Hra o trůny - Série 8

(séria)
USA / Veľká Británia, 2019, 7 h 8 min (Minutáž: 54–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Rory McCann (viac)

Daenerys představí svým věrným plán na osvobození celého kontinentu. Tyrion motivuje Jona k další akci. Jon s pokorou přijímá svou roli. V Drači jámě se rozhodne o vládě nad Westeroskými královstvími. Hrdinové ságy jdou vstříc svým dalším osudům. (DavidWark)

cesky_hrac

Skoro všude kam se na internetu podívám lidé říkají, že 8. série nebyla kvalitní a zábavná. Já říkám pravý opak. Žádnou sérii v seriálu GoT jsem si takhle moc neužil. Dávám s čistým štítem 10/10!! ()

Klajnik

Nejhorší završení a největší zklamání, které tu kdy bylo, co se završení seriálové řady týče. Hře se dostalo ohromného obdivu a to zaslouženě, díky věrohodnosti, komplexnosti, kvalitě dialogům i příběhu, narušování klišé. Postavy za svá rozhodnutí platily. Už v sedmé sérii byla znát nevěrohodnost, nesmyslnost činů, plot armor Jona, ale to všechno osmá řada povýšila na úplně nový level. Takový úpadek kvality snad nikdo nečekal. Herci nejsou spokojeni s tim, jak bylo naloženo s jejich postavami. Fanoušci, jenž na to začli koukat kvůli původním kvalitám, nejsou spokojeni. Nikdo není spokojen. Nikdo, kdo má vkus, odvážil bych se říci. Epizody 3, 4 a 5 opravdu bolely. ()

KM Phoenix

Po předchozí sérii jsem nebyl vůbec překvapen kvalitou této poslední. Slabší tři hvězdy jsou trochu škoda, ale za to si realizátoři mohou sami. Bitvy hodně slabé a zaměřené pouze na vizuál, bez toho aby se někdo zabýval jejich logikou. Děj je buď rozbředlý v sentimentálních dialozích, či běží tak rychle, že postavy ani nestíhají plnit ty veletoče. Kromě již zmíněného vizuálu tak série působí odflákle a uspěchaně. Škoda, že si s tím za ty prachy nedali trochu víc práce, radši bych si i počkal ještě na další sérii (i když bych riskoval, že to ještě víc domrvěj) než to takhle zkratkovitě dovršit, jen proto "aby to bylo hotové". ()

orgia

Skoda, ze se timto tempem nenesly predchozi serie. Solidni zakonceni, mozna trochu narychlo uplacane s durazem na vyborny vizual na ukor scenare. ()

Yardie

Četl jsem spousty kritizujících a odsuzujících příspěvků na různých fórech a diskusích. Ovšem já tak kritický nebudu. Samozřejmě, šlo by to udělat mnohem lépe, ale bavil jsem se a užil si to. Nejprve se krátce vyjádřím k jednotlivým dílům a poté k celé sérii. U prvního jsem čekal nějakou pecku, ale bylo to spíše takové setkání, žádné zásadní věci, důležité rozhovory či myšlenky se neudály. Ve druhém díle to byla taková nostalgie, ale dalo to trošku přičichnout ke starším dílům, které byli především o rozhovorech. Každopádně, některé pasáže byly docela protažené. Třetí díl a očekávaná bitva bitev se se nepovedla vizuálně - z důvodu katastrofální viditelnosti. Ale i přes to měla celkem drive, byl jsem přikován k obrazovce a atmosféra mě pohltila. „Něco“ vidět, tak by to byla pecka! Čtvrtý díl, to byla stará dobrá Hra o trůny. Rozhovory, intriky, politika. Seděl jsem a hltal to. Pátý díl, velké překvapení (alespoň pro mě), dosti deprimující, surové, udivující. A šestý díl, prostě konec, nějak to skončit muselo. Začátek dobrý, konec takový takový… A jako celek… Promarněný potenciál. Bylo vidět, že se spěchá ke konci, nevyužité postavy a dovednosti, logické chyby a ještě jednou uspěchané. Mělo to být nataženo na těch 10 dílů, rozvinout ještě některé postavy, myšlenky, přerody atd. Škoda, mohlo to být velkolepé zakončení velkolepého seriálu. Teď to prostě skončilo a zůstal po tom takový pocit, že takto to být nemělo, trošku pachuť. Ale i přes to jsem si to užil a bavil jsem se. Oproti dřívějšku slabota, ale na lepších 70% to stačí. Howgh! ()

