Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

Shadowspark

No, bylo to lepší než X-Men Origins: Wolverine, ale místy to působilo asi tak dobře, jak může působit průměrný akční film. Mangolda teda mám radši než Hooda: Zranitelný Wolverine = mnohem nebezpečnější Wolverine? To si teda pište! Rozhodně se mi líbil celý koncept filmu: Časem Wolverina jeho nesmrtelnost tak moc unaví, že ztratí smysl života, a neví, jak má dále smysluplně žít. Když ale ztratí schopnost léčení, stává se z něj najednou divoký a nebezpečný protivník, kterýmu není radno se plést do cesty a opět si uvědomí, že je toho v životě spousta, za co stojí bojovat. Akční scény dost dobré, vtipnosti ve filmu nebylo zas tolik, což ale navadí, Loganovy noční můry a halucinace o Jean Greyové a Loganovy chvíle s Mariko - podle mého názoru jediné pořádně emotivní momenty ve filmu, ale konec - konečně pořádný finálový souboj pro Wolverina jak se patří, a navíc scéna během závěrečných titulků (Pozor, spoiler!) se Sentinely, Xavierem a Magnetem mě donutila se pořádně těšit na příští díl: X-Men: Days of Future Past. Jackmana a Wolverina jako komiksovou postavu samotnou o sobě mám hodně rád a pokud X-Men: Days of Future Past bude tak dobrý, jako se na něj těším, tak si tento film ty čtyři hvězdičky oprávněně zaslouží, jinak bych si myslel, že si tento film zaslouží spíš tak 3,5/5. Pozn.: (Spoiler!) Doufám, že se Wolverinovi v příštím díle vrátí jeho adamantiové drápy, protože nechat mu je useknout v tomto filmu - WTF?! ()

Unterschleif

Sklamanie. Akcie málo a aj tá čo tu je za veľa nestojí. A čo je to so superhrdinami, že všetci strácajú schopnosti a prežívajú vnútornú krízu? Začína to byť otravné. A pokusy emócie a romancu v tomto filme idú mimo mňa. Možno najslabší film z x-menovského prostredia. Paradoxne najlepšia scéna filmu je tá po záverečných titulkoch, ktorá dáva nádej, že nejaké pokračovanie, alebo spin-off budú stáť za to. ()

Mr.Keli

Méně akce, více niterních symbolik, průměrná konverzace, mírná příběhová gradace, divácká nad-mírná dějová tolerance, přemrštěná závěrečná vsuvka, solidní hudba, nevyužité lokace, prostě závěrečně řečeno, oproti minulému dílu (Wolverine: Origins), stagnace. 60% ()

LordArthas

3 hvězdičky za film jako takový a Jackmena + jedna za Japonsko, její krásy a hlavně japonky...slint + jedna za scénu po titulkách, která byla boží! Asi takhle bych to schrnul...film by byl bez Japonska silně průměrný, který zachránil opět Hugh Jackman a hlavně ho zachraňuje Japonsko! Pro měl lepší požitek než z Origins... Takže v součtu ***+*+* = 5* ()

Matthew00

Tu je dôkaz ako ľahko sa dá zničiť najlepší mutant, keby že Hugh J. nie je taký charakter a sympaťák nikto na to nepôjde do kina. Ďalšie pokračovanie je len 110 minút nudy a ničoho, oproti jednotke je to istý pokrok keďže tento diel nemá zlé priam až tragické efekty ale je neskutočne nudný až tak, že som pri ňom dvakrát zaspal a chýba tam krv temnota a brutalita ktorá by aspon tie nudné pasaže niečim okorenila. Chudák Hugh J. bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste tieto dva filmy mu veľmi nepomohli a nezachránili to ani herecké výkony Donky Konga :D ani Rosomáka ktorý sa na začiaktu filmu ľutuje s predstavuje si aké by to bolo keby bol s Jean. Tento tzv. "režisér" urobil s drsňáka slečinku ktorá je na smiech. Film bez mutantov, príbehu a akcie.... Iné ako jednotka ale isto nie lepšie. (jednotka bez zlých efektov a nelogických chýb)!!! A po pokračovanie po titulkách je lepšie jak celý film aj keď nelogické, keďže Logan nema v sebe adamantium ale magneto ho zastavil.... divnéééé. U mňa sklamanie :-( ()

x_ander

Příjemná komiksovka. Wolverine má na víc, co si budeme povídat, a skutečně bych mu přál pořádnou velkolepu sólovku. Ale ani aktuální japonské dobrodružství, byť poněkud komornější, mi v žádném v případě nevadilo. Akčních scén je jen pár a jsou slušně natočené, zbytek pak táhne Jackmanovo charisma. To hlavní nás ale čeká až příští rok, což vědí ti, kteří neutekli během titulků. ()

Elyurias

Asie jako taková mě sice fascinuje, nicméně k wolverinovi mi jaksi nesedlo. A ten způsob jakým mu "odebírali schopnost " skrze useknuté drápy se mi jevil pochybným, každopádne Hugh Jackman je skvélý herec a vizuálně to bylo dobře zpracováno takže 3,8 :) ()

Cannonball

Bezduchý nelogický počin, ale hlavne zbytočný priemerný akčák. Už pri sledovaní traileru som sa pýtal prečo? Načo to natáčali? Po zhliadnutí som dostal jasnú odpoveď, išlo im o prachy potvrdili to s tým, že nechali Logana nažive. Sliepku, čo znáša zlaté vajíčka. Dúfam, že Hugh Jackman vyjde z formy nesmrteľného hrdinu skôr než ďalší chamtivý producent sa spojí nešikovným scenáristom na trapné pokračovanie. Tento diel nemohol potešiť ani tých najskalnejších fanúšikov Marvelu. 5/10 ()

