Hra o trůny - Série 8

(séria)
USA / Veľká Británia, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (viac)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

Leuan

Kit Harrington měl v rozhovoru popsat jedním slovem osmou sérii. Vypadlo z něj slovíčko: DISAPPOINTED. Pak v reakci na úlek novinářky řekl: EPIC. A nakonec dodal: "Jedno z toho...." Jak už víme z dětství, první slovo platí. Klíčové věty, které utkvěly v hlavě (spoilers alert!): Ayra - Poznám vraha, když ho vidím (v rozhovoru s Jonem, těsně před finálním aktem šestého dílu, osmé série) :D :D :D :D Jon: Pořád nevím, jestli jsem udělal dobře.....(behééééé).......a Tyrion: Zeptej se mě za deset let.....A tady bych navázal - borci v poslední osmé sérii dokázali udělat hodinové trailery na seriál, který skončil v sedmé sérii. Teď to byly takové střípky - neustálé odkazy a reminiscence minulých slavných - vět, postav, scén, atmosfér, záběrů, hudby. Tj. vykrádání sama sebe. Příběhově - tolik postav musely odstranit (?), až při nejdůležitějším rozhovoru přeživších "zástupců" velkých rodů - království, tvoří kompars. Bravo. Patovou situaci vyřeší jeden Lanister, pro většinu nenáviděný, a jeden Stark....a jedna Starkyně....za přikyvování zbytků přeživších...Takže nezbývá než se rozloučit slovy Jona Snowa, DISAPPOINTED. ()

Horác

Hele, vono je to těžký. Tak košatej, rozvětvenej příběh nějak smysluplně ukončit. Vždycky bude někdo nasranej. Mě to celkem uspokojilo, až teda na noční bitvu a smrt Nočního krále rukou létající dívky. A možná, že některé linie, které se teď zdají necitlivě utnuté, ještě dojdou pokračování v navazujících výtvorech. Třeba Aryu bych sledoval rád, dyť ta holka si umí převlíkat ksichty a vůbec to nevyužívá. ()

HennessyVSOP

Tak je na case ohodnotit celou serii. Ano, byla krátká a ano muselo to dospět do finále celkem rychle, taky Martin to za těch 10 let nedokázal dopsat. Na druhou stranu to naprosto přesně skončilo, tak jak mělo. Válka růží namontovaná do fantasy světa i s pádem feudalismu a začátkem renesance, nezávislost Skotska. Kritika absolutní moci, válečného konfliktu ve jménu "dobra" a zbraní hromadného ničení. Je tam úplně všechno a pokud někdo čeká, že knihy skončí nějak diametrálně jinak, pak je debil. Hra o Trůny není pohádka, a není to v podstatě ani fantasy, je to jen historie Velké Británie namontovaná do barevnějších kulis a namíchaná s pár morálními elementy a to je všechno. Objektivně je tato serie za 80%, protože má určité problémy s tempem, ale vzhledem k těm úsměvným odpadům tady si dovolím vylepšit skóre. ()

bonovox

Klesajúca tendencia kvality je neodvratná. Scenaristicky nie príliš zvládnuté zato výprava opäť famózna. Záver za mňa ok aj keď zbytočne to tvorcovia skratkovite podali. Našťastie je všetkému koniec. Ako celok je GOT skutočným unikátom v serialovom svete. ()

cobislav

Popravdě od poslední série jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Spousta akce a završení série dle mého názoru vymyšleno vcelku povedeně. Je logické, že spletité politické hrádky a intriky musely ustoupit do pozadí a nebylo možné tolik se věnovat jednotlivým osudům hlavních hrdinů. Překážela mi však noční akce a souboje, kde nebylo vidět co se vůbec děje, což bylo především v díle Dlouhá noc. 75 % ()

panki9922

Navždy mi ostane v pamäti epická hudba 3 dielu tejto série. Gró dobrého filmu/seriálu by však ani zďaleka nemala byť hudba. Samotná GoT to v prvých 5 sériách dokazovala - skvelý scenár je to, čo robí film/seriál výnimočným. 8 séria sa spoliehala predovšetkým na epickosť a to mi vadí asi najviac. Nevadí mi ani tak samotný koniec, pretože ten mal asi každý vysnený svoj vlastný, ja som tipoval zhruba rovnaký, aký nám ponúkli scenáristi. Vadí mi, že "cesta"( série 1-5) k záveru ( posledné 2 série) bola o dve triedy lepšia než záver. ()

