Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

sivda

Seriál jsem od jeho prvopočátků nesledoval, vůbec jsem nevěděl o co jde. Až mi jednoho dne nastínil hlavní téma seriálu, můj kamarád. Začalo to tím, že jsem za jeden den shlédl sérii a půl, ano opravdu sérii a půl, tak mě seriál dostal a pohltil. Miluji žánr fantasy a ve spojení s Game of Thrones pro mě dostává novou tvář, zejména nečekané smrti hlavních postav jsou pro mě vždy buď velmi smutným (smrt Neda Starka) případně příjemným (smrt Joffreye Barathona) zážitkem. Na závěr bych snad jen dodal Jon Show you know nothing. ()

134jan134

Ačkoliv je děj v seriálu oproti knižní předloze okleštěn, místy úplně změněn stejně jako mnoho jiných detailů... vem to čert. Výborný seriál, bezpochyby nejlepší ve fantasy žánru. Ovšem pokud bych měl hodnotit čistě předlohu, potřeboval bych o 5 hvězdiček více :-) Naprosto originální a brutálně realistické, nezapomínaje na tuny hlášek. A Martine, ty pohni s další knihou než tě klepne, já to čekání už nevydržím.... Jo a Tyrion je nejlepší postava ever. „Byl bych mnohem pobožnější, kdyby se šlo modlit ptákem." ()

Domitri

Člověk aby si pořád hledal oblíbené postavy. Úžasný příběh, výborný výběr postav a do toho všeho draci,chodci a vlci. Jediný co mě zaráží, je Bronův svět kouzelných vran. 100% ()

happy.lenulka

nejlepší seriál, jaký jsem zatím viděla. A to se nepovažuji za fanouška fantasy.... nádherné kulisy, děj je naprosto nečekaný, některé pasáže jsou natočené lépe než si je člověk představuje z knížky.. úžasné. ()

shinlove

Slyšel jsem o tomto seriálu, že "nic lepšího v televizi nebylo". Tak jsem si ho pustil. Možná jsem měl až moc velká očekávání, ale nemůžu říct, že by mi je zase seriál nějak nenaplnil. Seriál nebudu sortovat podle sérií, ale hodnotit ho jako celek. Od 1.minuty, kdy se Tyrion Lannister objevil, jsem si jeho postavu i herecký výkon Petera Dinklage užíval. Rozhodně je mojí nejoblíbenější postavou a na druhém místě je posledních 20 dílů Arya Stark. Obecně se mi moc líbí ta dějová linka, propracovanost jenotlivých postav a rodů a vlastně všech, kdo se přímo i nepřímo snaží o trůn. Lsti a intriky pánů Baelishe a Varyse s jejich perfektním závěrem ve 4.sérii, to je nádhera! Jsem rád, že jsem si tento seriál pustil a strašně se těším na 5.sérii a jsem zvědavý, kdy a jak seriál skončí! Možná hodnocení časem přehodnotím (myšleno zvýším), nyní dávám 4*. A je to tu, zvyšuji hodnocení! 5.série mě nadchla možná víc, než předchozí 4. Mrzí mě smrt jedné z mých nejoblíbenějších postav, ale v tomto seriálu nemá nikdo nic jistého! :D Poslední 3 díly jsem místy zíral s otevřenou pusou. Rok je bohužel dlouhá doba, už aby to bylo! :) Opravdu začínám zvažovat přečtení knih, to se mi ještě nestalo! :) Jednoznačně 5*! ()

Jeez

Nejsem sice moc na historické nebo fantasy filmy, celkově i považuju dívání se na seriály za ztrátu času, ale tento seriál si mě jednoznačně dostal. Po shlédnutí 4 sérií se těším na další. Líbí se mi vývoj postav, naopak se mi moc nelíbí zabíjení mých oblíbených postav, ale seriál nejen že plyne, přímo běhá. Je to dechberoucí směs fantasy, prasáren, citu, moci, intrik a není to hloupé. Má to štávu! ()

