Terminátor Genisys

• USA Terminator Genisys (viac)

Budúcnosť je temná. Súdny deň v deväťdesiatych rokoch minulého storočia zlikvidoval polovicu ľudstva a tí, ktorí prežili, sa od tej doby snažia márne vzdorovať počítačovému systému Skynet. Najsilnejšie hnutie odporu sa sformovalo okolo Johna Connora (Jason Clarke), ktorý pre Skynet predstavuje najväčšiu hrozbu. Problém má vyriešiť Terminátor, stroj na zabíjanie s ľudskými rysmi (Arnold Schwarzenegger), ktorého Skynet pošle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) skôr, ako stihne počať svojho syna. Lenže aj ľudský rebeli majú prístup do stroja času a za Sárou pošlú vojaka Kylea Reesa (Jai Courtney), aby ju pre zmenu zachránil pred Terminátorom. Až do toho okamihu sa vyššie uvedený popis zhoduje s prvým dielom. Návratom do roku 1984 však dochádza k zásadnému bodu obratu. Kyle Reese zisťuje, že Sára nie je bezradná a vydesená servírka, ale poriadna bojovníčka, ktorú žiaden Terminátor nemôže vystrašiť, zvlášť keď jej jeden taký stroj už pár rokov robí spoločníka a ochrancu. Lenže táto výhoda môže byť k ničomu, pretože Skynet má ,,prsty" všade a rozhodne chce zabrániť tomu, aby táto nesúrodá trojica namaľovala ľudstvu ružovú budúcnosť. (Barracuda Movie)

frxXx

:D tak to he riadna zlatanina douzlena, ale tak treba zo znacky vymackat co najviac prasulov :D...dufam ze arniemu zdravie bude sluzit a dockame sa aj 6. pokracovania :D. Oplati sa pozriet uz len kvoli tomu staremu panovi ... vlastne aj tak je to skor len strata casu a znasilnovanie starej dobrej klasiky ()

dzberry

Mix pocitů a vzpomínek to ve mně při termoušovi rozdmýchalo – třeba se mi myslí mihla vzpomínka na mámu, která louhovala v osmdesátých letech dvakrát až třikrát stejný pytlík čajový! Jejda, taková blbost nechutná zbytečná... Anebo se mi vybavil ten nedávný hrůzný sen, že jsem přinucen líbat se se Zemanem!!! Blinkychvilky, ajajaj... A kroutilo mne stejně jako onehdá, když jsem koukal na Lukáše Rosola, který se snažil předstírat tenis... K úplné debilitě a nesoudnosti a zneuctění dílů dřívějších chyběl už jen nasazený umělý smích ve chvílích, kdy Arnold cenil zuby jak Otík anebo se snažil o nějaký prima T-800 fórek... Hloupé. Moc hloupé. Na nápady skoupé... ()

anyonecek

Proč se točí nové a nové díly terminátora, kde už nelze nic nového vymyslet? Tohle byl film uplně oničem, ztrácel jsem se a nechápal jsem co se děje a o čem ten film je. Arnold se neměl na takovou kravinu nechat nalákat, ne po jeho předchozích terminátorech. Nudní hrdinové a jediné co mě bavilo bylo semtam trocha akce a přítomnost Arnolda a jeho pár vtipů. Pro mě zbytečný film a doufám že další Terminátor už se nekoná. ()

Everwin

Opravdu hloupý film, který se s Cameronovými díly nedá vůbec měřit v příběhu ani atmosféře. Dvě hvězdičky trikařům, toť vše. ()

DoNotCross

Tohle bolí. K mému překvapení to nejlépe ze všech ustál prastarý Arnie. Nepůsobí směšně, člověk má i po těch letech umačkané palce od toho fandění, hlášky mu pěkně padnou do huby a všechen ten robotický bordel mlátí do kuličky se stejnou vervou jako za mlada. Ale tady chválení končí. Emilia Clarke je sice půvabná, ale člověk jí tu brokovnici v pacičkách prostě nebaští, ani drsné řeči. Linda Hamilton zvládala podat svou úlohu daleko lépe. A Courtney? Ten mi taky zrovna k srdci nepřirostl, ačkoliv se snaží, seč může. Jason Clarke je z nových tváří asi nejvíc v pohodě, jeho zlý kluk v hodném těle dojíždí na to, že jeho existence vlastně vůbec nedává smysl, ani jeho motivace. Scénář je fakt svinstvo. Celé to připomíná fabulaci fanoušků termouše, kterou někdo z hecu sepsal. Někdo jí měl ale před tím seškrtat a dát ji hlavu a patu. Upřímně netuším, co se vlastně na plátně stalo a jaké to má důsledky pro termouší vesmír. SkyNet byl opět poražen, ale nejspíš je to fuk, protože byl poražen několikrát a nic to neznamenalo. Třeba se někdo chytne za nos a šestka bude úžasná. Ale to se spíš někdo vrátí v čase a zabije matky tohohle tvůrčího týmu. ()

