít film, který by konečně nejlepšímu komiksovému hrdinovi dal plnotučný a kompromisů prostý nářez, který si bezpochyby zaslouží. Stejně jako Hugh Jackman, který přeci jen Wolverinea nemůže hrát věčně. Kéž by se tak režie filmu nevzdal Darren Aronofsky... V jeho podání jsme mohli dostat skutečně inteligentní, emocemi nabitou komiksovou podívanou hrdě se stavící po bok těch nejlepších adaptací kreslených příběhů. Ne polotovar, který se tak jen tváří. 50 % ()

Morholt

Zatím asi nejslabší ze všech x-manovských filmů. Akce byla samozřejmě opět perfektní, casting dopadl také dobře, ale měl jsem pocit, že Mangold až příliš upřednostňoval Loganovy osobní démony či jeho nevyrovnanost před vším ostatním. Jasně, Wolverin je asi nejvymakanější marvelovská postava, takže podobné věci k němu neodmyslitelně patří, ale čeho je moc, toho je příliš. Snad to bude příště o něco lepší. 60% ()

Shaqualyck

Jackman nikdy nevypadal tak dobře a Japonsko přidalo Wolverinovi neokoukaný samurajský rozměr. Akce je pohledná a v rozporu s aktuálními trendy kupodivu i přehledná. Střihoruký x-man si krájí do suši polovinu tokijské yakuzy, ve flashbacku vzpomíná na atomovku v Nagasaki, zamiluje se do pekelně vysoké Asiatky a navrch ještě škrábné jeden šinkansen. Škoda, že příběh chytá ve druhé půlce scénáristické křeče a chování postav přestává v některých momentech dávat smysl. Filozofování o nesmrtelnosti se míjí účinkem stejně jako zoufalá snaha zachránit film ještě větší porcí akčních scén (ninjové i souboj s adamantiovým obrněncem jsou těžce přes čáru). Závěrečná (po)titulková scéna je stejně překvapivá jako nesmyslná a plní úlohu pouhopouhého reklamního poutače. ()

TheJokerCZ

Věděl jsem, že to nebude nic extra, ale že mě to takhle zklame jsem opravdu nevěděl. 132 minut trvající nekonečná nuda. Už dlouho jsem neviděl film, naštěstí, kdy bych každé 3 minuty koukal kolik ještě zbývá do konce. 4/10 ()

ScarPoul

Po druhou zhliadnutí musím povedať, že tak výraznú absenciu motivácií som ešte vo filme nevidel. To akú veľkú úlohu hrá Japonsko v živote Wolverina je toto výsmech dokazujúci jednak Mangoldovu neschopnosť byť pútavý a originálny a tiež fakt, že okrem Jackmana tu nie je vôbec nič čo by stálo za pohľad. Jeho postava ako jediná funguje tak ako má. Akcia je príšerná. Humor je nefunkčný a čo je najhoršie nemá to ani náznak toho čo mal Woverine Origins a to väčšie prepojenie s komiksom aj keď ani nefungovalo tak ako malo, ale bolo to aspoň zábavné. Vidieť toto pred nadupanými novými X-Menmi je len ukážkou toho, že niekto komiksové filmy točiť vie a niekto by sa mal radšej vrátiť k menším filmom, kde sa cíti istejšie a kde je aj Mangold výrazne lepší. Kameraman by si zaslúžil pár faciek. ()

RelaxMan

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je ze všech X-Menů pro mě ten nej. Dokonce ho považuji za jeden z nejlepších filmů roku 2013. Jsem velice rád, že mě nezklamal. ()

