Konspirační teorie o 11. září 2001

(TV film)
  • Veľká Británia 9/11: The Conspiracy Files
Veľká Británia, 2007, 51 min

Kolem útoků na „dvojčata" se vytvořily desítky domněnek a podezření. Dokument BBC se v tom pokusí vyznat a objevit pravdu. Konspirační teorie o 11. září 2001 – investigativní dokument BBC pátrající po tajemném pozadí útoku na newyorská „dvojčata". Konspirativní teorie shromáždily desítky informací, které s patřičným výkladem vedly k závěrům o pojistných podvodech, tajných řízených demolicích budovy č. 7, což vše vedlo k vládnímu spiknutí a válce v Iráku a Afghánistánu. Na internetu zhlédly filmy typu Loose Change stamiliony lidí. Teoretici spiknutí upozorňovali především na to, že v budově číslo 7 byla tajná pracoviště CIA, odkud prý byl celý útok na New York řízen, a proto musela být budova zničena také. Upozorňovali také na to, že pouhé dva měsíce před útokem si realitní magnát a majitel dvojčat Larry Silverstein nechal budovy pojistit proti teroristickým útokům na 3,5 miliardy dolarů. Tým autorů dokumentu rozebírá krok za krokem spletitý vývoj událostí a přináší nová svědectví. (Česká televize)

gizi

Průměrný dokument, který mě ničím moc nepřekvapil. Spíš jsem čekal trochu víc faktů, bylo to takové nedodělané, jakoby sestříhaná verze. Určitě by bylo zajímavější, kdyby to mělo tak aspoň 4 díly. ()

Drky

Já souhlasím s konspiračními teoriemi! Když se koukám kolem sebe na tento svět, který je plný přetvářky, podlosti, nenávisti a všeho možného svinstva je mi z toho smutno! Nejsem žádný "rudý tajtrlík" někdo kdo nesnáší USA a miluje Rusko, jsem jen člověk který nemá rád zbraně, nenávist a obrovské korporace, které vládnou světu ze západu, ale i východu. Tady jde zrovna o západ a je opravdu zvláštní, že většinou tohle vychází ze západu! Co se týká tohoto snímku tak nám ukazuje logicky jak to asi mohlo být a já si myslím, že také bylo, jen je třeba si vybrat jednu z těchto teorií, ale všechno souvisí se vším, takže na každé asi bude část pravdy a dohromady to dá nejmonstroznější podvod vůči celému lidstvu!:-( Peníze za které se dají koupit a ovlivnit média a vlastně všechno jsou nejmocnější na světě a my jsme bohužel jen loutky a jen nějací lidé, kteří všem těm papalášům leží někde u řitního otvoru! Hodnocení 4* a 85%. ()

koprovka69

Je celkem zajímavé, aby když letadlo napálí do mrakodrapu se sesypalo podlaží po podlaží, navíc když měly velice silné jádro uvnitř...dokonce tam jasně říkali, že byly budovy kunstruovány pro náraz letadel Boeing 747 a přesto se sesypaly jako domeček z karet.. a výpovědi architektů mluví za vše... Je to slušně podložený dokument, opírající se o zajímavá fakta ,bud můžete částečně věřit oficiální verzi nebo nevěřit... to jedno letadlo u kterýho se žárem vypařil petitunový motor a shodou náhod se nalezl pas jednoho z teroristu?Taky mi nejde do hlavy, jak tam mohlo být 650°C? po celou dobu šel z WTC hustý kouř, což znamená, že oheň neměl kyslík a nemohl se tak rozhořet do vysokých teplot. Držím si nad tímhle nadhled. ()