Tyrion a Daenerys plánují napadení Casterlyovy skály. Jon dostává svolení na těžbu dračího skla, zatímco se Sansa stará o Zimohrad. (KajusaK)

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! D and D posunuli scenáristiku do nových hlubin. Rozhovory o ničem typu Walking Dead, dlouhé samolibé proslovy (scéna s Cersei v podzemí, kdy každý předpokládal, jak to skončí), Casterlyova skála vypadá jako zámek (zvenčí omítnutý bílou omítkou, nehodící se k ostatním stavbám v Západozemí), nudně natočené dobývání Casterlyovy skály, dobývání Vysoké zahrady je zase úsporně vynecháno a na konci zemře dobrá postava. Nevadí, ještě že zbyla spousta "výrazných a důležitých" postav, jako Šedý červ, Misandei nebo Sam Tarly. A to vyléčení Joraha Mormonta během dvou dílů byla taky docela dobrá komedie. ()

KoRner

Dávam 4*, avšak plne súhlasím s komentármi od Eleanor05 a Psychor. Surovosť a premyslenosť Martinových britských GoT sa kdesi vytratila a nahrádza ju amerikánska prvoplánová "šokantnosť" a "ynteligentné" kecy o ničom. Na sedem sérií by to takto nedotiahli, ale ukočírovať poslednú sériu možno prekvapivo zvládnu. ()

Loki_Six

"Fight every battle everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once. Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before." ()

Teg

Fandové seriálu prominou, ale jako skalní obdivovatel díla G,R.R. Martina musím konstatovat že toto byla naprostá katastrofa nehodná knižní předlohy. Armáda Lannisterů byla poměrně vyčerpaná válkami v západozemí a samotná představa, že by jen její část takto snadno smetla velkou zahradu je nesmyslná. Navíc naprosto chybí informace o tom, jak se taková síla tak rychle a bez povšimnutí přesunula přes půl země. Viděl scénárista někdy mapu západozemí a přemýšlel nad tím v souvislostech? Chápu, že mohou vycházet z taháku který jim dal Martin, ale toto se opravdu nepovedlo. Jinak naprostý souhlas s komentářem Ironhead. To, co dělalo tenhle seriál dobrým, se pomalu vytrácí a nastupuje plytkost ostatních HBO blockbusterů. Ale chápu že to většina fanoušků ještě nepostřehla protože všichni přece chtějí vědět jak to dopadne... ()

IvoB

Skvělá epizoda, které se daří utahovat nitky příběhu i několik řad dozadu a spárovat k sobě několik dějových linek a postav dohromady. Je to sice silně konverzační záležitost, nicméně mě těší menší fragmentace do různých prostředí a tím pádem větší soustředěnost děje. A pokud vám to není málo, závěrečné potyčky jsou parádní. Hodně silná epizoda. Celé dojmy zde. ()

Esgalnor

Sedmá série se zatím vyvíjí tak fantasticky, že pokud se zvládne udržet nastavená úroveň, půjde o (zatím) nejlepší sérii vůbec. Třetí díl je mnohem méně akční, než byly předchozí dva, ale daří se jim nádherně rozvíjet charaktery postav, posouvat je dál. První polovina, která se odehrává především na Dragonstone, je pěkně nahláškovaná a vtipná, jen aby epizoda skončila hořkosladkým a pro mě velmi depresivním momentem. Baví mě Sansa jako královna severu, ta pozice jí sluší. Posledních 15 minut je pak velmi, velmi intenzivní zážitek, který graduje až do finální scény, kdy skutečně zůstanete v depresi. Jedinou výhradu mám k chybějící Arye, ale věřím, že v další epizodě ji znovu uvidíme. ()

jarmik

Skvělá epizoda po všech stránkách. Několik setkání, na které se dlouho čekalo. Někdo remcá nad dlouhými dialogy, ale mně kvalitní scénář vůbec nevadí. A akce byla taky parádní. ()

warrenur

Cersei-na pomsta je drsna a premyslena a jej rozhodnutie otravit Myrcellu bude preklinat dlho. Rozhovor Danny a Jona tiez cekom isrki. Draciu skalu som si vsak nepredstavoval taku "ludoprazdnu", inak divacky atraktivne miesto. ()

0verseer

Do tretice všetko dobré! The Queen's Justice konečne dosiahla latku, ktorú sme od seriálu očakávali. Ak sa podarí nastolené tempo udržať až do konca série budem spokojný. Euron si svedomito pokračuje v budovaní imidž najlepšieho (a najobľúbenejšieho) záporáka vo Westeros, Cersei sa vysporiadala s jeho darčekmi spôsobom sebe vlastným a Ollena v závere ochutila Jaimeho víťazstvo veľmi trpkou príchuťou. Stretnutie Jona a Daenerys predstavovalo paradoxne tú najzdĺhavejšiu a najmenej záživnú časť tejto brilantnej epizódy, 9/10. ()

matolos1

Táto časť môže v kľude so sebou nosiť označenie Veľkolepé!! Spočiatku veľmi kľudné tempo, zároveň sa ale nesúce s jedným najdôležitejších a najzaujímavejších rozhovorov vôbec, potom sa to ale rozbehne. Cersei sa tu prejaví ako totálna Bitch, ktorá sa absolútna vyžíva v násilí a týraní všetkých naokolo a absolútne jej nevadí k tomu využiť všetko čo má po ruke. Zároveň aj rozhovorom s vyslancom z Bravosu dokazuje svoje strategistické schopnosti. Skvelá dojemná scéna s Branom a Sansou, ktorá svoju úlohu dočasného vládcu má očividne pod kontrolou a Malíček z toho dôvodu dneska svojimi povzbudzujúcimi slovami iba zavadzal. No a záver iba presvedčia o tom, že sa ešte budú diať veľké veci. Násilie, krv, rýchle striedanie dejových línii, dokreslovanie charakterov, nepredvídateľnosť deja (z väčšej časti), skvelý audiovizuálny štýl. GOT nikdy neprestane prekvapovať. Teším sa na daľšie časti!!!!! A Theon, už sa konečne spamätaj. ()

