Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Koryntos

Může mi někdo vysvětlit jak se z tak krásné a sympatické herečky s nádhernýma vlasama, stalo tohle nesympatické rachotické anorektické vyžle, které mi z profilu připomíná koňskou hlavu?Hódně nudný film. ()

Autogram

Chcel som vidieť film s Juliou Roberts, ale tento som radšej nemusel. Nedokázal som sa vcítiť do konania ženy, ktorá si nevie vybrať spomedzi dvoch mužov, tak odíde jesť a meditovať do exotických krajín. V poslednej fáze stretne Bardema, a to zachránilo aspoň tie dve hviezdy. –––– Z diaľky si štíhla a elegantná, ale zblízka si pekne obalená a tvarovaná. –––– Niekedy strata rovnováhy z lásky je súčasťou vyrovnaného života. ()

zsn

Pohádka pro obyčejné lidi... Tolik opěvovaný film... Největší navštívenost v kinech... Doporučení ze všech stran... - to mi dokazuje, jak jsou lidé jednodušší či nenároční ve výběru filmu,"ověřeného" podle "herečky" z jednoho "slavného" filmu. Jak je nadchne každá krávovina, z které lze čerpat jen cestování a ochutnávku vín a fakt, že by jen skutečná Julia měla na to, se vykašlat na práci a mohla jet meditovat na x měsíců do světa - to není nic, co musí vidět ti, co na to v životě mít nebudou. To, co hraje v kinech jsou opravdu koniny s kvalitní reklamní propagací a skutečné, kvalitní snímky unikají v tichosti veřejnosti. Co jste čekali, že jste na tohle šli do kina? Pretty Woman? Tahle strhaná krasavice s žílou na čele už jí dávno není, je to jen odbarvená "klisna" - jinak se to opravdu říct nedá, protože jsem dvě hodiny koukala jen na její zuby, toť vše. Opravdu nehezká ženská a "herečka", co svým jménem vyrostla jen po boku Richarda Gereho ve dvou filmech. Od té doby každým dalším snímkem sama za sebe padá a padá a padá. Javiera jsem tam taky čekala dříve, zabírá polovinu filmového plakátu, tak jako traileru. ()

jefff

Zoufale nevyužitý potenciál. Nudné plácání v krásných exteriérech s nevýraznou hlavní hrdinkou. Nevím co film měl vlastně říct, ačkoliv se pár zajímavých myšlenek našlo. ()

Šakalík

Tenhle film je jako den a noc. Jeho hodnocení bych rozdělil do čtyř částí podle destinace, kde se zrovna odehrává. 1. část americká: Na úvod očekávatelný rozjezd, kde mi tak nějak připadlo, že Liz v podstatě neví roupama co dělat, a tak uteče na cesty. Když někdo nechce být šťastný, tak šťastný prostě nebude. 2. část italská: Jednoznačně nejlepší část filmu, překvapivě dobře jsem se bavil. Liz si užívá života a konečně přestane řešit kraviny. 3. část indická: Naopak nejhorší část filmu. A nejnudnější. Liz se snaží meditovat a potká stejně praštěného Richarda, který neustále mele o tom, že musí nejprve odpustit sama sobě (ale co?). Lezlo mi to na nervy. 4. část na Bali: Průměrně to začalo, průměrně to skončí. Liz konečně pochopí, že životní pohoda se nehledá, ale vytváří. Na to ale nemusela procestovat celý svět, stačilo se zeptat. :-) Konečný verdikt: Přesně takové jsem to čekal. Julia Roberts má pořád odzbrojující úsměv, i když roky zastavit přece jen nelze. Film zachraňuje ta italská část, jinak to je v podstatě průměrná holčičí pitominka o nebohé Liz, která ne a ne nalézt v životě štěstí... ()

Michelle8

Mě to oslovilo. Řekla bych, že přesně to, co ten film chtěl říct a ukázat - řekl a ukázal(alespoň mě). Zapůsobilo to na mě. Exotika, jídlo, meditace a Javier Bardem (ach). Nemám, co dodat. Hodnocení mě trochu odrazovalo od podívání se na film, ale nakonec jsem udělala dobře, že jsem to nevzdala. ()

slovan1

Čistě film pro ženskou část publika. Jako samosebou, že se může líbit i chlapovi... Vyzdvihnul bych scénérie, kuchyni a a kulturu v jednotlivých zemích, kterými Liz cestuje. Jinak je to o kecech, hledání rovnovahy a samy sebe. Největší sympaťák z filmu jednoznačně šaman z Bali. Délka na prd. 50% ()

civrss

Díky bohu že jsem na to loni nešel s přítelkyní do kina, to bych asi nepřežil. Film totálně o ničem. Vlastně je o něčem, o rozmazlený hysterický Američance, která si neváží života. Dvouhodinová snůška nesnesitelných blábolů, skoro se to nedalo vydržet. Jednu hvězdu jenom za hezké prostředí, krásné jídlo a Javiera Bardema - toho mam rád. ()

Dinosaurier

Proboha. Tak se cítím celý život. Že za něčím jdu a nevím za čím a tam, kde myslím, že to bude, to nenalézám. Milá depka, ale Julii to nevěřím. ()

James87

Za Itálii, Bali a Julii. Film má delší stopáž, ale přesto utekl rychle, chvilkama to byl skoro cestopis, tak se člověk i někam podívá. Bali vyhrálo, ale do Říma se člověk rád vrací. ()

!Borec!