Lacike

Úplne nechápem tie nízke hodnotenia, ale ja som videl iba predĺženú verziu a tá je solídny biják. Dejovo to je taká samostatná epizódka bokom behom ktorej sa Wolverine spamätáva zo smrti Jean Grey. Čo je rozhodne zaujímavé. Horšie je na tom hlavná zápletka v Japonsku. Niežeby to bolo niečo mizerné, ale je len štandardný ničím výnimočný príbeh a aj to šokujúce odhalenie na konci je dosť predvídateľné. Ani obohratá zápletka by mi nevadila. Hlavným problémom filmu je jeho tempo. Pocitovo som mal dojem, že má film dvojnásobnú stopáž. Fakt by sa z toho dalo 20 a možno aj 30 minút vystrihnúť. Hlavným kladom v uncut verzii sú akčné scény. Jednak sa väčšinou celkom držia pri zemi a nie je to full digibordel, ale zároveň sa kamera konečne nevyhýba krvavým scénam. Samozrejme to nie je žiadny nechutný gorefest, ktorý ani nechcem, ale je to tak akurát drsné. Nadchne jak finále s vykynožením ninjov, ktorých som nikdy nemal rád, tak napríklad aj akcia na shinkansene. Plus je všetka akcia nonstop prehľadná. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Jackman je skvelý ako vždy a diel od dielu má vymakanejšiú postavu. Sklamaním je môj obľúbenec Hiroyuki Sanada, ktorý tu hrá vlastne len vola na oblafnutie diváka. Zaujímavú nejednoznačnú postavu hral Will Yun Lee. Z krások ma zaujala hlavne Rila Fukushima. A potitulková scéna dokonale navnadí na veľký zraz v Days of Future Past. Je to bohužiaľ posledný diel odohrávajúci sa v súčastnosti, čo ma mrzí. Ďalšie už skáču v čase dopredu a dozadu príliš divoko. Takže celkovo to je rozhodne nadpriemerný diel, ktorý stojí za opakované pozretie, ale so svižnejším tempom to mohol byť strhujúcejší film. 7/10. ()

maseer2

všechno špatně.. film, ve kterém se namísto pořádné (a drsné.. ať žije 12+) akce především kecá a který se v podstatě vůbec nesoustředí na postavu Wolverina jako takovou, aby místo toho rozehrál jen jakousi debilní japonskou zápletku točící se okolo nemocného dědka a jakuzy.. zkrátka naprosto zbytečný film, velké zklamání a ty nejslabší 3* jen z úcty k X-Menovskému universu.. P.S.: hrozně moc tomu chybí ostatní mutanti.. ()

GeusX

X-Men Origins: Wolverine byl vydařený film a měl pěkný úspěch, tak vyždímáme z diváků nějaký další love, řekli si producenti... Jenže to by chtělo si dát víc práce se scénářem. Wolverine má depku a noční poluce při vzpomínce na Jean (při pohledu na Famke Janssen v negližé se není co divit) a při zjevení finálového protivníka se mi nad "orginalitou a vynalézavostí" autorů protočily panenky. Alespoň, že akční scény mají dobrý říz (až na přílš do očí bijící nerealistický rychlovlakový souboj). Těch ale není mnoho. Chtělo by to více šťávy... Film zachraňuje charisma H.Jackmana jako Wolverina. 70% ()

PROROK14

Je mi to ľúto, ale viac dať nemôžem. Chýbalo mi viac zapamätania hodných scén, pretože tento komentár píšem s jednodňovým odstupom a poriadne si vybavujem iba tú v Nagasaki a potom tú na streche vlaku. ()

CISTICZ

Mno, jsem z kina odchazel lehce rozpacity. Neco tomu proste chybi, nezachrani to ani Logan nabusenej jako svin, ani japonske prvky. Takze pouze dobry, coz je malo. ()

jh666

Wolverine opět nezklamal. Úvodní část z Aljašky byla skvělá, ale to pokračovalo i dál. Bylo zajímavé vidět Logana poprvé opravdu zraněného a vyčerpaného. Je pravda, že útěk z pohřbu byl trochu akčnější než finále, ale to nevadí, protože to finále vynahradilo soubojem 1 na 1. Za mě 100% ()

Terva

Začátek je povedený jej škoda, že tak krátký. CITÁT - Nemůžeš se schovat........ Pomalu, ale velmi pomalu se to rozjíždí, dobrý ozvučení, přiměřená hudba a celkem slušné herecké obsazení. CITÁT - Věčnost může být prokletím......... Scéna s rychlovlakem okolo 45 minuty je velmi povedená. Ale...ale....velká část soubojů je v pološeru nebo ve tmě a nedají se pořádně vychutnat. Divák si musí hodně domýšlet. A finální souboj taky není nic moc. Jo a zase je ve tmě. CITÁT - Já jsem Wolverin.......... Za úvodníma konečnýma titulkama je ještě dovětek, tak vydržte. CITÁT - Já jsem ti říkal Logane, nejsi jediný, kdo má dar.............. ()

