Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

kondor77

Žádný film, který jste viděli více než jednou, nemůžete hodnotit méně než třemi hvězdičkami. Jedinou výjimkou jsou pornofilmy. To je obecný fakt, jinak též nazývaný jako Kondorova doktrína. U filmu jsem se bavil. Staříci a slečna si to užívali, rejža nic nezkazil, překvapil nejednoznačný záporák. V krátké době třetí shlédnutí. ()

sonoluca

Tohle chtělo někoho s pořádnejma koulema nebo schopného klipaře, který by tomu mizernýmu scénáři dodal aspoň nadstandartní vizuál - Schwentke servíruje akorát tak rutinu a totálně vyšumělou akci. Parta důchodců sice baví (za mě Cox a Malkovich), i na hercích je vidět, že si to museli užívat, nicméně se nemůžu zbavit pocitu promarněného potenciálu. ()

RajAthen

Nápad skvělý, herci skvělí... a přesto něco tak úplně neklape. Podle mě jde o to, že film je tak nějak nevyvážený, každý dostane příležitost se ukázat, ale celkově vše vyznívá do ztracena a nějak je vám jedno, co ta banda má vlastně za lubem. Škoda, zvláště okouzlujícím způsobem civilní Mary-Louise Parker, ze které se postupně stává pouhý přívěsek. ()

Henry Morgan

CHOCHOO, tak to nemělo chybu. Dost dobrá komedie s naprostým nadhledem ze strany stárnoucích herců. Žádná snaha o neporazitelnost jako třeba u Ramba. Je vidět, že si Willis dokáže dělat srandu ze všeho a má nadhled. Hodně podařenej film. Pětice agentů ve výslužbě, konfrontace běžné reality a reality CIA utváří dost morbidní vtípky občas. V čele trojice Freeman, Willis a Malkovich je jedna z nejlepších, jakou mohli vybrat. Mě se to líbilo, už kvůli tomu, že všichni patří mezi mé oblíbené herce. Mladý, záporný a ambiciozní agent taky udělal dojem. A zápletka? Na akční komedii dost dobrá. Opět mě potěšilo, že nebyla překročena hranice, za kterou vzniká parodie ()

bull!nka

Velmi příjemný zábavný film s dobře nastříhanou hudbou, líbil se mi, přestože byl děj celkem prostoduchý, byly tam nosné myšlenky a tak to bylo nejspíš i prvoplánově vymyšlené ;o))) ()

Toochman

Střílečka, která zcela postrádá děj, logiku a především, což je pro komedii velký problém, i vtip. Nebýt tak výjimečného hereckého obsazení (při natáčení takové slátaniny se nepochybně hodně vyblbli), vypnul bych to po půl hodině. ()

Petula009

Výborné,jako bych se vrátila do časů starších akčních filmů.Mělo to dravj,akci i patřičný nadhled.Mínus vidím v delších střílečkách,ale jinak vážně super. ()

Bart16

WOW,asi nejpříjemnější filmové překvapení sezóny,která nám toho letos moc nenabídla.Začnu u hereckého obsazení.Bruce hraje nejlíp od dob poslední Pasti(smutné je srovnání,že v Red to schytal víc než v Pasti).Freeman je borec v každé roli,Malkovich po dlohé době nepřehrává,Urban by si zasloužil už hlavní roli v akčních trháku,královna Mirren je kouzelná,hlavně,když má v ruce samopal.Ostatní obsazení je taky moc fajn,ale pojďme dál.Všichni zůčastnění si film očividně hodně užívali a popravdě já taky.Třeba scéna,kdy Willis vystupuje z auta a pálí je už teď pro mě kultovní.Pokuď půjdete na film s vědomím,že jdete na akční film,tak možná někteří z vás budou zklamáni,i když akce je tu dost,ale spíše převládá humor a odlehčený tón.Režisér Schwentke podle mě roste ve velmi talentovaného režiséra o kterém jěště uslyšíme. ()