Hollister

Z toho 2 hvězdy za Arnoldův-Treminátorův pokus o smích, to mě opravdu dostalo. Jinak Arnold uz to holt celý neutáhne a oba hlavní představitelé by se hodili spíš do 30ti sekundové reklamy, než do pokračování kultovní série. Bohužel se jedná pouze o slabý odvar skvělých dvou prvních dílu a trochu jiné trojky, která ale bodovala výbornými akčními scnénami a plno fórky. Závěr filmu si dělá prostor pro další pokračování, a to už začíná nahánět hrůzu, co bude dál. Snad nám Arnold coby Terminátor nepřijede v 10tém dílu na kolečkovém křesle. ()

mrclTV odpad!

Budem stručný a pri hodnotení filmu použijem niekoľko citácií z filmu a zopár vlastných. Citujem z filmu: "To si robíte srandu?" alebo "Z cestovania v čase ma bolí hlava." A moje myšlienky: WTF is this shit? V akej alternatívnej minulosti som videl tie staré dobré terminátorské filmy a prečo ma budúcnosť potrestala touto hrôzou? Radšej využijem stroj času a vycestujem do minulosti aby som zastavil Alana Taylora. ()

brzozin

Jen stručně. Film je slepencem snad všech předešlých Terminátorů promixovaný v čase, aby se trochu zavařily mozkové závity ťěm, kteří jsou zvykli u filmu občas myslet. A věřte, že tentokrát vám dá zabrat, než v tom cokoliv kloudného najdete. Mezitím se můžete koukat na standardní akčňárnu a la předchozí Terminátoři. Jen digitálních efektů je tam opět více, Kyle Reese má o poznání vyšší hladinu anabolik a Sára větší prsa a pusinku tuctové Bárbíny. Tolik ke změnám oproti dřívějším dílům. Jinak je základní schéma vlastně stejné. Tři čtvrtiny filmu nás honí Terminátor, pak zalezem do bunkru plného zbraní a jdem do fuj fuj továrny zničit po tisící první Skynet. No a samozrejme Arnie je furt stejný kamenny ksicht a studený čumák. Jinak ale nechápu, proč tahle překombinovaná srágorovina vznikla. ()

helrohir

Z môjho pohľadu sa určite jedná o najslabšiu časť celej ságy. Hoci rozbeh je celkom slušný a poctivo naväzuje na prvé dva diely, neskoršie dianie sa už zbytočne nelogicky zamotáva. Ani tá ignorácia odľahčenej trojky a Terminator: Salvation, ktorý napriek mnohým výhradám ako samostatný film funguje bez problémov, mi veľmi nevonia. Mám pocit, že v deji sa strácali aj samotní tvorcovia a trebárs dejová linka so "zlým" Johnom Connorom mi príde fakt ako slabá scenáristická improvizácia. A to podstatné, ani samotné postavy nefungujú tak akoby mali. Emilia Clark ma sklamala a J. Courtney s J. Clarkom boli pre film úplnou pohromou. Jedinou záchranou je starý dobrý Arnie, ktorý je aj po rokoch boduje svojou neotesanou charizmou. K plusu prihodím pár slušných akčných momentov, ale z priemeru to už asi nevytiahne nič. 60%. ()

mikhail

Nie je to až také strašné ako Salvation. Na jedno pozrietie OK. Až na to, že to s časovou linkou tak prekombinovali, že vôbec netuším, ako to bude pokračovať ďalej..ak teda vôbec bude. A ruku na srdce...možno by som aj bol rád, keby to ďalej vôbec nepokračovalo. Terminátora 1 a 2 už ďalšie časti určite neprekonajú a aktuálne už dokonca majú problém vyrovnať sa 3-tiemu pokračovaniu a to tiež nebolo dokonalé. ()

iz67

Nikdyž jsem nebyl fanoušek těchhle záležitostí, ale na stará kolena to hodnotím, jako 100% oddechovat, která mě to baví a Arnolda, s jeho mírnou schopností se nebrat vážně, mám docela rád. ()

horor2

Co to do **** je? Nemám slov! Trailer vypadal dobře, ale samotný film rezignoval cca po 30 minutách! Dívat se jak Arnold hraje taťku tupce a létá jako Iron Man, to už i na mě bylo moc. Možná kdybych měl 5 roků, tak bych film ocenil. Uvidím časem, možná změním názor, až film uvidím znova, ale momentálně teď jsem nas***ý! ()

