Obránci Severu po pádu Zdi přijíždějí bránit Winterfell. Daenerys a Jona tam čeká chladné přivítání, Sama tragická zpráva. Daenerys se dozví tajemství Jonova původu. Theon se snaží napravit svá selhání. Cersei utužuje nové spojenectví. (DavidWark)

honza.ch

Popravdě netuším, proč se na tento díl snáší taková vlna nespokojenosti. Spousta z vás si stěžuje, že to bylo sentimentální, že se řešila jen opětovná setkání atd. Dokážete si ale naopak představit to, že některé postavy by naprosto přešly to, že se potkaly po tolika letech? Na druhou stranu ty dialogy nemůžou být nekonečné, samozřejmě, že si mají všichni co říct, ale když mají v zádech armádu mrtvých, tak některé věci asi můžou počkat... Mně osobně se díl moc líbil, otevřel spoustu nových otázek, ukázalo se, že nějaká spojenectví a vztahy, které se zdály být pevné, až tak pevné být nemusí. Osobně jsem zvědavý třeba i na Bronna. ()

pop.z.pop

dvakrát jsem si to pustil a dvakrát jsem u toho usnul :/ všichni jsou tam jak ze zpomaleného filmu, chodí pomalu, mluví pomalu, tváří se pomalu, je to fakt divné :/ kulisy taky nic moc, ten falešný sníh a mráz je o ničem, strašně jde vidět, že je to celé ateliérovka. draci chvilku letěli, ovšem bez jediného nápadu a dramatu, jeden drcl do stromu, nic víc....a pak už nevím...no zkusím to ještě jednou ()

DavidWark

No jo, zima už zase přichází. Draci kluci ohniví se trošku prolítli v samoúčelné scéně už zase vykrádající tohle veledílo. Jako žranice v Cimrmanově divadle, kde měl principál na mysli hlavně to, aby se jeho herci konečně dosyta najedli. Že přitom Daenerys neomdlela vzteky, že jako poslední Targaryenka není najednou jediná, koho Bezzubka snese na hřbetě? Divný. U draků oceňuji dějový zvrat z bitvy na ledovém jezeře (S07E06), jakkoliv nerealistický i ve fantasy světě – viz tyhle skvělé komentáře z webové diskuse: (Cheesey John: )“I still wonder where he got those battleship sized chains to drag the dead dragon out of the lake. The local Home Depot?“ (Invanz: ) „Hardhome Depot.“/// Ok, Dany a Sansa se nemusej, já nějak nemusím žádnou z těchhle omylem milovaných ženských miláčků (nebo snad milenek?) publika, který tak krásně naplńují kvóty ženských hlavních postav, aby bylo vše generově vyvážené. Jediným věrohodným ženským „charakterem“, jak se teď fakt skvěle počešťuje, zůstává všemi mastmi mazaná a proradná mrcha Cersei. Brienne je pěkná pohádková postava, tu taky beru a přeju jí co nejdelší stopáž na obrazovce. Ale jinak - Daenerys krutovládkyně s demokratickým nátěrem, ideologicky oscilující mezi tyranií a komunismem – do té se mám vciťovat? Sansa pronikavě zmoudřelá prázdná nádoba, zatímco Tyrion nám podezřele hloupne, jaká škoda – pro mě byl hlavním hybatelem Hry o trůny právě příbuzenecký svár Lannisterů a nenávist vůči trpaslíkovi jako hanbě rodiny zářným dokladem realističnosti zobrazení jakože středověké doby. Dinklage je sakra dobrý herec, ale v posledních dílech neměl moc co hrát. Arya zabijačka s drobnou tělesnou konstrukcí, kterou by v realitě nějaký chlap Hora dávno rozmáčkl. Ano, chápu, že si tahle už dospělá holka musí ještě něco odbojovat a odškrtat další jména ze shopping listu, aby se nám zápletka rozplétala. Kéž se opravdu rozplete, zašmodrchané je to pořád dost – na to, že máme už jen nějakých šest hodin děje před sebou. Ale tak konečně je máme skoro všechny pod jednou střechou. Zima je tady. Nebo to už jsem psal? ()

