Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Katka232

Tak tohle se povedlo tvůrcům HBO. Žádná hluchá místa, všechno se děje rychle, přechody scén výborné, člověk se ani jednu chvíli nenudí. Zákeřňáci jsou velice záludní a člověk jim málo kdy vidí do karet. Od prvního okamžiku, až do konce dílu, je na co se dívat. Naprosto skvělé. ()

Larry12

Výborný seriál, který je sice hodně ukecaný, ale díky tomu neztrácí na kouzlu a svět díky tomu působí opravdu uvěřitelně. Pokud máte aspoň trochu rádi fantasy seriály, tohle si určitě nemůžete nechat ujít. Jinak, Peter Dinklage opravdu skvěle ztvárnil roli Tyriona Lannistera. Podle mě jeho životní role. ()

uodevr

První série dokoukána a já můžu s klidem na duši prohlásit, že můj život je kompletní a všechny otázky veškerého bytí byly zodpovězeny. Vlastně ne, kompletní to všecko bude až v tu chvíli, kdy dočtu poslední slovo poslední stránky poslední knížky tohoto zázraku...a jakmile shlédnu poslední vteřinu poslední epizody poslední série seriálu, ať už to bude kdykoliv...snad nikdy. ^.^ Tohleto je, bez sebemenší nadsázky, ten nejlepší nekomediální seriál, jakého se mi dostalo té cti a privilegia vidět. Tahle euforie ze mě asi dřív nebo pozdějc sleze a časem můj názor a pohled na těch deset hodin historického fantasy diváckého orgasmu trochu vystřízliví, ale právě teď, právě tady, právě v tuhle chvíli...v tuhle chvíli je to dokonalé. Chce se mi brečet blahem. ;_; ()

Dashiella

Po druhej sérii, čo iné ako 5. Komenty sa tu písať neoplatí, to je na hodiny a hodiny dialógov. Radosť pozerať, výnimočný seriálový zážitok. ()

Falstad

HBO nám opět ukázalo, že přez seriály je prostě třída. Vemte středověce vyhlížející fantazy svět, několik znepřátelených rodů s charaktery, které každému přirostou k srdci, pak přidejte trochu brutálního násilí, trochu spoře oděných ženských, špetku sprostých, ale funkčně užitých výrazů a všechno to posypte úžasně dýchající atmosférou. Game of thrones je, dle mého názoru, jedním z nejlepších seriálu posledních let. Srdečně všem doporučuji se na tuto srdcovou záležitost podívat a nechat se, tak jako miliony ostatních, vtáhnout do úžasného světa intrik. Já sám se nemůžu nabažit a už se moc těším na nastávající série. ()

Greendell

Chvíli mi trvalo než jsem se rozhoupal se do toho pustit, ale pak jsem si řekl, že historický fantasy by nemusela bejt vůbec špatná kombinace. Hned první díl mě dost navnadil, takže jsem byl dost v očekávání co se tam bude dál dít. Hlavně jsem se těšil na ty fantasy prvky protože samotný historický seriály moc nemusim. Leč jak díly přibývaly, tak tam bylo čím dál tím víc keců, intrik, š*kání atd. a fantasy nikde. To mě docela nasralo, ale i tak jsem na to koukal dál. Ke konci se to naštěstí trochu zlepšilo, ale i přesto se nejvíc toho fantasy odehrálo v prvním díle v prvních pěti minutách :-) Teď po dokoukání 2. série musim říct, že se to podstatně zlepšilo (hlavně cca poslední 3-4 díly), a moc se těšim na třetí sérii. Tak jen doufám, že tvůrci budou pokračovat v nastolenym trendu tzn. ubude keců a š*ukání, přibude akce a fantasy, a bude to supr! :-)) +++ nejlepší postavy - Jon Sníh, Arya Stark, Tyrion Lannister +++ bohužel jako už tradičně doporučuju originál, sám jsem nejdřív začal s dabingem, pak jsem si pustil origoš a když jsem znova pustil dabing, tak jsem málem vrhnul ()

Ocelotr

Absolutní no. 1 mezi seriály od dob CARNIVALE a zase z produkce HBO. Skutečně první seriál, kde mne zajímají osudy a pozadí všech postav. Nevim co dodat - snad jen až přespříliš nahoty, ale to snad ani nemůžu brát jako mínus. ()

