V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

honajz2

Dobře, můj minulý komntář byla čistá ironie (a především to o těch mimoních) a tak napíšu něco pravdivého: JE TO SRAČKA! ()

easaque

-3* kvůli recenzi tohoto animáče jsem si ho musel zopakovat a opět vrátit do dětských let, protože opravdu tentokrát to není pro rodiče. Ale zase kvůli tomu si víc u dětí vzbudil oblíbenost a Mimoni se stali v posledních deseti letech hitem, které nešlo opravdu nikde minout. Příběh je jak jinak jednoduchý a postavičky tak roztomiloučký a dokonce i ti záporňáci, že nešlo nezapůsobit. Animace standardní, občas nepostradatelné akční vložky, ale jinak nepřináší nic nového. Mé "dospělácké já" to jakž takž bavilo a své původní tři hvězdičky ještě nechám, ale asi o nic nepřijdete, když to neuvidíte. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ... A zase nějaké to BLA BLA nakonec, kvůli novým nepochopitelným pravidlům ... ()

Chen

Není to film, u kterého bych litoval, že jsem ho viděl. Lituji toho, že jsem na něj šel za nemalý peníz do kina. Zasmál jsem se mnohem méně, než jsem čekal. Animace mi úplně nesedla a gagy založené hlavně na tom, že někdo padá, dostává facku a podobně sice fungují na děti, ale já už jsem rozmlsaný promyšlenějšími vtípky z jiných animovaných hitů. Ale děcka a mimoňové byli roztomilí. ()

M.i.k.e

překvapivě méně vtipné,než jsne u animáků zvyklí,přesto s nesporným kouzlem.Trošku škoda,že je Despicable me tentokrát zaměřeno mnohem více na dětského diváka a ten dospělý je v tomto případě trošku šizen.Co je třeba pochválit je dobrý výběr hlasů (jak již bývá zvykem).Steve Carell je jako Gru vynikající...70% ()

Antabelus

V oblasti "animáků" je pro mě tento jednoznačně vlajková loď. Neuvědomuji si, že bych se v průběhu promítání jenom trochu nudil. Zajímavé je, jak snímek nenásilně střídá nebo obrací veškeré lidské preference či emoce. Padoucha, který by měl být zákonitě záporákem, si zkrátka po chvíli "osvojíte" a fandíte už hlavně jemu, i když morálně nedělá zrovna úplně správné věci. Zajímavý začátek, zábavná zápletka, žlutí pomocníčci (kteří mě totálně dostali) a nádherný happy end, u kterého i moje slzné kanálky trochu zapracovali :) Animák jak se patří. ()

Vyhy

Tvůrcům se podařilo něco neskutečného. Skoro každý na této planetě ví, jak se jmenuje žlutá "fazole", která při každém kroku a zvuku je šíleně roztomilá. I když Gru je hlavní postava v příběhu, spíše se na to koukáme právě kvůli mimoňům. Budu ale objektivní, některé vtipné momenty mají na svědomí i jiné postavy, než tito prckové. Já, padouch patří mezi mé nejlepší animáky. ()

rakovnik

Viděl jsem "pouze" ve 2D, každopádně jsem se dobře bavil, a jako u správného amerického filmu i skrýval napětí a emoce u "rodinných" scén. Přestože mnohé postavy jsou do filmu zataženy naprosto účelově, aby drásaly naše city či bránice, celý film hezky šlape a dobře funguje. Jen závěr byl podle mě zbytečně natáhnutý...to víte, nemám rád tančení, obzvláště před velkým počtem diváků :-) Pro děti rozhodně velmi zábavné, doporučuji. ()

Agent006

Obrovskej klad filmu byli mimoni, kteří si mě svojí roztomilostí, při který jsem vyloženě slintala a svojí naprostou demencí, dostali asi tak v prvních třech minutách, co se objevili. Ale ono to nebylo jenom nima, to, že jsem se musela smát stejně jako moje sedmiletá sestra. Ono to bylo celkově tak nějak sladce líbivý. ()