Sharleen

Posledný (dúfam, že po tomto už naozaj skutočne posledný) Terminátor je prekombinovaná blbosť. Nová Sarah a nový Kyle (ten obzvlášť) sú o ničom a o nejakej chémii medzi nimi nemôže byť ani reč. Z takejto kombinácie logicky nemohol vzísť ani nejako extra zaujímavý syn John. Jediný, kto to celé ako tak zachraňuje je starý dobrý Arnold a jeho hlášky, jedine za neho a za tú nostalgiu tie 2 hviezdičky. A 2 hodinová stopáž je už len kliniec do rakvy. ()

subic

Tvůrci se nám dali do změn časových linií. Takže v podstatě to, co bylo před tím, na to můžete jakoby zapomenout. Najednou je tu Terminátor ochránce už z roku 1979, Genysis je Skynet, který má způsobit soudný den v roce 2017. A navíc Skynet vyvine nanočástice, které mění lidi v terminátory na buněčné bázi, takže změní i Johna Connora, který tu tentokrát není jako ten vůdec a zachránce, ale je potřeba ho zabít. A mě se to líbilo, protože Arnold tu hraje takového už vlastně staršího terminátora ochránce, který má něco jako lidskou kůži, takže taky stárne. A za těch 30 let (1984-2014) si pěkně do bunkru nastřádává slušný arzenál pistolek. A místy je to i docela zábavné a celkově vizuálně velmi slušné, žádné hyber super triky a akce, prostě tak akorát. 75% ()

Nathaniell

Teda nechci bejt sprostej nebo tak, ale obsadit Emilia Clarke do role Sary Connorové byla ta největší hovadina, který jsme se v roce 2015 dočkali. Jasně, chápu, že se chtěli tvůrci zjevně vyhnout CGI renderu ala mladý Terminátor v T - Salvation. Ale to ji mohla rovnou hrát Paris Hilton a vyšlo vy to prakticky nastejno. Další hrozná věc je přeobsazení Johna Connora. Co si budem - Christian Bale byl peckovej. Tak proč teď zase - Jason Clarke:: Kdo to bude příště??? Twl, beztak Roden. Nebo Nicolas Cage? Je to jak u blbejch... SPOILERY Tak a teď klady: Ten nápad s kompletní změnou času je udělanej skvěle. Celej příběh slušně šlape. A kdyby se tvůrci ohledně fantazie k filmu nerozhodli, že přejdou na extázi, ať to má grády, jistě by to nepřem..dali ve fantasmagorickou sračku Závěr je totiž zak přešvihanej, že v dalším pokračování můžeme čekat vyprávění o tom, jak Terminátoři vymysleli vetřelce, ale to nevadilo, protože jim nakopal prdel Predátor... Všem... Takže nakonec jsou hodný zlý, zlý jsou zlý a jedinej kdo je hodnej, je Paris Hilton... tedaaa Jason Clarke a starej dobrej Arnošt Schwarzenegger. Jenže ten už to taky zrovna nevytrhne. Plus naprosto vynikající myšlenka ze začátku nemá v závěru žádnej extra vliv na celkovej děj a na konci vám dojde, že se sakra vlastně nic moc nestalo. Jen pár zfetovanejch negrů s letlampama... 2* ()

Pete

Zatímco díly 3 a 6 navazují přímo na dvojku, a čtyřka je tak blbá, že si jí nepamatuju, tenhle 5.díl jde svojí svéráznou cestou. Snaží se navázat přímo na jedničku, revidovat jí, a vytvořit si vlastní, alternativní časoprostorový paradox. V tom u mě sbírá body za odvahu zasahovat do legendárních scén roku 1984, a zábavně si s nimi pohrávat. Bohužel tu původní atmosféru se vystihnout ale vůbec nepodařilo. Pak dojde na kopírování soubojů s tekutým terminátorem z dvojky, což v dnešní době působí zvláštně B-čkově. A potom další cestování v čase do 2017, kde se rodinka Connorových poprvé celá setká (včetně vtipného starého taťky T-800), a tady nastává soap opera - tohle se mělo rozpracovat jako sitcom. Na jméno Connor už vůbec začínám být alergický. Celkově vzniknul šílený, stupidní guláš, což je škoda - byla tu ze začátku alespoň snaha originálně zamíchat karty. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)