Renfield

Čím více kráčí děj mimo knižní předlohu, tím hůře a tady už z ní nezbylo vůbec nic, ani náznakem (myšleno alespoň nějakou větší inspirací). Vůbec neřeším technické kvality série, vždyť o ně nikdy nešlo, šlo o příběh a ten byl vždy pečlivě budován, po několik sérií! A co teprve pečlivě napsané postavy, opět budované několik sérií, aby v posledních dvou epizodách totálně otočili, na vše své rezignovali? Vlastně díky za například Cersei, zůstala svá. Ale co takový Jaime? To je vývojem příběhu snad ten nejsmutnější příklad. Šílenost Daenerys byla opravdu patrná delší dobu, takže tady dá se říci v pořádku. Přesto, co to ostatní kolem ní? Například dlouhé shánění armády, i přes tři draky, aby nakonec vše vyřešila sama, spolu s jedním drakem? Opět, naprosté zazdění precizně budovaného příběhu. Raději neřešit pohled na její armádu ve finální epizodě... množí se hold rychle. Dalo by se pokračovat trestuhodně nevyužitou postavou Nočního krále a neskutečně směšným chováním zásadních postav ve třetí epizodě! Ona celá "největší bitva televizní historie" byla velmi směšná, tma by tolik nevadila, ale co ten příšerný střih? Prakticky nebyl vidět jediný souboj! Doporučil bych jinou bitvu, vlastně taktéž televizní a velmi nedávnou... Outlaw King! Mám pocit, že tím hlavním co poslední sérii uškodilo, byl nízký počet epizod, opětovné zrychlení děje, viděné již v předešlé sérii. Několik kladů ovšem je i zde, potěšil alespoň v náznaku návrat intrik, "nebojové" epizody nebyly úplně špatné, včetně té závěrečné. Ne, nemám s ní zásadní problém, na to jak to scénáristi pokazili, je závěr vlastně ještě důstojný. Dokonce i ten kdo usedl na železný trůn, je vcelku přijatelný, až na jeho nové jméno... Ale co přijatelný, je to především překvapivý závěr, jakých v dřívějších sériích nebylo málo, tedy alespoň letmá vzpomínka. 50% ()

Nethar

Před časem při nemoci jsem to konečně dokoukal, protože jsem se rozhodl, že už to nebudu dočítat, i kdyby to Martin náhodou dopsal. Ze začátku super, postupně se to ale dle mého zhoršovalo, poslední série už byla (jo, vím, že je to fantasy s draky) hodně neuvěřitelná a nesmyslná, co se týká do té doby propracovaného chování hrdinů. ()

Bezda202

Game Of Thrones má opačný problém, než většina seriálů. Tam se zbytečným protahováním většinou kvalita ztrácí, protože tvůrci neví, kdy skončit. Tady tvůrci skončili ve špatný čas, kdy měli naopak protahovat, aby valná většina zvratů a zakončení dávala smysl a nepůsobila tak zrychleně a nechtěně vtipně. V 6 dílech se tedy stane to, co by se normálně dělo 2-3 série a je to bohužel akorát k smíchu, protože se vše obrací naruby během pár minut. Škoda, 8 let víceméně k ničemu. ()

petikacka

Tak já jsem naprosto spokojená...Nechápu proč se tolik lidí rozčiluje a chce přetočení celé 8. série?!..Je to zcela uvěřitelné a logické...Každému co jeho jest...Nic se neděje náhodou...Vše skončilo přesně tak jak mělo...Řekla bych dokonce, že to skončilo přesně tak, jak by to skončilo ve skutečném životě...Za mě 95% ()

M1k9

Fakt je, že seriál se musel dokončit za každou cenu, ale nedopadlo to dobře. První bod zlomu byly přehnané očekávání. GoT začínal jako seriál od kterého se nic nečekalo, ale končil jako událost roku. Za druhé, seriál již vyčerpal většinu ze svého arsenálu překvapení a dramat. Hlavní devízou seriálu byly dialogy a na ty v této sérii nebylo příliš prostoru. V neposlední řádě, každý měl svůj vysněný konec podle vysněného scénáře a tohle vyhovovalo málokomu. Chybou také bylo držet takové množství postav naživu do poslední chvíle. Teoreticky to slibovalo větší zápletku do posledních dílů, ale v praxi to nefungovalo dobře, protože nebyl čas se důstojně rozloučit s klíčovými postavami, které byly svědomitě líčeny po tak dlouhou dobu. Hned se mi vybavilo několik nudných béčkových dílů, které jsem viděl, abych lépe pochopil psychologii postavy na kterou spadne kámen a najednou je pryč... anebo postavy, která v závěru v ničem nefiguruje. Sakra to bylo zbytečné plýtvání časem! Poslední série mohla nabídnou to nejlepší z celého seriálu. Ve hře byli dospělí draci. Dokonale popsané postavy. Dynamika boje a naléhavost situace. Absolutně promrhaný potenciál, který se budoval několik let! 4.5/10 ()

waits

První tři serie byly hodně věrný Martin, další tři Martin více či méně povedeně upravený Martin, následující už to moc Martin nebyl, ale byla to aspon nadupaná a vkusná fantasy. Osmá serie nemá ducha, hloubku, onu přítomnost skvostně vystavěného příběhu. Jde jen o dotažení celého mašínerie k nějakému konci. Na standardní fantasy bohatě nad průměr, na Hru o trůny žalostně málo. Dokoukal jsem, ale to potěšení, které přinášely předchozí, to už jsem nezažil. Škoda a Martine, už to, prosim tě dopiš. ()

MIMI.kry odpad!