FLVEKK

Nejde o to jak to skončilo. Jde o to jak RYCHLE to skončilo. Předchozí série jsme byli zvyklí, že né vše, co bychom si přáli, nám režiséři naservírovali přímo pod nos. A to dělalo Game of Thrones právě tak parádním a skvělým :) Tempo osmé série ztrácí tím pádem moment překvapení, vše je jasné od začátku a proto nezajímavé. S příběhem nemám problém, problém je ten, že z minimálně 2-3 sérií se stala jedna s 6 díly..:( Obrovská škoda :( Game of Thrones bylo boží. Osmá série je na úrovni lepšího filmu, ale né dokonálého, jak tomu bylo v předešlých sériích. ()

david141474

No tak je tu poslední série a to značí konec seriálu. Nejsem z téhle série zklamanej, ale ten poslední díl je celkem zklamání. Tato série má svoje světlý epizody, ale jedna špatná se zde najde a to je ta poslední. Třetí díl je ten nejlepší z celé série, no a pak pátej díl. Atmosféra u bitvy s mrtvými je božská. No a bitva o hlavní město a o Rudou baštu je taky skvělá a taky zjišťujeme, že Khaleesi je nakonec pěkná zrůda a stejná jako její otec. Já se přiznám, když padla moje nejoblíbenější postava, tak jsem tu slzu neudržel, ale ta postava měla působivej konec. No a to zklamání nakonec, no je mi líto, že ten potenciál tak promrhali, hlavně tu linku odehrávající se kolem Jona Snowa. Celý seriál sledujeme jeho příběh, kterej vyvrcholí v šesté a sedmé sérii a pak to má otevřenej a promarněnej konec a potenciál. A o novým královi ani nemluvím. Z toho posledního dílu jsem dost zklamanej, ale jinak to vůbec není špatný. A smrt jedné z hlavních postav byl taky nic moc. Mohli to udělat 100x líp a kvalitu by zvýšili, ale i tak scény s Tirionem na začátku jsou skvělý a pak se to všechno posere. Ale abych této sérii nekřivdil, tak tady měl Theon a Sandor skvělej závěr své postavy. 10/10 Je to opět skvělý, ale ten poslední díl je velký zklamání. ()

snowman

Kontrast mezi prožitkem z první a tím z poslední série je nebetyčný. Poslední "zářez" od tvůrců opravdu bolel. Odfláknutá práce, scénář naprosto děsivý, ubohý. Seriál jako celek to naštěstí nesundalo na úplné dno, ale fakt to hodně zkazilo konečný efekt. Po tolika letech úspěchu, vynaložené energie a úsilí, totální selhání. Kdyby to o rok odložili, a udělali pořádně, nakonec bych nad tím mávl rukou. Takto jen kroutím zklamaně hlavou, a nevidím se, že i herci. ()

SewekiX

Už sedmička byla výrazně slabší než předchozí série, ale to čeho se tvůrci dopustili v těchto šesti uspěchaných epizodách je vážně vrchol (nebo spíš dno). Vytratila se tu rozmanitost charakterů, všichni se chovají úplně jinak než byste od nich očekávali bez zjevného důvodu. Zabíjení postav, kterých se scénaristi potřebovali zbavit a na jejichž smrti vám tím pádem vůbec nezáleží (ačkoliv to mnohdy BYLY silné, či oblíbené postavy. Scény, které mohly být fakt dojemné, bitvy, které měly vypadat epicky, místo toho byly chaotické, zmatené a jen takové náhražky za vynikající Hardhome či Bitvu Bastardů. Je mi to líto a doufám, že alespoň ten spin-off bude zase něco trochu lepšího. *SPOILER* PS: Sere mě co udělali z Malíčka a Varyse ti 2 byli ze začátku tak tajuplní, mocní a svýma intrikama dokonalí. Snad to George stihne dopsat a my si alespoň přečteme o jejich souboji o trůn. :) ()