GoloBB

Celkom príjemné prekvapenie, keďže som po recenziách čakal totálnu sračku ako Origins... síce už 5 minút po filme neviem, že som na nejakom bol, ale so správnou spoločnosťou to celkom pekne odsýpalo a je sa aj na čom zasmiať... jo a odohráva sa to v Japonsku takže neni o čom :) ()

lobo87

Obstojná x-menovka, od ktorej však všetci očakávali viac. Zo sľubovaných súbojov s japonskými samurajmi nebolo nič. Potenciál nápadu straty schopností a japonského prostredia zostal, žiaľ, nevyužitý. Vo výsledku je to fajn film, s peknými Japonkami a nabúchaným Jackmanom... 65% ()

DuMonT

Niečo mi tam chýbalo, zrejme príliš málo akcie, čakal som o niečo rýchlejšie tempo. Ďalšia vec čo sa mi už prestáva páčiť je, že film ako je Wolverin spravia od 12 rokov, žiadna krv, ani trocha brutálne. Myslím že by to chcelo wolverina od 18 rokov a ukázať prečo je The best in what he do... ()

DILLEN

Keď som sa dozvedel že môj obľúbený hrdina ide do mojej obľúbenej krajiny ,začal som sa tešiť na maximum. Film mal skvelú akciu,dobrý príbeh,kvapku humoru,a aj príbeh lásky.Tiež to malo fantastickú začiatočnú scénu. Nemôžem urobiť nič iné ako doporučiť. Proste päť hviezd. ()

DaliborekD

Na dnešní poměry komorní komiksový film s maximálně sympatickým hrdinou, jehož brzdí v rozletu k větší coolovitosti traumata, kterými ho scénáristé trochu alibysticky obtěžkali, a fakt, že je to od začátku on, kdo tahá za kratší konec provazu. Přesun do Japonska s povděkem kvituji, dlouho se žádnému filmaři nepodařilo, aby země vycházejícího slunce vypadala tak fotogenicky a obsazení vedlejších rolí, které to sebou zákonitě přineslo, je taky osvěžující. Akce ujde,ale klidně by jí mohlo být mnohem víc a hlavně, trpí trestuhodným nevyužitím Loganových schopností. Děj, který se rozbíhá pomalu, ale hodně nadějně, se časem ukáže malinko hloupounký a tvůrcům se nedaří zakamuflovat logické kiksy, které byly očekávané, ale bijí do očí nepříjemně moc. Mnohem lepší než první Wolverinova sólovka, ale vedle nového Supermana, Avengerů nebo brzy pravděpodobně i Thora jde o malého bratříčka. To by ale paradoxně mohlo vyhovovat divákům, kteří současné komiksové filmy apriori nevyhledávají, protože když si odmyslíme schopnosti těch pár mutantů, kteří se ve filmu objevují, jde v podstatě o typický akční thriller. ()

baclajean

Tak neviem, všetky predošlé X-Menovky ma niečím zaujali, ale tentokrát som asi čakal viac, než mohol film ponúknuť. Nehovoriac o tom, že veľa veľa veľa vecí sa dalo dopredu predpokladať, ako sa udejú, a aj sa tak udiali. ()

sysyphus

Mangoldov Wolverine (letmo inspirovany komiksom Franka Millera) si tentokrat zaletel preskumat situaciu v Japonsku, kam nepachol uz od cias druhej svetovej, a dostalo sa mu tam nalezitej pozornosti. Chvilku si zablol s bandou ninjou, silver samurajom a novou laskou a zase hajde domov. V porovnani s prvym Loganovym spin-offom je Wolverine omnoho kompaktnejsim a pozratelnejsim dielkom, avsak na druhej strane sa mu stale nedari dotiahnut to na kvality regulernych X-Menovskych filmov. Tie dve hodinky s Wolvim v Japonsku sice ubehnu relativne rychlo, ale pri potitulkovej stretavke so starymi znamymi mi bolo jasne, ze novy Singerov pocin bude uplne iny level. ()

Anarion

Film, jehož jediným důvodem vzniku je říci divákovi: „Haló, tady je Wolverine, nezapomeň na něj, protože ho chceme ještě někde použít.“ nemůže už z principu nabídnout nikterak kvalitní zábavu. A pokud se k tomu navíc přidá i špatné scénáristické a režijní zpracování pomíjející návaznost na komiksovou předlohu, pak nemůže vzniknout nic jiného, než tato přespříliš dlouhá nuda plná adamantia. ()

davistercz

Nádherná podívaná. Po neúspěšném X-men Origins: Wolverine, se druhý díl o tomhle sympatákovi náramně povedl. Všechno do sebe zapadá, bez sebemenších chyb. Dokonalý výběr postav a zejména prostředí. Už to byla celkem nuda, když všechno dění bylo jen na půdě Spojených států. Vyzkoušeli něco nového a stálo to za to. Nový díl nejznámějšího hrdiny se prostě povedl. Začátek je sice trochu podivný, ale zbytek filmu a hlavně konec filmu si nejvíc užijete. Za mě 95%. ()

LordMack

Překvapivě dobrý film. Naproti jedničce, což byla slátanina, to mělo hlavu i patu a odkoukl jsem to raz dva. S jedničkou jsem měl problémy. Silnější tři hvězdy. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)