Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

Octane

Po svižné a efektami nabouchané jedničce tu máme ještě lepší dvojku! J.J. Abrams mě co se týče tohodle hvězdného pokračování vůbec nezklamal. 132min svižné sci-fi akce, která ani v nejmenším nenudí. Skvělý soundtrack a vizuální efekty ve spolupráci s nesmrtelným Kirkem, neoblomným Spockem a neobvykle chladným Kahnem (nebylo snad ani lepšího záporňáka, ten hlas, to bylo něco!) dělá z tohodle filmu jedno z nejlepších vesmírných sci-fi, který jsem doposud viděl. ()

WillyMarks

Na nefanouška Star Trek série to byl opravdu, ale opravdu silný zážitek. Perfektní linie, hudba, záporáci a krásné grafické zpracování... Žádná nuda, žádné zakolísání a těžké prožívání děje...Od začátku do konce luxusní.....Pro fanoušky série to musí být boží pětihvězdičkové dílo, bohužel mě to tolik nenabídne...Nicméně spokojenost na plné míře 80% ()

gumbo

Vizuál není všechno. Dějově překvapivě prázné. Postavy jaksi nepřirostou k srdci a jejich chování je někdy podivné. 60% ()

BOURQUE

J.J. Abrams a hlavní (ale aj vedľajší) herci a herečky pokračujú tam, kde v roku 2009 skončil. Jediné, čo sa zmenilo, je to, že počítačovú grafiku vylepšili, pridali väčší výkon a fantáziu opäť posunuli o niečo ďalej. Zloduch Khan v podaní B. Cumberbatch bol originálny a teraz už s čistým srdcom môžem tvrdiť, že tento herec sa zariadil medzi najuniverzálnejší a najlepší. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

jirkis

Pokračování hodné potlesku, to ano. Našlapané do posledních okamžiků....Ale přece jen mi předchozí díl přišel o kapku lepší. I tak se jedná o jeden z filmů, na které jsem se tento rok hrozně těšil a zklamaný rozhodně nejsem. Díky moc za tuto bombu extáze! ()

Slava4

Přestože jde celý tenhle fenomén jménem Star Trek mimo mně a nikdy jsem nebyl (a zřejmě ani nebudu) jeho extra velkým fanouškem, tak musím přiznat, že vizuální zpracování filmových scén, vesmíru, a hlavně vesmírných lodí bylo úžasné! ()

čmelda5

Viděla jsem jednu epizodu seriálu Star Trek a bohatě mi to stačilo. Film mě taky nijak nezajímal. Jediný důvod, proč jsem chtěla snímek vidět, je božský Benedict. Opět mě nezklamal a film mě vážně mile překvapil. Uvažuji, že se podívám i na jeho předešlý díl...:) ()

viktorka181

Motivaci začít koukat na Star Trek ve mě vlastně vzbudil jen Benedict Cumberbatch. A částečně můj "malej" brácha, kterej je přesně v tom věku, kdy jsem žrala Star Wars a kterej říkal, že to bylo dobrý. Bylo. Skoukla jsem oba filmy za sebou a musím uznat, že se mi líbily skoro stejně, ačkoli na první jsem původně začala koukat jen proto, aby mi ten druhý s Cumberbatchem dával větší smysl. A jelikož jsem z původního "papundeklovýho" Star Treku neviděla nikdy nic kromě jedný celkem zdařilý dabingový parodie, mohla jsem být napnutá až do konce (který byl samozřejmě patetický až hrůza, že kvůli tomu člověk, bohužel, nemůže dát *****). Jinak jsem se ovšem bavila královsky a musím chtě nechtě přiznat, že tyhle sci-fi, fantasy apod., pokud jsou takhle pěkně natočený, prostě žeru! ()

BeranSon

Impozantní podívaná!!! Abrahams je skutečným králem tvrdé zábavy. Samozřejmě, že film není tak výborný jako předcházející Star Trek, ale zato je o mnohem vznešenější. Není takřka nic co bych mohl plně vytknout, nějaké ty drobné chyby se našli, ovšem ten skutečný pocit je něco jiného. Sledování filmu je blaho to ano, ale byl jsem prvním dílem tak nakrmený že jsem čekal ještě nějakou větší jízdu. !!!!Blockbaster roku 2013 je na světě!!!! - 9/10 - Po tom všem se těším na Star Wars v Abrahamsově podání. ()

matini

Naproto úžasná podívaná! Stále výborný Spock, který nepůsobí jako studený psí čumák a odhodlá se i k nějaké té akci :) Nejvíc jsem se na film těšila kvůli svému oblíbenci Benedictovi Cumberbatchovi, který nezklamal a jako hlavní záporák byl brilantní. O pěti hvězdičkách svědčí i to, že jsem film viděla už třikrát :) ()

fila.tes

Vždycky potěší, když následující díl filmu je lepší než ten, co mu předchází. Už jenom z toho důvodu, že to zpravidla bývá naopak je najednou o důvod víc těšit se na další díl. Zde mě daleko více vtáhl děj než v díle předchozím, více jsem si ho užíval a to i díky skvělému záporákovi a krásné Alice Eve :) ()

hEROic

vyborne dobrodruzne sci-fi, skvely spad a paradni vizualni stranka... chvilemi bych zpomalil, bylo to vsechno az moc rychle, ale i tak super... tento zpusob Star Treku se mi opravdu zamlouva, jeste se s takovouhle ze me stane fanousek :) jo a super obsazeni... neco pres 85% ()

Ydrosten

J.J.Abrams, by měl zůstat jen u Star Treku ( Ztracený pohnojil dlouhým dějem a spostou nudy - Super 8 se vyloženě minulo danému tématu a Monstrum bylo dobře udělaný až na tu kameru, která ublížila asi nejvíc ) Pokud první J.Jeův Star Trek dostal 5 hvězd, tak druhý by musel dostat 6-7 protože je daleko lepší než předchozí. Navíc umí Abrams dobře " navnadit " zmíněním jednoho jediného jména ( respektive příjimením ), které má velký význam. Myslím tím jméno hlavního dacana - Noonien Singh. No to jsem se málem vyvrátil. Tohle mi J.J. nemůže dělat, protože to vypadá že se setkáme i s pobledlým dústojníkem a holohlavým kapitánem. Už když jsem sledovat seriál Enterprise ( kapitán Archer ) tak jsem zaznamenal Nooniena a jeho nadlidi, a pobledlý android je jeho výtvor - stejně jako Khan ( tato skutečnost mi nějak unikla už při sledování ST original + filmu Khanův hněv - nebo mi to jen vypadlo z hlavy ) Každopádně považuju Khana za jednoho z nejlepších záporáků v dějinách filmu ( až na raubíře Ralfa - ale to je jiný záporák ) protože ON má důvod a má taky motivaci a hlavně má něco co má málokdo - obrovské charisma. Abych plně vyjádřil své pocity, musel bych hodně spilerovat a to se mi nechce, abych neochudil o zážitek další a další kteří film shlédnou. Ne, nemůžu plně ohodnotit něco co se naprosto vymyká jakémukoliv hodnocení, protože bych musel přidávat hvězdičky za každou super skvělou scénu a to bych se dostal s hvězdama daleko za možnosti systému a zobrazení. U Star Trek Into Darkness, jsem našel jen 2 drobné nedostatky, které mi vadily. Prvním je příliš mnoho tmavých sekvencí, které jako u jiných filmůl, totálně pohřbívají efekty a triky ( páč je prd vydět ) a druhým kopancem byla hudba. Ne melodie, ale hlasitost. V některých hudebních sekvencích mi to dost vadilo. Ale to jsou jen dvě malilinkaté výtky, které nemůžou ovlivnit celek. Za moji osobu 5 plných. Mé obavy o to, že se " restart " nepovede, jsou úplně na jiné planetě a můžu jen tiše sedět a okusovat si nehty, než přijde 3 pokračování ( mé obavy se teď spíše soustřeďují na to, aby kapitána Žána Luka, který se nevyhnutelně musí jednou oběvit, nehrál nějaký nýmand který to celé posere ) Do Temnoty, je asi jeden z největších filmových zážitků za posledních 10 let nejmíň. ()

Bohnice05

Paráda, jen tak dál. Cumberbatch coby nový "záporák" září a zbytek hereckého osazenstva opět dokazuje, že si své místo v takovém filmu zaslouží. Už se těším na pokračování. Myslím, že by vůbec nebylo od věci Star Trek opět rozjet coby seriál. Diváků by bylo určitě víc než dost. ()

Qeo

Akční až za hrob. Možná i trochu přeboostované, ale co se dalo taky od hvězdného treku čekat. Jen ten Benedict tam vůbec nesedí. To přece není Khan, jen se jím snaží být. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)