PaTeXx

Je jasné, že se celý scénář nějak musí vlézt do sedmi dílů, tím pádem se hodně přeskakuje a nezbývá moc prostoru na vedlejší ale přesto zajímavé rozhovory. Trošku mě mrzí, že epizody jsou tak hodně zrychlené. Na druhou stranu máme záruku, že v každé uvidíme něco, co nás určitě potěší. ()

Ironhead

Ja tedy z posledni serie moc blahem nehykam... Ano serial nam bez predlohy ponekud opravdu hloupne... natoceny je to hezky, ale kurna to si nemuzou udelat scenaristi u takovyho porjektu nad mapou toho sveta nejakou logickou casovou mapu/linku, aby to aspon trosku sedelo? Aby si enjak usporadali to, jak se postavy a armady pohybujou po svete a nenutilo to cloveka kroutit hlavou, ikdyz nad tim nechce vubec premejslet?! Takovy Euronovo lodstvo se asi umi na minuty presne teleportovat pres pul oceanu podle toho jaks e to autorum hodi... aneb kolem celyho kontinentu z vychodniho pobrezi na zapadni a mezitim se jeste stavit za kralovnou... A takovej Jaime mezitim zas dobehne z King's Landing na Casterly rock, odtmatud sebere armadu, vyklidi sypky/zasoby z celyho hradu/mesta a dobehne s nima bez povsimnuti az k sidlu Tyrelu, kde mrknutim oka dobude hrad, jenz na prvni pohled vypada poradne nedobytne a to ikdyz nema dle zaberu na armadu ani jeden oblehaci stroj?! Jako jak? Dyt by tam skejsnul oblehanim hradu mesice mozna i roky!?! Vazne je ten serial v tomhle na pest, cim dal vic! :_( Chapu, ze zdlouhave budovali v prvnich seriich dle knih az prilis dejovych linek kolem spousty postav a potrebuji to ted celkem rychle uzavrit, ale proboha at no neni krecovite, hloupe a za kazdou cenu... ()

Tumbik

Zatím to vypadá na nejlepší sérii celého seriálu, snad to tak vydrží až do konce série. Brilantní epizoda. Cersei mě stále nepřestává překvapovat svou pomstychtivostí a způsoby, jimiž zabíjí své nepřátele, jsou prostě úžasné. Olenna zakončila svou roli v příběhu dokonale a Jaimemu zkazila radost z vítězství, podle mě nejlepší scéna. Výborná práce scénáristů. Dokonalý díl. ()

Aki

Jak se u nás v Česku říká: „Do třetice všeho dobr… né zase tak příšernýho“. Jop, třetí epizoda je zatím nejlepší, ale to vzhledem ke „kvalitám“ těch předhozích, není zase tak těžké. Opět tu máme krásně bizarní rozhovor mezi Daenerys, vládkyní Prvních lidí a osvoboditelkou špatných hereckých výkonů a Honzou Snížkem, Králem výrazu ublíženého štěňátka. Jako seriózně, když jsou dvě hlavní postavy seriálu hrány špatnými herci, je to fakt bizár. Stejně jako scénář. Už je o něco méně předvídatelný, ale pořád má své chvíle. Můžete mi třeba vysvětlit, jak je možné, že bábi Tullyovou, mistryni intrik a politiky, nenapadlo, že když bude otevřeně vystupovat proti koruně, MOŽNÁ SE JI POKUSÍ KORUNA ODSTRANIT. Come on. A to ještě nezmiňuju kanálovou deus ex machinu pod Casterly rock a kouzelné uzdravení sera Jeraha z Friendzonu. ()

Tomulka

No zatím je hlavně scénář naprosto o ničem. Začínají se kupit hlouposti a to rozhodně neprospívá. To mi jako chcete říci, že by o té pasti s Kasterliovou skálou nikdo nevěděl. Hlavně Varis ten ví všechno a vždy. Divné! A Tyrion je dost chytrý na to , aby přechytračil bratra a sestru vždyť s nimi vyběhl již dříve. Nechápu. No jak říkám scénář slabý! prostě klasické nezvládnutí mocné postavy a tak jí nesmyslně oslabují! Takže se nakonec bude matka draků snažit jen přežít? Nebo jak si to představují?No nedivil bych se už ničemu. Tyrion si vezme asi zase zbroj a sekeru a půjde bránit rozbíječku okovů. ()

martin1m2

Som úprimne šokovaný ako Cersei všetko vychádza a ako Daenerys natŕha prdel :( Totálne gigantický zvrat by bol keby na konci série nakoniec Cersei zabila Daenerys a stále by žila ... To by som normálne onemel :D Dany + Jon = ♥ Cerseina pomsta Ellarii Písek bola epická, mrazivo zahraná zo všetkých 3 strán ... síce to bolo dychberúco kruté - ale fakt uznám, že Cersei vážne nadovšetko milovala svoje deti ... Škoda, že bitky tak zrýchlili, aj keď scénky na Casterly Rock boli super ... bojím sa už aj o Unsullied O . M . G !!! Bran na Zimohrade - teardrops, a to ako poľutoval Sansu bolo opäť mrazivé a zároveň dojemné ... Škoda, že azda pre rozpočet vykreslenie Caterly Rock a High Garden odflákli ... Lady Olenna = BADASS až do samého konca ... zlomila mi srdce :( ♥ ()