V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

reky

Animák z těch spíše pro hodně mladé diváctvo, to nic nemění na tom, že je jde o příjemné pokoukání s adekvátní stopáží a mnoha povedenými fóry. Dabing je překvapivě také velice zdařilý. 75% ()

tom88

Všeobecne vcelku fajn animák, no u mňa až také sympatie nedostane. Nie zlá, ale pre mňa veľmi nepríťažlivá animácia s nesympatickými postavičkami. Priemerný dej, až moc detský na to, že je cítiť špionáž a akciu. Humor až na pár vtípkov nepobavil. Chvíľkami trápnučké a moc naivné. Decká majú určite radosť, ale myslím, že sa nájdu oveľa lepšie a vhodnejšie animáky ako Ja, zloduch. V 3D som nevidel, ale myslím, že som zase až tak o veľa neprišiel. Asi by som ľutoval peňazí za lístok. 70% ()

URBAN

Gru je padouch obalený v dobrém srdci teda když jsem o jeho profesi , ale není obalen v dobrém animáku jo je to sice dobrý , ale to je právě to je to jenom dobrý takže žádná sláva smál jsem se dost jenže to nestačilo jednoduchost se protentokrát nevyplatila ( 25.5.13/MAC ) ()

panMartin

Sympatický nápad podívat se na svět očima padoucha, škoda že je určen převážně pro malé děti. Nebýt Mimoňů, asi by ode mě bylo o jednu hvězdu méně. Mimoni mě vážně dostali a vždy když se objevili, těšil jsem se že zase udělaj nějakou tu svou kravinku. Druhá půle přinesla i hodně zajímavých scén a pobavila daleko více než první část. Příjemná hudba, pro mladé i příjemný příběh. I když bylo asi zřejmé od 20. minuty, jak to dopadne. Tento animák patří k těm lepším. ()

Radiq

Docela přeceňovaná průměrnost, která většinu času nemá čím překvapit. Jo, uznávám, že je tam několik vtipnejch momentů, ale většinu času je to nuda. Holčičky maj byt roztomily, což asi jsou, ale na mě to nepůsobí. On, padouch, se svým psem, jsou největší tahouni filmu. Záporák Vektor je prostě klasickej záporák z animovanyho filmu, ale nechal za sebou akorát tak stopu soplu a nudy. Minioni neboli ty žluty potvory, co vypadaj jak žlutej tic-tac s brylema, můžou pobavit spíš děcka - na mě dospělyho to nepůsobilo žádným super kladným dojmem. Takže spíš slabota... ale asi leší, než podobně laděná Megamysl... ()

ProfesorLotr

Velká nálož srandy a humorných situací. Jeden z mála filmů, kde je dabing lepší, než originální znění. To bude nejspíš díky skvěle nadabovanému Vectorovi. "Sépijomet, oujééé" 78% ()

Estrellita

Já padouch je průměrná animovaná komedie, kterou sráží zbytečné patosy a naopak pozvedají malí mimoni, kteří mě dokázali rozesmát i v situacích, kdy bych to sama neřekla. Bez té žluté mnohohlavé pohybující se hmoty by byl Já padouch jenom prázdná nafouknutá bublina... Megamysl se mi ale jako film líbil víc. 50% ()

chelseaman22

Všichni kolem toho tolik nadělají, a přitom je to obyčejná šlichta od Pixara. Tvůrci sázejí na prostoduchost diváků a jako nástroj si vybrali jednooké nebo normálněoké pidihajzlíky, jež svou nesrozumitelnou klingonštinou mají evokovat děsnou prču. Podívej se na rating a počet hodnocení - tolik prostoduchých je v zemích českých a slovenských! 55% Celosvětový výdělek k 28. 11. 2013: $543,113,985, což je 7,87 násobek budgetu..........103. nejvýdělečnější snímek historie ()

LeoH

V devíti/sedmi letech nám z toho obě děti se smíchem přehrávaly mimoňské scénky, aby tomu ta starší o čtyři roky později nadělila tady na ČSFD dvě hvězdičky, aneb nevděk světem vládne. Já bych tak přísný nebyl, i když jde hodně o produkt složený z vyzkoušených ingrediencí; plyne to svižně, pobaví, vkus dětem nezkazí, rodinné hodnoty podpoří. ()

ivan_drago

Takhle jsem se nepobavil od Příšerek s.r.o. Nabité nápady, vizuálně strhující, přeplněné roztomilými detaily, to vše dopomáhá, ale jen dopomáhá skvělým gagům a vtipu, které z filmu čiší. Příběh nijak originální, ale dovedený ad absurdum v soutěži o nejlepšího zločinče.... Carell hlasově exceluje v roli Grua a i přes některá výchovná klišé (které filmu rádi odpustíte) se jedná o jeden z nejlepších animáku v historii mnou viděných. ()

markuc

Hodnotit animovane filmy v dnesni dobe je docela osemetne. Diky animatorum se realita da zkarikovat, ale udelat pribeh vhodny takove karikatury uz je tezsi. Ja, padouch je toho prikladem. Pekna animace, hezky nakreslene postavicky, vse ale zasazeno do velmi tradicniho az detskeho pribehu. Takze ano, jedna se o pekny animak, ale s velmi slabym pribehem. Takze takovy prumer. ()

JimmyII

Páně Daurio a Paul se tentokrát polepšili a po roztomilém, ale infantilním Hortonovi napsali vtipný příběh o charismatickém superpadouchovi, který zjistí, že má rád děti... Taky to je sice trochu dětské, někdy moralitky přebíjejí děj, ale je to vtipné, roztomilé a v čase svátků Vánočních se rád nechám dojmout:-) ()

Sonnik

Superbad. Superdad. Superjednoduché. Tady si nikdo na nic nehraje. Krasně jednoduchý a klasický příběh se skvělou animaci. Naprosto kouzelní žlutí minioni spolu s Carellovým východoevropským akcentem tomu dodávají krasý nádych infantilnosti. Pro mě letos nejlepší animák po nekpřekonatelném Toy Story 3 "We are going to pull of the TRUE crime of the century... we are going to steal the MOON!" ()

Mrkvič

Děsně lacině nabídnuté 3D efekty. 3D chci vidět jako součástí skvělého příběhu a ne 3D, kvůli kterému je vymyšlený nějaký příběh. Tady tvoří příběh asi 5 minut filmu. Další malou část zabírá motiv rodiny a napravujícího se zlosina. Jen je před tím 40 minut, které si už vůbec nepamatuju. Vtípky na úkor padouchů a plánů záporáků na podmanění si celého světa byly tak kvalitní, že si z nich vybavuju asi 2. Ale tak dá se to no, jen spíš potěší, že to pobaví děti do deseti let, a snad si z toho i něco odnesou. ()

Honzíno

Já myslím, že se jedná o dobrou zábavu a hlavně konečně skvělý film pro děti, který je navíc i celkem originální námětem a prostředím. Už ne natolik originální vývojem děje, ale špionské serepetičky ruku v ruce s padnoucí hudbou a zlodějské finty mně učarovali. Samozřejmě, prvoplánový doják a pro mírně starší publikum průzračně infantilní. A přesto mi nic z toho nevadilo, ba naopak mě pobavilo. Zázrak. Asi nějaká zvláštní esence a přesně namíchaný poměr ingrediencí. Super finále! ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)