Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

creatur

3D mě moc nenadchlo, až na prvních 10 minut mě to pak spíš rušilo. Celkově film dobrý, ale amíci přidali až moc emocí a vtipných hlášek ubylo. ()

Allein4

Abrams - Orci - Kurtzman - Lindelof ... to je vždy zaručení úspěchu. A zde to dohnali do dokonalosti. Role Khana nesmírně padla famóznímu Cumberbatchovi, potěšilo mne také (ač krátké) účinkování Noela Northa a zejména pak Leonarda Nimoye. ---- Člověku je až líto, že u Star Treku 3 nebude na 99% stejné režisérské a scénaristické obsazení, které se přesouvá ke Star Wars. Z toho se bojím, že znovunastartovaný a vlastně mnohem lepší Star Trek zase upadne do zapomění. A přitom se to tak grandiózně rozjelo, včetně předělaných Klingonů (do mnohem lepší podoby). ---- Doporučení: Pokud máte rádi Star Trek, pak tohle je vyšší úroveň. Pokud máte rádi sci-fi, ale ke Star Treku jste nikdy nepřilnuli, teď je ta správná chvíle. A pokud nemáte rádi ani Star Trek, ani sci-fi, pak na tohle vůbec nechoďte, protože jinak se po shlédnutí tohoto filmu stanete dalšími fanoušky. ()

eviln_emesis

opět brilantně provedená práce. celý film jsem to hltal jak žíznivý ciklista pivo. Benedict Cumberbatch byl prostě skvělej jako arcipadouch -> uvěřitelné až z něj šel strach. po vizuelní a audio stránce bez chyb. Konfrontace mezi "kalkulačkou" Spockem a "srdcařem" Kirkem byla úžasná, několik dobrých hlášek mě prostě vykolejilo. vedlejší postavy zahrály taktéž dobře, charizmatický Karl Urban se mi tam dost líbil. ruská angličtina v podání Pavla Andreieviche Chekova tomu všemu dodávala třešničku na dortu. Star Trek se fakt povedl a už se těším na další díl :-) ()

Habansz

Přesto, že nejsem kdoví jaký fanoušek ST univerza , nebo spíše žádný (se seriálem jsem samozřejmě obeznámen a jako malý jsem u něho strávil nejeden večer na ČT1, ale byl jsem ještě dítě, nebyl to můj šálek kávy a filmy jsem kromě Abramsova rebootu viděl všeho všudy dva a táhlo me to více ke hvězdným válkám), tak musím říci, že tenhle snímek byl prostě skvělý. V některých okamžicích dost ztrácí na jedničku, v jiných ji naopak v ledasčem překonává. Abrams je prostě režisér s velikým R a celý film pojal epicky a zábavně, tak, že i člověk, který slova Star Trek slyšel poprvé si film užil do poslední minuty. Akce i klidné pasáže jsou opravdu velice vyvážené a navazují na sebe nenuceně (akce a epické momenty tu nemusely být za každou cenu, jen aby se vyčerpaly všechny vizuální možnosti, jak tomu dnes bývá). Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že ve mě někdy dokáže právě Star Trek vyvolat takové nadšení a hlavně emoce, jako v Into Darkness, obvzláště v jedné scéně, kdy se ve mě mísila radost i údiv z toho, co se práve stalo. Také 3D si zaslouží pochvalu. Po Avatarovi, je tohle nejlepší 3D, co jsem zatím v kině mel tu možnost spatřit a to i přes to, že se jedná o konverzi ze 2D. Jestli tímto stylem bude pokračovat i v natáčeni 7. epizody Star Wars, máme se na co těšit. ()

Epco

Je tu jedna loď a jej posádka s ktorou pred pár rokmi už nikto nerátal. Ale chyba lávky v roku 2009 sa vrátili a vrátili sa so všetkou parádou. a s parádou ešte väčšou prichádzajú opäť. J.J. si berie z toho starého to najlepšie a pridáva tam veci nové a opäť servíruje mix v ktorom človek neznalý nachádza všetko to čo čaká od letného blockbusteru a človek ST pozitívny ešte niečo navyše. Jednoznačne najväčším plusom filmu okrem prínosu samotného režiséra je Benedict Cumbebach, ktorý vo svojej úlohe exceluje a to v akej koľvek polohe v ktorej sa na plátne objaví. ()

