Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

Flego

Celá séria nikdy neoplývala nápaditosťou, aj v tomto prípade si dala scenáristická svojvôľa zadosť a k tomu pridal Michael Bay svoju odvrátenú stranu talentu. Viac ako inokedy sme svedkami divokej akcie, pózerstva a nabubrelých múdrostí. Priemerné hodnotenie pre podobný vysokorozpočtový film sa rovná fiasku. ()

anais

Do třetice toho samého. Roboti jsou krásní, příběh pořád stejný, tzn.žádný, humor tak za každou cenu vtipný, že vyvolává spíš kroucení hlavou (Torturro, Malkovich, rodiče...) a to je asi tak vše. Narozdíl od dvojky jsem neusnul, protože akce je o dost přehlednější, a člověk se má skutečně čas kochat. Ale ta délka a hloupost děje je nevýslovně ubíjející. A Bayova neschopnost natočit komornější scény nevelkolepě a bez podkresu romantickými písničkami je taky dost otravná. ()

HellFire

Ne tak kick-ass jako první díl, vůbec ne tak idiotské jako dvojka, ale Bay splnil, co slíbil. Vrátil se humor, který se mi tak líbil na prvním díle, vrátili se roboti v plné polní, skvělá hudba, ale i logické chyby. Dalo by se tomu opět vytknout spoustu scén i fakt, že Bay pořád recykluje to, co funguje, ale čert to vem. Bavil jsem se a zase si můžu pouštět oblíbené scény a kochat se. ()

honajz odpad!

Ty vole, to byl zmatek! To nemá hlavu, ani patu, vše se děje zcela nahodile, tu manekýnu LaBeoufovi nevěříte od začátku, proč v tom hraje Malkovich, netuším, a v robotech se nevyznám už vůbec. Nechápu, co to vlastně bylo v té lodi na Měsíci, k čemu je to dobré, a k čemu zlé, hlavně že umíraj lidi jeden po druhým a kopírka vraždí šanony... Je jedno, co a kde lítá, vybuchuje a proč, prostě se mám posadit z toho, že to lítá a vybuchuje. Nuda, bez příběhu, bez napětí, odnikud nikam to nevede... Škoda, že ve filmu aspoň nehrají naši romští spoluobčané, ti si vědí se starým železem vždy rady. ()

eraserhead666

Ten nelegální jaderný komplex mě fakt rozesmál. Tohle mě docela bavilo. je to klasicky Bayovsky tupé, ale ti roboti konečně dělali to, co jsem od nich očekával celou dobu, nechovali se a nemluvili trapně dětinsky, ale bojovali. Konečně mě to vzalo alespoň vizuálně. Jako není to nic moc, slintat z toho neslintám, pobavilo mě, jak je náhradnice Megan Fox ještě více jen na okrasu než ona, ale pro mě je tohle nejlepší díl série. Což ale neznamená, že bych ho někomu doporučoval, nebo se na to někdy koukl znovu. 2,5* ()

jonyyy

Když je někdo jako já, kdo má duši dvanáctiletého kluka, tak si film, kde se furt jenom mlátěj mimozemští roboti, jezdí rychlý káry nebo se předvádí nehorázná kočka, fakt užije. Navíc když se dá dohromady MIchael a Steven, tak je to záruka technické kvality. Vlastně ani nevím, jestli jsem někdy viděl technicky dokonalejší film. Ty efekty byly vážně vymazlené do posledního detailu. Bohužel to byla ale příšerná hovadina. Proč tedy dávám vysoké hodnocení? Role Megan Fox v Transformerech byla jednou z nejvíce sexy ve filmu vůbec a tahle blondýnka ji dokonale nahradila (kdyby neměla tak strašný zmršený ret, tak by i překonala). Alan Tyduk byl boží a vůbec to byla sranda (mnohem víc než dvojka, která se na to hodně okatě zaměřovala). Post-apo vize Chicaga byla naprosto dokonalá! Takhle by mělo vypadat město po útoku mimozemšťanů (Falling skies vem si příklad - asi Stevenovi po T3 už nezbyly penízky) a 3D efekt se mi šíleně líbil. 91% KINO/3D/CZDUB/140 KČ ()