8 série je brak. Strašně odfláknutá, méněcenná, zprzněná, vzhledem k tomu, co vznikalo před ní. A to mám Hru o trůny v nejoblíbenějších seriálech (zvláště ty počáteční série) a to se už asi nikdy nezmění. Líbil se mi názor jednoho diváka: Budu dělat, že tohle nikdy nevzniklo. Nechci si pokazit dojem. P.S. Daenerys Targaryen nepřekvapila, některé náznaky k podobné neradostné pointě tam byly. Tou to opravdu nebude. ()

Martinius

az s odstupom casu som sa odhodlal napisat, co si o 8. serii myslim a aka je priserne napicu. a ze oboch dokurvilov benioffa a weissa by bolo treba postavit pred norimbersky tribunal a sudit za zlociny proti ludskosti. neviem, ci existuje v tejto slnecnej sustave iny ikonicky serial, ktoreho zaver by sa podarilo tak fenomenalne dodrbat ako v pripade GoT. obvzlast, ked doslo k vzacnej zhode producentov (HBO) i autora diela (martina) o tom, ze serial by sa mal poctivo dokoncit hoc aj natiahnutim na 10 serii a ze peniaze a (lepsi) scenaristi nie su problem. FTW... ()

Cermbo

Bohužel špičkový seriál, který ovšem své špičky dosáhl někdy v 6. sérii. Už sedmá série ve mě začala evokovat pocit, že něco není v pořádku a osmá naneštěstí dokázala spoustu pozitivních vlastností této show spláchnout do záchoda. Ano režie, hudba, herecké výkony, efekty to vše tu bylo skvělé a jako za starých časů, ba dokonce některé momenty opravdu stály za to. Bohužel scénář skončil na opravdu amatérské úrovni, nebudu tady rozepisovat co vše bylo špatně, případně co vše se mi nelíbilo, nicméně spoustu postav si takový konec nezasloužilo, emoce byly opravdu nulové či špatně postavené a celkový pocit z osmé série se dá shrnout jedním slovem - prázdnota. Je smutné, že seriál který si zasloužil naprosto epickou a nezapomenutelnou závěrečnou jízdu, dostal něco tak slabého jako právě osmá série. ()

jenjan

Po prvních dvou epizodách poslední série jsem tušil propadák, po poslední jsem nadmíru spokojen. Je přeci jedno, proč si beru osla a plástev medu do bordelu, to že ale něco takového řeším je výraz znuděnosti, ve kterou se opět mění správa věcí veřejných, byť v demokratičtějším hávu. V podání našich známých představitelů se jedná o oběť, oběť lidí, kteří spravují, protože by mohl spravovat někdo daleko horší. V tomto ohledu ti nejmilejší, co na první pohled dopadli špatně, jsou skutečnými vítězi na cestě do neznáma, jakožto průkopníci nepoznaného a tedy nejvyšších hodnot poznání vstříc dobrodružství stran titěrných občanských handrků, ve kterých by stejně neobstáli. Taktéž kvituji důležitý balanc mezi konzervativním a progresivním přístupem, který se vzájemně snoubí v moudrosti a kterého ani jedna z královen nemohla dostát, právě proto, že každá představovala výlučně pouze jeden z těchto přístupů. Hranice dobra a zla není v GoT zřetelná, protože ve světě dospělých lidí to přesně takto funguje, tím možná tak přitahovala, protože neuspokojila naši lacinou dětskou touhu po vítězství absolutního dobra, které známe z pohádek, ale nutila přemýšlet nad rozhodnutími a odpovědností dospělých jedinců se všemi svými chybami a důsledky. ()

Olík

Lehké zklamání z očekávaného velkolepého finále jízdy, která se navždy zapsala do dějin televizní zábavy. O Hře o trůny jako takové se budeme bavit při komentáři seriálu jako celku, ovšem celkový dojem rozpačitých závěrečných šest dílů jen těžko může pokazit. Každopádně hádám, že nejsem jediný, kdo čekal o trochu víc. Myslel jsem si na velkolepou řežbu proti Vladimíru Furdíkovi a jeho neúplně živých boys. Myslel jsem si na zvraty velikosti Babišova ega. Myslel jsem si na nečekaná vybarvení stěžejních postav. Osmá série je spíš o slzičce na kraji. Postavy se loučí s diváky i mezi sebou a to přináší víc planých řečí než samotné akce. Pár much ještě padne, pár domů bude ještě odsouzeno k demolici, pár táboráku ještě draci zapálí, pár trůnu ještě změní osazenstvo a nakonec samotné rozřešení zápletky mé srdce relativního fanouška uspokojilo. Takže adieu Tyrione, Jone, Brienne, Aryo, Jaime, Cersei, Sanso, Jorahu, Brane, Daenerys a vy všichni….nebál bych se tvrdit, že jsme byli svědky něčeho hodně velkého. ()