Cherry_Bomb

Musím sa priznať, že filmy/seriály v dobe a tematike v akej sa seriál odohráva (meče, súboje, bitky...) ma nikdy veľmi nebavili a nelákali. Ale s Game of thrones bolo všetko inak a príbeh s dejom ma skrátka dostal! Keď som videla prvú časť bola som veľmi príjemne prekvapená. A po prvej časti som musela vidieť ďalšie a ďalšie až po poslednú časť druhej série. Aj po prvej sérii ma malo stále čo šokovať a zaujať čo sa mi často pri seriáloch nestáva. Doteraz žasnem ako sa im to všetko perfektne podarilo. Čo sa týka hereckého obsadenia všetci skvele plnia svoje úlohy. Mám viacero obľúbených postáv, ale jednu zvlásť neobľúbenú a tou je Jofrey, ktorý na mňa pôsobí nepríjemne až slizko - jednoducho je presvedčivý. Už môžem dodať len to, že sa teším na III. sériu! ()

darthvader77

Seriál, který mě dostal, zpracováním originalitou a postavami které mi přirostly k srdci. Oblíbení postavy: Ned Stark(Sean Bean), Tyrion Lannister (Peter Dinklage) a Daenerys Targaryen (Emilia Clarke), Stannis Baratheon(Stephen Dillane) a Oberyn Marẗell (Pedro Pascal) S1: První série v podstatě dokáže ohromovat příběhem, který si bere z knihy to nejlepší a zároveň představuje naprosto fantasticky vymyšlený svět i zápolení obou rodů, intriky, magii a spoustu dalších věcí. Jediné, co člověk musí trošičku zkritizovat, jsou v prvním díle mrtvoly. Opravdu bylo hodně vidět, že jsou to namalované figuríny. Závěr smutně dokonalý. 100% S2: Válka pěti králů zuří na plno a postavy prožívají další a další osudy, které se víc a víc prolínají. Tyrion v Králově přístavišti zavádí pořáadek a jeho konfrontace patří k tomu nejlepšímu, co má člověk za tuhle sezónu vidět. Především i já musím pochválit již několikrát zmíněnou ochcávačku Pycella, Malíčka a Varyse. Navíc se zde objevuje moje další oblíbená a mnohými nepochopená postava: Stannis Baratheon. Nutno říct, že v seriálu dostal hodně dobrý soundtrack, takový tajemně mysteriózní, hodně mi to k němu sedí a také k Mel. :D Bitvu na černovodě udělali tvůrci výborně, na seriálové poměry dokonalý počin. 100% S3: Začíná soumrak. Tvůrci usnuli kvůli tržbám na vavřínech a ze seriálu se vytrácí snaha, protože vydělá milióny i bez toho, aby se člověk musel namáhat jako v prvních dvou sériích. Průšvih. Společně s rozhodnutím rozdělit třetí knihu Bouři mečů na dvé série. Od tvůrců šílené rozhodnutí, které poznamená celý seriál, protože místo, aby kvalitně adaptovali, tak dávají scény z dalších knih a tuny nikam nic neposouvající zbytečné a nudné vaty. Dokonalá herecká sestav, ale stále táhne, některé momenty dokonalé -Chaos isn´t pit, chaos is a ladder. Vyvrcholení celé série v podobě Rudé svatby, odvedeno velice pěkně. A scéna s klobásou mi pročistila hrtan víc než ACC. 80% S4:Víceméně se opakuje to, co v předchozí sezóně, asi nejvíc bije do očí zbytečný útok Greyojů na Hrůzov. Spousta nikam nic neposouvající vaty, hlavně Aryina cesta s Ohařem, která byť má Ohař opravdu hodně vtipných scén, tak přece jen je vidět umělé natahování. Naštěstí tahle série představuje jednu opravdu šťavnatou postavu. Oberyna Martella, který dokáže po celou dobu diváka uhranout svými hláškami a scénami. Závěr na jedničku. 80% S5: Po předchozích sériích plivanec lávy do obličeje všech diváků. Už předchozí série trpěla určitými symptomy začínající choroby, ale tam to zachraňoval Oberyn. Pátá řada a působí jako úder blesku z čistého nebe. Všechny postavy se chovají nesmyslně a tvůrci je vykastrovali snad o všechno, co na nich fanoušci milovali. Spousta scén působí jak vystřižených z levné komedie a ty otočky v názorech o 360° a obracené psychologie jsou trapnější než trenky vlající nad Pražským Hradem. Do toho si připočtěte, že tvůrci mají v logice tolik děr, co jich má sýr a jedinou věcí na kterou se dá koukat jsou herci a sem tam dobré dialogy, které zrovna neskřípou blbostmi a nejsou pouhou vatou. Chápu, že tvůrci to mají těžké s předlohou, na druhou stranu měli mít všechno promyšlené od začátku, ne plánovat za pochodu (a měnit počet sérií). A tvářit se strašně drsně a akčně seriálu se seriálovým rozpočtem též nesvědčí. Krom Králova přístaviště, Tyrionovi cesty a Aryiina výcviku bylo všechno ostatní scéně něco příšerného. 60% () (menej) (viac)

Jaromír

Dívat se na to dalo, vtáhlo mě to do děje, ale samotný děj je prostě hnus. Pokud se vám líbí podřezávání krků, incest, upalování zaživa, nalévání rozžhaveného kovu na hlavu a usekávání různých částí těla, tak si přijdete na své. Dobře provedený hnus, z kterého mám špatnou náladu. Násilí dobrý příběh nenahradí :(... Z tohodle seriálu mám bohužel pocit, že sex tu funguje jako pornografie (a to mám porno rád...) a násilí je rovněž prvoplánové, takže za mě palec dolů :(. ()

Agneszka

Pane Bože JOOOOOOO! Jako milovník rytířů, koní, draků, nemrtvých, středověku a krásných herců jsem si tady opravdu přišla na své. Tenhle seriál mě tak chytl, že jsem dala obě série za 2 dny. A už prahnu po sérii třetí!. Vážně jsem takhle nadšená dlouho nebyla. Skoro škoda, že jsem to dala tak rychle a nemohla si té atmosféry užívat mnohem déle. Geniální! Je tu vše co má správná "fantazárna" mít a přesto to není naivní, neustále politické intriky Vás vždycky srazí s obláčku do reality. Jediné z čeho budu mít asi dlouho depresi, je ten chytrej tlouštík z Noční Hlídky. Opravdu musím říct, že herecké výkony jsou tu perfektní. Já nemám jedinou výtku, kromě toho, že ještě není třetí série :D. ()

vipeerr

Myslím že je brzy psát názor na seriál jako celek. Nicméně něco už mě naučil, a to neoblíbit si žádnou postavu, a to protože v dalším díle může nastat takový zvrat že buď zemře nebo se stane naprostým záporákem. Knihy jsem nečetl tudíž mě tyhle ztráty mých oblíbenců dokážou vždy pěkně vytočit, ale již jede 4 série a já nepřestávám hltat překvapení a zvraty které stíhá přinášet. Akční scény v průběhu 3 série trochu vymizeli a teď se to táhne v trochu nudnější avšak mnohem diplomatičtější fázi příběhu. Seriál na mě působí celkově, jako jedno perfektně zmáknuté MMORPG s neskutečně hlubokým příběhem. Postupem času Vám totiž dochází všechny události, a dokonce si i domýšlíte jak to nejspíš bude, a co nejspíš přijde příště. Já osobně už mám odhad na dobrých 5 dílů dopředu ale u GOT člověk nikdy neví. SPOILER ALERT Sean Bean aka "Boromir" aka "Ned Stark" aka "král zimohradu" zemřel tuším již na přelomu 1 a 2 série a já se chtěl přestat koukat. Naprosto největší oblíbenec a tahoun celé show, ale to jen do okamžiku než ... Víte co? Raději se na to podívejte sami :) Je to opravdu nejlepší seriál který znám. A to i přes moji lásku k TBBT nebo BB. ()

brzozin

bacha, obsahuje SPOILERY. Od časů, kdy jsem poprvé otevřel Tolkienova Hobita se ze mně stal milovník fantasy. Možná je to i mou náklonností k historii. Poslední dobou se mi ale zdálo, že nejen knižní, ale i filmový žánr fantasy je doslova zaplevelen brakem, kýčem a nudným stereotypem. Jako by už nebylo možné nic vymyslet. A pak přišel Martin se svou ságou Ledu a Ohně a HBO, která jeho dílo přivedla do vizuální dokonalosti. Protože seriál je dokonalou vizuální freskou jeho knihy, neubráním se recenzi obého - knihy i seriálu. Na úvod je třeba říci, že něco takového tu snad ještě nebylo. Je to tak revoluční, jako ve své době LOTR. Tento fnatasy svět vlastně ani není fantasy. Nejsou tu kouzelníci, příšery, nemrtví (když tedy pominu Jiné). Je to spíš chmurná vize pozdně feudální společnosti. Tak nějak si představuji průběh Stoleté války ve Francii. Slaboduší králové i čestní rytíři, podlí rádci, násilničtí piráti. Chybí tu heroické činy udatných reků, chybí tu vítězství dobra nad zlem. naopak zlí často vítězí a dobří jsou vražděni. Hlavní hrdinové jsou intrikáni, pleticháři, lháři a podvodníci, nebo naopak malé děti, prostitutky, prostí lidé na okraji společnosti. Seriál vlastně nemá žádné hlavní hrdiny. Všechny postavy jsou totiž rovnocenné, naprosto bravurně propracované, jejich charaktery jsou čitelné, jasné, dokonale vymezené. A pak, po té obrovské námaze je ztvárnit a dát jim jasné kontury a kdy je začnete mít rádi, jsou zcela samozřejmě a bez mrknutí oka odstaveni či dokonce po podlé zradě krvavě zmasakrováni. Možná proto zde ústřední postavy chybí. Všechny jsou totiž postupně vyvražděny. Není to ale na škodu věci, spíš naopak. Dává to ději nepředvídatelný vývoj a jen to podtrhuje jeho plastičnost a barvitost. Z díly HBO pak vyšlo naprosto dokonalé vizuální zpracování. Na tomhle díle snad není nic, co by stálo za významnější kritiku. Výprava je naprosto bombastická, ztvárnění je brutálně naturalistické plné krve a sexu. Přesto nejde o tuctový brak, ale vyznívá to velice realisticky. Ono to v tom středověku takto bylo, víme. Hudba je strhující a kamera, střih, vše je dokonale propracované. Sand se ani nechce věřit, že toto je tv produkce. Jinak taková poznámka k tomu sexu, nad kterým se tu tolik lidí pohoršuje. Já jsem nezaznamenal nějaké enormní množství pornoscén. Ale možná, že se ti, kteří tady hovoří o tom, že ten film je založen na sexu a jak je to strašné, nejsou schopni přes občasné erotické scény soustředit na cokoliv jiného. Jo jo nejvíce sexem posedlí bývají ti největší puritáni. ()