Příjemný film na odpoledne bez hlubšího smyslu a veškeré náplně. Atmosféra je sice místy lahodná, ale jako celek nepůsobí tak strhujícím dojmem, jak by měla. Jednání Liz jsem místy nechápal a počáteční úprk byl možná zbytečně odfláknut. Neměl jsem totiž dojem, že by strádala. Naopak až přehnaně byla dlouhá druhá polovina filmu, která se již nijak nevyvíjela. Film se nesl v podobném duchu jako Vicky, Cristina, Barcelona (nejen díky Bardemovi), který byl rozhodně o několik stupňů výš, jelikož měl nápad a sršel z něj život. Nicméně je to taková mainstreamová pohodovka se stále mladou Julií :) ()

Michelle75

No popravdě dávám za čtyři hlavně díky Bardemovi, který mě prostě baví a to zatím v jakékoliv roli-tady nevyjímaje. Začátek filmu docela nuda, ale je tam on důvod, proč se pak rozjíždí ten roční poznávací "zájezd". Liz byla na Bali, kde v ní jeden roztomilý šaman viděl nešťastnou bytost, Lizi to nepřechází jen tak a dojde k závěru, že pokud chce něco uvnitř změnit začne rovnou a přímo a to rozvodem. Dle mého si tímto krokem v hloubi duše není vůbec jistá a tak se vydává na cestu, kde na konci už bude mít v sobě samé jasno. Jíst, meditovat, milovat-tyto části jdou chronologicky za sebou. První mě baví hlavně vizuálně, druhá jde více do hlouby a v třetí se začíná rozjasňovat. Celkově bych byla spokojená, kdyby byla stopáž, alespoň o 40 minut kratší. Ale i tak si nemyslím, že je to film o ničem, člověk po něm může rozjímat nebo na něj zapomenout. Já si pár frázi zapamatovala a nebála bych se na něj kouknout ještě jednou.....a podruhé ještě lepší. ()

Bobek15

Sledovať putovanie hlavnej hrdinky po svete bolo nepochybne zaujímavé, nahliadnuť do jednotlivých krajín, kultúr či kuchýň. Ale v globále to bolo dlhé, rozťahané a nudné, a Lizin životný príbeh ma vôbec nezaujal. Ešte zopár náznakov nejakých hlbších myšlienok, ale to je tak všetko. A ani Julia Roberts už nie je tou, akú si ju pamätáme z jej najleších rokov. ()

Kacula24

Tak tady teda Julia hraje s prominutím věčně nespokojenou hysterickou krávu. Má krásný dům, milujícího manžela, práci, prostě vše co si může přát. Ale ne, ona je i tak nespokojená, utrápená a tak se zvedne a jde hledat do světa smysl života... nebo já nevim co vlastně... Chacha. Má hvězda náleží pouze a jenom Javierovi, na kterého jsem čekala snad hodinu a půl, a musela tak trpět film o hovně. ()

misstake

Další film o věčně nespokojené ženské, která neví co chce a proto musí procestovat celý svět, aby se našla. Film plný krásných záběrů Itálie a Indie a Bali se snaží diváka svojí délkou unudit. Je to asi nějaký trend současnosti, ale každopádně lepší než podobně laděný Sex ve městě 2 (taky o nespokojených ženských, co všechno mají). ()

Pavlík

19. 05. 2011 (174.); Javier se musí ženám líbit čím dál tím více, jsem sice muž, ale on byl líbivější než film, Julie se nechce ukazovat ()

Zagros

Osobně mám velmi rád příběhy lidí, kteří se dokáží zastavit, zamyslet a pokud zjistí, že jsou nespokojeni, pokusí se změnit svůj život. Je vždy velmi pozoruhodné takové lidi pozorovat. Bohužel tohle zpracování je vyloženě slabé a tentokrát za to může především příběh a zoufale hloupá hlavní hrdinka. Hledání smyslu života jí navíc nevěřím ani chvíli. Je to spíše rozmazlená panička, která je obklopena vším blahobytem a prakticky si může dělat, co chce a ani tak není spokojená. Tak se jede najíst do Itálie, pomodlit do Indie a sbalit chlapa na Bali. Jestli jsem někomu prozradil děj, velmi se omlouvám. V tomhle příběhu by ale měla být cílem vždy cesta, takže by to nemělo vadit :-) Je to tak banální, že to ostatní cestovatele a další hledače "smyslu života" snad musí i urazit. Nezachrání to ani sympatická Julie a pěkné exteriéry. ()

Vajonek

Je to sice trochu zbytečně rozvleklé, z nějakého důvodu jsem si myslela, že se v tom bude většinu času vařit, což se nestalo, taky bych si asi zamilovala jiné muže než hlavní hrdinka, nicméně i tak mi s tím filmem bylo příjemně. Okouzlující Julia Roberts na cestě za poznáním sebe sama, do toho okouzlující místa, kterými se postupně posouvá a důležití lidé, které na cestě potkává. S jinými zvolenými herci a jejich kombinacemi by to možná mohlo být nudné, překombinované, člověk by se na to tak nenaladil. Tohle mi ale docela sedlo. Pomohla tomu i doprovodná hudba. Myslím, že tak nízké hodnocení, jaké tu je, si ten film nezaslouží, ode mě je to na alespoň takových 70 %. ()