SallyZen

Určitě pěknej animák, ale kdybych to srovnal s jinými animovanými komediemi, tak tahle jde lehce na nižší laťku než jiné. Hlavní hrdina sympaťák Gru je z vnějšku tvrdý jako kámen, ale vevnitř je jen dobrá dušička. Bohužel pro něj, můj hrdina vždy bude "Úžasný Bob Parr". Mimoňi byli roztomilí a vtipní, ale vždy budu mít radši zpívající slimáky ze "Spláchnutýho". Ale musí se tomuto snímku nechat skvělý nápad a výborné zpracování. K tomu povedený záporák závislý na kokoskách. Jinak nápad krádeže zajímavý..Kdo mi pomůže ukrást Měsíc??? 65% ()

Nifgai

Neříkám, že jsem se u tohodle filmu nezasmála, ale jsou lepší a vtipnější animáky. Alespoň zajímavá zápletka s podivuhodnými bytůstkami. ()

Jonash87

Animák z kategorie pro ty nejmenší. Nenáročný, i když vcelku příjemný příběh, pár úsměvných míst, jinak pouze průměr, u kterýho se dospělý divák moc bavit nebude. Asi jsem čekal víc. 55 % ()

Aljak

Neviem prečo, ale na tejto rozprávke som sa dlho vyhýbal - asi to bude tými žltými mimoňmi, ktorý mi vždy prišli nesympatickí. Ale napokon sa z nich vykľuli také milé stvorenia :) Zozačiatku ma to moc nebavilo, lebo sa to tvárilo, že to bude plné akčných scén bez väčšieho zmyslu. Ale ako prišla do Gruovho domu tie tri adoptované dievčence, tak odvtedy to nabralo nový rozmer a fakt sa mi to zapáčilo, až prekvapujúco. Plno vynikajúcich scénok a hlášok tomu dodali to čaro, ktoré je dnes už takmer nevyhnutnosťou v tejto sfére filmového umenia. Takže podľa mňa jeden z tých nadpriemerných animákov. ()

vydumnica

Celkom milé prekvapenie. Zo začiatku som bola trošku skeptická, no potom čím dlhšie som film sledovala, tým viac sa mi páčil. Despicable Me je každopádne milý a vtipný animák, ktorý pobaví malých i veľkých. Kľudne by som pozerala ešte raz. ()

Vojťas

Dlouho jsem se rozmýšlel, kolik hvězdiček dát! ....... Ač se jedná o ryze dětský animák groteskního stylu, zaokrouhluji nahoru právě kvůli s citem natočeným vtipným scénám, vycházejících z taškaření Looney-Tuňáků. Jako malý jsem na ně musel pokaždé vstát. :-) .... Dospělého diváka, plného očekávání "něčeho" ve stylu JAK VYCVIČIT DRAKA nebo TOY STORY, to sice neuspokojí, ale děti budou nadšeni. Pošlete je tedy na film nebo zajděte s nima, ponořte se do dětských let a smějte se roztomile šaškujícím "žluťáskům", zesměšňovanému padouchovi, apod. ... Smrt CHIPMUNKŮM a JAKO KOČKÁM A PSŮM, tohle nabídne alespoň tu neurážející dětskou zábavu! :-) ()

Langy10

Dobrá komedie, občas jsem se zasmál. Je to ta odreagovací, kde se nesmějete nepřetržitě, nýbrž občas. Nějáký scény mě fakt pobavili, například scéna na pouti, to jsem ležel smíchy :DDD.. Ale taky to bylo časem nudný, nu prostě průměrný animák --- 3 hvězdy :) ()

LTeez

Já padouch bych určitě doporučil jedincům i celým rodinám. A to asi hlavně proto, že snímek nese poselství toho, že i zlý člověk (Gru) se během času působením nejrůznějších vlivů může napravit a stát se dobrým otcem. Sám jsme zvědavý, kam až kvalita animovaných filmů může pokročit. Obávám se možná i toho, že díky kvalitě zpracování některých sekvencí za pár let nebude potřeba herců ani v hraných filmech. Chris Meledandri, který produkoval např. také Dobu ledovou nebo Hortona, odvádí se svým týmem opravdu skvělou práci! ()

shyster

Tohle je film určený hlavně pro menší děti, ale to neznamená, že se u toho dospělý budou nudit. Vtípky jsou povedené a Steve Carell svým ruským přízvukem dělá s hlavního padoucha podařenou komickou figuru. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)