V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

PAVLIS

Vidět už po stopadesáté bez jakékoliv invence, jak si malé otravné dětičky získají srdce zlého chlapíka-"tatínka", to mě vážně nebavilo. Bohužel to je to jediné, o co tu jde. Krádež Měsíce je jenom křoví. Naštěstí několik zábavných gagů a nápaditých detailů vytahují Padoucha alespoň do průměru. U dětí možná i o něco výš. ()

teba

Zase jeden animák, kterej mám radši v češtině - výbornej Lábus i další dabéři, překlad se taky vyved'. Jo a supr muzika od Pharrella! ()

marek29

Tak já vám teda nevim. Jestli už su starej na animáky, nebo jsem nedával pozor při sledování žlutozaplavující mánie, ale asi jsem čekal víc.. Vtipy místy povedené (Lehman bros. :) a dobrodružství tu taky je, ale asi už nejsem na ten dětský humbuk, nevtipné gagy a logické chyby. Navzdory tomu zkaženost reálného světa, která je zde schválně opomíjena, dává tu nespoutanou volnost a čistotu tomuto dílu. V reále by vás arogantní tupec setřel, no tady řekne: "máš pravdu". A to je ten názor za kterým stojím a kterým jdu proti proudu tupé stereotypní společnosti. Proč jednat tak, jak někdo řekne, jen proto, že se to tak dělá už 2000 let :-/ Asi to nebude můj nejoblíbenější animák čili přísné 3* a maucta ()

Hawaj

Až na pár drobností velmi pěknej animák s celkem slušně neplochými charaktery postav. Chytře udělané a proto to neotravuje. ()

anyonecek

Parádní animák se spoustou vtipných hlášek a scének. Mimoňi jsou k zulíbání, hudba je svižná a je to výborně nadabované. Ke konci i pár smutných momentů, které ovšem nejsou až tak dojemné jako u některých jiných animáků, ale stejně je to hodně velká zábava. ()

subic

Velmi hezky udělaný animák se slušným českým dabingem. ALE příběh je teda blátíčko, ale co už, hlavně že se to líbí děckám. 50% ()

knihovna

Kdybych to hodnotil jako dospělý, bylo by to stěží na dvě hvězdičky. Je to opravdu hodně infaltilní a předvídatelné - ale upřímně, co z pohádek není. Pro děti asi zábava, pro mě příjemně pitomoučké. Pan Lábus dobře nadaboval, ale chybělo mi tam nějaké překvapení, něco zajímavého. To tam prostě nebylo. ()

ostravak30

Bohužel musím říct, že absolutně nechápu, proč je film tak nadhodnocen. Když vezmu mé nejoblíbenější Shrek, Doba ledová a Madagaskar, tak tohle je silně průměrný snímek. Co mě zaujalo na jmenované trojici jsou hlášky, silně charakterní, originální a humorné postavy a vtip. Všechno tohle bohužel snímek postrádá. Vůbec nechápu, co diváky tak zaujalo na žlutých jednookých postavičkách, které mi navíc přijdou, že jsou ve snímku až druhořadí. Celý děj je ve skrze spíše nudný, nezáživný a chybí jakákoli lidskost a něco, co by člověka dostalo. Ve Shrekovi to byla láska, v Době ledové či Madagaskaru přátelství pokaždé jinak. Navíc chybí více vtipných scén či momentů. Neurazí ale nenadchne - to je asi nejlepší charakteristika tohoto filmu. ()

PlayEasy

Tak, opět jsme si po delší pauze dali další animák a konečně jsme si vybrali Já, padoucha a podle očekávání to byla velmi zábavná jízda, která se může pyšnit nejen skvělou animací, ale i zajímavým příběhem a dost dobrými postavami (vládne Gru a mimoňi). Takže jsme si to celé velmi užili, minutáž ideální a hlavně jsme se dost smáli! 75% ()

