Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

PlysovyMacko

Neni stastna s manzelom ani frajerom tak sa vyda do sveta a robi to co hovori nazov filmu. Nepochopila som co jej presne chyba a co jej ta cesta dala okrem toho ze si nasla noveho frajera. Film ma cez dve hodiny a dost ma nudil, nic moc sa tu nedeje. ()

Stuffa

Něco do sebe film určitě má, ale bohužel tam byly hluchá místa a některé pasáže mě opravdu nebavily. Člověk se musí prokousávat dějem, aby si aspoň chvíli užil. Trochu mi vadilo, že film Vám nutí nějakou myšlenku, že se sami přichytnete v myšlenkách, zda váš život stojí za to. Napsala před deseti lety a pak se film stal jejím velmi oblíbeným :). Asi jsem do něj musela dozrát! ()

Gottfried

Vizualne posobive, osviezujuce a napriek tomu, ze film neprinasa nic nove ho povazujem za poctive jedlo. Bolo to tesne, ale nemozem dat 4* filmu pri ktorom som zadriemal... ()

katvond

Tento film o meditovaní, ničnerobení a k tomu aj o nejakom tom hľadaní rovnováhy ma tak zrelaxoval že som v kine druhú tretinu prespala. A stále mám pocit že mi z toho nič neušlo. Napriek tomu že mi je téma absolútne cudzia bol film vizuálne dobre spracovaný a tiež môžem potvrdiť že existuje minimálne jedna skupina diváčiek, ktorá sa ním nechala kompletne uniesť - moja mama a jej kolegyne :) ()

Trishka

Asi takhle: ty tři slova v názvu jsou asi to nejlepší z filmu. Hollywood prostě filmy o životních moudrech točit neumí, leč tu Murphyho ambice byla. Slabý 3* ()

mr.bredok

Po shlédnutí hodnocení na ČSFD jsem šel na film (na přání mé přítelkyně) s takovým despektem, že mne mohl již jen příjemně překvapit. A taky se stalo. Film je opravdu předlouhý a absence některách scén by mu sice ubrala na délce, ale přidala na kráse. Ale přesto jsem si z kina odnesl pár postřehů, které se budou do života hodit. ()

Kackucka

Velmi pěkně zpracovaný film, jež je velmi těžké pochopit pro lidi, jež nejsou otevřeni duchovnímu životu. Proto si myslím, že hodnocení spousty lidí je tak katastrofální. Pro mne je to však velmi kvalitní film, posílající určitá poselství lidem, jež se zabývají ne náboženstvími nebo něčím podobným, ale učí se zajímat se sám o sebe. ()

p.i.t.b.u.l

Julie Roberts je jistě skvělá herečka. Však ji také patří místo mezi těmi nejvíce vydělávajícími. To ale neznamená, že filmy s ní budou vždycky perfektní. A to je i tento případ. Když jsem viděl ukázky na tento film, myslel jsem si, že to bude docela zábava. Bohužel jsem zjistil, že scény z ukázek jsou to nejlepší z celého filmu. Film není až tak špatný, zřejmě se bude líbit více ženám, mně to příliš nenadchlo. Ačkoliv jsem se dokázal vžít do její role a některé její sny jsem byl schopen pochopit, snímek dle mého názoru nedokázal využít tento skrytý potenciál a nabídnout divákovi víc, než jen ženu, která hledá sebe sama. Už jen samotný název filmu Vám hodně napoví. Julia Roberts má již 8 let vztah se svým manželem. Jenže pořád není šťastná. To co bylo pro ní samozřejmostí se teď jeví jako banalita a ona si chce prostě více užívat. Rozvede se a začne cestovat. Nejprve se rozhodne odjet do Itálie. To jest první slovo z názvu filmu. Jíst. Kde se vaří nejlépe a kde si člověk vychutná požitek z jídla? No přeci v Itálii. Pak tady máme slovo meditovat. Po Itálii odjíždí do Indie, najít svého Guru. No a nakonec zbývá slovo milovat. Zde to vlastně celé začalo. Na Bali. Zde najde svou lásku. Snímek má své klady i zápory. Mně to na průměrné hodnocení nestačí. Chybí tam malý kousek něčeho, co by mně udrželo napnutého do konce. Malá jiskra něčeho působivějšího, než jen její vzpomínky na minulost. Každopádně za shlédnutí to asi stojí. Ale jak jsme psal výše, ocení to především ženy. ()