vladi3

Slabe, ubohe, strasne... lutujem ludi, ktori serial sledovali od roku 2011 a na toto museli cakat rok a pol... scenaristicky absolutne nezvladnuta seria.... vsetko, k comu to malo spiet bolo smahom ruky vymazane neschopnymi scenaristami... ()

CheeseFigure

Predchádzajúce série som len ohodnotil, ale k ôsmej sa aj vyjadrím. A nevyjadrím sa nadšene. Posledná séria je tragická a, dá sa povedať, pochovala tento seriál. Darmo bolo šesť sérií skvelých a budovali niečo úžasné, keď sa to zahodilo behom šiestich epizód. Či už ide o niektoré charaktery, ktoré boli úplne zničené, či už ide o nelogické chovanie, či niektoré linky, ktorých vyriešenia zanechali silnú pachuť. Čo tretia epizóda The Long Night? Patrím k tým, ktorí ju neznášajú. Nie len kvôli tomu, že nebolo na obrazovke televízie nič vidieť, ale aj kvôli viacerým chybám, ktoré tu nechcem rozmazávať, na internete je ich vypísaných dosť a s väčšinou sa stotožňujem. Prečo píšem práve o tejto epizóde? Lebo po nej to šlo dole vodou. Štvrtá epizóda priniesla, aspoň pre mňa, jeden z najdebilnejších scenáristických failov (SPOILER: Celý čas sa bavíme, že Euron je so svojím loďstvom neporaziteľný na vode, ale i tak sa plavíme a nevšimneme si ho. KONIEC SPOILERU). Piata epizóda potom bola lepšia, ale tiež priniesla pár zlých, ale zas aj, aby som len nenadával, pár úžasných momentov. Finále potom, vzhľadom k predchádzajúcim katastrofickým epizódam, bolo celkom fajn. Na ôsmej sérií je, bohužiaľ, nádherne (neviem či je to najvhodnejšie slovo) vidieť, ako sa dá zabiť niečo, čo bolo považované za seriálový klenot. Je to obrovská škoda. Ale aspoň tie memes sú geniálne. ()

Zahirica

Nemozem k tomu nic viac povedat ako to, ze posledna seria je dehonestaciou predchadzajucich co je obrovska skoda. To je tak ked je pre niekoho dolezitejsi zisk ako kvalita... ()

lubica1995

samozrejme, že to bola dokonalá prezentácia necelej generácie žijúcej v Game of Thrones. Že som si v hlave predstavila iné závery?? Že som túžila po tom, aby iní prežili a iní zomreli? Ale však práve preto to od začiatku bolo dokonalé, že nik nevedel predvídať, ako to celé skončí. A skončilo to na parádu. Skutočne. Ani sladko, ani depresívne, skončilo to tak, aby život v tomto svete mohol pokračovať aj bez nás - divákov. Tlieskam. Výborne rozpracované od prvého dielu v prvej sérií až po záverečné titulky v šiestom diely v ôsmej sérií. Boli slabšie diely a silnejšie diely. Ale to presne vidím aj na hodnoteniach konkrétnych častí, že každý divák sa našiel v inej postave a preto nie vždy bol každý spokojný. Záver : najprepracovanejší seriál, ktorý sa zatiaľ natočil. Myslím, že skutočne by stálo za to prečítať knihy v ktorých sa príbeh začína oveľa skôr a je viac prepracovaný aj bočnými postavami ako seriál. Tak, idem na to a potom si sadnem k nejakej super stránke, kde budem hodnotiť knižný príbeh. :) ()