CiTrus007

Dobře zfilmováno, to je ale asi tak všechno. Scénáristé Bomback a McQuarrie film bohužel nevyvážili příliš šťastně, a tak vzniká obrovitá propast mezi klidem a akcí. Herecké obsazení se také příliš nepovedlo. Loganovi to sice stále ještě jde, kromě něj ale aby divák dobrý výkon pohledal. Japonské kulisy působí jako originální nápad pro americký komiks. Koktejl amerických představ o Japonsku mi ale jako zas tak dobrý nápad nepřipadá. Nejsmutnější bylo, když mě bonusový klip na konci lákající na nové X-Meny zaujal více než celý film předtím. Škoda. 6/10 ()

Johny_fork

Mangoldovi se vcelku daří ukázat Wolverina v jiné stylizaci, Jackman se snaží a souboje ujdou. Ale to je bohužel všechno. Jsem po velmi zklamán, že film, o kterém se tolik mluvilo prakticky nemá žádnou hloubku. Nic, co by ve vás zanechalo stopu ještě deset minut po závěrečných titulcích. Musím se přiznat, že mi Arofonského odstoupení velmi mrzí. ()

JohnCZ

Tak tenhle Wolverine je pro mě poměrně velkým zklamáním. Zdlouhavé, nedynamické, příběhově nevýrazné a nepochopitelně zasazené do pro mě nudného Japonska. Wolverine je sám o sobě borec a bavilo mě koukat na jeho efektní souboje, ale po takřka dokonalém Origins jde v tomto případě jen o lehce nadprůměrný film. ()

corpsy

X-menovský filmový svet ma nikdy nesklamal. Inak to nieje ani v tomto prípade. Ak vám nabehujú zimomriavky už počas úvodných minút ( a nieje to klimatizáciou kina )...viete o čom hovorím. Je to zatiaľ najkomornejší diel série a viac osobnejší, ale záver je presne tým, čo robí x-menovský film x-menovským. Hypernerealistické akčné sekvencie, Jackman ako vždy rulez a technická stránka dokonalá. P.S. Prečo hľadá každý v komiksových filmoch absolútnu logiku? ()

Petrson17

Nesmyslný příběh, dlouhé nudné pasáže, celkem jen tři mutanti a prostředí Japonska, které mne nakonec až tak nenadchlo a nakonec samozřejmě Hugh Jackman,který táhl celý film, jinak by to byla katastrofa! Musím se přiznat, že se mi chtělo chvílemi i spát. Rozhodně nejslabší x-menovka ! ()

Marek1991

Budem teraz asi drsný, ale vzhľadom na to, že u série X-Men som zvykol dávať vždy vysoké hodnotenia, lebo sa mi filmy páčili, tak tu jednoducho sklamanie neviem potlačiť a chcem byť, čo najviac úprimný. To prežitie výbuchu a následný únik odtiaľ a dožitie sa vysokého veku je dosť veľká hlúposť, ale tento film bol založený najmä na akcii a zrejme tu išlo aj o snahu odpútať film od amerického prostredia a tou samurajskou tematikou prepletenou s najmodernejšími technológiami sa im to podarilo, akurát, že nie dobre. Mimochodom, kde inde pokiaľ ide o Wolverinove ostré pazúry to už len mohli dať, keďže samurajské meče sú vo filmoch brané ako to najostrejšie. Dej je podľa mňa nudný a ani tie prehnané akcie s vyberaním si kovového parazita od srdca, bláznenie sa na streche rýchleho vlaku, mi z toho nič extra neurobili, možno tá ľukostreľba občas ušla, no mám pocit, že to som už niekde videl. Svetlana Chodčenkova podľa mňa nie je žiadnou krásnou mrchou, Famke Janssen tiež sexi partnerka podľa mňa nie je, Tao Okamoto asi ocenia skôr ázijské kultúry a Rila Fukushima môže byť novodobou náhradou Umy Thurman, lebo je podobne zvláštna a podľa mňa ani nie pekná, ale je zaujímavý typ. Celý film je taký neľútostný, chladnokrvný, záver nejde ani dokopy s mojou vierou. A čo, že film zamestnal vyše 15 000 ľudí, ak sa tam zas len minuli zdroje a celé to výsledne nie je nič pamätné, možno za ten čas mohli radšej vymyslieť niečo lepšie. Fakt mám niekedy pocit, že filmy sa robia, len aby niečo bolo a ukojilo zavistlých ľudí, ktorí potrebujú vidieť akciu, boj, smrť, veľké efekty, inak film pre nich nemá iskru. Mimochodom ani tie dialógy mi takmer nič nedali, však tam bola len pomsta, alibizmus, jednoduché metafory, navyše ani tá chladná atmosféra pre mňa nevyrobila tú správnu emóciu smútku a osamelosti. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)