IggyFresco

Naplnila sa moja obava, že Star Trek v roku 2013 môže byť už len o tom ako zarobiť čo najviac peňazí. Preto treba prísť s neuveriteľnými efektami, plytkou myšlienkou pre čo najširšie masy a aby sme nesklamali verných, tak im pripomenieme staré známe tváre, situácie a trošku sa vyonanujeme na startrekovskom pátose. Ale tak ako z Enterprise v tomto dieli, tak aj z filmu samotného ostali len trosky. Je v ňom totiž dôležité to, čo v celej ságe nikdy dôležité nebolo. Ale ako vravím, kto by už len v roku 2013 chcel mať v super sci-fi trháku momenty filozofické, etické, náboženské a podobne? Zabudnite na premakaného vídžra, na duchaplné rozhovory, vtipné túlanie sa po Zemi hľadajúc veľryby, či hľadanie boha a konfrontácia skutočnosti, že žiaden neexistuje. Kým pri predošlom dieli sa človeku chcelo povedať: Star Trek zomrel, nech žije Star Trek, pri tomto sa mu nechce hovoriť už vôbec nič. 2* je pre tento paškvil až príliš dobré hodnotenie. ()

RomanL

Stará dobrá klasická sci-fi akčňárna, ve které se nekouká na takovou tu "uvěřitelnost", ale na děj, u kterého divák sotva popadá dech. Je možné, že se to nebude líbit mladším divákům, kteří původní Star Trek s Kirkem už dnes považují za přežitek, ale já jsem byl uchvácen, protože jak autoři dokázali skloubit tu naivní klasiku s novými technickými možnostmi je skutečně dechberoucí. Bravo! Jen tak dál, a ať nám Enterprise na svých cestách vesmírem ještě dlouho pokračuje! ()

vladi3

Skvele! Medzi hlavnymi hrdinami to naramne iskri... lepsiu dvojku som od Smrtonosnej pasce este nevidela.... Skoda len, ze Zoe nedostala viac priestoru... Ale snad nabuduce.... ()

maro.sk

Videl som 2D projekciu v Auparku v Bratislave. Film bol fajn, ale jednotka mi sadla viac. // Bol som však nemilo prekvapený nekvalitou zvuku dialógov, ktorý mal pri dialógoch zvláštne rušivé echo. Asi niečo pobabral ujo premietač. // Ďalej som bol absolútne šokovaný nezvládnutím SK titulkov, ktore boli na mnohých miestach zle načasované a na niektorých miestach sa zobrazili len na 1/10 sekundy. Zo strany distribútora je to neuveritelne odfláknuté a ľuďom bez znalosti angličtiny to môže dosť pokaziť zážitok z filmu. To si naozaj distribútor nerobí po otitulkovaní filmu aj skúšobnú projekciu?! ()

platzman

90%, trochu uberu za místy pitomější dialogy a absenci závěru který by mě sfoukl ze sedačky... Cool akce je na rozdíl od jedničky už opravdu cool a zajímavě zmutovaný příběh původní Shattnerovské Enterprise dává dobré pozadí - bohužel právě kažené některými klišoidními dialogy. Thumbs up for Simon Pegg and Karl Urban. :) ()

sha.piro

Čistokrevný podprůměrák, od kterého jsem očekával mnohem víc, než mi byl schopen dát. Vše v něm bylo už od začátku naprosto snadno odhadnutelné. Dopředu je vám jasné: kdy a kde záporák zaútočí, kdo má pravdu ohledně torpéd, kdy a kde začne něco "smrdět", ve které vteřině se otevřou dveře na druhé straně zloduchovy lodě, stejně jako snadno odhadnete způsob, kterým zastupující kapitán převeze záporáka při "předávce", co bude následovat po smrti kapitána... no prostě všechno. Takže efekty fajn, ale to je vše. Aby se dalo mluvit o velkolepé filmové údálosti, musí to obsahovat více, než jen zdařilé efekty a to především pořádný a hlavně originální příběh, který zaujme. Tohle byla "káva" s příchutí znovuzalitého lógru. ()

JimWalker007

Trochu trápna scéna umierania ožiareného Kirka, keď aj coca-colou naspeedovaný americký teenager tuší, čia krv ho o pár momentov zachráni, je iba malým fliačikom na nadupanom sci-fi epose. Krv je tu symbolom života, keďže táto sci-fi lahôdka je servírovaná pre široké masy, hoci zmaru a boja je vo filme dosť. To uberá poslednú hviezdu, ktorá je zatiaľ skrytá za horizontom udalosti. ()

tixi

Star Trek je v dobrých rukách J.J Abrams vie ako ma vyzerať správna akcia a s osvedčenými hercami rozohral napínavú hru.Našťastie popri akcii nezabúda ani na vzťahy medzi aktérmi,humor a odzbrojujúce efekty.Taká istá výborná a svižná jazda ako aj prvá časť 95%. ()

psycho.ta

Dosaženo filmové extáze v IMAX 3D. Za mě film roku 2013 a naprosto zasloužených 5***** + uděluji osobní 6. hvězdu za GRAND MASTER FINALE pádu válečné Enterprise MAX, kdy došlo k dosažení naprostého blaha..více netřeba dodávati ()

Terminator666

Dnes jsem na tom byl v kině, ve 3D. Děj je pestrý a má spád, chvíli nudy u něj člověk nemá šanci zažít. Dokonce obsahuje i některé překvapivé scény. V některých pasážích mi ale děj nápadně připomínal starší star trek filmy, což byl nejspíš záměr. Samozřejmě mi to nevadí, jen si říkám, že je to spíše nevýhoda pro lidi, kteří se Star Trek filmy před tím neměli žádné zkušenosti. Opět se mi líbila skvělá psychologie postav, stejně jako v předchozím dílu. Dále se mi velice líbila hudba, která skvěle podkreslovala děj. Líbili se mi zvláštní efekty, ze kterých jen přecházel zrak. Můj celkový názor na film je, že je to super podívaná, kterou bych všem doporučil. Jen někteří lidé, kteří se světem Star Treku neměli dosud zkušenosti, budou nejspíš chvíli tápat. ()

RoyBatty444

Opäť obstojný výkon s priehrštím akcie, žánrového humoru a sentimentu so slzami. Herecké výkony ostali na rovnakej úrovni. Záporáci sú tu až dvaja (a jeden z tých najdrsnejších) čo dostatočne kompenzuje posádka Entreprise s podporou novej členky. Zarazilo ma trochu kopírovanie nápadov z predošlých filmov ale na koniec to má byť film zo star trek univerza a línie Kirka a Spocka. Tak prečo nie. Tento neduh nie je taký častý a nová línie a si zachováva svoju identitu. 3D je použiteľné a sú tu aj vyletujúce kúsočky. Film napriek polarizovaným okuliarom nepôsobí tmavo len trochu matne. ()

dennieko

Neuvěřitelné efekty. J.J. Abrams je naprostá hvězda. Spock už pro mě není otravou bez emocí a citů, ale opravdovým hrdinou a přítelem. Ano příběh je předvídatelný, ale film je o hrdinství hvězdné flotily lodi Enterprise...řekněme si to narovinu. Chtěli byste konec, který neskončí dobře? Já rozhodně ne. Příběh ačkoliv předvídatelný není jednoduchý. Zaslouží si určitě 5* a stává se jedním z mých nejoblíbenějších filmů. ()

EddyT3

Nejsem vubec fanousek tyhle filmovy a uz vubec ne serialovy serie! Sel jsem do kina protoze jsem videl trailer a rekl jsem si,ze by to mohlo byt docela povedeny sci-fi. Kde zacit. Triky jsou mistama fakt skvely a film vypada az epicky to se musi nechat. Je,ale potreba rict,ze 3D tomu moc nepomuze,protoze ve filmu je minimum scen pri kterych bych si rekl,ze by tomu 3D sluselo. Takze jit na 3D je zbytecny vyhazovani penez. Triky jsou vlastne jedina kladna stranka filmu. Scenar,dialogy,pribeh to je proste otresny. Je to plny zasranejch klise jako ve Twilight. Mistama jsem se musel drzet abych nevybuchnul smichy,protoze to se proste neda. Chvilema jsem si pripadal jako kdyz cumim na Ordinaci v ruzovy zahrade! Konec,kdy skoro vsichni z hlavni posadky breci je nejvic na pobliti a k smichu zaroven. Mit u sebe pytlik tak nevim jestli se do nej smat nebo blejt. HROZNYYYYYYY! Vubec netusim proc se to jmenuje DO TEMNOTY. Jediny co je na tom temny je vesmir ty vole. Bejt vesmir bilej tak to uz vubec nedava smysl. Hlavni padouch je tak vetchy,ze proti nemu je Ondra Vetchy nejvetsi kral. Hubenej blbecek na kterym te nejvic zaujme hlas. Hlavne mam pocit,ze je to padouch z nekteryho staryho filmovyho Star Treku. To uz kurva ani neumej vymyslet novyho? Clen posadky - herec Simon Pegg (anglickej komik z filmu Soumrak mrtvych nebo Paul),kteryho mam celkem rad je nejvetsi pruser filmu. Vypada jako teplous ze 70. let. Jeho plac na konci je na Zlatou Malinu. Nezachranil to ani Robocop. Hudba,ktera je nedilnou soucasti filmu. Hudba,ktera ma podbarvovat a stupnovat film je priiiiiiiiiserna. Pro me neznamej jouda jmenem Michael Giacchino vubec nevystihnul atmosferu filmu a vypada to,ze mu radila Eva s Vaskem. Je to vesmirna sracka s prisernejma hereckejma vykonama. Pro ty z vas,ktery nejsou fandove stejne jako ja,ale zvazujou,ze na to pudou. NECHODTE! Ono totiz uplne staci kdyz si pustite trailer,protoze to nejlepsi je tam,ale zase se u nej tak nenasmejete a nepoblejete. CHOICE IS YOURS. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)