Draconic

Po čtyřech sériích jsem se konečně odhodlal ke komentáři. Seriál má strhující děj, skvělé kostýmy a vůbec všechno co tu bylo 100x řečeno. Za normálních podmínek mě prudké dějové zvraty děsí a dalo by se i říct, že rozčilují. Jenže tady ne. Zvraty typu smrti vaší oblíbené postavy tady jsou na denním pořádku (ano mluvím o Nedu a Robbu Starkovi). Jediné, co mě snad nepřekvapilo, byla smrt Jofreyho. To byla jen otázka času, mnohem víc mě "ranilo" Tyrionovo obvinění z ní. Takhle bych mohl mluvit ještě celý den o tom, co se mi líbí, nelíbí a o tom jak bych chtěl, aby se to vyvýjelo. Ale dodám snad jen: Valar Morghulis. ()

Jokerr

Pro mě jednoznačně nejlepší seriál co se týče děje, zvratů, charakteru postav.....a to bych mohl pokračovat dál. Neni o čem, prostě za plnotuk :) ()

BIG.NINE.CF

Asi to nej z fantasy seriálů, co lze momentálně vidět... Výprava je opravdu úžasná, triky také a obsazení pro mě bez problémů. Knížky jsem dočetl do třetí série, potom už to bylo na mě moc. Tenhle chaotický způsob psaní mi moc nesednul, takže se kochám pouze hranou verzí. ()

Kate1

Nechápu jak mi tenhle seriál mohl tak dlouho unikat. Je to bomba!!! Naprosto úžasné scenérie, podmanivá hudba, neokoukané tváře, skvělé herecké výkony, promyšlený a inteligentní scénář. A také několik opravdu silných ženských rolí. Girl power! ()

exotman

Co je na tomto seriálu tak překvapivé? Seriálů tu již bylo spousty a nechci zakřknout recenzi tohoto ale je tu jedna věc, která nesmí zůstat beze povšimnutí. Točí se jeden díl za druhým a seriál nejen že nejde pomalu dějem ke dnu jako je to u všech zbylých 99% seriálů ale on nabývá dějem i složitostí, žije z překvapivých momentů ale i z děje který dokáže vtáhnout jako nic. Moc se těším na další vývoj. Za kvalitu samozřejmých 100% ! ()

acrylic

Když opomenu erotické scény, které mě vyloženě nudí, tak celkový dojem, parádní a dokonale detailní zpracování a charaktery jednotlivých postav .. jsou bezchybné a obdivuhodné. ()

agentkenny

Z prvních pár dílů je člověk trochu zmatený a přijde mu to nudné, pokud ale chcete vidět nejlepší seriál všech dob, musíte tuhle menší slabinu překonat. 1. řada - 75 % ----- 2. řada - 90 % ----- 3.řada - 90 % ----- 4.řada - 95 % ----- 5.řada - 100 %. ()

jizvoun

Nejdřív jsem viděl první sérii, potom začal číst knížky a úplně jsem světu Západozemí propadnul. Tohle je pro mě v současnosti nejlepší seriál. Má to neskutečnou výpravu, obrovské množství postav, kvalitní děj, nádherné vizuální efekty a skvělý hudební doprovod. Nevím, jestli by předlohu bylo možný zfilmovat líp. Atmosféru, charakter postav a intriky se režii povedlo ztvárnit tak, jak to Martin popsal v knize. Snad jenom bitvy jsou tu hodně osekaný, ale to se dalo čekat s omezeným rozpočtem. ***Edit po konci seriálu. Poslední série byla slabší, ale stále zábavná. Jestliže budu hodnotit seriál jako celek, tak je to jasných pět hvězd. Nevím, jestli nějaké seriálové dílo může pochlubit podobným zpracováním jako got. Za těch pár let, které mě západozemí bavilo, se technická stránka zpracování vyšvihla na naprostou špičku, bitvy se staly naprosto strhujícími. Za ta léta se stala pro mnohé naprostým fenoménem, který snad ani nelze překonat. Díky tvůrcům za naprosto strhující jízdu trvající po několik let. ()

avalonek

První díly moc potešily,uz jen díky perfektnímu obsazení a tomu,že se tak nějak držely předlohy.Ale bohužel postupem času se už moc nedrželi předlohy a to mě trošku zklamalo..I tak mě zajímá nadále,jak se rozhodnou tomu utnout tipec.Ale i přes ty malé chybičky je děj velice poutavý,človek neví co čekat(tedy pokud to nečetl),a přes to vše dávám 4*. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci