Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

Clansman1970

Počas sledovania som bol dosť vtiahnutý do deja, emócie pracovali a tým som nevnímal tie chyby a nelogickosti, ktoré sa tu ukázali. Sťažovať na tmavý obraz sa tu nebudem, efekty boli famózne, no sklamalo ma že scenáristi nevyužili plný potenciál Night Kinga, ktorý ho mal podstatne veľký. Theonova smrť bola trochu zbytočná a čo sa týka Sama, ten mal zomrieť, kedže bola totálna hlúposť aby sám prežil taký nával mŕtvych. A ten "stealth" kill na záver čo Arya predviedla, čo dodať.. Každopádne som zvedavý ako budú vyzerať posledné 3 časti. Dávam 4*, ale len slabé. ()

Bixbi

Obrovský fanoušek, knihy četl, tak strašně se těšil na poslední season týhle epický fantasy ságy. To jsem já, a teď sedím u pc a nevěřím tomu co jsem viděl. Největší bitva v historii filmografie? Kde? Jak si někdo může vůbec dovolit tohle říct? Skoro nic tu nefunguje, u většiny zvratů nebo menších bitev "hrdinů" si říkáte proč jsou tady? Kde jsou ostatní? Jak se sem dostali? Možná je to tím, že v GoT v podstatě většina sezón funguje skvěle, ale osmá série stojí za prd. Ta bitva měla takový potenciál, s prominutím, ale podle mého názoru ho nevyužila ani na 50%. Bitva bastardů byla pro mě něco dosud neviděného, jedním slovem skvělá, práce s kamerou, akční scény, děj bitvy, prostě dokonalost. Ale bitva v tomto díle je bída. Za mě má 8 season jako celek prozatím náběh na nejhorší ze všech. ()

Dr.Miku

Ak sa niekomu zo sledujucich nepacila tato cast a nie su z nej taki odvareni ako ja a spol., tak uz vazne neviem co chcete. Bolo to totalne megabombasticke vyvrcholenie za celych 8 serii. Uzasna hodina a pol filmovej kvality. Netusim co si pre nas prichystali do dalsich casti , pretoze hocico uz bude len taka banalita proti vojne s Night Kingom. Pre mna 97%. A este nieco, ludia, ak hodnotite konkretnu cast serialu, tak neberte do uvahy dalsie casti, easy club. ()

Corek

Hloupé, moc hloupé. Strašně hloupé, nelogické, prostě průser. Tohle si ty postavy nezaslouží. Nečekaně umírat, střídat strany, být svině, to vše je super, ale dělat z nich kretény nemuseli. Rozhodující bitva o bytí a nebytí..... proč, proč WTF? Nemůžu hodnotit, protože prostě GOT. ()

AdminkaDF

Tenhle díl byl tak zvaným vyvrcholením hlavní příběhové linie, která se již od počátku táhne ve všemi oblíbeném citátu "winter is coming." Je pravda, že v bitvě lidstva proti nemrtvým bylo spoustu nelogických činů a nesouhry. Když nad tím člověk ale hlouběji uvažuje, vlastně to může odpovídat skutečnému ději na bojovém poli, kdy navíc lidstvo stojí před něčím, co nemůže zabít. Morálka vojáků je totálně na bodu mrazu stejně jako motivace, protože cokoli zabijí, znovu povstane. Tedy bojovat s myšlenkou, že každý padlý je potencionální slabinou lidstva, je, řekla bych, hodně frustrující a může to vést k selhávání na poli. Co se týče využití draků, jeden by řekl, že Aegon více pomůže, ale ve skutečnosti byla jeho strategie zabít Nočního Krále, tedy správně vyčkával a vyhledával ho. Za další, vzhledem ke špatným viditelným podmínkám je také docela logické, že z oblohy nelze pořádně spatřit terén a čím víc se pálí mrtvé maso, tím horší viditelnost a navíc ovzduší komplikuje živým vojákům podmínky na poli. Když Daenerys hloupě zůstala s drakem na bojišti, dá se to vysvětlit tím, že není voják, nepřemýšlí jako voják a jako prostá žena se nechává ovládat emocemi. Takže tyhle a další nedostatky lze nějak odůvodnit. Super je, že tento díl potvrzuje fakt, že se v epizodě nemusí ani mluvit, protože hustá atmosféra, výborná hudba a téměř opravdový zápal bojovníků vám vyráží dech od začátku až do samého konce. Všechny hlavní postavy zde odvedly svoji práci a jejich chování výborně kopíruje jejich charakter, který se vyvíjí po dobu všech sérií. I přes zmíněné nesrovnalosti, kterých má epizoda jistě více, než jsem zmínila, si ale jistě nezaslouží hodnocení "odpad" nebo 1 / 2 hvězdy. Usuzuji, že vzhledem k tomu, že je GOT velký trhák, některým divákům žánr a zpracování nesedne a o to víc přirozeně jdou proti proudu neadekvátní kritikou. ()

Maratonec

Mlha,kouř,tma....a to dokonce i v hradních prostorech...střih scén na dracích jak z horšího béčkového filmu,chaotická kamera...nasvícení se zapomělo....ne tohle byla nejhorší bojová scéna v celém seriálu GoT.Porovnávat to k bitvě u Helmova žlebu je jako porovnávat ferrari s fiatem.Upozornuju,že jsem fanouškem série,ale soudnost jsem snad neztratil.Zklamání jsem nečekal ani náhodou!Když čtu některé orgasmitická slepá hodnocení,musím se smát.Tvl to jako fakt?Druhou hvězdičku jsem dal z čistého fanouškovství... ()

Dafkou

Můžu k tomu mít jakékoli výtky, ale přesto nemůžu dát jinak než 5 hvězd. Tak jsem to sledování prožíval, tak si mě ten seriál (jako už hodně dlouho nic) získal. Jistě se zde úročí i ono shlédnutí všech předešlých epizod Hry o trůny. Během sledování jsem dění na plátně celkem intenzivně prožíval a sám pro sebe jsem si při snímání dračího letu temnou oblohou říkal, že tohle je fantasy, která má všechno – totiž tak, že správně. Míra adrenalinu, která se u mě vyplavovala před a na začátku bitvy, byla zcela výjimečná. To vše patrně velkou měrou díky uvěřitelnosti fikčního světa a oblibě postav, které v něm potkávám. Jakkoli je hodnocení věcí subjektivní, přesto se zamýšlím nad radikální a z mého pohledu nepatřičnou kritikou, kterou tato serie/díl schytává patně i od lidí, kteří jinak tento seriál měli rádi. Nemyslím si, že by tento díl byl nějak výrazně hloupější než zbytek seriálu, že by byl hůře natočený nebo že by se postavy chovali divně a byly úplně „mimo“. Dopustím se tedy spekulací. Domnívám se, že míra kritičnosti je dána jednak obrovskou až absurdní mírou očekávání, která jsou na tuto serii navalena (většina patrně nečekala, že se dočkáme takové Bitvy bastardů jakou jsme měli možnost vidět – zatímco teď čekáma na objednanou velkobitvu) a potom také tím, že příběh prostě dospěl ke svému završení a odvíjí se lineárněji, vyprofilovaly se postavy, které jdou do finále a není již tolik prostoru pro nečekané a šokující zvraty (které by k tomu ještě měly být náležitě exponované...) jako dřív. Stejně tak si svou daň vybírá epičnost tohoto dílu, kdy je potřeba všem důležitým postávám, které se tu sešly, věnovat alespoň trochu prostoru a není možné natočit přímočařejší a možná intenzivnější zážitek jako dříve. (Nicméně např. John probíhající bojiště za svým bratrem a míjející své spolubojovníky v beznadějné situaci, kterým by chtěl, ale nemá čas pomoct - je perfektní) Rozhodnutí vyvarovat se přepjatému patosu je jednoznačné plus. Kdo měl velká očekávání a svoje předpoklady, může být o to více zklamán, že se situace vyvíjí jinak než očekával/si přál. Může si nyní všímat více toho, co dříve minul bez povšimnutí a co nyní může vidět jako – nebo by chtěl aby to byly - nelogičnosti. Ale zabít kvůli tomu the Long Night potažmo celý seriál mi nekonvenuje. Hodnocení odpad (apodobně) v tomto případě chápu spíše jako výraz jistého „subjektivního“ zklamaného očekávání než jako „objektivní“ hodnocení kvality viděného. Jsem šťastný, že jsem mohl být při tom a užít si celý seriál se vším co přinesl a vyhlížím poslední tři epizody před konečným zatažením opony a posledním rozloučením se s postavami, které ušly pořádný kus cesty a já jim to celé baštil. ()

lineker

Tak jsme se dočkali a stálo to za to! Včetně mrazivé přípravy na samotnou bitvu ( mrazení v zádech, husí kůže ). A poté již 80 minut ultimativní temné zábavy. Nevím co kdo čekal, ale tohle byla pro mne naprostá pecka. Nejvíce sem nyní zvědavý na další vývoj nejdůležitějších postav. Poslední slovo samozřejmě ještě neřekla Cercei Lannister. Karty se ještě budou rozhodně míchat. A jako vážně tady někdo hodnotí rozlišení obrazovky? Je vidět, že GoT už je tak daleko, že se probírají i naprosté hovadiny. ()

vena199204

Dvě největší očekávání a dvě největší zklamání. Po Endgame jsem s obrovským hypem čekal na největší bitvu GOT. Výsledek mě opravdu nemile překvapil. Vše točené ve tmě, nepřehledné, kamera roztřesená (taktiky nekvalitních režisérů, zakrytí nedostatků). Taktika lidské armády byla doslova legrační. Nechápal jsem, co dělají. Dothrakové byli asi nejvtipnější. Nesmrtelnost hlavních postav - neuvěřitelné.. Je toto vůbec GOT? Dříve jsem se bál o každou postavu, tady bylo tolik trapných zachránění na poslední chvíli, že jsem nevěřil vlastním očím. V jednu chvíli horda nemrtvých sežere profesionální armádu bojovníků během několika okamžiků, následně není schopná v přesile 100 ku 1 zabít ani jednu hlavní postavu? Ani Sama, který na nich doslova ležel?!! A co proboha dělali Daenerys a Snow s draky, to jsem šel do kolen. Nemrtvý drak v jednu chvíli zničí modrým plamenem celou hradbu a v druhé chvíli ani nehne s kamenem, za kterým stojí Snow? No a na konec to nejhorší. Konec Night Kinga. To je vtip? Největší a nejtajemnější hrozba skončí jedním píchnutím pidi kudličky? Všechna ta příprava a vše končí v jedné bitvě a ne nějakou epickou bitkou, ale naprosto prapodivným assasin čímsi (v jednu chvíli - proti Theonovy - má NK reflexy jako bůh a v další chvíli nechytne padající nůž?). Takže další 3 díly budou středověké pletichy o to, které z těch 2 nesnesitelných pipek usedne na trůn? White walkers se ani nedostali do boje a jen tak rádoby coolově postávali? Můj hype je pryč. Ale lidé jásají. Nejdříve Endgame, teď toto. Bojím se, že kvalita scénářů bude více a více upadat. A proč by ne, když stačí naservírovat brak a lidé jásají. ()

