Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Kalda69

Hodnoceno v prubehu druhe serie a nevim ani jestli to dokoukam. Jedna se proste o Tudorovce ve fantasy svete. A nechapu to nadseni, kdyz konecne umiraji hlavni postavy, respektive prekvapeni divaku pri odchodu hercu do zapomeni. ()

Esinti

Ze začátku se jednalo o nepopsatelně dobrý seriál plný magie, bojů, zvratů a jiných specialit, nad kterými se každý správný fantasy honič vyřádí. Postupně však GoT naráží na to na co všechny fantasy s takto rozvinutým příběhem a tím je sklouzávání ke kombinaci politické diskuze a cestopisu. Některé díly stále ještě vyrážejí dech, ale některé spíše připomínají mix otázek Václava Moravce a cestování s Jirkou Kolbabou. ()

Mainer

Poměrně fajnové první série se v té páté proměnily již v naprosto nudnou mrdku. Lol, i tohle z vás udělá snaha o co nejpreciznější natáčení ()

Optical

Pokud mě seriál donutí svým zpracováním, zakoupit první čtyři výtisky knižní předlohy, určitě si tvůrci mohou blahopřát, že polapili další duši. Od pilotu až do páté řady jsem plně polapen a hltám dění jako novorozeně bradavku. Jistě tu jsou nějaké odlišnosti od knih, kde se příběhy postav různě klikatí, ale za to má čtenář-divák možnost variace a to oceňuji. Zpracování seriálu je na výborné úrovni a těším se na další díly. ()

Uccueta

GOT hodnotím ako fanúšik knižnej predlohy, ktorý si uvedomuje vzhľadom na počet napísaných kníh nutnú flexibilitu scénaristov a HBO, čím vzniká celok približne od polovice štvrtej série žijúci vlastným životom. Hodnotiť seriál objektívne sa vzhľadom na vznik "mix tapov" inšpirovaných týmto fenoménom, rôznych kampaní a odkazov v úplne iných seriáloch zdá nemožné. Herecké výkony - super, lokácie - super, príbeh (keby sa mi nepáčil po prečítaní knihy, určite by som seriál nepozrel) - super, prerod charakterov, nápaditosť, dialógy ... Ešte aj dlhé, mlkvé a kontemplatívne zábery, mi v dynamickom svete plnom krvi, intríg a zvratov neprekážajú a len pridávajú na atmosfére. Ide o zobrazenie fantasy sveta v takej realistickej podobe (se vším všudy), až máme pocit, že ak sa pozrieme z okna, možno niekde budú poletovať draky ... ()

Engardo

Pôvodne vysoko hodnotení seriál, ktorý som sledoval tak ako ako hladný hltal chlieb. To čo si tvorcovia dovoľujú v poslednej sérií ich asi ale potopí na samotné dno. Nemyslím tým ani ich maximálne odbočenie od knižnej predlohy o asi "361" stupňov ale vynechávania podstatných vecí v príbehu, spájaním dejových línií nasilu takým maximálne nelogickým spôsobom len aby sme nemuseli mať novú postavu no a nakoniec tie zbytočné vsuvky, ktoré vôbec neposúvajú dej akýmkoľvek smerom len nám naťahujú čas aby jeden diel mohol mať hodinu a dokonca ani nehovoria nič o charaktere postáv. ...Kam sa stratila kvalita zo začiatku? Len tak ďalej... ()

Chandra

Nezvládla jsem sice ani jeden celý díl, ale z těch mnoha a mnoha kousků, co jsem posbírala, když jsem se zdržovala v obýváku, zatímco na obrazovce zněla píseň sexu a násilí bohatě prokládaná refrénem "brutalita, sadismus, bodné rány, sečné rány, krve plná koryta, prsa, zadky, marasmus", je mi jasné, že téhle sáze svůj čas určitě věnovat nemusím. Váhala jsem, jestli vůbec hodnotit hvězdičkami, když jsem toho viděla tak málo, na druhou stranu i to málo bylo dost, abych věděla, že víc už toho vidět nepotřebuju. Když vytáhnete z pytlíku sto černých kuliček, bílou perlu tam už asi nečekáte. Jedna velká hvězdička za velkorysou výpravu a titulky, tam se mi dílo opravdu líbí. --- Dodatečně zvedám na dvě - narazila jsem na černou kuličku se stopami perleti.:-) Kromě toho, soundtrack je impozantní. ()

rasomaso

Tak mám za sebou všech pět sérií a musim říct, že je to parádní seriál. Takovej ideální jídelák, za mě plnej počet ale sakra to bude zas doba než udělaj další sérii. SPOILER SPOILER SPOILER Jon Snow se ještě ukáže, ale za naše bojovat nebude :D ještě uvidíte! ()