Tweny

A je to tady! Já jsem první díl poslední série tedy slupla i s navijákem. Jasně že to nebylo tak akční, jasně že se hned na úvod neudály zásadní zvraty, boje nebo mordy. Ale to od prvního dílu opravdu neočekávám. Pěkně zaplout do děje a týden nedočkavého kousání nehtů co bude dál je před námi. ()

SimcaJB

Tentokrát nemám co tak vytknout, každá minuta z dnešního prvního dílu je dokonalá. Tentokrát není nic zdlouhavé., dialogy jsou oříznuty na tu správnou chvíli, aby se člověk dozvěděl přesně co potřebuje a nezačalo ho to nudit. 100 % ()

stret

Neprítomnosť George R. R. Martina je do očí bijúca. Tam, kde bol inteligentný dialóg - ktorý bol podstatou celej ságy - je len tliachanie. Tam kde bolo prekvapenie a dej je len priemerná rutina. Ostala forma, zmizol obsah. A na tej forme bez obsahu bude minutých mnoho peňazí na štandardné potešenie milovníkov akčných brakov. A to lietanie na drakoch..... ()

Bruce0659

V zimohrade sa zhromažďuje najväčšia armáda, stretávajú sa priatelia aj nepriatelia po niekoľkých rokoch. Aegon Targaryen (donedávna Jon Snow) sa konečne dozvedá o svojom skutočnom pôvode, som zvedavý kedy a či sa o tom dozvie jeho “teta Daenerys” a ako na to bude reagovať. A to kvantum detailov, krátkych okamihov, ktoré budú čoskoro kľúčové...lepší úvod dlhoočakávaného finále najlepšieho seriálu súčasnosti som si ani nemohol priať. Spokojnosť 100% ()

jakkobCZ

Psalo se pondělí, patnáctého dubna, a Jakub, který se právě uráčil dorazit domů z veskrze fádní školní exkurze, usadil svou hnusnou chlupatou řiť na židličku u svého počítače a rychle mazal na internet najít to očekávaně náramné trůnové porno, protože je přece až moc velký gangster a zároveň nezáviděníhodná socka na to, aby si platil nějaké EjčBíOu. A tak nahypovaný Jakub se stojákem směřujícím do nebes jako mrakodrap Burdž Chalífa spustil toto porno s nadšeným očekáváním vrcholu pohlavního vzrušení. Žel, jak škaredý svět je, stoják začal postupně ztrácet na výšce a Jakub se musel smířit s nepříznivou skutečností, že toto porno není tak luxusní, jak by jeden předpokládal. A to jsme na něj čekali snad 2 roky! Jakub poté tedy došel k trpkému rozpolcení a nyní stále osciluje na hranici kladného či záporného dojmu. Přece jen si toto porno stále dokázalo udržet vskutku vysoký standart a dívat se na něj je tedy svým způsobem slastné. Ale ne, teď vážně, prostě takový normální první díl nové série, kterému ale chybělo něco... víc. Bylo to zkrátka jako observovat brutálně přehypované felační porno, které se vám dovolí vyskytnout v doporučených videích na pornhubu, kde poměrně slušně přeplacená hlavní ženská hvězdička náhle zapomene, jak má vlastně správně orálně uspokojit toho olbřímího černošského dyka. Nicméně, vyhonit si nad tím se vám podaří bez větších obtíží, ne že ne. Mírné zklamání, silnější 3*. ()

jozofero

Velmi velmi podpriemerne, je citit ze to uz nejde podla knihy. Kedysi duchaplne dialogy nahradili radoby vtipne dialogy o (doslova) nicom. Omielanie stale toho isteho este zo 7micky. Akcia ziadna. Aspon ze draky, hudba a scenerie su pekne. ()