Tominni

Mírně podbízivé, ale celkem vtipné a hezky kreslené - to vše je Despicable Me. Gru - který se považuje za největšího padoucha chce dokázat největší loupež - ukrást samotný měsíc. Ale do děje vstupují tři holčičky z dětského domova a najednou se začíná vše měnit. Do toho unikátní mimoni......takže, je to všechno vlastně fajn. ()

me3x®

dokonalosť. Plačem od radosti. Toto nám ako deťom nenatočil nikto - pochopiteľne ani nemohol. O Despicable Me som vedel akurat toľko, ze moj čoraz obľúbenejší Carell nadaboval nejakú kreslenú postavičku a videl som nejaké krátke upútavky. Výsledok. Dnes (17.10.10) dva dni po londýnskej premiere som videl asi najlepší detský film vôbec. Priznávam, že niektorí "drsňáci" to citové drankanie na nervy najmä v závere nemusia zniesť, ale pre mňa to bolo niečo úžasné. Po dlhom čase som neľutoval vyhodené peniaze za 3D. Scéna s húsenkovou dráhou ma dostala priamo na ňu. Okrem toho humor - ani trochu nezávaňajúci trápnosťou a neokukaný, aj keď príbehov obrátených zloduchov je dosť rovnako ako opustených sirôt. Ako pod 3 hviezdičky dole ľudia, buď ste videli biedny kinorip v angličtine v ktorej neviete ani zaťať, alebo ste nejakí zatrpknutí suchári. Prečo ste potom ale na toto šli? odporúčam - 100% satysfakcia. ()

Unterschleif

Nie príliš originálny animák s nízkou hustotou podarených vtipov. Na väčšine scén sa z chuti zasmejú len malé deti ktorým je tento film vlastne určený. Ako som spomenul, veľa miesta pre originalitu sa tu nenašlo. To znamená, že z hlavného hrdinu ktorý je najprv neznesiteľný zločinec sa stane milujúci adoptívny otec a po vzore Madagascaru sú tu malé komické postavičky "Minions" ktoré však podľa mňa veľmi komické neboli a na tučniakov z Madagascaru sa ani zďaleka nehrabú. Ďalšou chybou je, že väčšina dobrých vtipov bola už v traileri. Film bol točený pre 3D kiná a niektoré scény, tak ako tie v záverečných titulkoch v obyčajnom formáte nie sú to pravé. Ak si môžte vybrať choďte na 3D. ()

eltuccio

Hezky animak o tom jak ukrast mesic a zamilovat si tri sirotky. Padouch pan Gru je pres svoje povolani ve skutecnosti sympatak a taky jak jinak ve spravnem animaku. Navic to ma vtip, drive a dokonce i emoce (coz nema spousta "dospelejch" filmu). Zluty Umpa Lumpove osciluji mezi trapnou roztomilosti a zabavnou blbosti. Celkove fajn bijak. ()

p.i.t.b.u.l

V celku zábavný, roztomilý, vtipný animák, který pobaví nejen děti ale i dospělé. Spousta lidí si může myslet, že animované filmy jsou jen pro děti, ale když vezmeme v potaz, jakým směrem se tyto filmu ubírají, myslím si, že už to dávno není jen pro ty nejmenší. Vzpomeňme na Shreka, Dobu ledovou, Příběh žraloka aj. Bylo tam tolik scén, kterým děti nerozuměli a smáli se jen dospělí. Tohle není vyjímka. Já, padouch patří mezi ty žánry, typu Užasnákovi. Nicméně bylo zde docela dost vtipných scén, kterým jsem se opravdu od srdce zasmál. Má to svoje mouchy, ale stejně tak svoje klady. Sice dle mého názoru, tento snímek nepatří mezi vrcholové animované snímky, ale i tak, stojí za to jej vidět. Někomu může přijít děj bizardní, nudný, okatý a předvídatelný, ruku na srdce, vymyslet dnes plnohodnotný originální děj už není taková sranda jako kdysi. Ale i tak si myslím, že se tento film povedl. Uvažoval jsem o vyšším hodnocení, nakonec jsem ale 1* ubral. Možná to časem změním až se mně to pořádně vryje do paměti. ()

Formule1

Moc hezký animák s úžasným zloduchem, který se touží stát největším padouchem a chce ukrást Měsíc. Potká ale tři holčičky a zločinu je konec. ()

Kornout

Film není v žádném případě špatný. Kdybych letos neviděl geniální Toy Story 3, dal bych i vyšší hodnocení. Vedle téhle pecky od Pixaru ale Padouch ztrácí body. V Pixaru totiž umí něco, co se jiným animákům bohužel nedaří: pobavit a zároveň dojmout. Já, padouch mě dobře našlápnuto, ale svou šanci bohužel promarnil. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)