Camarro14

"The Expendables" v důchodcovském stylu, kde si hlavní aktéři ze sebe utahují snad ještě více než v Sly ve svém vytouženém snímku. Příjemně oddychovka s vysoce sympatickým hereckým ansáblem, na kterou se jednou ještě rád podívám znova. Jediné co bych mohl snímku vytknout (podobně jako u "Knight and Day"), je rozbředlý děj a rozplyzlejší akční tempo (na druhou je potřeba přimhouřit oči, poněvadž hlavním představitelům přeci jen už není 20) ;)). P.S.: Výstup Bruce z policejního auta je "over the top"! :)) ()

ER

Taková špionážní alternativa Dannyho parťáků, jen s větším prostorem pro střelbu a výbuchy, což nakonec filmu ubližuje, protože tyto scény jsou spíše zoufalé a sledovat Helen Mirren za kulometem, který váží více, než ona sama, mně moc nerozesmálo. Naopak část, kde se parta důchodců "představuje" ve svých původních rolích (kdy se dozvídáme,že jde o tajné agenty) a která i použitou hudbou evokuje atmosféru Dannyho parťáků, je velmi povedená a sympatická. Bohužel, v závěru filmu dochází scénáristům dech a při únosu víceprezidenta si nelámali moc hlavu s logikou,navíc množství vystřelených nábojů "přehlušilo" zdařilejší první půli filmu. ()

Tamten

Zábavné jako komedie, slabé z hlediska akce. Po dějové stránce celkem ujde, i když o něco méně romantiky by neuškodilo. ()

E lan

Velmi dobrý odlehčený akční film s nestárnoucími hvězdami. Malkovich je ve své bláznivé roli vynikající, Bruce je klasický a Freeman jakbysmet. Příjemným překvapením je pak výkon M.L.Parkerové. Několikrát jsem se u filmu pořádně zasmál, proto na to stojí jít klidně i do kina... ()

sehe

Príjemná akčná komédia hlavne vďaka skvelej hereckej zostave.Helen Mirren v elegantných bielych šatách páli kruto zo samopalu,je to prosto zabijačka.John Malkovich,ktorého vraj roky pchali LSD je skvele vyšinutý.Bruce Willis ako citlivý bývalý agent CIA a Morgan Freeman z najmenším priestorom na rozohratie sa.Cítiť ako sa zabávajú všetci herci a zabávala som sa i ja. ()

alonsanfan

Podzim 2010 jedu zcela na vlně retro akčňáků a tato vlna má pro mě, díky zvolenému pořadí filmů úžasnou vzestupnou tendenci. Tajemství pořadí znělo: Postradatelní, Mačeta, Červená, přičemž poslední zmíněný film považuji za referenční a top žánru. Přestože nejsem prvoplánový fanoušek Bruce a jeho Smrtonosné (zbraně nebo pasti, a nehrál v těch druhých náhodou Mel?) mě buď zcela míjely nebo nechávaly zcela (no dobře tak úplně zcela ne) chladnými. Pokorně beru zpět, co jsem napsal v hodnocení Machete, Bruce hrát umí a v RED i hraje. Přes poněkud pomalejší rozjezd film záhy nabírá ďábelské tempo a další akční důchodci mu setsakra dodávají na šarmu. Vedle Bruce excelují zejména krásně paranoidní John i stále šaramantní Helen. Více prostoru mohl klidně dostat Morgan. Naprosto nevýraznou je pak Brucem vyhlédnutá partnerka, spadající do kategorie – holka od vedle. Popravdě řečeno mi nějak uniklo, co že na ní ten Bruce vlastně viděl. Akční scény měly potřebnou dynamiku i švih a skvěle vymyšlené byly i jednotlivé přechody do různých lokací. Speciální pochvalu si pak zaslouží souboje hand to hand combat. Film byl pro mě příjemnou jízdou, kterou jsem s napětím sledoval a vychutnával vše co se kolem mě míhalo. ()

stromekk

Skvělá oddychovka o důchodcích :) Bruce má furt charisma, že mu podlehne nejen Mary-Louise, Morgan F. je dědek k sežrání a Malkovich je prostě démon :)) -"I haven't kill anyone for years." -"That's sad." ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)