TeachMe

Zatímco předchozí dva díly této série měly v sobě nádherné napětí před bitvou a brilantní dialogy i herecké výkony (ona ta jemná mimika, ve které se řekne vše podstatné, je výsledně nejzajímavější), tak vrcholná bitva živých a mrtvých mě poněkud zklamala. Noc mi nevadila, ani délka některých záběrů, napětí tvůrci umí vytvořit skvěle a s nočním pozadím musel divák šponovat zrak i sluch. Vadila mi zde zmiňovaná občasná nelogičnost: chápu, že draci nejsou nevyčerpatelní a chápu, že jejich prioritou mělo být nalezení Nočního krále, ale přece jen sedět si na hradbách a čumět do sychravé noci, když pár metrů ode mne umírají stovky vlastních lidí... WTF? Proč příkop zapaluje čarodějnice s nejistým výsledkem, když stačilo vzít louči? Theon, kloubouk dolů, ale jako cože? A výsledně i Arya, přiblížící se do epicentra naprosto neslyšně (fandím jí, ale pořád má své hranice)... Abych nebyla jen kritická: Jsou zajímavé momenty mezi Sansou a Tyrionem, sesypání Clegana, zapálení dothrackých zbraní, Branova vyrovnanost, o které člověk neví, co si má myslet... Dany a Jon šli teď prostě do pozadí, především svým zvláštním a nijak sympatickým jednáním. Za mě určitě nejslabší díl zatím, na druhou stranu je mi jasné, že laťka byla díky očekáváním nastavena hodně vysoko. Rozhodně se těším na další díly, trochu mě děsí, že nezemřelo moc hrdinů - na první dojem je člověk rád za to, že jeho oblíbenci přežili, ale na druhou stranu to ubírá na věrohodnosti celého seriálu, který se s tím doteď tolik nemazlil. ()

NagatoPein odpad!

Nahosť scénaristov DaD v plnej kráse! Neveril som ale, že dokážu padnúť až takto silno. Už predchádzajúca séria naznačovala, ako veľmi chýba v kreatívnom procese G.R.R. Martin a tento diel je tak fantasmagorický, nelogický, tmavý, neprehľadný, účelový a naivný, že mám chuť celé got zabaliť. Pochybujem, že zvyšné 3 diely budú iné. ()

GameOfThrows

Ač jsem se na tuhle epizodu těšil, po dvou nic neřešících přípravných epizodách, tak jsem byl zklamán. Ne ani kvůli tomu jak to dopadlo, ale jak to probíhalo. Člověk na hodnocení asi už musí mít nadhled, že to je jen seriál, protože realistická, logická, matematická i statistická stránka je zde ignorována. Prostě na to jak byla bitva jednoznačně a masakrózně prohraná mi neleze do hlavy jak to těch 7 statečných mohlo zvládnout poslední půlhodinu.. tak buď je měli wipnout ve velkým nebo průběh bitvy udělat víc vyrovnanej... tohle celý jejich snažení o nejmasivnější simulaci bitvy od dob LOTR posílá do *****e. 3 * dávám za to co si při natáčení někde v zimě herci údajně zažili, jinak si myslím že i takovéto hodnocení je velkorysé. Každopádně když slyším o tom mluvit "tvůrce" v inside episodes... tak bych brečel. Jak se na takovýhle pozice vůbec dostali ? asi je to všude stejné... ()

emarie

A to bolo čo....Teda som fanda, ale toto bolo dosť divné. Jako občas to uchvátilo(ohne), no zbytok som rozmýšľala, či to myslia vážne. Logika a taktika odišla. Občas som si pripadala jak vtedy na západe - kuká....ten kuká....ona kuká...a všetci kukajú. Niektorí ako keby sa naklonovali, chvíľu sú tam, zrazu úplne inde. Draci žiadna výrazná pomoc, Jon mimoň, ktorý nevie asi ani kde je. Arya sa niekam zakráda, prečo, načo a kam? A koniec...ehmmm...Nočný král spravil pufff a vyparil sa jak včerajší víkend. A na čo, prečo a inak tam bol? To bolo fakt s ním všetko?!? Jako celú tú dobu čakáme, čo sa z neho vyklube a nakoniec sa to móóóžno dozvieme v skratke až po jeho konci. Tak dík. ()

SimcaJB

Od hereckých výkonů asi není co čekat, všichni herci jsou tak kvalitní, aby své role zahráli proti vzduchu a imaginárním útočníkům uvěřitelně. Herci v hlavních postavách to bez problémů zvládli a ti vedlejší taky a to nemluvím o režisérovi, Miguel Sapochnik dokázal připravit 750 lidí na to, aby během tří měsíčního natáčení vytvořil bitvu, na kterou se nezapomene. - 100 % ()

maclib

Takže. Od pondělí shlédnuto potřetí + režisérské vysvětlení a musím uznat že tento díl nemá v rámci seriálu v tv obdoby a je naprosto geniální! Už aby bylo další pondělí,ta hrstka co přežila to bude mít hodně těžké... ()