Audrey.H

pěkné prostředí je asi to jediné, co pozdvihuje tento film...Julia Roberts je samozřejmě pořád pěkná a tak, ale ten děj je bohužel dost prázdný... ()

megajalec

Úplne mimo. Charakteristika postáv, ich konanie, to všetko nedotiahnuté. Zarážajúce to je najmä pri pohľade na predlhú stopáž. Samostatnou kapitolou je hlavná hrdinka. Ruku na srdce, kto si ju obľúbil? Ja teda nie. Rozhodne sa rozviesť (prečo vlastne?), do troch krajín. Prečo práve do týchto troch? A takto by som mohol pokračovať ďalej. Všetko to speje k vysnenému happyendu, a keď sa na scéne zjaví Bardem, je to okamžite jasné, ako sa to skončí. Aj to musí našu rozmaznanú paničku dokopnúť k tomu bezzubý šaman (inak sympatická postava). Aj keď som tomu tiež mierne nepochopil (SPOILER) keď sa najprv rozhodne byť bez neho, šaman jej dá rozum, že to nie je správne, tak samozrejme sa hlavná hrdinka rozbehne za ním...Čo sa mi páčilo, bolo Taliansko. 30% ()

akcul

Nebudu se tu dlouho rozpovídávat, že kniha je úplně někdě jinde a je asi pravdou, že jsem si prázdnotu ve filmu doplňovala vlastním zážitkem z knihy, i proto jsem film asi tak nějak přežila:-) Já vím, že to do hodnocení filmu jako takového nepatří, ale mě je zkrátka to cestování, abyste nasli sami sebe, tak nějak blízké. ()

Ruud36

Nudný příběh o tom, jak Julia Roberts vyrazí do světa, aby našla sama sebe. A tak se začně modlit k Bohu, na čtyři měsíce odjede do Itálie, kde jenom jí, poté odjede do Indie, kde začíná s meditací, a nakonec skončí v Indonésii, kde chrápe s jedním Brazilcem. Super. Film není vtipný, ani romantický, za to pekelně nudný a utahaný. Nechápu, jak takový film může mít skoro dvě a půl hodiny! Julia Roberts navíc po chvilce začne být strašně otravná. Dvě hvězdy dávám i za to, že jsem se opět podíval do Říma. ()

Tweety11

Asi největší negativum tohohle filmu je dlouhá předlouhá stopáž. Přesto ale nechápu, proč to tady má tak ubohý hodnocení, protože já se během té dvě a půl hodiny taky občas nudila, ale stejně je pro mě Jíst, meditovat, milovat příjemný koukatelný film :-) ()

Ereniss

Už jen to, že jsem vydržela tento film sledovat bezmála 2 hodiny 20 minut, považuji za úspěch. Samozřejmě jen hodina třičtvrtě zabrala čekáním na Javiera:) Nicméně když prominu tak dlouhou stopáž, místy nezajímavé a zbytečné scény, vyklube se vcelku příjemný film, který (chápu) ne každému sedne (moje máti usla v polovině). A musím podotknout, že některé myšlenky opravdu stály za zamyšlení. ()

sunjata

Zbytečně podceňovaný film. Stačilo by přetočit jen pár mometů, třeba by v závěru hrdinku mohl sežrat Vetřelec, a určitě bych neváhal a dal aspoň 4*. ()

Pangi

Mělo to své světlé momenty,ale bohužel více bylo těch,které mně poměrně intenzivně rozčilovaly.Myslím,že se z dobré myšlenky a nápadu nepovedlo udělat zajímavý film.A je to škoda. ()