=woody=

Dobrý den, nemůžu se zbavit dojmu, že na mé hodnocení bude pohlíženo s rozpaky - a stejně tak i na mě.. :-) Když to vezmu od lesa: První Transformers byli rozhodně na pětku - druzí horší, ale ne o dva stupně(!), trojka je zase lepší - musím dát pět.. :-) Také si připomeňme co nám film CHCE nabídnout.. Dobří herci, co se chovají jako karikatury? Ano, vždyť jde o pohádku.. Mrkněte okem malého chlapce - na prvním místě je akce, obrázky, a ty jsou dokonalé; děj je jednoduchý, přehledný, postavy černobílé. Ale tak je to správně! Nechybí vskutku nádherná dívka, která hravě nahradila Megan Fox, PROTOŽE obě plnily pouze koukavou funkci.. No a pan Shia, uznejte sami, herecky zraje.. Každý máme na filmy jiný metr - já si ho tentokrát vypůjčil od malého chlapce (co je ve mě) ;-) Navíc přidávám body za Apollo11 a Černobyl.. Mějte se filmově, Woo. ()

ARI50

Uctívám tě protože ty jsi frajer to není možné, co ty všechno ještě dokážeš šílené prostě něco velkolepého a úžasného Michael Bay jsi borec ode mně ti patři obrovské dík. Transformers tři no to je masakr výborný příběh užasne akce jedna za druhou efekty špičkové ty máš prostě ve zvyku vše co ti stojí v cestě vyhodit do vzduchu a to je jenom dobře. Optimus tak jako vždycky vypadá jak je slabý a umírá a nakonec je on ten hrdina, Shia LaBeouf prostě na Transformers jak dělaný pokud do budoucna plánuješ další natáčení jenom ti držím palce. Vtipy tak jako v každém předchozím Transformers jenom šířili, jen škoda že Megan Fox jsi to posrala i když naše nová přítelkyně Rosie Huntington-Whiteley se hodila do toho víc protože taky do toho víc vložila jenom doporučuji. ()

Sofia

Good job, Michael! Odpouštím ti topornou Rosie, která nesahá Megan Fox ani po kotníky (že by to vážně celé odběhala v těch podpatkách?) i rádoby drsnou velitelku FBI (nic proti Frances McDormand), protože se ti opět povedl pořádný popcorňák, který oplývá správným mixem humoru a akce. To, že jsi do story zapletl i Neil Armstronga a Černobyl, byl dobrý tah a taky vidím, že jsi se držel mého doporučení po dvojce a tentokrát zůstal na rodné půdě - i když Chicago jsi zrovna tedy ničit nemusel...Viděno v 3D. ()

Ilicka

Pro třetí díl Transformerů platí vlastně to samé, co jsem psala pod dvojku. Bohužel mě otravoval snad ještě více, že jsem si podvědomě začala přát nějaké narušení žánrových kolejí (a té nové Shiově holce jsem potměšile přála nějakou ošklivou nehodu). Nestalo se, a ty dvě a půl hodiny mě málem ubily, navzdory tradičně bayovsky blýskavým vizuálům a Shiovi. ()

kajda.l

Michael Bay se zbláznil, ztratil soudnost a natočil to vůbec nejzbytečnější blockbusterové pokračování, které se kdy objevilo na světových plátnech. Začínám silně pochybovat, že k třetím Transformerům byl vůbec sepsaný nějaký scénář a pokud ano, mám chuť se v Hollywoodu hlásit o místo. Ne, ale vážně, celé to působí jako jedna velká neuvěřitelně zpackaná improvizace, kdy Bay zmateně pobíhá po place a řve "Ty řekni tohle a tvař se toho takhle a ono to bude určitě strašně kůl.".. "Však je koneckonců jedno jak to bude vypadat, popkornžroutům stejně ucpeme huby a vyděláme pár miliónů babek a o to přeci jde!". V konečném zúčtování ani nevím, co mě na TF3 mrzí nejvíc, jestli - a) naprosté nevyužití až zabití robotích sympaťáků - nevzpomínám si, že by byl bumble bee takovej idiot (prstýnky = trapnost roku), Optimus až tak otravnej a Megatron tak přebytečnej, tohle zklamání mi nemůžou vynahradit ani dva infantilně vtipní robůtci, b) zavrženíhodně nevkusné "herecké" výkony obvykle charakterních hvězd (Malkovichi, Turturro, Weavingu a McDormand(ová) ) stálo vám to za to?, navíc díky TF3 začínám pochybovat, že Shia Lebeouf umí hrát a naopak mám pocit, že Megan Fox (chyběla jsi) něco hereckého talentu pochytila v kontrastu s tragicky nesledovatelnou Rosie HW (krásné tělo holka nestačí a herečku z tebe neudělá) to bylo nečekaně viditelné, c) Bayova impotentní režie, která ani tak nepřipomíná předchozí dva díly, které má hodně rád (oba 4*), ale patosem prosáklý vesmírný epos Armageddon, ze kterého naneštěstí Michael vykradl jen to nejhorší a nejotravnější (minimálně zhovadilý závěr si mohl odpustit- jako kdyby Ben s Liv nestačilo, teď musím trpět u dojemného zpomaleného běhu Shii a Rosie) + dalších několik scén v postatě překopírovaných z jeho předchozích snímků. Prostě Michaele, přál bych Ti abys na tomhle prodělal kalhoty (vím, to nehrozí), nebo si alespoň odnesl pár kyselých malinek (to nemůže nevyjít), zatím jediné čím tě můžu obdarovat je tento zbytečný ČSFD komentář jedna zářivá a 30%. Přesto se v koutku duše někde za mořem potutelně usmíváš a říkáš si, to jsem z dalšího blba vytáhl krásných 169 kaček. Užij si je, převezls mě. ()

Mgb21

Pokud jsem dal jedničce 5 hvězd a dvojce tři, tak třetí roboti jsou přesně uprostřed. 3D paradoxně Bayovi prospělo v zpřehlednění akce a v IMAXu je to opravdu skvělá podívaná. Příběh není geniální, ale to nikdo snad ani nečeká :-) Závěrečná akce je fajn a je tam pár záběrů, kde mi spadla čelist. Celkově ale mě nejvíc vadili postavy a ty věci co v jedničce, tak fungovali, tu spíš vadí. Hlavně humor moc nefunguje (i když Turturro se snaží). Návštěvu IMAXu rozhodně doporučuji, ale DVD to asi tentokrát opět nebude. ()

Bauer

První díl Transformers byl velmi dobrým přínosem zábavy a akce. Druhý díl byl oproti prvnímu dílu značně slabší. A třetí díl lehce pokulhává za dílem prvním. Čekal jsem průser. Čekal jsem selhání Michaela Baye. Nedočkal jsem se ani jednoho. Letní akční nářez jak má být. Na Baye to má hodně pomalý rozjezd. Dlouho žádná akce. Nicméně první minuty filmu jsou skvělé. Přepiště dějiny. Přistání Apolla 11 na Měsící ala Bay. Poté se dlouho nic neděje. Sem tam vtipné scény a vtipné hlášky. Občas prošpikováno menší akcičkou, která připravuje na velké vyvrcholení, které tedy stojí za to!!! Posledních padesát minut bylo pro mě vizuálními orgiemi, pastva pro mé oči. Totální nářez. A troufám si říci, že třetí Transformeři by si zasloužili Oscara za efekty. Navíc jsem v tom viděl počítačovou hru Crysis 2, což je má oblíbená! Hudba od Steva Jablonskyho zůstala stejná, čili stále slast pro moje uši. Herecké obsazení se trošku změnilo a přibyli nám zvučná jména. Megan Fox je fuč. A je zde (pro mě víc sexy než Megan) Rosie Huntington-Whiteley!! Hlavní vtipnou ikonou už není John Turturro, ale Ken Jeong, který byl přínosem zábavy v nudné Pařbě v Bangkoku. Perfektní John Malkovich. A konečně dostal více prostoru Tyrese Gibson. 3D formát nebyl špatný, ba dokonce byl perfektní. Zrovna tak mi nevadil český dabing. Po odchodu z kina jsem chtěl dát silné čtyři hvězdičky. Přes noc se mi to rozleželo v hlavě a dávám plný počet bodů! Letní film, jak má být a pořádná Bayovina!!! Kde je čtvrtý díl?! ()

Beastmaster4

Bombová akční sci-fi jízda. Ať si kdo chce co chce říká, ale Bay to jako jeden z mála umí opravdu rozjet. Perfektní záběry, dobrá hudba - zase Green Day a Goo Goo Dolls. Trojka je rozhodně důstojné pokračování a o Transformers jako sérii se nedá říct, že s dalšími díly její kvalita upadá (tedy zatím). Trošku mne nudil začátek a některé kratší "kecavé" pasáže, ale Bay to dokázal vždy v tom správném místě nadupnout. Zamrzí (mluvím za sebe) neúčast Megan Fox. Rosie Huntington-Whiteley je sice taky kočka, ale není tak výrazná. ()

luka4615

Transformers: Dark of the Moon se tváří jako zcela nové dítko Michaela Baye, nicméně pokud nahlédnete pod všudypřítomný product placement, zjistíte, že i tento díl je na chlup stejný jako předchozí dva. Jistě, Vašemu vnitřnímu pětiletému já to bude srdečně jedno a budete si užívat CGI výbuchy a bitky robotů, avšak při druhém či třetím zhlédnutí už uvidíte jen samou nelogičnost, která působí zmateně a mnohdy i nudně. A při pomyšlení jakým neokoukaným a svěžím hitem byl první díl, působí tento nemilý fakt vážně smutně. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „In any war, there are calms between the storms. There will be days when we lose faith, days when our allies turn against us. But the day will never come, that we forsake this planet and its people.“ ()

Sawy

Shit happens.Transformers 3 absolutně nefungují jako velkolepé uzavření trilogie,což je vzhledem k jejich ambicím velký problém.Věřil jsem,že si Bay po vesměs průměrně přijaté dvojce uvědomí chyby,které v ní nasekal a trojka bude monumentální,ale ne přepálená.Ale tady se definitivně ukázalo,že v této sérii už je Bay jen loutkou producentů a jeho vlastní režijní rukopis se ztrácí do neznáma.Většina filmu představuje přetaženou a hlavně nudnou expozici před víc jak půlhodinovým akčním finále,které je natočeno zoufale rutinně,hlavně ale nedokáže vyvolat žádné emoce,což je u závěru trilogie prostě průser.V tomto směru je na tom třetí díl ještě hůř než trapně pubertální dvojka,která si tu rozpustilost ještě mohla dovolit.První díl už teď beru skoro jako zázrak a doufám,že až Bay konečně opustí roboty,dokáže mě ještě někdy podobně ohromit.Věřím,že ten talent v něm pořád ještě vězí,jen už potřebuje jiný projekt. 45 % ()

Lucasion

Po vynikající jedničce a velmi slabé dvojce přichází Bay potřetí, naposled, aby nám řekl jak to s těmi obřími roboty vlastně je. To, že si nechal všechno dobrý na závěr se říci nedá a první hodina je pořádná dávka nudy, protože první hodina je typu řešení vztahů, rodinných problémů a celosvětové krize. Po velmi pomalém rozjezdu to vypukne a kov začne lítat na všechny strany a Optimus Prime bude mít co dělat aby z něj nezůstali jen pneumatiky. Vystřiženy byli trapné scény, hlavně scény s rodiči jsou v rozumné míře a to je jen dobře. Nicméně nové postavy (Nemyslím výměnu Megan za jistou kočku) jsou dost protivné a nehodí se tam. (Otravná šéfka oddělení,Shiuf šéf) Téměř hodinové finální bitvě není co vytknout. Jsou to opět vizuální orgie. Jenom snad dodat, že gigantického Deceptikona (Shockwawe tuším) srazí na zem po 30 sekundách obyčejní lidé. To je trochu zklamání. Dost slušné pokračování, kterému vadí velmi pomalý rozjezd a velmi utnutý konec. Na závěr jsem čekal něco podobného jako v jedničce a dvojce. A k tomu ještě když celá série končí. Nic naplat. Optimus to zvládnul a odešel v důstojném pokračování. ( 80 procent ) ()

prome

Ach jo a je to tu zase. Tupé dialogy. To nemohli napsat lepší scénář? A taky nemohli obsadit do hlavní ženské role herečku? Nebo aspoň nějakou sympatickou holku? Asi ne. Každá scéna s Rosie Huntington-Whiteley je utrpení a když promluví, tak ještě větší. Vůbec mi není sympatická. Naštěstí zbytek hereckého obsazení to zachraňuje. Frances McDormand, John Malkovich, Alan Tudyk a John Turturro si své role určitě užili a je to na nich vidět. Díky nim je film rozhodně snesitelnější. Jinak akce je o proti minulému dílu lepší, protože je o dost přehlednější. Chvála bohu, že Michael Bay byl přemluven pro 3D, díky kterému se musel krotit. Já film ve 3D neviděl a ani po tom netoužím. ()

Morholt

To se ani nedalo dokoukat. Možná, že kdyby to byl první díl, tak bych hodnotil výš, ale takhle se to od předešlých dvou částí liší jen tím, že má Shia novou holku. Akční nuda. 10% ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)