Duffson

Hodnotim 4* , nicmene neprekonalo to me ocekavani a bohuzel ani celkovy dojem nebyl takovy jaky bych po 2 letech cekal..kdyz srovnam s bitvama z LOTR, nebo i velmi starem Brave hearth...tak na soucasnost podle meho vcelku nevyuzity potencial a hlavne po strance bitevni strategie se zde nachazelo presprilis opravdu hloupych kroku..Overall jsem spokojen, ale ne nadsen v coz jsem doufal:( ()

stret

Za mnohými sklamaniami treba očakávať veľké mediálne šialenstvo, ktoré nás presviedčalo o obrovských zvratoch, neuveriteľnej kvalite a podobne. Skôr im šlo len o to priživiť sa na sláve seriálu a novinársky trtko vyplnil prázdne miesto v médiu - urobil svoju dennú bulvárnu lopotu. Ak by sme k tomuto dielu pristúpili bez uniknutých informácií a mediálneho smogu, boli by sme prekvapení zbesilosťou akcie. Čo sa podarilo - je navodiť pocit beznádejnosti, strachu, bezvýchodnosti. Potešení boli milovníci akcie, ktorí ju dostali mierou vrchovatou - v tomto dieli sa prakticky nehovorilo. Nemilovníci akcie videli nekončiace nudné mihanie postáv v šere (ktoré som sledoval za takmer úplnej tmy), škrekot, kde sa niekto mlátil s niekým a firendly fire musel zabiť mnoho vlastných. Časť tejto akcie som prespal - nuda ma spoľahlivo uspí. Ku koncu aj niekto zo mierne známych postáv asi zomrel. Ľahkosť a sviežosť, s ktorou umierali postavy za R. R. Martina sa dávno stratila, a boli sme svedkami neustáleho deus ex machina zachraňovania, tak americké, nudné, béčkové. Dúfam, že touto neuveriteľne dlhou akciou v šere sa nasýtili milovníci akcie a tvorcovia sa v zbytku seriálu pokúsia predstierať nejaké to IQ. ()

Vaclav.Krali

Naprosto parádní podívaná .... A těch, co tu tohle označují za odpad a totální zklamání, vás mi je líto, protože si už asi dlouho neumíte žádnej snímek pořádně užít a berete to "sami sebe" moc vážně - dobře vám tak 😁😁😁 ()

mato331

Absolútny scenáristický paškvil. Dúfam že Benioff a Weiss budú zavesení do prievanu. Sedem sérii spláchnutých do hajzla. Akože, na čo tam vôbec bol nejaký Night King a armáda mŕtvych? Keby ich niekto zo seriálu vystrihal, po tejto epizóde to vlastne bude úplne jedno. Plot armor hlavných postáv sa stal tak hrubým, že je zázrak, že ešte vôbec dokážu behať. Najmenej polovica hlavných postáv mala zhebnúť. Ale to by si Pat & Mat (čítaj Benioff & Weiss) nemohli logikou vytierať riť. Táto epizóda úplne zabila môj záujem o GoT. Je mi fakt u piči ako to dopadne. Beztak to bude nejaký Happy End. 1*, objektívne musím povedať, že pár dobrých okamihov tam bolo. Seriálu ponechávam 5*. pretože prvé štyri série sú fenomenálne, piata ťažký nadpriemer a šesť a sedem solídne. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (viac)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

Hra o trůny trhala rekordy, strhla také kontroverzi

01.05.2019

Filmoví Avengers nebyli jediným kulturním fenoménem během tohoto uplynulého víkendu. Kabelová stanice HBO totiž v neděli večer amerického času odvysílala třetí epizodu finálové řady seriálu Hra o… (viac)