Stelletta

Achjo. Asi se nikdy nezařadím mezi fanatické fanoušky GoT. První dvě série parádní. Skvělý drive, výborné zpracování příběhů, skvěle zahrané postavy...ale tohle všechno od 3. série nějak začíná skřípat. Logika příběhu začíná ustupovat a rozmělňovat se až ve zbytečném násilí (zdravíme Red Wedding, upálení malé dívky, neustálé něčípodřezávání až to člověka začne nudit), souložení atd...které vás postupně otupí tak, že přestanete vnímat příběh...což je špatné. To že výprava a masky jsou neskutečné je pravda, ale nejsou schopny utáhnout celý seriál. Uvidíme co bude dál. ()

Emperor1

Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec, je v něm prostě všechno. Sympatické postavy, chytlavý děj, úchvatná výprava, akce a skvělá hudba. Nemám víc co dodat, jednoznačně 5 hvězdiček, deset bodů z deseti, 100%, jednička s hvězdičkou dvakrát podtržená. A to se nepovažuji za fanouška fantasy. Edit: Jen ten závěr mi nesedl. ()

Saxos

Po shlédnutí 5. řady zůstávám na maximálním hodnocení. S06 - 10/10. Vyzdvihuji epizodu 9, určitě jako ostatní. Úroveň celovečerního filmu. Zajímavosti: oživení Starkova bastarda; ale proč ne; jednoduché vysvětlení: rány dýkou bez zásahu životně důležitých orgánů, nevykrvácel protože byla krutá severská zima a válel se na zmrzlé zemi, infekci nedostal, probral se z kómatu které v té době mohli přirovnávat smrti - tak prostě žádné čáry máry. Update: rok 2019: děláme reprízu S01 až S07 pro osvěžení buněk a těch pár dnů těšení dáme. ()

hony23

Po vizuální stránce špička, která může směle konkurovat kterémukoliv bijáku. Ale na můj vkus jsem se až příliš často u toho nudil. Trochu je asi chyba na mé straně, žánr fantasy mě nikdy moc nebavil. Co ale musím vytknout tvůrcům je, že ač je seriál plný rytířů a válečníků, převážně se tu jen intrikuje, žvaní a souloží a když už seriál po osmi dílech konečně dospěje k pořádné bitvě, přijde střih a vidíme jen pole plné padlých. V první sérii tak shlédneme alespoň pár soubojů zakončených efektně brutální smrtí, žádná adrenalinová jízda to ale není. Chyběla tomu větší dávka napětí i rychlejší spád děje. Hodnotím pouze první řadu, ale nevylučuji, že až u mně za nějaký čas opadne zklamání, dám šanci i druhé sérii. ()

joseee

Stop killing Sean Bean! Aj na slabsie casti a chybajuci (tam kde by sa ziadal) ci nadbytocny (kde si ho mozu nechat) naturalizmus je serial pozeratelny, az na to, ze stale nikam nevedie. No ale to nas drzi v napati, hmmm ()

TonoM

Dovolím si hodnotit trošku sebevědomě, ale je to tak. Hra o trůny(Games of thrones) je nejlepší Fantasy seriál všech dob, nikdy jsem neviděl fantasy seriál na takové úrovni. A to čím se hra o trůny liší oproti ostatním seriálům je vzestupnost, protože vysoce zvedlá lat'ka se každým dílem zvedá výš a výš. 85% ()

DaNvYto

Sex, násilí, válka... slast střídá slast. Tyrion se svojí diplomacií lvl 110/10.. + Jeho abnormálně dlouhý úd nám zajistí nekonečnost tohoto seriálu, ale až poté co se tam všichni navzájem zabijou a až pak ojedou. + Za dojebanou poslední serii hvězda dolů. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci