Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Bobby18

Prostě perfektní ve všech ohledech a za mě nejlepší blockbuster tohohle léta. Krom nepolevujícího tempa a výborných akčních scén, což je v podstatě kompletní itinerář ostatních letošních popkornů, nabízí i celkem chytrou zápletků a výbornýho záporáka. Navíc oceňuju to, že se Abrams u pokračování nevydal směrem víc výbuchů, víc klingonů, víc všeho a naopak prezentuje vlastně komornější a osobnější zápletku. ()

vlada-xxx

Měl jsem pocit, že se dívám na jeden z těch horších dílu Treku... nudný scénář, trapná akce... a celé je to svojí stylizací tak trochu gay... přitom první díl nebyl špatný. ()

jaqubko

Rozhodne lepšie než jednička. Pomáha tomu najmä skvelý záporák. Film sa dokopy odohráva snáď v troch lokalitách, ktoré nie sú absolútne ničím zaujímavé. Chris Pine (Kirk) je stále nesympatické nemehlo, vedľajšie postavy sú stále super. Ale aspoň sme sa okrem vyšperkovaného vizuálu konečne dočkali aj náznakov originálnych scén či nebodaj akcie. ()

Hookins86

Tak tomuhle říkám dokonalý film! Hned po dokoukání mě napadla jediná věc - dám si to mezi oblíbené filmy a budu pyšným a tímhle filmem znásilněným fanouškem (což se druhým dílům vůbec nedaří). Pro mě zatím bezesporu nejlepší film tohoto roku. Tak a ještě zkouknout Supermuže a budu moct zemřít :D ()

Sgt.Tracnik

Takový trochu dětinský né? Já se tedy docela nudil, tedy docela hodně. A chvilkami mi přišlo, jestli se nedívám na začátku na Top Gun a na konci na K-19 Stroj na smrt. ()

jjjerry

Pro mě skvělé překvapení. Jako fanoušek sci-fy jsem si nemohl nechat ujít. Nebudu tu psát o fenoménu Star Trek universe. Mám jen pár "výtek" k logičnosti některých dějů aby mně to plně zapadalo do vesmíru, ale čistě film je super. Perfektní herecké výkony a nejvíc mě dostala famózní hudba. ()

Charlie.Harper

Tak toto už je iná nálož. Som neskutočne rad, že bol natočený nový Star Trek 2009 lebo inak by sa nemohol zrodiť tento ťažkotonážny trhák. Všetko v čom bol predchádzajúci Star Trek slabší je v tomto pokračovaní umocnené a napätie sa dá krájať (takto by mali vyzerať pokračovania všetkých filmov). Už len akčne ladený začiatok nám mohol naznačiť aký bude priebeh filmu. Celý personál Enterprise už sú ostrieľaný kamoši a ich spolupráca vo filme funguje perfektne. Ale film by nebol tým čím je keby nie je Khana. Benedict Cumberbatch to zahral tak perfektne, že film dostal na takej vážnosti, že som začal na chvíľu rozmýšľať o 5*. Nuž, ale na to by film potreboval ešte prepracovanejšie ostatné charaktery, dej a trosku výraznejšiu hudbu. ()

david666

Klasický seriál STAR TREK mě připadá nudný, zde musím Abramsovi přiznat, že mě svým pojetím k tomuto fenoménu přivedl a dokážu se na něj i dívat. Není to taková pecka jako jeho první film, ale díky efektům a pár vtipným hláškám jsem se bavil. I přesto, sejně jako třeba u IRON MANA, ze mě fanoušek asi nikdy nebude. ()

gu-staff

Vždycky jsem měl Abramse zaškatulkovanýho jako takovýho toho sráče, co píše sračkatý sladkobolný scénáře, a občas je i režíruje. Ale první díl restartovanýho Star Treku mně pohladil. A u tohodle druhýho jsem zažíval orgastický stavy, asi jako když se na xhamster.com objeví nový video se šmírovánim pod sukní japonských studentek v japonskym metru. Tohle musí být splněný sen všech trekkies, protože takhle to má vypadat. A díky tomu, že je to taaaakhle dobrý, budou další díly, na který se těšim už teď, cca 5 minut po dokoukání filmu. Nebudu tady rozebírat herce, scénář a všechny tyhle sračky, co už tady rozebral každej "rádobyfilmofil", kterej si honí ego sedíc v trenýrkách s tričkem umaštěnym od brambůrků a pokecanym od piva, snažíce se štiplavejma komentama podepřít svoje chabý sebevědomí, utloukaný k zemi tim, že ho (zakomplexovanýho buřta bez charismatu) nechce ani jednonohá, retardovaná nepřizpůsobivá skorodůchodkyně odvedle z bytu, a že nemá žádný kamarády kromě poslíčka z pizzerie a vrátnýho ze supermarketu, kde doplňuje v noci regály...jen bych vypíchl, že "novej" Kirk má charisma jako prase a považuju ho asi za nejlepšího Kirka, kterýho jsem zatím viděl (filmy + seriály). Jupíííí ()

Hellscuboy

Táááák...když začali klouzat po lcdčku závěrečné titulky,byl jsem trochu v rozpacích,pocit kloučka s pytlíkem bonbónů,dobrý,ale chtěl jsem jiné :-( zkrátka mi tam něco chybělo...(bratře :-p )starší bráška mě bavil víc,což by mělo být obráceně...u obou zmíněných filmů skvěle odvedená práce,velkolepé efekty,hlášky,emoce ale Do temnoty je prostě o hvězdičku horší,nebo o půl no bohužel...hrozně divně a lacino na mě působila scéna,kdy nastoupily Klingoni,Glyngoni nebo Klyngoni a hlavní záporák je tam začal kosit,bylo to jako v divadelních exteriérech,nebo interiérech(jak chcete)...to mi vadilo na filmu asi nejvíc...trochu plusu...stejně jako Betmen,Avendžrs,už to není klasická podívaná dle svého žánru,ale thriler se vším všudy. ()

Cazzysvjet

Až na tu místy přehnanou naivitu jsem to napodruhé přelousknul docela i s chutí, po prvé jsem od filmu příliš očekával a hluboce mně zklamal. Ten retro styl a tempo je zábavné. Dávám 75% ()

Ruadek

Na pět hvězd to tentokrát není (příliš natahovaný akční konec, hlavní záporák nebyl tak chytrý jakého z něj dělali) ale i tak se musím přiznat, že jsem se zase cítil jako malej kluk co sleduje velké dobrodružství. A to je asi ta nejkrásnější pocta, co tomuto filmu mohu s celým srdcem udělit. A ano, odnáším si z tohoto prožitku jednu naprosto zásadní věc: ujistil jsem se, že nikdo jiný nové Star Wars točit prostě nesmí. J.J. Abrams to má v krvi a působí na mě jako Lucas zamlada. **** ()

rigby

Očividná vizuální inspirace Hvězdnými válkami. Příběh je bohužel velmi rozvláčný, ale díky silné dávce akčnosti lze vydržet až do konce. Závěrečný souboj za to stojí. 3+ ()

aannemer

Jako film se mi to určitě líbilo, jen mi nesedí mnohem modernější prostředí Enterprise a celkově vůbec těch mladíčků, když jako staří kozáci to měli kolem sebe jako v pravěku. Filmaři by měli brzdit v těch filmech před a před a před. Působí to nevěrohodně (i když vím, že to je sci-fi). ()

brasek

Veľmi sympatický Khanov hnev, vcelku dobrá sci-fi, ktorej slabinou je scenár. Z celkového pohľadu tento snímok určite nie je špičkový veľkofilm, ale snaží sa tak tváriť. ()

Marcoman1972

Zajímalo by mě, čím si tenhle kapitán Kirk, který byl kvůli svému "gut feeling" kdykoli ochoten riskovat loď i s celou posádkou a jehož blbost stála život osazenstvo jiné lodi Hvězdné flotily, takovou úctu a obdiv svých podřízených i mentorů. Já jsem to nějak nepochopil, páč bych se vedle něj neposadil ani do starý škodovky. Hvězdná flotila by musela být hodně amatérská organizace, aby mu svěřila velení. Ale Benedict Cumberbatch byl coby Khan opravdu krutopřísný! Vlastně mám poslední dobou takový zvláštní pocit, že americký film dokážu přežít, jen když v něm hraje nějaký Brit. ()

Oggy007

Tak tohle se povedlo. Myslim, ze tady jsou asi veskery komentare zbytecny, protoze vetsina z toho uz tu bylo receno. U tohohle filmu jsem se ani minutu nenudil. Nabity akci, skvelymi efekty, a i pribeh je celkem poutavy Hodne dlouho mi trvalo, nez jsem zjistil, kdo na ci strane vlastne stoji, a to mam u filmu rad. Navic jako fanousek Star Treku nemuzu jinak nez za 5* ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)