marek29

Nevím jak vás, ale mně nechává ta slavná Hra o trůny naprosto chladným.. Tak zaprvé: dívat se na to pozdě večer, tak mám 90% šanci že u toho usnu protože ty dialogy sou víc než nudný. S tím se automaticky pojí zamotanost rodokmenů - po shlédnutí obou sérií v tahu absolutně netuším, kdo všechno je kdo.. Jo pár erotickejch momentů to hezky osvěží, bitva v druhé sérii taky není špatná a za ty nádherně vybraný lokace můžu dát 3 hvězdičky ale to je tak všechno!! Ze začátku je to příběh komisaře rexe - mladá léta. Ten příběh o vlkovi mně docela zaujal, ale vyšuměl jaksi. Pak se to přechýlí do jakési "hry o trůn" kdy umírající král chce, aby vládl jeho syn, ale pobočník falšuje závěť - zábava? NULA! :) no a na závěr krom již zmiňované bitvy, seriál docela dobře zobrazuje charismatického trpaslíka. V závěru druhé série se tam navíc ještě čaruje s drakama což hodnotím pozitivně. A scéna, kdy na přelomu sérií, se vzbudí nahá Kaleesha na spáleništi požáru s drakama zakrývajícíma to, co viděli do té doby jen její rodiče a Khal Drogo je sice silná, ale LIDI - PROBERTE SE.. :D opravdu těchto ukecaných natahovaných 20x 55 minut je 5. nejlepší seriál všech dob?? (24.8.2012) Podle mě teda rozhodně ne! ()

monikka87

GoT som si všimla v rebríčku TOP seriálov ešte minulý rok, ale na zúbok som sa mu pozrela až nedávno. Prvá časť ma ešte nechala chladnou, ale od druhej som sa už viezla. Čo robí tento seriál z môjho pohľadu jedinečný, sú dôvtipné dialógy, ľsti, intrigy... naozaj sú to hry o trón, o moc, na život a na smrť (ozaj, Radek99 trefne spomenul Machiavelliho). Páči sa mi, že tu nejde o klasický boj dobro vs. zlo a že charaktery zďaleka nie sú čierno-biele. Postavy majú rôzne motívy, morálku, formuje ich minulosť... Neviem ani vybrať najobľúbenejšiu postavu, každá je zaujímavá. Výsledkom je (napriek nadprirodzeným bytostiam a mágii) mimoriadne realistický seriál. Napomáha tomu aj presvedčivá výprava, naturalisticky zobrazené násilie a sex, vynikajúci casting a herecké výkony (jediný slabší článok sa mi zdá Kit Harington alias Jon Snow). Čo sa týka Djawadiho soundtracku - výborný. Obe série som zhltla za pár dní, potom som prečítala dosiaľ vydaných 5 kníh a som nadšená, neviem sa dočkať, až to celé uvidím natočené. Mám novú vášeň a vyplnené miesto v seriálovej TOP 10. P.S.: Cool angličtina - milujem rôzne prízvuky; a strašne sa mi páči dothračtina... až mi je ľúto, že to nie je skutočný jazyk. P.P.S.: Asi som sa zaľúbila do khaleesi :) ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií

včera

Jsou zprávy, které sice nejsou nikterak překvapivé, o to víc ale potěší. Žhavými intrikami a ještě žhavějšími bitvami natřískaný Rod draka je obřím hitem - pilot první série dodnes zůstává… (viac)

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci